Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ödevler  (Okunma sayısı 11722 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 02, 2015, 03:20:39 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Bir soruda benden.

Çirak ve Kalfa derecesinde yapılan araştırma, hazırlanan tez ve yapılan sunum veya konferans hep içe yönelikmi yoksa , haricilerin davetli olduğu toplantılarda da bu çalışmalar konferans halinde sunulma zorunluluğu varmı?

Aralık 02, 2015, 05:17:22 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Alıntı
siyasî ve dinî özellikler taşımıyor mu ?

Sayın İnsan;  Localarda DİN ve SİYASET konuşulmaz.
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 02, 2015, 07:26:37 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu soruların sorulmadan evel bilinmesi gereken cok önemli bir şey var.

Oda Masonluğun bitmeyen bir yap, boz oyunu olduğunu anlamak gerekir
Oyuna katılan Oyuncuya, kendisi ve hayatının yap boz parçalarının nasıl yerleştirilmesi gerektiği öğretilir.
Zamanı gelincede, masaya yeni gelen oyunculara nasıl bu oyun öğretilir.onuda öğrenir.
Son olarakta ,beraber olarak yap boz nasıl çözülür, o öğretilir.

Dışardan bakan biri olarak ,masonluk hakkında bende bu kanı uyandı.
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Aralık 03, 2015, 12:01:32 öö
Yanıtla #13
  • Aktif Uye

Sayın NOSAM33, ben localarda din ve siyaset konuşulur gibi bir beyanda bulunduğumu hatırlamıyorum. Ama siz hatırlıyorsanız o cümleyi tırnak içinde
("....." ) yazabilirsiniz.

Bir de sizden bir ricam olacak.  Umarım beni kırmazsınız : 

Bilindiği ve görüldüğü üzere,  kod adım ; İNSAN.  Bu ismin yazılışı hususunda özen gösterilirse çok sevinirim.

...

Bir diğer ricam ise, Sayın GOASISG'a olacak:

Yazılan yorum ile merak edilen sorular arasında nasıl bir bağlantı düşünüyor, zamanı varsa daha açık anlatabilir mi ?

Ne yazık ki, ben bir temas oluşturamadım.

« Son Düzenleme: Aralık 03, 2015, 12:11:15 öö Gönderen: İNSAN »

Aralık 03, 2015, 12:58:30 öö
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın NOSAM33, ben localarda din ve siyaset konuşulur gibi bir beyanda bulunduğumu hatırlamıyorum. Ama siz hatırlıyorsanız o cümleyi tırnak içinde
("....." ) yazabilirsiniz.

Bir de sizden bir ricam olacak.  Umarım beni kırmazsınız : 

Bilindiği ve görüldüğü üzere,  kod adım ; İNSAN.  Bu ismin yazılışı hususunda özen gösterilirse çok sevinirim.

...

Bir diğer ricam ise, Sayın GOASISG'a olacak:

Yazılan yorum ile merak edilen sorular arasında nasıl bir bağlantı düşünüyor, zamanı varsa daha açık anlatabilir mi ?

Ne yazık ki, ben bir temas oluşturamadım.

Diyelimki..Anlama güçlüğü ceken birisiniz,bu sizin kendi yap bozunuzda eksik parçadır.
Masonlar bu eksik parçayı görünçe, bu anlatımım gibi size oturturlar, eksik parcanızı.

şimdi üsteki yazımı birdaha okuyun,anlaşılır gelmeye başlamıştır
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Aralık 03, 2015, 12:04:06 ös
Yanıtla #15
  • Aktif Uye

GOASISG kod adlı üyeye ; forum görüntüsünü kirletmemek adına kişisel bir cevap vermek istemiyorum. Ama bu konuda kendisine bir önerim olabilir :

Aynı gün içeresinde, iki başlık altında, biri şahsıma diğeri ise, Sayın Remzi Sanver'e yaptığı hakaretlerden dolayı çıkıp forum meydanında özür dileyebilir.

Aksi takdirde, edep parçasının eksikliği ile forumun kara tarihine geçen bir isim olarak kalacaktır...

Aralık 03, 2015, 01:45:50 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Alıntı
Verilen çalışmalar,  localarda konuşulan konulara benzer şekilde olup, siyasî ve dinî özellikler taşımıyor mu ?

Sayın İNSAN ; Yukarda belirttiğiniz ''LOCALARDA KONUŞULAN'' cümlenizden dolayı yukarıdaki yorumu yaptım , yanlışlığım olduysa düzeltirsen sevinirim . :)
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 03, 2015, 03:44:50 ös
Yanıtla #17
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Yapılması gereken bir çalışma verilen süre içinde yapılmazsa, yapılana kadar beklenir.

Yapılmış bir çalışma beğenilmezse, yeniden yapılır. Yapılmazsa, işlem sürmez.

Böyle bir çalışma gündeme alınır fakat çalışmayı yapacak olan yapmaz ve gündemi aksatırsa, tüzüklerde belirtilen yaptırım uygulanır.

Bunlar hep böyle ama pek de önemli  değil çünkü verilen bir çalışma zamanında yapılır, gözetim altında yapılacağı için beğenilmezliği pek enderdir ve çalışmasını sunacak olan kişi çok önemli ve geçerli bir mazereti olmadığı sürece böyle bir aksamaya meydan vermez.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Aralık 03, 2015, 06:54:02 ös
Yanıtla #18
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

GOASISG kod adlı üyeye ; forum görüntüsünü kirletmemek adına kişisel bir cevap vermek istemiyorum. Ama bu konuda kendisine bir önerim olabilir :

Aynı gün içeresinde, iki başlık altında, biri şahsıma diğeri ise, Sayın Remzi Sanver'e yaptığı hakaretlerden dolayı çıkıp forum meydanında özür dileyebilir.

Aksi takdirde, edep parçasının eksikliği ile forumun kara tarihine geçen bir isim olarak kalacaktır...

İstemeyerekte olsa, İlim sahibi olmadan,fikir sahibi olmuşsam,nacizane özrümü kabul edin.
Okuduğumu anlamak, ve anladığımı doğru anlatmak yolunda ,sonsuz bir tecessüsle ilim tahsil etmeden,konuştuysam herkezdende özür dilerim.

Yeni bir vizyon içn, kırıcı olmadan yapılan,üst düzey atışmalar ,bazen sonraki basamağa giden yolda rehber olur

« Son Düzenleme: Aralık 03, 2015, 07:37:07 ös Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Aralık 03, 2015, 07:13:04 ös
Yanıtla #19
  • Aktif Uye

Özrünüz kabul edilmiştir Sayın GOASISG.