Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mersin'de Kayıp Şehir Atlantis Bulunmuş Olabilir  (Okunma sayısı 8278 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 02, 2016, 03:25:05 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Risus, bu bir "Kirpice" haberi.  :)

Lütfen kirpice, resmigaste gibi sitelere karşı dikkatli olalım.

Sayın Spock, siz ne kadar bunun bir kurgu haber olduğunu ısrarla açık etseniz de, merkez-i arzın ayak bastığı yer olduğunu sanan yurdum insanı Kutsal Kâse'den tutun da Nuh'un Gemisi'ne kadar her şeyin ülkemiz sınırında olduğuna inanmaya dünden hazır olduğundan bu uyarıları ister istemez duymazdan gelecektir. İllüzyonu bozmayın, bırakın avunsunlar.

Nisan 02, 2016, 06:02:26 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Sayın Ares lütfen yer bulursanız benimde düşünün.

Sayın Nestor da haklı, tıpkı Mısır Piramitleri nin bir zamanlar Türkiye'de olduğuna inanan binlercesi  gibi.

Aslında çok görmemek lazım bunları, siz anaoklundaki çocuğa "  yumurtanın içine civcivi Allah koydu , gerisini araştırmama gerek yok"  diye öğretime başlarsınız geleceğiniz nokta burasıdır.

Sonrada şaşırıyoruz.
Hiç kendimize sordukmu, 1000  yıldan beridir İslam coğrafyasında savaş neden hiç eksik olmuyor?
« Son Düzenleme: Nisan 02, 2016, 06:13:09 ös Gönderen: Tij »

Nisan 02, 2016, 09:41:36 ös
Yanıtla #12
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Anlaşılan o ki, Kuran-ı Kerim'de bütün bu antik su altı kentleri anlatılmış.

Pompei hangi ayette?... Ya Heraklion? Ya Dvarka?

Madem Atlantis var; Mu da vardır, değil mi?
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Nisan 02, 2016, 10:59:49 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın @ADAM

Neden olmasın? Kuran-ı Kerim'de bir çok helak olmuş kavimden bahsediyor. Büyük patlamadan bile bahsediyor.

Şimdi soracaksınız hangi ayet? Biz neden bilmiyoruz? Belkide biliyorsunuzdur. Belki bilmeyen insanlar vardır..

"Biz göğü sağlamca kurduk ve gerçekten Biz onu genişletmekteyiz." (Zariyat, 47)

Gerçektende öyle değil mi? Günümüzde bilim adamları evrenin ara vermeksizin genişlediğini söyler.
Kuran-ı Kerim'i bilim düşmanı olarak gösteren insanlar var ne yazıkki. Kuran'a inanmıyorsanız saygı duyarım. Onlara da sormak lazım 1400 sene öncesinden yazılmış bir kitap bunları nerden biliyordu?

Ayrıca yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermek istemem. Ben Kuran-ı Kerim'de tüm antik su altı kentleri var demedim. Bu tür şeylere Kuran-ı Kerim ve diğer kutsal kitapların nazarıyla bakılsa belki daha yararlı olur dedim.
Bu sizin anlayış tarzınızla alakalı saygı duyuyorum. Zira benden yaşca büyüksünüz..

Gördükleriniz ve bildikleriniz elbetteki benden çok. Hatalarım ve doğru bildiğim yanlışlarım olabilir. Sizden isteğim yanlışlarımı doğruya çevirmeniz.

Sevgi ve Saygılarımla..

Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Nisan 03, 2016, 07:58:27 öö
Yanıtla #14
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bir arkeolojik bulgu konusunu dinsel bir eğilimle açıklamak, ne yazık ki tüm dincilerin ille de dinin bilimden üstün olduğunu gösterebilmek için gösterdiği boş bir çabadır.

Nitekim böyle bir iddiada bulunulunca, bundan sonra diğer sorulara da yanıt verilmesi gerekliliği doğar.

Benim için bu tartışma bu kadardır.

(Öneri: Mektup yazar gibi  özel hitap etmek isteyenlerin, bunun için Forumun özel ileti bölümünü kullanması daha uygun olacaktır.)
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Nisan 04, 2016, 11:39:59 öö
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın @ADAM

Kuran-ı Kerimde Lut kavminden bahsedilmektedir,Pompeiden de bahsedilerek konunun tekrarlanmasına gerek var mı sizce ?
Sır Bekcisi

Mayıs 19, 2016, 12:03:19 öö
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Konu biraz sapmış ancak bende birkaç birşey söylemek istiyorum aslında bu bölgedeki çalışmalara dair Robert Sarmast'ın Mayıs 2006 tarihli Atlatis'in Keşfi isimli kitabı mevcut bölgeyi oldukça iyi analiz etmiş açıkcası bu yazı çıkınca heyecanlandım , ancak bu tarz aaştırmalar ciddi fon desteği gerektirmekte olduğu için daha zaman ihtiyaç var.Tüm arkadaşlarımın bu kitabı okumasını tavsiye ederim.