Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Lucifer  (Okunma sayısı 27762 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 30, 2009, 11:26:32 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

eger ikisi benim gozumde esit olmasalardi biri seytan biri ''lord'' derdim fakat ikisinin benim gozumde esit (derece olarak esit sadece) ve ayni oranda gerekli olduklarindan mutevellit boyle bir sey soylemiyorum .

Eylül 30, 2009, 11:48:43 ös
Yanıtla #11

eger ikisi benim gozumde esit olmasalardi biri seytan biri ''lord'' derdim fakat ikisinin benim gozumde esit (derece olarak esit sadece) ve ayni oranda gerekli olduklarindan mutevellit boyle bir sey soylemiyorum .

Anlıyorum, çok Teşekkür ederim benimle tartıştığınız için..

Sevgi ve Saygılarımı iletiyorum, müsaadenizle ayrılmak zorundayım..

İyi geceler..

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 01, 2009, 12:04:44 öö
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

ben tesekkur ederim, benim icin buyuk keyifti.

iyi geceler.

Kasım 26, 2009, 04:28:50 ös
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

şaytan , lucifer, allah , yahowa , iblis, melek, cin, peri.........v.b

Bunları araştıran insanların , bu ruhani varlıkları araştırıcak kadar güce malik olup olmadıklarını çok merak ediyorum...

Oysa ki , insan bu varlıkları araştırmadan önce kendisini ruhsal olarak üst düzeye çıkarmalıdır.

Kasım 27, 2009, 07:01:26 ös
Yanıtla #14

Bahsettiğiniz varlıkları anlayabilme yetisine sahip olmak için sizin de bildiğiniz üzere ruhsal olarak üst düzeye çıkmak gereklidir. Herşeyden önce bu varlıkların kolaylıkla inkarına yönelmektense söylediğiniz üzere araştırma zahmetinde bulunulsaydı şimdiye hala bu varlıkların olup olmadığı yönünde çeşitli spekülasyonlar yapılmıyor olacaktı ne yazıkki..

Kasım 27, 2009, 09:20:29 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Reddetmek çoğu zaman kabul etmekten kolaydır.Fakat sorun şu ki acaba gerçekten inanmadığımız için mi reddediyoruz yoksa inanmak istemediğimiz için mi?

Kasım 28, 2009, 10:52:03 öö
Yanıtla #16

Reddetmek çoğu zaman kabul etmekten kolaydır.Fakat sorun şu ki acaba gerçekten inanmadığımız için mi reddediyoruz yoksa inanmak istemediğimiz için mi?

Ben de tam olarak bilemiyorum, bunun analizini çoğu kez kendimde ve başkalarında gözlemleyerek irdelemeye çalıştım ama ne yazıkki farklı bilinç potansiyelinde bulunulması sebebiyle Sevgili Ayn; net bir sonuca ulaşamadım. Ama şunun bilincindeyim ki, ne kadar çok esnek bir zihin kapasitesine sahip olabilirsek bir o kadar da sağlıklı bilgilere açık olabileceğimizin görüşündeyim.

Saygılar, Sevgiler.

Şubat 02, 2010, 10:42:28 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

dine felsefe gibi yaklasan ben
seytan diye adlandirilan olayin
hayatin ayrintilarinda gizli olan riskler oldugunu dusunurum

Şubat 02, 2010, 10:47:30 ös
Yanıtla #18
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

dine felsefe gibi yaklasan ben
seytan diye adlandirilan olayin

Yani seytan veya Lucifer olarak adlandirilan olgunun hayatin kotulukleri veya karsimiza cikardigi engeller oldugu mu?
Masonlarda da bu olgu vardi galiba. Yer karolarinin siyah beyaz olmasi filan gibi. Var mi aydinlatabilecek olan?
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Şubat 05, 2010, 08:16:20 ös
Yanıtla #19

Çok önemli ve bir o kadar da muhteşem bir tespit diyebilirim. Kimi zaman insanlar hayatlarında bu tür şeyleri pek bilmediği ya da farketmedikleri için kolaylıkla çıkmaza girebiliyorlar. Gerçi ne kadar çok temkinli olunsa bile insanoğludur bu :) bazan başına o kadar çok değişik türden olaylar gelir ki bazan çıldıracak gibi bir duruma bile gelebiliyor ama 'gizli riskler' her zaman için önemli bir yer kaydettiği içindir ki, hayatta herşeyi gözden çıkarmak yerine hayatımızı akışına bırakmaktansa ele alıp, kendi kontrolümüzü ve hakimiyetimizi sağlamalıyız, düşüncesindeyim.

Saygılar,    

Yani seytan veya Lucifer olarak adlandirilan olgunun hayatin kotulukleri veya karsimiza cikardigi engeller oldugu mu?

Aslında kendi hayatımızı kendimiz zorlaştırıyoruz bir nebze de olsa Sevgili Asi; çünkü yaşamımızın gidişat yönünü kendi seçimlerimiz ve en önemlisi de 'yaptıklarımız' belirlediği için bazı kimseler yaşamsal döngü içersinde rahatlıkla bu kaosun içinden çıkabilirlerken - ki bu tamamen kendilerine bağlıdır - bazıları ise giderek zorlaşan bir yaşam sürecinin getirileri arasında kendini yok ederek mahvetme yoluna sürüklenmektedirler.

Saygılar,   
« Son Düzenleme: Şubat 05, 2010, 08:20:29 ös Gönderen: Isabella »