Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tarlalardaki Geometrik Sekiller  (Okunma sayısı 12295 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 28, 2008, 11:15:39 ös
Yanıtla #10

ben sunu sorayım tüm bu tarlalar nerede...amerika da mi hepsi? evet derseniz cevabım hazır ona göre

:D cok mantiklica bir yaklasim Sayin Bilgi.
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 29, 2008, 03:15:07 öö
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Geçenlerde national geographic'de bu şekillerle ilgili bir program vardı.Bu tarz şekilleri 4-5 kişilik bir grup tarla sahiplerinden gizli bir şekilde yapıyorlar.Onların nasıl yaptığını falan gösterdiler.Hatta bazı tarla sahipleri ufolar yaptı zannediyorlar.Ayrıca toprak altında oluşan mantarlar geometrik şekilde ilerlermiş.Bundan dolayıda bazı şekiller ortaya çıkabiliyormuş.

saygı ve sevgilerimle

Ekim 02, 2008, 10:15:04 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Geçenlerde national geographic'de bu şekillerle ilgili bir program vardı.Bu tarz şekilleri 4-5 kişilik bir grup tarla sahiplerinden gizli bir şekilde yapıyorlar.Onların nasıl yaptığını falan gösterdiler.Hatta bazı tarla sahipleri ufolar yaptı zannediyorlar.Ayrıca toprak altında oluşan mantarlar geometrik şekilde ilerlermiş.Bundan dolayıda bazı şekiller ortaya çıkabiliyormuş.

saygı ve sevgilerimle
Sayın Makyol
Size katılıyorum o programa benzer birşeyler bende izlemiştim.Bir numara var olduğu belli zaten bu işte
Ancak mantar açıklamasına katılmıyorum en azından o şekillerle toprak altındaki mantarların şekilleri arasında ki ililşki bence yanlış
Nasıl bir mantar grubu böyle devasa ve elle çizilmiş gibi insani geometrik formlar oluşturabilir...Akla pek yatkın gelmiyor
Sevgiyle KAlın
...Söyleceklerimi yukarda söyledim zaten...

Ekim 10, 2008, 01:08:43 öö
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tarla şekillerinin hepsinin olmasa da bir kısmının , bilgi sahibi bazı insanlar tarafından  dünyanın her tarafındaki bilgi sahibi diğer insanlara verilmiş mesajlar olduğu kanısındayım.
   Fakat ben bilgi sahibi olmadığım için  mesajların ne olduğunu ve ne amaçladıklarını anlamıyorum.
   Saygılar.

Şubat 23, 2009, 11:12:21 ös
Yanıtla #14
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Neden salt güneyamerika daki tarlalarda yer alan işaretler; mısır piramitlerinde yeralan şekillerdeki gizemde güncelliğini koruyor...ve aztek tapınakları,e.v.daniken de bir noktaya kadar ilerlemiş gibi...Bir dolu binlerce gizem var...?
Dışarıdan içeri baktığında anlayamazsın;içeriden dışarı baktığında anlatamazsın.

Şubat 24, 2009, 01:24:08 öö
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Bay kagank düşünmeyi ve araştırmayı sevkettiği için gizemler aslında yararlıdır, bir gizemi araştırırken başka birşey öğrenme şansınız olmaktadır, mesela en ufak örnek aşağıda alıntıladığım bilgidir. Ben o programı merakedip izlemeseydim, bu bilgiyi kesinlikle öğrenemezdim, çünkü toprak altında oluşan mantarlar bugüne kadar hiç ilgimi çekmedi. Birde birşeyi düşünürsünüz, arkdaşlarınızla oturur kafa patlatırsınız ve biri yeni bir düşünce ortaya atar, ozamanki mutluluğu ve herşeyi baştan düşünmem gerekiyor hissi insanda büyük haz verir.
saygılarımla

toprak altında oluşan mantarlar geometrik şekilde ilerlermiş.

Mart 11, 2009, 05:24:32 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

bana göre eski zamanlarda bilim ilerdeydi ve nuh tufanından sonra herşey yok oldu tanrı tüm insanlığı cezalandırdı herşey sular altında kladı ve bilim yeniden keşfetmeye çalışıyor hala piramitlerin sırrı bile daha çözülemedi.

Mart 12, 2009, 01:13:41 öö
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

bana göre eski zamanlarda bilim ilerdeydi ve nuh tufanından sonra herşey yok oldu tanrı tüm insanlığı cezalandırdı herşey sular altında kladı ve bilim yeniden keşfetmeye çalışıyor hala piramitlerin sırrı bile daha çözülemedi.

belki zamanda geriye gitmişizdir hewal73. güzel bir ütopya.
bu konuyu yorumlamadan önce haritaların oluşum sürecine. piri reisin güzel bir toplama olan haritasına ve bu konuda keşifler yaparak haritalandırmalar yapan bilim adamlarına bakmak lazım.bir nokta olarak mekansal çevreyi, 'düzeni' iki boyutlu dahi de olsa algılamak güzel bir meziyettir.sonucunda belki bazı usta kişiler sadece kendilerine eğlendirmek için bu tür şeyler yapmış da olabilirler.bir plancı olarak bu tür şeylerin çok eğlenceli(?) olduğunu söyleyebilirim. tabi yersen..
buarada bahsi geçen ilahi plan konusu da çok düşündürücü konulara sahiptir.

Mart 12, 2009, 10:33:41 öö
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

belki zamanda geriye gitmişizdir hewal73. güzel bir ütopya.
bu konuyu yorumlamadan önce haritaların oluşum sürecine. piri reisin güzel bir toplama olan haritasına ve bu konuda keşifler yaparak haritalandırmalar yapan bilim adamlarına bakmak lazım.bir nokta olarak mekansal çevreyi, 'düzeni' iki boyutlu dahi de olsa algılamak güzel bir meziyettir.sonucunda belki bazı usta kişiler sadece kendilerine eğlendirmek için bu tür şeyler yapmış da olabilirler.bir plancı olarak bu tür şeylerin çok eğlenceli(?) olduğunu söyleyebilirim. tabi yersen..
buarada bahsi geçen ilahi plan konusu da çok düşündürücü konulara sahiptir.

sayın aaron bilim adamları kendilerini eğlendirmek için bir şeyin peşinden koşmazlar o insanlığa hizmet için vardırlar ha her bilim adamı insanlığamı hizmet ediyor derseniz hayır ama genelleme yaparak bilim adamları birbirini tamamlayarak yol almışlardır.

Mart 13, 2009, 11:42:06 ös
Yanıtla #19
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın M.Akyol...Gizemlerden yana bir şikayetim ya da bütün çabama rağmen merak ettiğim bir yön yok...Aklıma Nietzsche geliyor " Yalvarırım yeryüzüne bağlı kalın kardeşlerim..." tuttuğum,ısındığım ve ilgimi çeken konu...Benim bu formda aradığım nokta bu idi, bu konuda bir soru sordum...İnsana yönelirsek eğer -salt insana- daha fazla ve daha ilginç bir konu olduğu konusunda bir açılımdı ifade etmek istediğim yoksa elbette bilim insanları şimdiki zamanda ellerinde olan verilerle bir açıklama yapacaklardır anılan gizem konularında...Benimki salt bir merak ....

Saygılarımla
Dışarıdan içeri baktığında anlayamazsın;içeriden dışarı baktığında anlatamazsın.