Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Lanetli ırk?  (Okunma sayısı 57200 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 02, 2007, 12:50:16 öö
Yanıtla #20

"insanı insan yapan hertürlü sıfata uyumluluk göstermeyen kuran yorumlarını red eder tutum içerisindeyimdir" bunun tanımını yaratıcıdan başka kimse yapamayacağına göre ne redetmek ne de kabul etmek doğru olur bana kalırsa.

Saldırılardaki temel sebeb ne olabilir ben bunu gerçekten göremiyorum. Siz nesnel oarak baktığınızda ne görüyorsunuz bir müslüman ya da hırsitiyan olsaydınız yahudiler hakkında ne düşünürdünüz?
ars longa, vita brevis...

Ağustos 02, 2007, 12:50:39 öö
Yanıtla #21
  • Aktif Uye

mesele hakkı fet eddikten sonra onu yayacak gücü elde etmek için haksızların dünyasını fet edmektir .eger dünyayı yahudiler yönetiyorsa bunda garipsenecek birşey yoktur. herkez en mükemmeli oynamak ister su dünyada .oynayanların yöntenlerini eleştirebiliriz fakat basarılarını kınamak bize düşmez.haksıda olsa basarı basarıdır ...kaldıki buda sanırım  kendi dinlerince yeterince haklı bir savaştır..
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Ağustos 02, 2007, 12:53:04 öö
Yanıtla #22
  • Aktif Uye

insanı insan yapan hertürlü sıfata uyumluluk göstermeyen kuran yorumlarını red eder tutum içerisindeyimdir" bunun tanımını yaratıcıdan başka kimse yapamayacağına göre ne redetmek ne de kabul etmek doğru olur bana kalırsa.

Saldırılardaki temel sebeb ne olabilir ben bunu gerçekten göremiyorum. Siz nesnel oarak baktığınızda ne görüyorsunuz bir müslüman ya da hırsitiyan olsaydınız yahudiler hakkında ne düşünürdünüz?   

bakın sevgili kardesim tanrının sıfatlarının tecellisi konusunda daha öncede yazmıştım .sizin islam anlayısınız ve bilginize göre insan tarafından algılanabilecek  allahın ismi ve sıfatı kaç adettir ?

Ağustos 02, 2007, 12:55:31 öö
Yanıtla #23

En azgın materyalist dönemde olduğumuz kesin. Para için neler neler yapıyor insanlar malum. Böyle bir dünyanın en büyük ekonomik gücüne sahip yahudiler ister istemez başka güçlere de sahip olabilirler. Yahudiler bu güçleri istiyor mu alıyor mu yoksa gerek duymuyor mu?

Ağustos 02, 2007, 12:56:00 öö
Yanıtla #24
  • Aktif Uye

99 adet olan bu sıfatların hangilerinin insanda tecellisinin güzel ahlak için oldugu zaten tanrı tarafında kitabında açık olarak belirtilmiştir.(bu sadece kuran için geçerli bir  hüküm deildir ).yani  sizin söylediğinizin aksine bunun tanımını yaratıcı sayesinde herkez yapabilir?

Ağustos 02, 2007, 12:58:33 öö
Yanıtla #25

Bakın anlamak farklıdır ama yaratan kadar bilemezsiniz bunu anlatmaya çalıştım.

Ağustos 02, 2007, 12:59:49 öö
Yanıtla #26

Yoksa somut örnekler elbette var yunus emre gibi. Fakat o tarz insanların hep kendini eksik hissetmeleri de bundan değilmidir?

Ağustos 02, 2007, 01:05:37 öö
Yanıtla #27
  • Aktif Uye

sevgili kardesim tabiki algının en mükemmelini ,şüpesizki yüce yaratıcı yapar .peki eger bu algının mükmelliğini kabul ediyoruzda neden anlatımından alıntılardaki anlayısımızı tesbiti konusunda bukadar tereddütdeyiz.unutmayınki kuran en mükemmel sekilde yorumlanıp en mükemmel sekilde yükümlülüklerinin tasviri yapılsın diye yazılmıs bir kitaptır...onun için bahs eddiğiniz o tesbit zaten allah tarafından kullarına ne mükemmel şekilde yaptırılmıştır....yunus emredeki eksiklik hissi algıda deil bunu icraatlara yansıtma konusundadır...

Ağustos 02, 2007, 01:08:06 öö
Yanıtla #28
  • Aktif Uye

kuranı anlamk mesele  degil .yeni dogan birbebek bile onun dilinden anlar.fakat mesele onu icraata yansıtmaktır .yada kabullenmek .(şüpesizki onlar gözleri önlerindekini görüp inkar edenlerdendir )

Ağustos 02, 2007, 01:10:37 öö
Yanıtla #29

Dini anlayabilseydik eğer daha iyi noktada olurduk kesin. Bunu algılayıp da dediğiniz gibi icraat kısmına gelenlerin azınlık olduğu belli. Ama bir taraftan baktığımda da insanda bitiyor olay yaklaşımınıza o yönden hak veriyorum.