Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Cumhuriyet Mitingi  (Okunma sayısı 18167 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 15, 2007, 06:01:05 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Evet sandığada anamızı, babamızı, komşuları alıp gideceğiz diyorlardı  :) dediğin gibi Cennettede yer vaad edebilir bunlar. Yapmadıklar işmi? Yine bunların eski tayfadan şevki Yılmaz'mıydı neydi? Bana oy veren cennete gider diyordu.  ;) :D ;D

Buda bunların yaptıklarından sadece birkaç icraatmış;

1- ilk defa bir başbakan zam isteyen memur sendikalarına “imf’yi ikna edin” öyle gelin dedi.

2- ilk defa kabinesinden bir bakan “tezkere geçmezse memura maaş ödeyemeyiz” dedi.

3-ilkdefa bir t.c başbakanı Hikmetyar'ın dizleri önünde çökmüş elini eteğini öpmüştür.

4-ilkdefa bir t.c başbakanı terörist başına sayın, aziz şehitlerimize ise kelle demiştir.

5-ilk defa bir başbakan çiftçilere “gözünüzü toprak doyursun” dedi.

6- ilk defa bir başbakan “bir dönem dini kullandık” dedi.

7- ilk defa bir başbakan yapılan bir ihaleden önce uçak istedi, sonra mercedese razı oldu.

8- ilk defa bir başbakan türkiye’yi pazarladığını açıkça itiraf etti ve toprak satılıyorsa “alıp götürmüyorlar ya” dedi.

9- ilk defa bir başbakan “borç yiğidin kamçısıdır” demekle borçlanmayı başarı olarak gösterdi.

10- ilk defa bir cami kiliseye çevrildi.

11- ilk defa türk askerlerinin başına abd güçlerince çuval geçirildi.

13- ilk defa bir başbakanın baş danışmanı(cüneyt zapsu) amerikalılara başbakan için, “bu adamı kullanın,onu süpürge deliğinden aşağıya atmayın” dedi.

14-ilk defa bir türkiye başbakanı, büyük ortadoğu projesinin eş başkanı olduğunu açıkladı.

15-ilk defa bir başbakan açız diyen işçiye kızarak, “ananı al da git” dedi.

16-ilkdefa bir başbakan ardarda şehit haberleri alınan günlerde “askerlik yan gelip yatma yeri değildir ” dedi.

Nisan 15, 2007, 06:10:06 öö
Yanıtla #11

Ben daha çok CHP ye kızıyorum. Suni gündemlere bu kadarda ayak uydurulmazki paslaşıyor sanırsınız. Geçen yıl bir gezide Ağar 'la tanıştım söylemde samimi ancak duruşu çok çabuk oynuyor. MHP milliyetçiliği kendinin sanabiliyor Erkan Mumcu ne yapmak istediğini kendisi bile bilemiyor izlenimim var. Uzan korku filmi gibi sen ABD 'nin en önemli şirketlerinden ilk tv ilk radyo uzaymekiği vs. firması Motorolayı al dolandır birde Dünyanın en güvenilmez şirketler sıralamasında 2. sıraya gururla(!) taşı ortam çok karışık pazar yeri gibi partilerinde seçmenlerinde kendine gelmesi gece yatarken vicdanı ile konuşması gerekli vicdanı ile iş yapandan zarar gelmez :)

Nisan 15, 2007, 04:32:08 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Evet. Tamam cok guzel seyler yapmislar. Buyuk gosteris olmus. Herkes rahatlamis vs....

Peki elimize ne gecti? Yani ney i degistirebildiler? Cumhurbaskanligi secimlerinden vazmi gecildi? Yada AKP meclisten cikma kararimi aldi? Yani herhangi bir ise yaradimi o kadar masraf, gosteris ve o kadar insan.

Sunu unutmayalim, arkadaslar;

Turkiye Demokratik bir ulke degil. Bu yuzden hangi eylemi yaparsaniz yapin, halk (cogunluk) ne isterse istesin, Karar her zaman baskalari tarafindan verilecektir.

O yuzden ben, boyle eylemler, grevler, propagandalara katilinmasina cok karsiyim.  Gereksiz, sonucsuz ve etkisiz.
« Son Düzenleme: Nisan 15, 2007, 04:35:08 ös Gönderen: Hamlet »

Nisan 15, 2007, 04:43:43 ös
Yanıtla #13

Bir söz vardır karışma sen böyle gelmiş böyle gider...
Büyükler küçüklerine hep bu dünya sizin iyi bir gelecek için iyi işler yapın vs. der. Peki sıra onlardayken ne yaptılar(?) bir yerden başlamak gerekiyor diye düşünüyorum evet Türkiye 'deki demokrasi anlayışı çok gelişmiş değil demokrasi kavramının içinde bile eksiklikler var ancak bir yerden başlamak gerekiyor!
Halkın koyun sürüsü olmadığını aynı vasıfları taşıyabilecek insanların ne derece çok olduğunu kimsenin vazgeçilmez olmadığını anlatmak bakımından önemli böyle eylemler.

Nisan 15, 2007, 05:05:16 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sen bu mitinge (demokratik hareketlere) baslangic gozuyle bakiyorsan, cok iyimsersin bence. Tamam goruntu olmus. Sekil gorunuyor, cok paralar gitmis, insanlarin amaci ve nedeni guzel ama Sonuc Sifir. Bu yuzden gereksiz, yararsiz ve sonucsuz. Acikcasi ben boyle seylerden umudumu, yilalr once kestim.

Nisan 15, 2007, 05:08:05 ös
Yanıtla #15

Senin önerin nedir?

Nisan 15, 2007, 05:22:25 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Ayrica ilginc bir olay anlatayim size,

Gecen uye oldugum baska bir forumda bir istatistik yaptim..

Konu: Isyan Baslatiyorum!!! Bu sitede (biton mantikli ve dogru bilgiler yazdim) bu nedenlerden dolayi isyan baslatiyorum. Bence sitenin su su su seyleri degismeli. Sizlerinde bana katilmasini bekliyorum. diye bir konu actim ve bikac secenek sundum...

1- Katiliyorum.
2- Katilmiyorum
3- Ben bilmem kocam bilir
4- Isyan olsunda nasil olursa olsun. Katilirim.

Sonuc sizce ne olmustur. Lutfen biraz dusunun. Cevabi alta yazdim hemen bakmayin!

En cok oy, 4. secenek yani "Isyan olsunda nasil olursa olsun" secenegine geldi. Ilginc dimi? Ben bu sonuctan oncelikle sunu cikardim.

Turkiyede, yapilan propagandalar, grevler ve hemen hemen her hafta sonu kizilay meydaninda yapilan olaylara katilan kisilerin cogunlugu sadece eglence, Action ve hareket var diye oraya gidiyor. Amerika gibi yabanci ulkelerde boyle bir eylem oldugu zaman kessinlikle ciddiye alinir ve eylemden sonra genellikle konuyla ilgili degisiklikler yapilir. Buyuk olay olur, gunlerce konusulur vs...
Oysa turkiyede neredeyse her hafta sonu kizilay meydani binlerce kisiyle doludur. ve isin ilginc yani, bi kisilerin bir araya gelme amaclari her zaman farklidir. bazen o binlerce kisi dinsel bir amactan bir araya gelir, bazen (cogunlugu ayni olan) baska binlerce kisi cumhuriyet icin bir araya gelir.

Ben sunu gordumki, galiba biraz bazi konularda bizde, devletimizde yalamalik demek istemiyorumda nasil diyim boyle,,, gevsek bir hale gelmisiz, dunyanin gelismis ulkeleri tarafindan cok buyuk olaylar olarak kabul edilen bazi seyler bizde, gunluk normal hayatimizin parcasi olmus. her an eylem cikabilir diye kizilay meydaninda 2 tane panzer 24 saat sabit bekliyor. daha ne olsun. boyle birsey olabilirmi yaa...

bu konu aslinda cok derin ve genis tartisilabilecek bir konu. simdilik bu kadar yeter ama.

Nisan 15, 2007, 05:24:05 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Guzel soru, Benim onerim nedir?

Eylemler daha az ama daha guclu yapilmali, yani yapilanlar eylem degil, Isyan yada saldiri olmali. Eger bu kadar cok kisi bu derecede dogru olduguna inaniyorsa, onu (gerekirse zor kullanarak) yaptirtmali. yok sadece (yukarda dedigim gibi) action olsun diye yapiyorlarsa, sussunlar, hic konusmamacasina.

Nisan 15, 2007, 05:40:42 ös
Yanıtla #18

4. cevabı tahmin ettim :) maalesef bizde eylemlere mangalla giden bir zihniyette var. Gelmişken bayrak satan balon simit vs. millet ekmek parası derdine düşmüş işin en olağan tarafı bizde en büyük eylemi Ordu yapar Darbe olur o zaman yolda yürüyemezsin. Halk tarihten ve dini öğretiden gelen bazı geleneklerle devlete bağlıdır ancak bunun yanında hükümetlere de bağlı kalıyoruz. Seçimler seçmek niteliğini bu ülkede hiç kazanmamış boşluk doldurulan test kağıtları gibi 4 yanlış bir doğruyu götürmüyor mantığıyla ya şundadır ya bunda mantığı... Seçeneksizlikten yakınılır hep ancak yeni diye dayatılanlar öncülerinin artçısıdır. Partiler üye aidatı toplayan  saadet zincirleri gibiler... Yanlış bir sistemin bir kaç yerine yama yaparak sorunlar çözülmüyor. Osmanlı bunu ıslahatla denedi ancak amaç halkın refahı olmayınca yeni kanunlar devletten yana yapıldı. Bu ülkede pek çok insan Devlet mi insan İnsan mı devlet için var ? sorusuna cevap bile veremiyor. Halkından kendini korumaya çalışan bir devlet o halkın olabilir mi? Ab. uyum süreci diye harcanan zamana anlayışlı olmaya çabalıyorum ancak kap-kaç gasp gibi olaylara çözüm bulunamaması sokağa çıkmaktan korkan bir halk devlete sığınacağı yerde bir de devletten çekiniyor. Sakal bıyık olayı... Bireyler haklarını bilmiyorlar bunun sebebide gayet açık yasalar o kadar hızlı geçiriliyorki paket paket içinde sıkıştırılarak Şu iç içe geçen bebeklere benziyor , birey devletin hızına erişmek için ancak danışmanlık hizmeti ve avukat ordusu tutmak zorunda :)
« Son Düzenleme: Nisan 15, 2007, 05:42:51 ös Gönderen: Fraternis »

Nisan 15, 2007, 10:20:39 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Alıntı
maalesef bizde eylemlere mangalla giden bir zihniyette var.

:D :D :D cok dogru ve trajikomik...

Alıntı
Seçeneksizlikten yakınılır
haklisin ve suanda ne yazikki, belki 30 tane ayri parti var...
ama bu kadar secenek olmasina ragmen hala oy vermesini galiba bilmiyoruz.

Alıntı
paket paket içinde sıkıştırılarak Şu iç içe geçen bebeklere benziyor
Matruska :)

aslinda mesele hizli verulen kararlar degil, verilen kararlarin dogrulugu ve halka yetrince duyulmasi.