Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: TSK: Bu Ne Perhiz Bu ne Lahana Tursusu  (Okunma sayısı 15570 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 19, 2009, 10:35:16 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Genç sivillerin lafı geçmiş iken ve darbeciler konusuna da uygun düşer sanırım bu haber gözüme çarptı geçenlerde, güleyimmi ağlayayımmı karar veremedim....

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=215397

saygılar

Kasım 21, 2009, 01:49:59 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sayın Mason ;

Av bulmuş çakal gibi ağzı sulanmak  cümlesini gerçekten hakaret olarak mı gördünüz ?  Bu bir teşbihdir,  hem de beliğdir...En güzelinden...Yapmayın gözünüzü seveyim ,bu hakaret neyim değil ki , ben de çikolata  görünce kuzu görmüş aç kurtlar gibi ağzım sulanır ...Ne oldu şimdi ben kendime hakaret mi ettim ? Rica ederim büyü t ü meyiniz...

Saygılarımla

Kasım 21, 2009, 02:19:31 öö
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Sayın Mason ;

Av bulmuş çakal gibi ağzı sulanmak  cümlesini gerçekten hakaret olarak mı gördünüz ?  Bu bir teşbihdir,  hem de beliğdir...En güzelinden...Yapmayın gözünüzü seveyim ,bu hakaret neyim değil ki , ben de çikolata  görünce kuzu görmüş aç kurtlar gibi ağzım sulanır ...Ne oldu şimdi ben kendime hakaret mi ettim ? Rica ederim büyü t ü meyiniz...

Saygılarımla

Sn Ozak1977,

Cikolataya av bulmus cakal gibi agzi sulanma ile bir insana veya kuruma agzi av bulmus gibi sulanma arasinda takdir edersiniz ki fark vardir. Cikolata yenilmesi mesru olan, dogasi geregi yenilmek icin icat edilmis olan bir yiyecektir. Oysaki insanlari yemek icin agzi sulanmak deyimi ne hukuki ne de ahlaki olarak mazur gorulemeyeceginden burada ya vampirlik/vahset yapilasi akla gelir veya o kurumu yok etme, lagvetme, hicv etme, yerden yere vurma, istihza etme gibi anlamlari icerdiginden , iste bu ogeler de hakaretlerin en cirkinidir. Bizler ise ne insan yiyecek kadar vahsiyiz ne de bir kurumu al asagi edecek kadar gayr-i hukukiyiz. Bizim gibi dusunenler olarak TSK'yi yok etme, hicvetme, istihza etme gibi bir amacimiz olmadigindan bu ithamlari kabul etmiyoruz. Burada ithama konu olan bizler, TSK'nin her turlu siyasi soylem ve hareketlerinden arindirilmis, sadece ulke sinirlarini koruyan ve ulke disindaki operasyonlarda savunma islerine bakan, basbakanliga bagli devlet memurlarini teskil eden bir kurum oldugunun artik kendilerince bilinmesini isteyen bu ulkenin laik, demokrat evlatlariyiz.
« Son Düzenleme: Kasım 21, 2009, 02:22:09 öö Gönderen: Isis »

Kasım 21, 2009, 04:44:05 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Neymiş efenim World Net Daily ' ye  çakal diyemeyiz...Sakın haa !  Çok ayıp   :)   Soora kulaklarımızı çekerler...

Kasım 21, 2009, 07:25:22 ös
Yanıtla #14
  • Aktif Uye

Zamanında yapılan darbeler yuzunden  siviller TSK ya surekli darbe yapacak kuskusuyla bakıyorlar.Darbeler genelkurmaybaskanlarının tek elinde , karar verilen uygulamalar degildir.Eger bir darbe yapılacak olunsaydı su zamana kadar coktan olurdu ama sunuda unutmayın o devirler gecti darbeciz zihniyette kurmaylar yok sadece basın oyle gostermeye calısıyor.TSK yı yıpratma calısmaları her zaman vardı ve olmayada devam edecektır.

Kasım 21, 2009, 07:43:38 ös
Yanıtla #15

TSK'yı eleştirmenin adı "tsk'yı yıpratmak" oluyor nedense. Tsk bir yanlış yaptıysa onu eleştirmeyecek miyiz? Tsk'yı hicvetmeyecek miyiz? Nerede yıpratma nerede eleştiri bunun sınırını neden söylemiyorsunuz?

Daha dün Tsk bünyesinde hazırlanmış yeni bir eylem planı çıktı. Ordo Ab Chao'yu TSK düstur edinmiş anlaşılan :) E şimdi eleştirmeyelim de ne yapalım? Bakın o eylem planında ada vapurlarına bomba koymaktan, bir müzeyi okul gezisi sırasında bombalamaktan bahsediyor; adam öldürmek istiyor kaos çıkarmak için. Kusura bakmayın ama, böyle kurumlar keşke yıpransa, yırtılsa ve bir daha geri dönüşü olmayacak biçimde toz bezi olarak kullanılsa diyorum ben.

Doğru takdir edilir, yanlış eleştirilir. Başka türlüsü yok.
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Kasım 21, 2009, 09:33:37 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

İşin kötü tarafı ise,

Bugünkü manzarada, devam eden bir dava, kolluk kuvvetlerinin bir suç silsilesini tespit ve ceza girişimi, üzerine kimin nerden ne yaptığı belli olmayan bant kayıtları, internetten ne amaçla yayınlandığı belli olmayan birsürü bilgi, hatta gazetelerin bile bir şekilde gizli damgalı belgeleri yayınlamaları,

Sonuçta hukuk devleti, hukukun üstünlüğü derken, darbe girişiminin muhatabı hükümetin davanın siyasi kazancı olacak diye süren davayı geri plana atıp, mahkemeye ve hatta emniyete, siyasal, sosyal, dinsel  grup yakıştırmaları ile suçluyu yakalayan ve sorgulayan süreci bile sorgular hale getirilmesini ibretle takip ediyorum...........

A partisi C partisi, Z grubu yahut bilmem ne yapılanması, gibi ithamlarla, asıl emniyetin de , yargının da, askerin de imajının zedelendiğini düşünüyorum.....

saygılar

Kasım 21, 2009, 09:35:10 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Ek olarak sn Popperist

Yerden göğe kadar haklısınız, kaos çıkartmak isteyen -hele ki insanların canlarına kıyarak, hangi kurumda olursa olsun, en sert şekilde cezalandırılmalı ki, o kurum da üzerinde kara leke taşımasın.....

Kasım 22, 2009, 12:48:02 öö
Yanıtla #18
  • Aktif Uye

Sözde ortaya cıkarılan eylem planlarının TSK ile alakası yoktur.İftiralar ve ispatlanamayan planlar medyada dolasıp duruyor halkımızda inanıyor.

Kasım 22, 2009, 09:23:00 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Sayın Forum üyeleri ;

İster hoşunuza gitsin ister gitmesin ,  Türkiye Cumhuriyeti 'ni vareden  Türk ordusudur ki  bu Ordu  , Türk milleti tarafından kurulmuştur...

Dersane bombalamak , köy basmak , düğün basıp  47 kadın çocuk demeden masum insanı öldürmek , başkasının yeşil kartıyla ameliyat olmaya çalışmak ,uyuşturucu  ticareti  yapmak... vs.  Bunların hiçbirisi  Türk ordusunun  marifetleri değildir...Bunlardan kimlerin beslendiğini gayet iyi  biliyoruz...

Elbetteki her ulus kendi kaderini tayin hakkına sahiptir  ancak bu ulus  son 30 sene içinde bilinçli  olarak ve kasten   Irak  ve Suriye 'den  Türkiye 'ye  sokulup  sadece Güneydoğu  şehirlerine değil  diğer tüm  şehirlerimize yerleştirilerek , kasıtlı olarak  üremeleri  desteklenerek  ( standart bir kürt kadını en az 10 sağlam doğum yapar ) , asla Türkçe  öğrenmeyin gerek yok bizim kendi dilimiz var, kendi aranızda Kürtçe konuşun şeklinde propaganda yapan Roj TV 'yi  izleyerek  bu günlere gelmiştir.  Yani  nüfusta  çok da büyük  bir  yüzdesi  olmayan  bu etnik  grup  dış  güçlerin  büyük destek  ve gayretleriyle   büyük  şehirlerde  bile  çok büyük bir  nüfus  gücüne  sahip  olmuştur... Yani  etnik  bir  grup  iken  ulus  olma  yolunu  tutmuştur Son  30  sene içinde  T.C.'  ye girip  yerleşenler  şimdi  toprağımıza  göz  dikmiştir...Eeee  olmasın mı   hepsinin  elinde  yeşil kart  ki  o yeşil kartlar  devlet  memurlarının  ve  sigortalıların maaşlarından kesilen paralarla  düzenlenmektedir. Ve tabi  18  yaşını  doldurana kadar  tüm  çocuklara  bağlanan  aylık  diye  bir devlet  yardımı  daha var...Yani  10  çocuğu  olan  bir  adamın  Siirt  gibi bir yerde  çalışmasına  da  pek  gerek  yok devlet  çocukların rızkını  veriyor  zaten...:)

Yapılan  planlı  programlı  bir işlemdir  bu , kurulabilecek   teokratik  İslam Devleti  ve  Kürdistan önündeki  en büyük  engel  ise  Türk  Ordusudur...Aralarına  casuslar da sokularak  içten de çökertilmeye   çalışılan  ordumuzun en büyük destekçisi   Türk milletidir...Türk  milleti derken  elbette  Türküm  demekten  utanmayan  insan grubundan bahsediyorum...Hal  böyle  olunca  da , önce ordunun halkın  gözünden  düşmesi  gereklidir...Bu da  nasıl  olacak ?  Islak  baskı  makinamız  var  ya  hamdolsun... :)

Daha  yeni  FBI   başkanı  Mueller  ülkemizi  ziyaret  etti... Sanki  şimdiye  kadar  ortaklaşa hareket  etmiyorlardı  da  şimdiden  sonra  ortak  çalışma  teklif   etmeye  gelmiş  miş...Bir  tek  ellerinde  biyometrik  bilgilerimiz    (  iris , parmak izi ,ses ,yüz ...)  yoktu  , o  da  olacak   inşallah :)...  Devlet  büyüklerimizin   ortak  çalışmayı  kabul  etmeme  sebebi   bu  biyometrik  bilgileri   tespit  edip  ,  arşivleyecek  digital  teknolojinin  ülkemizde  olmamasındandır,  yoksa  öyle   hükümetin  biz  bağımsız  bir  ülkeyiz  pozları  değildir  kanımca : )...Ülkemiz  üzerinde  çok  büyük   oyunlar   oynanmaktadır :  Habire  Kürt  ırkçılığı pompalanmakta iken,  Atatürk  'ü  sevmek  ve  Ben  Türküm  demek  faşism  göstergesi olmuştur...Ülke  TV  adlı kanal  Şeyh  Said  ' e  övgüler  yağdıracak  kadar  kendini  bilmez  , küstahca ve   mental  retarde  bir  halde  davranmaktadır...Daha  sinir  bozacak  kadar  çarpık ve  yanlış  yığınla  durum vardır...Bu  da  kendiliğinden  değil  ,  emperyalizmin  büyük  gayretleri   ve  finansman  destekleri  ile  olmaktadır...

Unutmayalım  ki  bugün  Kürdistan  kurulması  için  gayret  eden  emperyalist  ülkeler  yarın  Kürt  halkına  eski  günlerdeki  kadar  cömert  ,şefkatli  ve  kibar  davranmayabilir  ve  kuvvetle  muhtemel  böyle  olacaktır...Buna  en  iyi  örnek  olarak   ABD 'nin  Irak  halkına  yaptığı  zulmü ,  işkenceleri  , ortadan  kaybolarak  böbrekleri  alınan  Iraklı  çocukları   ve  daha  birçoğunu  gösterebiliriz...O  yüzden   Türk  ordusuna  acımasızca  saldıranlar  ileride  Amerikan  askerinin  işkencelerine  maruz  kalabileceklerini  düşünmeleri  gerekir.  Bugün  Irak Kürd  lideri  ile  Washington  'un  arasından  su  sızmamaktadır  , muabbetleri  iyidir tıpkı  bir  zamanlar  Saddam ile   çok  iyi  dost  olup  ,İran  'a  karşı  Irak  'ı silahlandırdığı  gibi ...Ancak  Saddam  ile  dostlukları  devam  etmemiştir...

Yani  bu  adamların  dostluğuna  ,  burslarına , bahşettikleri  koltuklara  kimse  güvenmesin ...Ayrıca  Kürt  halkı  şunu  bilmelidir  ki  Kürt  halkının  etnik  kimliği  dili ,  sorunları , işsizliği  , insan hakları  emperyalist  ülkelerin  umurunda  bile  değildir...Güneydoğu  'da  51.  eyaletlerini  kurmak  için  güçlü  bir  Türkiye  yerine yeni kurulmuş  güçsüz  bir  Kürdistan 'ı  tercih  edeceklerdir...  Türk  ordusuna  ve  Atatürk  'e  terbiyesizce  saldıranlar  ,kadınları  tecavüze  uğrayıp  erkekleri  kurşuna  dizilince  ,  Irak  halkına  yapılanlar  Kürt  halkına  da  uygulanmaya  başlayınca ''   Türk  Ordusu 'ndan  yardım  isteyeceklerdir ''.

Saygılarımla