Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: MegaDeth  (Okunma sayısı 8188 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 08, 2007, 10:50:57 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Tipik bir Megadethçi. 

Metallica ve Megadeth. Bu iki grubun kalplerdeki yeri ayrıdır Metal severler için.

Bu söylediklerine bir analiz edelim.

-Master of Puppets gibi bir albüme MTV desteği ile büyüyen bir albüm diyorsun.
-Master of Puppets albümünde hiç bir şarkıya Klip Çekilmemiştir bunu bilirsin. 
-O zamanlar ''BİZ MTV e ÇIKMAYIZ'' tarzı laflar söyleyen bir grup nasıl oluyorda MTV desteği alıyor ilginç.
-Başka Albüm yok diyorsunda Metallicanın 5. albümü olan ''BLACK ALBUM' ' sadece Amerikada 10 milyon sattı bunu biliyormusun ?
-Garage.Inc Albümü full Cover olsa bile Turn the Page, Whiskey in the Jar gibi şarkılar haftalarca top listelerinde 1. sıradan düşmedi.
-S &M albümü için fazla söze gerek yok ;   No Leaf Clover

Yani bu mükemmel albümleri sevmiyorum diyorsan sen sadece Megadeth dinle. Zaten Megadeth hayranı olupta Metallica Düşmanı olmayan kişi azdır. KOLAY GELSİN.

Ekim 08, 2007, 11:03:05 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Güzel bir Grub'a benziyor müzik tarzları gerçekten güzelmiş, aslında Cd'sini alsam hiç fena olmaz diye düşünüyorum. Ya bu arada kumral olan kişinin saçları çok hoşuma yani birazcık kıskandım. Üçü de kumralmış zaten dikkatli bakınca neyse hepsinin saçları çok güzel..

boş ver bacım Cd ye para verme ben sana Mp3 doldururum.2 ytlye bu işi hallederiz :)

Ekim 09, 2007, 08:37:08 öö
Yanıtla #12

Merak etme Shemuel Kardeş, zaten müzik ve bazı özel filmlerin cd'lerini 2 ytl'yle hallediyorum bir de kalkıp 10-15 ytl verecek değilim orjinal cd'lere!....
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 09, 2007, 08:43:31 öö
Yanıtla #13

Bu arada Sen nerdesin Shemuel Kardeş? Uzun zamandır sadece bir anlık gelip gidiyorsun, Umarım herhangi bir sorunun inşallah yoktur gerçi ender olarak attığın mesajlara bakılınca pek de sorunu varmış gibi birine hiç benzemiyorsun ya neyse...
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 14, 2007, 10:50:16 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Bu arada Sen nerdesin Shemuel Kardeş? Uzun zamandır sadece bir anlık gelip gidiyorsun, Umarım herhangi bir sorunun inşallah yoktur gerçi ender olarak attığın mesajlara bakılınca pek de sorunu varmış gibi birine hiç benzemiyorsun ya neyse...
dediğin gibi uzun zamandır yokum,aslında pek uzun zaman olmadı ama bazı sorunlarım var onlarıda haledeyim kısa zaman sonra demirbaş olarak tekrar yerimi alacağım ;)
« Son Düzenleme: Ekim 14, 2007, 10:52:10 ös Gönderen: shemuel »

Ekim 14, 2007, 10:55:07 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Ve bir kaç video

ve bir tanede böcek :)
uyarmadı deme ama senin bölgede  bir böcek dolanıp duruyor. ;)

Ekim 15, 2007, 07:51:05 ös
Yanıtla #16

Tipik bir Megadethçi. 

Metallica ve Megadeth. Bu iki grubun kalplerdeki yeri ayrıdır Metal severler için.

Bu söylediklerine bir analiz edelim.
-Master of Puppets gibi bir albüme MTV desteği ile büyüyen bir albüm diyorsun.
-Master of Puppets albümünde hiç bir şarkıya Klip Çekilmemiştir bunu bilirsin. 
-O zamanlar ''BİZ MTV e ÇIKMAYIZ'' tarzı laflar söyleyen bir grup nasıl oluyorda MTV desteği alıyor ilginç.
-Başka Albüm yok diyorsunda Metallicanın 5. albümü olan ''BLACK ALBUM' ' sadece Amerikada 10 milyon sattı bunu biliyormusun ?
-Garage.Inc Albümü full Cover olsa bile Turn the Page, Whiskey in the Jar gibi şarkılar haftalarca top listelerinde 1. sıradan düşmedi.
-S &M albümü için fazla söze gerek yok ;   No Leaf Clover

Yani bu mükemmel albümleri sevmiyorum diyorsan sen sadece Megadeth dinle. Zaten Megadeth hayranı olupta Metallica Düşmanı olmayan kişi azdır. KOLAY GELSİN.

Örneklerin sadece master of pupets albumuyle alakalı black albumuyle metallica mtvye sırtını vermiştir bu birrr. Hatta asla klip çekmeyiz diyip de and justice for all albümünden one'a klip yapan yine metallica. St anger gibi bir albüm yapıp tarzını nu metale çeviren metallica. Yeni basscısı istediği kadar iyi olsun asla burton'un ya da jason'un yerini dolduramaz ki lars some kind of monsterda belki cliff gelse onu bile almazdık diyerek vefasını da göstermiştir lars da metallicanın kabiliyetsiz paragöz davulcusudur malum..

Bir grubun şarkısının top 10 listelerinde bir numarada olması önemli değildir. Madem listeleri bu kadar kafana takıp başarı olarak görüyorsan türkiyede de ismail yk çok satıyor başarılı mı şimdi yani o adam müzik yapıyor mu?

No leaf clover ise bugün hernagi bir grubun çok rahat yapabilceği bir  şarkı sanırım sen kasıntı şarkı ya da harika şeyler dinlemedin ayrıca yine o albümde kill em all'dan şarkılar yoktu bu da performanslarıyla ve değişen popülistleşen tarzlarının kanıtı.

Load ya da re-load albümlerinin metalle alakası da olmadığı ortada . Onlar birer hard rock albumu başarılı bulurum fakat metal değildir sıkıcı yanı da hep aynı gamlardan oluşmasıdır.(zaten jason da bu yüzden gruptan ayrıldı)

Metallicayı metallica yapan çok piyasavari olan ismi nothing else matters(eskimlar bile biliyor şarkıyı) ve lars'ın ticari oyunlarıdır. Ordaki tek adam jamesdir o da yaşlandı zaten.

Tipik bir megadethçi değilim thrash ve heavy bağımlısıyım ve bu türü lekeleyen kabiliyetsiz gruplar işi sadece ticari boyutta yorumlayanlar benim için düşmandır. Gereken değeri tarih ilerde verecektir megadeth kat ve kat metallicadan üstündür.
ars longa, vita brevis...

Ekim 18, 2007, 07:32:09 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Baya dolmuşsun arkadaşım. Ne sölesem kar etmez sana. O yüzden uzatmayalım. Megadeth daha üstün ;) sen öle kal.

Ekim 21, 2007, 05:11:14 ös
Yanıtla #18

Baya dolmuşsun arkadaşım. Ne sölesem kar etmez sana. O yüzden uzatmayalım. Megadeth daha üstün ;) sen öle kal.

Dolmak değil birikimdir bu. Umarım müzikte kalite bakımından seviye anlayışın üstünleşebilir.
ars longa, vita brevis...

Ekim 21, 2007, 07:58:24 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Metallicanın daha üstün olduğunu görmemek için kör olmak gerekir. İstatistik diye birşey var diyecem. Yine İsmail YK diyeceksin ;D Benim için ikisininde yeri ayrıdır arkadaşım. Metal seviyorum deyipte Metallica dinlememek olmaz yani.  Hoş megadeth in tüm albümleride 4/4 lük değil yani. 
« Son Düzenleme: Ekim 21, 2007, 08:05:14 ös Gönderen: alpacino »