Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk Topraktan Topraga mi?  (Okunma sayısı 23650 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 10, 2007, 01:46:20 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Yeni dünya düzeni ya da Derin Dünya Devleti; birtakım örgütlerin planladıkları amaç doğrultusunda hareket ederek Dünyayı istedikleri yönde istedikleri gibi şekillendirebiliyorlar;
Buna savaşlar, salgın hastalıklar, siyasi toplumsal olaylar vb. dahil!
Gelinen süreçte şunu merak ediyorum; Dünyamız nereye, nasıl ve ne yönde şekillendirilecektir?
« Son Düzenleme: Ağustos 10, 2007, 01:48:05 ös Gönderen: GölGe »

Ağustos 10, 2007, 01:53:47 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Masonluk elbetteki temiz toplum ister ancak bunun sizin de tahmin edeceğiniz üzere yeryüzünde oluşması imkansız ve sadece Masonluk çerçevesinde düşünülürse tabiki amaç hedefine ulaşır.   
Bu bir tür saltanata benzer yani babadan oğula geçme gibi bir olay, yine sadece Mason olabilecek kişileri bağlar bu da dünya yüzeyinde yaşayan toplumlardan farklı bir deyim yerindeyse küçük topluma işaret eder!
Peki azınlıkta olan bu Seçkinler, Dünyanın temel taşıdır diyebilir miyiz?

Ağustos 10, 2007, 02:05:09 ös
Yanıtla #12

Yeni dünya düzeni ya da Derin Dünya Devleti; birtakım örgütlerin planladıkları amaç doğrultusunda hareket ederek Dünyayı istedikleri yönde istedikleri gibi şekillendirebiliyorlar;
Gelinen süreçte şunu merak ediyorum; Dünyamız nereye, nasıl ve ne yönde şekillendirilecektir?

Sn. Gölge,

Yukarıda yazmış olduklarınız sadece anti-masonların masonları karalamak için ürettikleri komplo teorileridir.Gerçeklerle uzaktan yada yakından ilgileri yoktur.Kaldı ki Sn Üstadım ın yaptığı açıklamadan hiçbir şekilde yazmış olduğunuz anlam çıkmıyor.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Ağustos 10, 2007, 02:07:46 ös
Yanıtla #13
  • Aktif Uye

yeni dünya düzeni (ordo ab chao )hakında ki yazılarda tasvirler  .genel olarak her fikri akımın ve ögretinin dinamiklerine göre   nitelendirilirilmişir . masonlarca belli şeyler için  nihayi son anlamı taşıyan ütipik topluluk HERKESİN birer mason oldugu  erdemli bütünlükçü ve güçlü bir dünya toplulugu  olarak tasvir edilebilirmi ?
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Ağustos 10, 2007, 02:24:17 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sn. MYSTICPROVCATE ben bir sonraki mesajımı Sn. Mason'un vermiş olduğu açıklamadan önce yazmıştım ve bu şu demek değildir verilmiş olan cevaplara göre soru sorulacaktır yani böyle bir kaide yok sanırım.   
Anitmasonların Masonlar hakkındaki görüşleri beni bağlamaz, kendi kişisel fikirlerim gereği soru sormaktayım sanırım bu da Masonlar hakkındaki araştırmamdan kaynaklanıyor, amaç yani bu sitenin kuruluşu da bu yüzden değil midir?

Ağustos 10, 2007, 02:28:34 ös
Yanıtla #15

Sn. MYSTICPROVCATE ben bir sonraki mesajımı Sn. Mason'un vermiş olduğu açıklamadan önce yazmıştım ve bu şu demek değildir verilmiş olan cevaplara göre soru sorulacaktır yani böyle bir kaide yok sanırım.  
Anitmasonların Masonlar hakkındaki görüşleri beni bağlamaz, kendi kişisel fikirlerim gereği soru sormaktayım sanırım bu da Masonlar hakkındaki araştırmamdan kaynaklanıyor, amaç yani bu sitenin kuruluşu da bu yüzden değil midir?

Haklısınız ancak bende cevabı Sn. Mason'un vermiş olduğu açıklamadan önce yazmış olduğunuz yazı için vermiştim.

Saygılar
Omnia mors aequat

Ağustos 10, 2007, 02:41:57 ös
Yanıtla #16
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Golge,

Dunyayi Masonluk sekillendirmiyor. Masonlugun amaci bu degildir. Dunyada ust duzey bazi kisiler Mason olabilirler. Yanliz bu dunyanin Masonluk tarafindan sekillendirildigi anlamina gelmez. Ayni kisilerin baska derneklerdede uyelikleri bulunabilir. Kisiliklerinde ve ozel hayatlarinda  cok daha farkli niteliklerde tasiyorlardir. Ancak bu ozellikler icerisinden sadece Masonlugu secmek ve o kisiyi Masonlugun bir simgesi haline getirmek yanlis olur.

Unutmayalimki; Dunyayi Masonluk yonetiyorsa, pek basarili oldugu soylenemez.

Masonluk elbetteki temiz toplum ister ancak bunun sizin de tahmin edeceğiniz üzere yeryüzünde oluşması imkansız ve sadece Masonluk çerçevesinde düşünülürse tabiki amaç hedefine ulaşır.   
Bu bir tür saltanata benzer yani babadan oğula geçme gibi bir olay, yine sadece Mason olabilecek kişileri bağlar bu da dünya yüzeyinde yaşayan toplumlardan farklı bir deyim yerindeyse küçük topluma işaret eder!
Peki azınlıkta olan bu Seçkinler, Dünyanın temel taşıdır diyebilir miyiz?

Hayir.

Masonluk elbette temiz ve elit bir toplum ister. Bu imkansiz olsa dahi, bizler icin onemli olan cabalamaktir.

Saygilarimla

yeni dünya düzeni (ordo ab chao )hakında ki yazılarda tasvirler  .genel olarak her fikri akımın ve ögretinin dinamiklerine göre   nitelendirilirilmişir . masonlarca belli şeyler için  nihayi son anlamı taşıyan ütipik topluluk HERKESİN birer mason oldugu  erdemli bütünlükçü ve güçlü bir dünya toplulugu  olarak tasvir edilebilirmi ?

Hayir.

Ordo Ab Chao nun anlami yada onun ile ilgili ogretiler hakkinda bir yorum yapamam. Ancak Masonluk, bir utopya amacinda degildir. Utopyada denge yoktur. Masonluk, hem kotu hemde iyinin bir arada bulunmasi ile olusan dengeden yanadir.

Masonluk yada Masonlar asla herkesin Mason oldugu bir topluluk istemezler. Masonluk herkese gore degildir. Amacimiz herkesi Mason yapmak olsaydi, oncelikle kapilarimizi ardina kadar acardik.

Saygilarimla

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ağustos 10, 2007, 02:51:03 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

'Dünyayı Masonluk yönetiyorsa pek başarılı olduğu söylenemez' Çok doğru ve tespitinizde tam doğru noktayı yakaladınız Sn.Mason, Dünya Masonların yönettiği bir şekle getirilmiş olunsaydı bence hiç de fena olmazdı diye düşünüyorum. 
O zaman şöyle mi dememiz gerekmekte; Dünyanın toplumsal gelişimine büyük katkıları olmuştur ancak Dünyayı yöneten Masonlar değildir!

Ağustos 10, 2007, 02:53:11 ös
Yanıtla #18
  • Aktif Uye

yanlış anladınız sn mason .ifade ederken sorum birgün masonluk  herkeze göre olabilecek mi degil . .Aksine,herkezin masonluga yakısır nitelikteki kabul şartlarına uygun birer insan olabilecegi üzerineydi. bu gün geldiğinde masonluk açısından sona erecek şeylerden kastimde ezoterizmdeki dereceli ögernimin masonlardaki ilk sır ( kabul )basamagı idi ...

Ağustos 10, 2007, 02:56:38 ös
Yanıtla #19
  • Aktif Uye

dünyayı yöneten massonlarmı ? bu dünyayı fazla hafife almak olur...dünyayı ve sistemi ancak sistemin kendisi yönetir.tartışılması gereken konu varsa masonların sistemin yüzdesi üzerinde oynadıkları roldür...sistemin sahibi yada hakimi olup olmadıkları değil