Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: TSK  (Okunma sayısı 10538 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 29, 2007, 04:04:20 ös

TSK
son zmanlarda sıkca basında TSK nın adı gecmeye basladı acıkca goruluyorkı TSK nın bazı endıselerı var ozellıkle laıklık ıle ılgılı.benım sormak ıstedıgım bır konu var bence acıklama zamanı yanlıs mı?yanı ozeelıkle cumhurbaskanlıgı secımlerı yuzenden sıyaset ortamında tansıyon bu kadar yukselmısken...saygılarımla

Nisan 29, 2007, 04:08:00 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

TSK nin iyi yada kotu olarak politika hakkinda yorum yapmasi, Turkiyenin utanmasi gereken bir durumdur. Cunku meclisin ve politikanin sahibi halktir. Asker degil! Asker bu yaptigi davranisla sadece butun dunyaya Turkiyenin demokratik olmayan, tamamen askeri bir ulke oldugunu bir kere daha gosterdi o kadar.

Nisan 29, 2007, 04:11:50 ös
Yanıtla #2

yanı acıklama zamanı yanlıs degıl tamamıyla acıklaması yanlıs dıyorsunuz.pekı bır sorum olcak sn hamlet tsk nın sızce durusu nasıl olmalı?

Nisan 29, 2007, 04:21:44 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

TSK denilen kurum, TURK SILAHLI KUVVETLERIDIR. ve SILAHLI olan hicbir kuvvettin meclise, politikaya yada ulke yonetimine karismamasi gerekir. Asker askerligini yapmali. Ulkeyi dis guclerden korumalidir. Ic guclerdende korumalidir ama sadece teroristlerden. O hukumeti secen ve oylarini kullanan halktan o ulke sillahla korunmaz.  Cumhuriyet kuruldugundan beri 3 kere darbe oldu. Bence bu cok utanilacak bir seydir. Cumhuriyetin kuruldugu daha yuzyil bile olmadi. Turkiye daha 100 yasinda bile degil ama 3 darbe yasadi. Ne aci.

Gelismis ve cagdas ulkelere bakin bide. Kendimizi onlarla kiyaslayalim.

Nisan 29, 2007, 04:24:05 ös
Yanıtla #4

fıkırlerınız ıcın tesekurler sn hamlet.dedıklerınıze bende katılıyorum -.saygılarımla.

Nisan 29, 2007, 04:24:45 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Sn. Hamlet yazılarınıza lütfen daha dikkat ediniz insanlardan tepki toplayabilirsiniz...

Unutmayın ki bu ülkeyi askerler kurmuştur bunuda göz önünde bulundurmanızı istiyorum. Eğer bir tehlike varsa asker herzaman konuşmalıdır.

saygıyla!..

Nisan 29, 2007, 04:27:00 ös
Yanıtla #6

sn ıttıhatcı. bence suan acıklama yapması yanlıs degıl mı? bıde ne gıbı sorun var mesela suan askerın konusması ıcın laıklıkmı?

Nisan 29, 2007, 04:32:38 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Ben bu konuda konuşmak istemiyorum keza üstdereceli asker akrabalarım var, kırıcı olabilirim. Hamlet resmen askeri ülkenin düşmanıymış gibi göstermek istiyor bu kadarıda fazla...

Türkiye'de sadece Laiklik tehlikede değil birçok tehlike var ve bunun sorumluları cirit atarken TSK'da Milyonların istediğini yapıp bir uyarı yaptı. Bu çokmudur? Hayır... Ama anlaşılan birileri bayağı korktu!..

Saygıyla!..

Nisan 29, 2007, 04:36:14 ös
Yanıtla #8

bu konuda konusmak ıstetenızı saygı ıle karsılıyorum.fıkrınız ıcınde tesekkurler.saygılarımla.

Nisan 29, 2007, 04:44:04 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Ben teşekkür ederim. Herşey eleştirilebilir ama saygı çerçevesinde, sevgili Hamlet'in tarzında olması ise tepki toplar.

Türkiye hiçbir zaman şeyhler, tarikatlar, dervişler, müritler ülkesi olmayacaktır.

Mustafa Kemal Atatürk