Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bu ülkede KATİLLER davulla karşılanır!Bir sosyolog yardım etsin neden böyle?  (Okunma sayısı 9844 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 02, 2010, 12:06:25 ös
  • Ziyaretçi

1)Abdi İpekçinin katili Mehmet Ali Ağaca hapisaneden çıkması bazı mafya gruplarını harekete geçirdi,davul zurnayla karşıladılar..
2)Haburdan içeri gelen Pkk'lılar davul ve halaylarla izdihamla karşılandılar...
3)Ogün Samast,Hrant Dinki vurdu karakolda polislerle fotoğraflar çektirdi kahraman ilan edildi...
4)Susurluk davasında adam öldürmeyle yargılanlar devlet için silah sıktık diyenler çıkışta adamları ve korumaları tarafından alkışlara karşılandılar...
5)Özdemir Sabancının ölümünde rol alan kendisi gibi birde emekçi sekreterin ölmesine yol açan kadın terörist Erdal alkışlarla Belçika Mahkemelerinde yargılandı,salıverildi bu işi halkı için yaptığını iddia etti...
6)Uğur Mumcu,Taner Kışlalı gibi aydınları öldürenler insanları öldürüp evlerinin bahçelerine gömenler Hizbullahçılar, kendi yayın organlarında devlete direnen kahramanlar...

Şimdi soruyorum bizim halkımız kahramanları mı çok seviyor yoksa katilleri mi?Bir sosyolog arkadaşım varsa acaba açıklar mı?

Şubat 02, 2010, 04:22:26 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Şubat 02, 2010, 06:02:00 ös
Yanıtla #2

Spes mea in Deo est

Şubat 02, 2010, 06:59:07 ös
Yanıtla #3

Bunda T.C basını ve medyasının rolü çok büyük.. Tam bir rezalet.  

Başlığa istinaden, olayı düzeltmek Sosyologlar' a düşmez elbette.. Öncelikle medyanın ve basının kendini değiştirip yenilemesi halinde sorun hallolur düşüncesindeyim. Asıl çözüm buradadır. Aksi halde dünyanın en iyi sosyologları da gelse bu durumu hiçbir şekilde ve biçimde değiştiremez. Maalesef.

Burada yapılan diğer büyük yanlış ise, suça teşvik etme ve toplum içersinde yaygın bir organ olması vasfını kullanarak az gelişmiş beyinleri tetikleyici bir konuma da rahatlıkla getirebilen olmasıdır. Bu yüzden de asıl görevini ve sorumluluğunu yerine getirmeyerek bazı güçleri olumsuz yönde kullanıp, özellikle de hedefledikleri kimselerin yok edilmesi yönünde ne yazıkki en büyük hatayı burada yapmaktadırlar çünkü kanayan toplumsal yarayı iyileştirip pansuman yapılması gerekirken daha da kötüleşmesini sağladıklarından böylelikle  toplumsal gelişmeleri de engelleyici bir faktör olması da kaçınılmaz.     

Saygılar,  
« Son Düzenleme: Şubat 02, 2010, 07:08:03 ös Gönderen: Isabella »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Şubat 02, 2010, 07:14:40 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Konuyla ilgili eski Cumhuriyet gazetesi yazarlarindan Kemal Erdemol'un PLASTIK MESIH adli kose yazisini okumanizi siddetle oneririm. Harikulade tespitler gercekten. Ilgili sayfayi buraya kopyalamadim. Asagidaki linkten, Haber Gazetesinin 252. sayisinin 20. sayfasina bakarsaniz (ayarlar ustte solda) okuma imkani bulabilirsiniz...

http://www.habernewspaper.com/haberonline/

Şubat 02, 2010, 07:44:21 ös
Yanıtla #5

Heryerde bir takım kötüler, yaptıkları kötülüğün yaradığı çevreler tarafından alkışlanır. Bu bizim milletimize veya ülkemize has bir şey değil. Kötülük varsa, destekçisi de elbet olacaktır. Hele bu kötülük bir siyasi cinayet ise. Anormal olan bu değildir. Anormal olan, siyasi cinayetten nemalanacak bir mekanizmaya sahip olmamızdır. Bilgi toplumuna dönüşmemiş tüm sanayi devri ülkelerinde bu görülür. Bir cinayet ile bir şeyleri tetikleyebilen bir ulusa sahip olmamız bir sorundur. Abdi İpekçi ile darbe sürecine mazeret bulunur, Sabancı ile güvensizlik alarmı verilir, Dink ile sahte faşizm ve totalitaryanizm görüntüsü verilir vb.

Başka ülkelerde bu böyle olmuyorsa, orada toplumun bir cinayet ile celallenmeyeceğinin herkesçe bilinmesi yüzündendir. Bizim gibi, aklından çok anlık duygusal kararlarıyla motive olan uluslarda, birilerinin alkışlayacağı ve birilerinin de bu alkışlardan sinirlenip aynını uygulamak isteyeceği bilindiğinden bu tür kötülükler uygulamaya konur.
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Şubat 02, 2010, 08:26:38 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Şubat 02, 2010, 08:43:02 ös
Yanıtla #7

Isabella selam hatirladin mi beni?

Hatırladım tabi :) selam,  nasılsın?

Bu arada kendini de bir hayli özlettiğini düşünüyorum. Ben de Sevgili Asi nerelerde diye düşünüyordum. Ama lütfen kendini bizden mahrum bırakma..

Sevgilerle,

Şubat 02, 2010, 08:45:02 ös
Yanıtla #8
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Sorma yahu... Bir ara cok yazardim, sonra islerim cikti, yazamaz oldum. Bir de bazi seylere uyuz olmustum. Sonra da isin acikcasi unutuvermisim burada uyeligim oldugunu. Bu gun bir arkadasla konusurken aklima geldi, kendisine bahsettim, sagolsunlar forum yoneticileri de uye yapmislar onu, ben de onunla beraber geri geldim.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Şubat 02, 2010, 08:50:17 ös
Yanıtla #9

Sorma yahu... Bir ara cok yazardim, sonra islerim cikti, yazamaz oldum. Bir de bazi seylere uyuz olmustum. Sonra da isin acikcasi unutuvermisim burada uyeligim oldugunu. Bu gun bir arkadasla konusurken aklima geldi, kendisine bahsettim, sagolsunlar forum yoneticileri de uye yapmislar onu, ben de onunla beraber geri geldim.

Hmm, iyi o halde sevindim. Ama demekki geri gelişini Sevgili Arkadaşına borçluyuz :) Hoşgeldiniz.