Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Köylü Zihniyeti - Kentli Zihniyeti Bireye Mi Bağlı  (Okunma sayısı 8806 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 13, 2013, 10:45:35 ös
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Twitter da eylem de yapıldı öğrencilerin parası alınmasın diye yaz okuluna gece 24:00 e kadar uzayan program koydular gelir için. İkinci öğretim zaten ayrı bir saçmalık akademisyenler kolej hocası gibi oluyor çoğu da twitter da aforizma paylaşıyor paylaşmayan da var onların yeri ayrı.
Dekanımıza hayranım hiddink eski almanya futbolcularundan da bahsediyor ama dersini de harika anlatıyor bazı şeyler de kalsın haksız duruma düşmemek için değil haksız gözükmemek için iktisat eğitimini şu şekilde aldık bakın arkadaşlar 200 / 4 = 50 anladınız mı ? Amfi şahit :)
Bir de maliye hocamız vardı kendisi (ironi yok ) bir tanedir seneye bulabilirsem ekonomi konusunda yardımını isteyeceğim. Hukuk Felsefesi'nde Marx Pozitivizm anlatılır birinci sınıfta çoğu kişi çakar 4 defa alan var.
İHAM'ı AB'ye bağlı sanan var denemesi bedava.
Genel Kamu Hukukunda Avrupa eksenli hukuk anlatılır. İbni Haldun'un sınavda sorulduğunu görmedim bir tane islamcı arkadaş karşı çıktı hoca batı hukuktur fikrinde. Şehirlerimizde yabancı isimli kafeler var islamcı sitelerde bile bu bilgiyi bir köşe yazarına borçluyum ben eski Adana'da Eiffel Kafe gördüm posterli güler misin ağlar mısın ?
Zazalar dama oynuyor kahveye gitmiyor foursquare de keşke onlar check in yapsa köprü altında dama keyfi :)

Milletin 360 tane fotoğrafı var genelde kızlarda :)
Facebook daki çoğu arkadaş da kapitalizm düşmanı tüketiyoruz üretemiyoruz diyorlar paylaşım üstüne paylaşım kahvehanedekileri eleştiriyoruz facebook twitter kahvehane olmuş bir tane özel okula giden üniversiteli kız anayasa mahkemesinin yüce divan sıfatını taşıdığını bilmiyor yarışmada işin komiği ona sallayanlar da bilmiyor  sabaha kadar kızın muhabbeti kız utanıyor cevap değiştiriyor sonra bizim millet kıvırma bilmiyordun diyor komedi canım sıkılınca okuyordum kız da hepsinden akıllı sabaha kadar benle uğraştınız diyor   ;D

Okula gitmiyor muydun diyenler olabilir evet ben ilk sene %70 devamsız denilebilecek oranla 3.35 yaptım Adana'dan bizim fakülte biter ders notu bulun yeter bir de fotokopicimiz vardı derste ses kaydı alınıyor hocalar da biliyor şimdi kütüphane açtılar şikayetçi olamam ben de kargoyla not getittirdim hazırı var sabah sabah derse neden gideyim çoğu kişi böyle. Hocalar 9 da gelip 1 buçuk saat blok yapıyorsa  ve bunun adı ders oluyorsa ben neden uykumu bozayım ?
8 :30 da programda görülen ders farklı günde 11 :00 de işlenir güzel bizim için de iyi ama bu uyku saatlerimizi hocalar mı ayarlayacak biz de bir gün 12:00 de isteyelim program dışına çıkmak serbest olsun. İkinci öğretim var diye İstanbul'da sabah 8 :30 da derse giriyoruz kaldırılsa 10 :00 da başlar işin garibi hukuk fakültesi açılıyor sayı artıyor kalite düşüyor deniliyor bu fikirde olup ikinci öğretime karşı çıkan baro veya hoca duymadım.
« Son Düzenleme: Şubat 13, 2013, 11:05:55 ös Gönderen: Etimolog »

Şubat 13, 2013, 10:59:21 ös
Yanıtla #21
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu arada okuldaki bir hizmetli eski rektör zamanında toplantıda alkol olurdu yeni rektör geldi kalktı diyor bana. Okuldaki dans kulübünün sesinden şikayetçi ama ders işlenmiyor.
Adı üniversite.

Şubat 13, 2013, 11:03:46 ös
Yanıtla #22
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İlahi olsa şikayetçi olmaz herhalde bu arada evrim karşıtı sempozyum düzenlendi ben yoktum bizim üniversitede düzenleyen arkadaşlar islamcı kapıdaki güvenlik görevlimiz elini sıkıp Allah razı olsun diyor gördüğümü söylüyorum . Twitter eylemine ünlüler de katıldı rektör geri adım attı vaziyet bu köklü üniversitemizde.

Şubat 13, 2013, 11:11:19 ös
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sn.etimolog

farkındamısın bilemiyorum ama ne konu başlığı kaldı nede başka bir şey şu an kendi kendinizle muhabbet ediyorsunuz,biri sizi durdursun bekledim,kendinizle muhabbet etmeyi seviyorasunuz herhalde?
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Şubat 13, 2013, 11:20:02 ös
Yanıtla #24
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hayır kentli zihniyetiyle bağlantılı okul kimliği banka kartı oluyor yemekhane de ucuz lsun diye 3 defa harcama yapmıyorum diye kart iptali için aradılar güzelimtarihi amfi otobüs duraklarındaki dikdörtgen reklam panolarıyla doldu konuyla alakalı bitti herhalde ben cevap almak için yazmıyorum foruma aykırıysa işlem yapılabilir samimi söylüyorum gocunmam ama aykırılık göremiyorum.

Şubat 13, 2013, 11:24:27 ös
Yanıtla #25
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Hayır bence problem yokta ,belliki bir derdin var anlatıyorsun ama kimsenin bir şey anladığını sanmıyorum,oyüzden kendinle muhabbet ediyorsun dedim.Peşi sıra aklına geleni yazacağına anlatmak istediğini uygun başlığa açıp bir seferde anlatsan daha iyi olur hem derdin anlaşılır hemde sana cevap yazabiilecek biride çıkar.

sevgi ile kal
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Şubat 13, 2013, 11:53:36 ös
Yanıtla #26
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu eleştirinizi kabul edebilirim konu dahilinde kaldım ama fazla özelleştirildi.
Hepimiz sevgi ile kalalım sağ olun.