Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Uzaya/Aya cıkan ilk Mason "Buzz Aldrin"  (Okunma sayısı 2671 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 01, 2016, 04:48:25 ös

Form'da Buzz Aldrin hakkında ufak tefek bahsedilmiş olsada, bir konu başlığını hak ediyor.

Edwin Eugene "Buzz" Aldrin, Jr. (d. 20 Ocak 1930, Montclair, New Jersey) Amerikan astronot, Ay'a ayak basan ikinci insan. Görev Komutanı Neil Armstrong'un ardından Ay'a ayak bastı.

1951'de ABD Askeri Akademisi West Point'ten mezun oldu. 1963'te Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde doktorasını tamamladı ve NASA tarafından uzayadamı kadrosuna seçildi. 11 Kasım 1966'da Gemini 12 uçuşuyla uzaya çıktı. 4 gün süren bu görev boyunca 3 kez uzay yürüyüşü yaptı.[1]

20 Temmuz 1969'da Apollo 11 göreviyle Ay'a ayak bastı. 1971'de NASA'dan, 1972'de ABD ordusundan ayrılarak özel sektörde teknik danışman olarak çalıştı.

Ay'daki bir kratere ve 6470 numaralı gök taşına adı verilmiştir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Buzz_Aldrin

Söylentiler

Aya aslında ilk ayak basıcak kişinin "Buzz Aldrin" olduğu...Neil Armstrong'un,-"Gemiyi tek başına kullana bilecek kadar donanımlı olanımız sensin;eğer dışarda bir sorun olursa ve geri dönemez isek bu misyon başarısız sayılır" diyerek Buzz Aldrin'nin kandırıldığı söylenir.

Diğer söylenti

Uzaya çıkan ilk insan olan Yuri Gagarin, “Burada Tanrı falan göremiyorum.” demesine inat... Uzay'da "ezan sesi" duyduğu ve bu yüzden "Şrayn" (Islam Agirlikli Masonik Topluluk)  üyeliğine geçtiği söylenir.

Basın

Buzz Aldrin'e "İncil'e el basıp, Ayda yürüdüğüne dair yemin edermisin?" diyen film yapımcısı Bart Sibrel 'in suratına yumruk atması oldukca sansasyon yaratmıştır.

Bart Sibrel; Buzz Aldrin'i dava etmiş ve jüri buzz'ı suçsuz bulmuştur.

« Son Düzenleme: Ekim 01, 2016, 04:58:56 ös Gönderen: Tik-Tak »
Sen Özelsin

Ekim 02, 2016, 09:20:59 öö
Yanıtla #1
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın @Tik-Tak

Bu güzel paylaşım için teşekkür ediyorum. İlgimi çeken bir konuda güzel bir detay oldu. Peki aya yolculuk gerçekten yapıldı mı? Şu an için biz aydan dönebilecek teknolojiye sahip miyiz? Sadece fikirlerinizi merak ediyorum.

Saygılarımla

Ekim 02, 2016, 02:57:31 ös
Yanıtla #2

Sayın @Tik-Tak

Bu güzel paylaşım için teşekkür ediyorum. İlgimi çeken bir konuda güzel bir detay oldu. Peki aya yolculuk gerçekten yapıldı mı? Şu an için biz aydan dönebilecek teknolojiye sahip miyiz? Sadece fikirlerinizi merak ediyorum.

Saygılarımla

Benim düşüncem, bu konuyu bir bilene sormanızdan yana.Biri yapar birileride "arkadan" fikir yürütürler ya hani.Bu durumda hep "arkada" kalmaktan ötürü oluşan sonuçlar.Zaten onlarda diyorlardır ki - "Nasıl olsa arkamızdan konuşuyorlar, demek ki arkamızdalar; yola devam" diyorlardır.( O yüzden Komplo teorilerine pek kulak asmamak gerek sanırım)

Benim bildiğim kadarı ile uzay'daki fizik kanunları basit/hesaplanabilir ve stabil.(Radyasyon,micro meteor vb dışında) İş Dünya'daki yercekimi,atmosfer vb.değişkenleri geçmekte.Yüzeysel bilgim dahilnde konuşur isem:
Gitmişlerdir de; gelmişlerdir de. :)--

Sen Özelsin