Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İTTİHAD-I İSLAM (İSLAM BİRLİĞİ)  (Okunma sayısı 50422 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 18, 2007, 03:29:31 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Yahudiler Kur'anı kutsal kitap olarak kabul ediyomu ki bi de çıkmış tefsir yapıyolar :D Hakkaten çok komik ya

Temmuz 18, 2007, 03:41:51 ös
Yanıtla #21

Amacım tartışmak değil ama yeryüzünde hangi zihniyet bana sağlam bir kanıt gösterir ki benim inancımdan olmayan kişilere karşı hertürlü şey yapmamı gerektirir hatta öldürmeme bile_
Ki bunu bir din öğretisi olarak zihniyette tutulmuşsa ve buna göre hareket ediliyorsa size doğrusunu söyleyeyim ki ismi lazım değil bu dinin geçerliliğini yeryüzündeki hiçbir güç kanıtlayamaz_ 
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 18, 2007, 03:45:34 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

İnanan inanıyo sevil hanım dünya müslümanlarının sayısı 1,5 milyarı buldu..Sizin [Silinmistir] yorumlarınız binlerce yıllık bir dini bağlıyacak değil!Neyse sizinle daha fazla muhatap olmak istemiyorum

Hoşcakalın
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2007, 03:54:09 ös Gönderen: MASON »

Temmuz 18, 2007, 03:54:46 ös
Yanıtla #23

"Ki bunu bir din öğretisi olarak zihniyette tutulmuşsa ve buna göre hareket ediliyorsa size doğrusunu söyleyeyim ki ismi lazım değil bu dinin geçerliliğini yeryüzündeki hiçbir güç kanıtlayamaz_  "

Dini çarpıtanlar yüzünden o dini öyle tanımak öyle olduğunu zannetmek düşmanlıktan başka birşey yaratmaz. Dinin geçerliliği kitabında peygamberinde anlatılmış insanlar bunu yorumlama hatasına düşmüş olabilir. Ama hiçbirşey 3 büyük dinden birine hakaret etmeyi gerektirmez!
ars longa, vita brevis...

Temmuz 18, 2007, 04:23:07 ös
Yanıtla #24

Açıklamalarım gayet açık ve net bir şekilde ifade edilmiştir ki Sevgili nietzsche, herhangi bir dine hakaretim söz konusu olmamıştır ancak gerçekleri söylemek sizin anlayış tarzınızda hakaret olarak kabul ediliyorsa ne diyelim o tamamen sizin insiyatifinize kalmış birşeydir_
SAYGILARIMLA_ 

Temmuz 18, 2007, 04:29:17 ös
Yanıtla #25

Sayın Draug, öncelikle benimle muhatap olmadığınız için asıl ben size teşekkür ederim, yorumlarımın silinme konusuna gelince;
Doğruluğu ya da yanlışlığı üzerinde kişisel yorumlara açık bir şekilde ifade edilme koşuluna istinaden yazılarımın bu Sitede yayınlandıktan sonra Sayın Site Yöneticileri tarafından silinme gereksinimi duyulmuşsa ki mutlak surette bunu gerektirmiştir o zaman benim diyeceğim bu hususta yapılacak herhangi birşey yok demektir_
SAYGILARIMLA_

Temmuz 18, 2007, 04:34:46 ös
Yanıtla #26

Gerçek bir tanedir biz burda doğrulardan konuşcaksak elbette saygım sonsuzdur herkesin doğrusu kendinedir. Fakat söylediğiniz ne islamda ne de başka bir dinde yer almaz. hıristiyanlar da haçlı seferleri düzenlediler kendilerinden olmayanları öldürmeye kalktılar ama hıristiyanlık dini böyledir kendinden olmaya karşıdır diyebilirmiyiz? aynı şeyi islamda da düşünün. Önyargılarla ya da daha önce söylediğim gibi 2 3 soytarının yaptığıyla dinde ya da başka herhangi bir konuda genelleyici yorumlamalar fişlemeler yapmak gerçeği sadece gizler.

Temmuz 18, 2007, 04:36:51 ös
Yanıtla #27

Gerçek bir tanedir biz burda doğrulardan konuşcaksak elbette saygım sonsuzdur herkesin doğrusu kendinedir. Fakat söylediğiniz ne islamda ne de başka bir dinde yer almaz. hıristiyanlar da haçlı seferleri düzenlediler kendilerinden olmayanları öldürmeye kalktılar ama hıristiyanlık dini böyledir kendinden olmaya karşıdır diyebilirmiyiz? aynı şeyi islamda da düşünün. Önyargılarla ya da daha önce söylediğim gibi 2 3 soytarının yaptığıyla dinde ya da başka herhangi bir konuda genelleyici yorumlamalar fişlemeler yapmak gerçeği sadece gizler.

IMZA...
Bir güzel söz söyleme sanati varsa;birde güzel dinleme ve anlama sanati vardir..

Temmuz 18, 2007, 04:53:52 ös
Yanıtla #28

Sevgili nietzsche, öncelikle göstermiş olduğunuz ince anlayışınızdan dolayı size özel olarak teşekkür etmek istedim_
Ancak ne varki yeryüzünde açıklığa kavuşmuş ya da kavuşturulması beklenen ''GERÇEKLER'' vardır ki o da zamanı gelince aydınlatılacaktır, benim kişisel yorumlarım gereği yapmış olduğum açıklamalar hususunda sizleri temin ederim ki herhangi bir şahsınıza yönelik en ufak bir saygısızlıkta ya da benzeri bir olumsuzlukta bulunulmayacaktır ki bu durum zıt görüşlerde dahi olsak bile_   
SAYGILARIMLA_

Temmuz 18, 2007, 04:56:13 ös
Yanıtla #29

Zıt görüşler her zaman zenginlik getirir sanırım sitenin de beklentisi zıtlıkların seviyeli tartışılması biz de bunu yapabiliyorsak ne mutlu bize. Saygılarımla