Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: MASONLAR.ORG FORUM KURALLARI VE UYELIK SÖZLEŞMESİ  (Okunma sayısı 16718 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 17, 2007, 02:13:47 ös
 • Administrator
 • Uzman Uye
 • *
 • İleti: 9553
 • Cinsiyet: Bay
  • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

MASONLAR.ORG KURALLARI


SİTE HAKKINDA

Sitenin sahibi ve Admini  "MASON"  üye isimli kişidir. Kendisi  Muntazam bir Büyük Locaya bağlı aktif bir  Masondur.
www.masonlar.org  hiçbir Muntazam Büyük Loca adına açıklama yapma yetkisine sahip değildir. Hiçbir Muntazam Büyük Loca ile resmi bağı yoktur.Ayrıca hiçbir Büyük Locayı temsil etme hakkına sahip değildir. Bu site Masonlar.org sahibinin bağlı olduğu Büyük Locadan alınan özel izin ve kontroller dahilinde tasarlanmış ve kurulmuştur. Ayrıca site sahibinin bağlı olduğu Büyük loca tarafından site sıklıkla kontrol edilmektedir.

TELİF HAKKI
Masonlar.org sitesinin isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı, site içindeki tüm doküman, program ve scriptlere ait hakları saklıdır. Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne suretle olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz.


SİTE YARARLANMA KOŞULLARI, SİTE SÖZLEŞMESİ

Bu sitenin gerek güncellenmesi gerek her türlü hazırlığı aşamasında son derece itina ve dikkat gösterilmekte ise de, Site içinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği ve Site'den verilen linkler nedeniyle hiçbir hukuki sorumluluk kabul edilmez.
1.   Site Yönetimi, foruma üye seçiminde tek taraflı insiyatif sahibidir. Siteye dilediği kişileri üye yapmak, dilediklerini üye olarak kabul etmemek veya üyelikten dilediği zaman çıkarmak ya da üyelerinin dilediğine dilediği site olanaklarından faydalanma hakkı verme hakkını mahfuz tutmaktadır. Forum üyeliği ücretli değildir ve dolayısıyla "site üyeliği" üye nezdinde hiçbir hak doğurmaz, tüketicinin korunması hakkında kanuna tabi değildir.
2.   Siteye üyeler tarafından gönderilen mesajlar ve her türlü içeriğin yayını konusunda insiyatif site yönetimine aittir. Site yönetimi yayınlanan yazıların gerek gördüğünde içeriğini, görünümü, site içindeki yerini değiştirebilir veya yayından kaldırılabilir.
3.   Site tüm bu faaliyetleri (forum, yazışma grubu, satranç, arama motoru vb.) ve yararlanma koşullarını önceden bir duyuru yapmadan değiştirme ya da durdurma hakkını saklı tutar.
4.   Forumumuzun kalitesini korumak için kurallara aykırı mesajlar Forum Yöneticileri tarafından forumdan ayrıca bir uyarı yapılmadan kısmen ya da tamamen silinmekte, gerekli görülen durumlarda mesaj sahibinin foruma, site üyelerine özel sayfalara ya da siteye girişleri ve katılımları sınırlanmakta veya tamamen kaldırılmaktadır.
5.   Forum alanları "herkese açık" olarak değil, "özel nitelikte" tasarlanmıştır, üyelerin forum erişim ve yetkileri site yönetimince belirlenir, forumda yazışmak ya da forum ya da siteye erişim "hak" değil, "ayrıcalık"tır.
6.   Kullanıcılar, girdikleri her bilginin veritabanında saklanacağını kabul etmektedirler. Her ne kadar bu bilgiler, 3. şahıslara verilmeyecek olsalar da, herhangi bir 'hack' durumunda bu bilgilerin 3. şahısların eline geçmesi halinde, webmaster, yöneticiler ya da admin sorumlu tutulamazlar. Site içerisine eklenen materyaller ekleyen kişinin sorumlulugundadır.
7. Site üyeliğinin sonlandırılması Forum Yönetiminin insiyatifi dahilindedir. Kişinin internette üye olduğu veya olmadığı adreslere girip girmemesi tamamen kendi iradesiyle ilgilidir. Bu nedenle üyelerin üyeliklerinin sonlandırılması talepleri ile Forum Yönetimi bağlı değildir.
8.   Site üyeleri ve siteden yararlanan herkes Masonlar.org Sitesinin ilkelerine saygı duymak ve site kurallarına uymakla yükümlüdür.

GENEL ETİK KURALLARI
1.   Mesajlarınızın konu bölümlerini ayrıntılı yazarak tüm okuyucular için forumu ve mesajınızı daha anlaşılır kılınız.
2.   Çok kısa ya da anlamsız mesaj göndermeyiniz. Mesajlarınızın anlaşılabilir olması için ifade bütünlüğü, noktalama işaretleri ve gramer kurallarına dikkat ediniz. Unutmayınız her mesajın değeri, okuyucularının anladığı kadardır.
3.   Duygu ve ifadelerinizi daha iyi anlatabilmek için SMILEY olarak adlandırılan simgeleri kullanınız.
4.   Mesajların Biçemi hakkında;
     a- İletinin vurgulanmak istenilen bölümü veya tamamı kalın ya da italik biçemde yazılabilir.
     b- İleti renkli olarak gönderilebilir. Ancak bu husus forumun görünümün bozacak ve okuyanı rahatsız edecek biçimde olamaz. Mesajlarda yazıların renklendirmesinde vurgu için veya alt başlıklarda yapılması hususuna uygun davranılmalıdır.
     c- İletinin tamamı altı çizgili olarak yazılmamalıdır.
     d- Vurgu amacıyla farklı yazı stilleri kullanılabilir. Ancak farklı yazı tiplerinin kullanılmasında aşırıya kaçılmamalı, bu kullanım okumayı bu kullanım okumayı zorlaştırmamalı ve genel görünümü bozmamalıdır.

FORUM KURALLARI
1.   Foruma gönderilecek mesajlar yukarıda belirtilen "internet forumlarına özgü genel etik kurallarına" uygun olmalıdır. İmza olarak resim kullanılabilir. Ancak kullanılan resim ahlaka ve yasalara aykırı olamaz. İmza boyutu maximum en: 320 pixel boy: 90 pixel olabilir.
2.   Forumlarda iki farklı takma ad ve/veya hesap sahibi olmanız yasaktır. Tek bir hesap ile girmeniz, dolaşmanız ve mesaj atmanıza izin verilmektedir. Bunun dışında birden fazla üyeliği bulunan kişilerin hesapları kapatılabilir. Kullanıcılarımızdan, forumumuza üye olurken genel kabul gören ahlaki değerlere uygun olan bir takma ad almalarını rica ederiz. Aksi fark edildiği durumda kullanıcıya haber verilmeksizin kullanıcı adları ve hesapları silinebilir.  Alınan takma adlardan dolayı sitemiz bir sorumluluk kabul etmemekte sorumluluk kayıt olan kişiye aittir.
3.   Bir mesaj sadece ilgili TEK alana gönderilmelidir. Birden fazla alanla ilgili gözüken mesajlar en çok ilgili bulunduğu alana gönderilmelidir. Aynı konu birden fazla kez açılmamalıdır.
4.   Alanlara konusu dışında mesaj gönderilemez.
5.   Üyeler arasında sert tartışma ve polemikler yaratacak mesajlar foruma gönderilemez.
6.   Site/forum kuralları, site/forum yönetimi ve yöneticileri ilgili görüş, öneri, eleştiri, şikayet, tavsiye niteliğindeki mesajlar ile yönetici uyarılarına yanıtlar özel mesaj, e-posta veya Site ve İletişim alanı kullanılarak site veya forum yöneticilerine gönderilmelidir. Forum içindeki diğer alanlarda ve mesajlarda bu tip konulara yer verilemez.
7.   Forum Alanlarımız internetteki diğer forumlardan daha ciddi ve düzeyli niteliktedir. Üye mesajlarının üslubu, içeriği, diğer üyelere hitabı ve benzeri konularda forum teamüllerine ve Masonlar.org Sitesi geleneklerine uygun yazışma yapılması beklenir.
8.   Nezaketsiz, gayrı-ciddi, kırıcı, gereksiz sert, saygısız veya hakaret niteliğinde kabul edilecek mesajlar ile küfür, argo vs. özensiz ve istenmeyen ifade veya üslup içeren mesajlar forumda gönderilemez. Mesajlar "Chat Dili" kullanılmadan yazılmalı, yorum ve görüşler ciddi, objektif ve özenli olmalıdır.
9.   Forum alanı içerisinde konusu suç teşkil edecek şekilde veya kişileri kurumları rencide edecek şekilde , genel ahlak ve görgü kurallarına aykırı yazışma yapılması yasaktır. Bu yönde olduğu tespit edilen (konusu suç teşkil eden veya kurallara aykırı) yazılar nedeniyle hukuki ve cezai sorumluluğu yazana ait olmak üzere tespit edildiği anda yazışma forumdan kaldırılacak, bu şekilde mesaj gönderen kişiler forum üyeliğinden çıkarılarak tekrar forum üyeliğine alınmayacaktır.
10.   Tehdit edici, küfürlü, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak kesinlikle yasaktır.
11.   Ayni başlığı birden fazla konu altında açamazsınız. Bununla beraber lütfen konu başlıklarına dikkat ediniz. Dikkat çekici (ajitasyona yönelik) konu başlıkları seçmek yasaktır.Konuyu anlatan başlıklar seçmeye özen gösteriniz. Buna benzer olaylarda konu silinir,gerektiğinde üyelik iptal edilebilir.
12.   Forum bilgi paylaşım merkezi olduğu için gereksiz-kişisel tartışmalara-atışmalara girmek yasaktır. Paylaşmak dışında yönelim içeren mesajlar uyarıda bulunmaksızın silinir. Aynı mesajların tekrar yazılması ve/veya forum yönetimine mesaj alanında yazılarak soru sorulması eylemlerinde bulunanların erişimleri kısıtlanarak üyelikten çıkartılırlar.
13.   Başkasına ait kişisel bilgiler yayınlamak ve reklam amacli site yada forum adresleri vermek yasaktir.
14.   Forumda üyelerin site yöneticilerini acik bir sekilde hedef alarak sert elestirileri yada hakkinda "infaz" edilmis ceza icin tepkisini belirtmesi, site otoritesine zarar verebileceginden dolayi haksizliga ugradigini düsünen yada yaptirimlara karsi tepkisi olan üye, dogrudan ozel mesaj yada email ile site yöneticilerine basvurmalidir.
15.   Forum izleyicilerinin tespit ettikleri kurallara aykırı mesajları hariciyonetim
 • masonlar.org adresine göndermeleri halinde derhal inceleme yapılarak gerekli yaptirimlar uygulanacaktir.

16.   Mesajlarda bir olay anlatıyorsa, olay içinde olumsuz şekilde nitelenen kişi, kuruluş ve marka isimleri gizlenmeli ve forum teşhir amaçlı kullanılmamalıdır.
17.   Ayrıca özellikle belirtilir ki; Site içerisinde Masonik sir oldugu idda edilen herhangi bir bilginin art niyet ile açığa vurulması halinde ilgili üye yahut üyelerin üyelikleri hiçbir neden ve açıklama belirtilmeden silineceği gibi aynı anda server dan İP numarası yahut numaralarına da engel koyulacaktır. Bu durum vuku bulduğu takdirde ilişiği kesilmiş üye yahut üyelerden hiçbiri siteye ve foruma bir defa daha ziyaretçi olarak dahi giremeyeceklerdir.
18.   Masonlar.org yönetimi, tek yanlı olarak bu sözleşmeyi her zaman değiştirebilir, daraltabilir, genişletebilir veya sona erdirebilir. Üyeliğiniz her zaman için en güncel metne tabidir.
19.   Masonlar.org yönetimi veya forumları yöneten kişiler bu sözleşmede yer alan hükümlerden herhangi birine uymadığınıza kanaat getirmeleri halinde üyeliğinizi tek yanlı olarak sona erdirebilirler. Forumlara üye olmanız ya da üyeliğinizin sona ermesi size hiç bir talep hakkı sağlamaz.
20.   Siteye (herhangi bir yoldan, herhangi bir sayfadan) giris yapmis yada foruma uyelik prosedürünü tamamlamış her üye bu kurallara uyacağını da beyan etmiş olur.
21.   Masonlar.org sitesine üyelerden eklenmis olan her yazinin yayinlama ve kullanma haklari site sahibine gecmektedir. Üye, yazisini siteye gönderme isleminin sonlandirmasi ile birlikte, yazmis oldugu yazinin her hakkini site sahibine devrettigine dair bir anlasmaya girmis oldugunu tastikler.
Herhangi bir yasal sorun karsısında üye kendi bulunduğu, ikamet ettiği ülkenin kanunları çerçevesinde cezalandırılabilir.

CEZALAR
Yukarıda belirtilen kurallara aykırı hareket eden kullanıcı hakkında aşağıdaki cezalar uygulanır;
1.   Geçici yada temelli olarak “Seyirci” statüsüne alma
2.   Geçici yada temelli olarak siteye girişini engelleme
3.   Üyelikten çıkarma

İş bu cezaların uygulanmasında, ihlal edilen kuralın niteliği, ihlalin ağırlığı, birden fazla kuralın ihlal edilip edilmediği, üyenin benzeri bir ihlali daha önce yapıp yapmadığı ve üyenin site geçmişi dikkate alınarak site yönetimi tarafından hangi cezanın uygulanacağına karar verilir.  İş bu yaptırımdan dolayı, üyenin herhangi bir hak iddia etmesi mümkün değildir.


- Masonlar.org Avukatları
« Son Düzenleme: Şubat 19, 2013, 10:42:20 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.


Aralık 05, 2007, 11:56:41 öö
Yanıtla #1
 • Administrator
 • Uzman Uye
 • *
 • İleti: 9553
 • Cinsiyet: Bay
  • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Masonlar.org site sozlesmesi guncellenmistir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
Uyelik sorunlari

Başlatan bilmeliyimgalilei Sorunlar

5 Yanıt
4903 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 06, 2007, 10:51:54 öö
Gönderen: Prenses Isabella
5 Yanıt
5167 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 17, 2007, 02:52:31 ös
Gönderen: Draug
11 Yanıt
8719 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 06, 2011, 12:37:40 öö
Gönderen: Nikopol
Forum Istatistikleri

Başlatan Orhan « 1 2 » Sorular

18 Yanıt
12443 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 03, 2008, 12:12:51 ös
Gönderen: blossom
0 Yanıt
3852 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 07, 2008, 03:04:29 ös
Gönderen: Genius Loci
13 Yanıt
10162 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 11, 2009, 01:49:54 ös
Gönderen: Son of Hades
0 Yanıt
4781 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 25, 2011, 12:16:20 ös
Gönderen: MASON
0 Yanıt
2598 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 17, 2012, 12:30:45 ös
Gönderen: MASON
30 Yanıt
12824 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 21, 2016, 07:35:55 ös
Gönderen: blackfriairs
1 Yanıt
2230 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 10, 2015, 08:37:01 ös
Gönderen: NOSAM33