Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Lanetli ırk?  (Okunma sayısı 57197 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 23, 2007, 04:54:33 ös
Yanıtla #90
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Sevil Hanim,

Gosterdiginiz anlayis ve karsi tarafi utandiracak dereceki olgunluk icin ben tesekkur ederim.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ekim 23, 2007, 05:04:53 ös
Yanıtla #91

Buda ya hakaret etmişler ve tepki beklemişler.Buda demiş ki "Asla tepki vermem.Ne yaptığınız sizi ilgilendiriyor.Ben merkezimden hareket ederim çeperimden değil.sizin tacileriniz benim çepherime dokunabilir merkezime değil.Merkezim dokunulmadan kalır"

Hakaret etmek veya kötü göstermek hedeften çok eylemi yapanı olumsuz etkiler.Tahriklere kapılmayıp sukunetini koruyan saygınlık kazanır diğeri saldırgan ve saygısız gözükür.

Saygılarımla
Omnia mors aequat

Ekim 23, 2007, 05:06:30 ös
Yanıtla #92

Buna çok Sevindim Sayın Mason; Çok Teşekkür Ederim.
SEVGİ ve SAYGILARIMLA_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 23, 2007, 05:06:57 ös
Yanıtla #93
  • Aktif Uye

Arkadaşlar boşu boşuna tartışıyorsunuz. Kuran-ı Kerim en büyük belgedir ve Kuranda yazıyor ''Lanetli Irk'' diye. Neden inkar ediliyor ki ? Lanetli Irk işte.  Yukarıdaki arkadaşda mantık arıyor.....
Açık açık yazıyormuş lanetli ırk diye pes dogrusu ... Hangi tesvirde, hanfgi manada,hangi ayetlerle birlikte hangi konularla alakalı oldugunu görmeden yapıyorsun yorumunu ..hoş seninki yorumda sayılmz bu noktada. Olsa olsa basit fikir  olur.

Birde tutup kuran en büyük belgedir diyip ucuz dindarlık boyutuna taşırıyorsun olayı ..Üstelik kendinlede alenen  çelişiyorsun .Hem kuranı en büyük, en dogru belge say hemde kalk kuranın en büyük buyruklarından birini hiçe sayarak  ''olayda mantık araramaya gerek yok''  diye ahkam kes .
 Ne diyeyim bilmemki sana ; bagnazlık desem degil, direkt fikirlilik desem degil ......
« Son Düzenleme: Ekim 23, 2007, 05:09:38 ös Gönderen: paragon »
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Ekim 23, 2007, 05:27:59 ös
Yanıtla #94
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sevgili paragon,

Cioran'ın "Çürümenin Kitabı"ndaki bir sözünü uyarlayarak ; "Hiçbir ilahiyat, kendine tapan zihniyetten daha bağnaz değildir."
bu başlık altında inatla bahsettiğin üzere (benimde pek çok noktasında aynı görüşleri paylaştığım için mesaj fazlalığı olmasın diye yazmadığım ve senin yazdıklarınla yetindiğimi belirteyim) olmayan bir şey bu lanetli ırk kavramı... Sn. gunesozaydınlı'da ta ilk sayfalarda kurandan çok güzel örnekler getirerek olaya "onun bakışı"nı göstermişti... üstünden aylar geçtikten sonra bazı konuların "derinlerden bulunarak" önümüze konmasının garipliğini ise bir kenara bırakıyorum.

"varmış" gibi gösterme derdi, üstüne üstlük "iman" ettikleri şeye "iftira" atarak yapılan bu "var" iddiası üstüne aklıma yukarıdaki sözden öte bir şey gelmiyor.

en kalbi sevgilerim ve en derin saygılarımla...
« Son Düzenleme: Ekim 23, 2007, 05:31:02 ös Gönderen: skullG »

Ekim 23, 2007, 09:41:34 ös
Yanıtla #95
  • Uzman Uye

Arkadaşlar boşu boşuna tartışıyorsunuz. Kuran-ı Kerim en büyük belgedir ve Kuranda yazıyor ''Lanetli Irk'' diye. Neden inkar ediliyor ki ? Lanetli Irk işte.  Yukarıdaki arkadaşda mantık arıyor.....
O belge yanlış yalan söylüyor.Eğer gerçekten öyle yazıyorsa.
Yahudilik bir ırk değil en başta dindir.Belgeler de ilk başta onu bir düzeltmek lazım.Ama banim bildiğim o söylediğiniz belgede öyle yazmıyor.Lanetli millet İsraeloğullarından değil Allahın emirlerine uymadıkları için cezalandırılan İsraeloğullarından söz ediyor.

Ekim 23, 2007, 09:53:26 ös
Yanıtla #96
  • Uzman Uye

Yahudilerin bunca asırdır herhangi bir avavatanı olmadan yaşamasının sebebi, bazı çevreler tarafından lanetli oldukları için gösteriliyor.

Bilgi sahibi olmak kesinlikle çok güç.

Aslında çok basit...Gittikleri heryerde kendilerine kucak açan milletleri sırtlarından vurmuşlardır Yahudi arkadaşlar alınmasınlar ama bu gün onları koruyan kollayan Türk lere karşı oynadıkları oyun aşikar...
sevgili dostum çıkar şu kumdan kafanıda bir etrafına bak kim kime oyun oynamıyorki.
Türklere en büyük hançeri saplayanda araplardır.
sen hiç kimseye ihanet etmedinmi yada çevrende tanıdıkların bir iki İbraninin yaptığı saçma ihaneti kalkıp hepsine mal etmek sana yakışmıyor.
Ayrıca bana Türkiyeye kimin ihanet ettiğini söylermisin hangi sebeple neden Osmanlı kucak açmıştır.saol Allah razı olsun ama babasının hayrına kucak açmamıştır. ;)
Ayrıca ben Osmanlının kucak açtığı sefarad yahudisi değilim.Mezopotamya Yahudisiyim.Emin olabirsin Osmanlıdan önce o topraklarda yaşayanlardan birisiyim. 8)
Ne istiyorsun seninledemi heavy muhabetti yapayım :-\

Ekim 24, 2007, 04:16:30 öö
Yanıtla #97
  • Ziyaretçi

muntazam kardeşlerimle muntazam şekillerde sohbetlerimiz olmuştur bu sohbetlerde sizlerinde irdelediği islamın kitabı kuran kurana inan insan için kuran kesin ve kesinlikle  onun(kuranın) söylemlerine itiraz edilmez o kesinlikle içinde çokca mucizeyi saklamakda ve  yaşamımızın çeşitli evrelerindede bu görülmekdedir  fakat kuranda olan bu kesinlik bir hristiyan için incilde bir yahudi için tevrad  bır kısmında zebur 'un içinde barındırdıkları asla terk dilemez ve çiğnenemez  fakat enteresandırki tevrat bir dönemi incil iki dönemi kuran üç dönemi kapsamakdadır  fakat kuran ın bu özelliğinden ötürü diğer dinleri dışlamak on dinlere saygısızlık yapmak  onları rencide etmek gibi bir davranış kesinlikle söz konusu olmamaktadır bu tarz düşünceler kapılan  şahısların olmadığını düşünüyorum aksi halde düşünen şahısların dinleini kitapları olan kuranı  bildiğinden şüphe edip kesinlikle tasdik eder ve bu tarzdaki yani söylemlerinde çatışmalar yaşayan insanlardan uzak durmak söylemlerine cevap vermekden kesinlikle kaçınırım ki aksı halde zarar bana ...diğerlerine sıçramasını engellemek için saygı ve sevgilerimle

Ekim 24, 2007, 02:54:22 ös
Yanıtla #98

Delinin biri kuyuya bir taş atar akıllılarda o taşı çıkarmaya uğraşır derler ya kendimi o deli gibi hissettim. Bu başlık birilerine hakaret ya da bir dini rencide etmek için açılmadı bir şeyin propogandası yapılmadı aksine yanılgıları gidermek, söylenegelen ve çoğu insanımızın da inandığı bu olguyu tartışmak özellikle de yahudi arkadaşların bu konudaki fikirlerini almak birincildi. o yüzden gereksiz protestoları kaile almıyorum. Hele kıssasa kıssasla bir yere varamayız.
ars longa, vita brevis...

Ekim 24, 2007, 03:44:21 ös
Yanıtla #99
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Şimdi forumda bir toplu tepki mevcut ama tam olarak idrak edemedim galiba tepki bana ilk olarak Sevil Hn. bir Yahudi propaganda sitesi olan sevivon dan alıntı yaptığınız metinin gözümde herhangi bir değeri yoktur adeta misilleme havasınad İslam ı kötülemek için bir başlık açarsanız -ki sizden beklenen bir tavır- açtığınız başlığın sevyesine göre bir Müslüman olarak cevap verebilirim...

Sevgili shemuel bana deve kuşu muamelesi yapmanın bir manası yok anti-semitist olmadığımı biliyorsun aksine Yahudileri azimlerinden dolayı tebrik ederim Kur an da lanetli ırk ilan edilmemiştir Kur an da ırk diye bir terim söz konusu değildir burada yorum yanlışı mevcut Osmanlı nın Yahudilere kucağını açması tamamen karşılıksız bir harekettir paraya ve maddiyata çok fazla önem veren toplumların arkasında bir şey araması doğaldır lakin daha bu yaz K. Irak ta peşmergeleri eğiten Mossad ajanlarının kamplarından çıkan PKK lılar falan bir yığın bununla ilgili olay mevcutken (bu olayı bizim MİT imiz yani topraklarına 200 kişi girip bir askeri birliği basmasına rağmen haberi olmayan teşkilatımız çözebiliyorsa daha neleri vardır kim bilir...)yani gereksiz ayrıntya girerk başlığıda sabote etmek istemem ama İsrail in yaptıkları ortadayken bizede bu tepkiyi çok görmeyin şimdi diyeceksiniz ki İsrail in yaptıklarıyla Yahudileri niye kıyaslıyorsun daha önceden de uyardım İsrail in yaptıklarını sahiplenirseniz bu kıyaslamayıda hakedersiniz.

Yahudiler zamanında çok ezilmişlerdir ama kanaatimce o kadar da abartılacak bir durum yok arkadaşlar kızmasın diyorum yine ama günümüzde siyonizm denilen unsur Yahudiliği fena halde kullanıyor.

Saygılar...
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...