Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Olmayan okulda irtica!  (Okunma sayısı 3129 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 26, 2008, 01:39:13 ös
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Olmayan okulda irtica!

Aydın Doğan'ın başında bulunduğu Doğan Grubu yayın organlarının nasıl gazetecilik yaptıklarını gözler önüne seren bir olay daha yaşandı.

Hürriyet’in CHP’li Onur Öymen tarafından yalanlanan “Türban da faşist gömleği gibi” haberinin ardından Milliyet’in “irtica” haberinde adı geçen okullar da hayali çıktı.

6 Nisan tarihli sayısında Milliyet, “Said-i Nursi okulda” başlığı altında Eskişehir’deki “Kabataş İlköğretim Okulu” ve “24 Kasım Anadolu Lisesi”nin resmi internet sitelerinde yoğun dini içerikli bilgilere yer verildiğini, Said-i Nursi’nin sözlerinin aktarıldığını ileri sürmüştü. Milliyet’in haberinde Eskişehir’in yanı sıra Antalya, Batman, Adana, Gaziantep ve Sivas'taki bazı ilköğretim ve liselerin resmi sitelerinde de dini içerikli bilgilere yer verildiği iddia ediliyordu. Haberde adı geçen ve Eskişehir'de hizmet verdiği ileri sürülen okulların Kabataş İlköğretim Okulu ile 24 Kasım Anadolu Lisesi olduğu belirtiliyordu.

VALİLİK: İLİMİZDE BU İSİMDE OKULLAR YOK

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in talimatıyla Eskişehir Valiliği ile irtibata geçilerek sözkonusu okullar araştırıldı. Araştırma sonucunda Milliyet’in “Said-i Nursi Okulda” başlıklı haberinde adı geçen okullar hayali çıktı, ismi geçen okulların gerçekte olmadığı belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı’nı konuyla ilgili bilgilendiren Eskişehir Valiliği, Milliyet’e de 16 Nisan’da bir yazı gönderdi ve şöyle dedi: “Gazetenizin 06.04.2008 tarihli sayısında yer alan ‘Said-i Nursi Okulda!’ başlıklı habere konu edilen ‘Kabataş İlköğretim Okulu’ ve ‘24 Kasım Anadolu Lisesi’ ismiyle ilimizde herhangi bir okul bulunmamaktadır.”

ALAY MI, TEBRİK Mİ?

Valiliğin, yalanladığı Milliyet’e diğer taraftan ise “bu konuda gösterdiği hassasiyetten ötürü” teşekkür etmesi dikkat çekti. Valiliğin önderdiği yazıda “Gazetenizin bu konuda gösterdiği hassasiyete teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim” ifadelerine “alay” amaçlı yer verildiği belirtildi.

KAPATMA DAVASI DELİLLERİ DE BÖYLE

Milliyet’in sayısız yalanlarına eklemiş olduğu bu haberi; Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’nın AK Parti hakkında açtığı kapatma davasında Anayasa Mahkemesi’ne “delil” olarak sunduğu kartelin “irtica” haberlerine ilişkin önemli bir gösterge olarak değerlendirildi.

vakit
Gerçeğin çölü

Nisan 26, 2008, 07:02:41 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Milliyette çok çalışıyor ancak yalan haber hususunda Hürriyet üstüne neşriyat tanımam :)
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .