Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: siteye üye olma sebebi  (Okunma sayısı 4813 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 05, 2016, 02:21:20 ös
Yanıtla #20

buranın en iyi trolcüsü benim.görevimi kimse devralmaya çalışmasın.onun dışında ben de buradaki hakaretleri yetkililere şikayet ediyorum.şimdi onlar düşünsün.bana ne.
şarkılarımı beğenen üye efendiye teşekkür ederim.illa birilerinin ağzını toplamak için gelmem mi gerekiyordu? ne gerek vardı?tam kafa dinleyecektim ama maalesef olmuyor imiş.arkamdan bundan sonra yazılacak tüm hakaretleri de şimdiden şikayet ettiğimi bildirerek tarihe not düşeyim.
kısmetse olur ne kardeş?(.)
özetle duyguları yaşamak da yaşatmak da güzeldir.şimdi ben bu duyguyla mutluyum,bunu yazıyorsam ve en tepedekiler de izliyorlarsa herkesin bir bildiği vardır derim.o zaman herkes işini yapsın.arkamdan atıp tutmayın diye rica etmeyeceğim,birilerine zarar vermeyin ve de işinizi yapın.just do it.
sevgiler.

Sayın Bayan,
  Sizin de fark ettiğiniz üzere, mensubu olduğunuz platformun mottosu,"Ham taşı yontmak" olarak adlandırdıkları bir anlayış ile temellerini oluşturmuştur.Yaşadığımız cevredeki, kullanılan üslub'a her ne kadar entegre olmuş olsak da,bildiğiniz üzere"Oyunu kurallarıyla oynamak gerekir."

Düşük değer yargıları olan bir topluluk da, hayatı öğrenmiş olabiliriz; Bu nedenle yaşam'daki değerleri de önemsemeye biliriz, Hatta: Bu benim, kendimim, neden süslü cümleler ile olmadığım bir karaktere bürüneyim, diğerek kendimizi de kandıra biliriz.

"Bu benim, diye tanımladığınız kendiniz den...Neden daha üst bir kişilik anlayışınız olmasın?"
"Dogmalar dan uzak, akıl codları yeniden yazılmış, size yakışır erdemler ile yoğrulmuş, sıfır bir siz;Ne kadar kötü olabilirki?"

Saygılarımla
Sen Özelsin

Mart 05, 2016, 02:24:32 ös
Yanıtla #21

varoşluk ile varoluşçuluk sorunsalı arasında gidip gelen muhterem kardeşim; her şeyin farkındayım.metin ol.
kalite çöplükte aranmaz.

Mart 05, 2016, 02:40:14 ös
Yanıtla #22
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sevgili hyperbolic metamaterial,

Öncelikle belirtmek isterim ki ne forum üyelerimiz ne de yönetim olarak sizin forumdan ayrılmanızı istemeyiz zira sizi tanımıyoruz. Forumda istemediğimiz şey şahsınız değil kimi zaman kullandığınız kırıcı ve saygı çerçevesini aşan üslubunuzdur. Bu forum bir taç ise siz bayan üyelerimiz bu tacın incilerisiniz. Bizler incilerimizin kırılmasını, incinmesini istemediğimiz için biraz daha hoşgörülü ve sabırlı olmaya gayret etmekteyiz. Ancak sizden de beklediğimiz bazı hoşgörü ve sorumluluklar vardır.

Bunların en başında samimiyet ile saygısızlığı karıştırmamak gelmektedir. Samimiyet, gönderilen iletilerdeki içtenlik, saygı, dürüstlük ve iyi niyetle var olan bir durumdur. Samimiyet ve saygı ortamının sağlanabilmesi için konularda şahsa özel değil de iletilere özel karşılık yazmak gerekmektedir. Yani açılan bir konuda, konuyu açanın şahsını hedef alan, ona nasıl birisi olduğunu söyleme gayretine giren mesajlar değil de yazdığı iletiye dair şahsi görüş ve eleştirilerinizi yapmanız evvela saygı ortamını inşa edecektir.

Ben sizin reel yaşamınızda, sokakta gördüğünüz insanlara karşı belirli bir saygı ve mesafeyi koruduğunuzu düşünmekteyim. Burası sokaktan da öte belirli sınırları ve kuralları olan bir platformdur. Sokaktan geçen ve size adres soran birisine nasıl ki sizin deyiminizle ''trollük'' ve saygısızlık yapmayacağınıza göre o saygı ve mesafenin daha fazlasını platformumuzda da görmek isteriz.

Burası alelade herkesin birbirini tiye alacağı, ''trollük'' yapacağı, konularda gereken ciddiyet ve saygıyı göstermeden fikirlerini paylaşabileceği bir ortam değildir. Bu ortamı sağlayan birçok forum sitesi mevcuttur. O forumlarda bulunan insanlar gayri ciddi amaçlarla bir araya gelip kendilerine eğlence çıkartmayı gütmektedir. Ancak buraya gelen bireyler, bilgi ve saygı arzulamaktadır.

Sizden ricam, eğer bu forumun, deyiminizle ''trolü'' olmayı bırakıp, hevesle öğrenip bilgiyle öğretmek için burada vakit geçirecek, karşınızdaki insanın nasıl ki size onlarca vasıf yükleyip ( bayan olmanız, birey olmanız, bu forumun üyesi olmanız, bilginiz vs. ) saygı gösteriyorsa siz de aynı saygı ve samimi yaklaşımı gösterecekseniz burada kalmanızdır. Eğer dediğim dedik ben bildiğimi okumaya devam edeceğim diyorsanız, bildiğinizin okunacağı yer burası değildir sevgili hyperbolic metamaterial.

Umarım hiç kimsenin şahsınızla bir problemi olmadığını, sitemlerin tavrınıza olduğunu idrak etmişsinizdir. Bahsini ettiğim şartlarda burada kalırsanız baş tacımız olmaya devam edersiniz. Karar sizin.

Sevgi ve saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Mart 05, 2016, 02:47:25 ös
Yanıtla #23

taksimde çoğu turisti otelleri yerine gezi parkına iletmişliğim vardı onu hatırladım. ;D
tabii birisi adres sorarsa söylerim,o kadar da insafsız değilim. tacınız tacımızdır.
meseleleri mesele yapmazsak ortada bir mesele kalmaz zaten.
kalite çöplükte aranmaz.

Mart 05, 2016, 04:57:28 ös
Yanıtla #24

taksimde çoğu turisti otelleri yerine gezi parkına iletmişliğim vardı onu hatırladım. ;D
tabii birisi adres sorarsa söylerim,o kadar da insafsız değilim. tacınız tacımızdır.
meseleleri mesele yapmazsak ortada bir mesele kalmaz zaten.

Bütün uyarıların sonucun da,üslubunuzu değiştirmeyi düşünürken, sakın"yapmacık" gözükürüm cekincesi taşımayın;Aksine, herkezce takdir ile karşılanacaktır.

Sevgilerimle
Sen Özelsin

Mart 05, 2016, 06:14:57 ös
Yanıtla #25

herkes cevap verdi de bir tek arais cevap vermedi.ben ona yanıyorum.hı bile demedi.hayır ne yedirip içiriyorsunuz bu adamcağıza da böyle taş  oluyor? daha ne yapmam gerek acaba? :-X
kalite çöplükte aranmaz.