Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Gaybın Bilinmezliği Üzerine  (Okunma sayısı 10143 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 20, 2008, 02:32:29 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Seyyahi Merhaba ,

Son mesajınızı okuduğumda  İmam Hatip adı verilen bu saldırgan formasyona ya aciliyetle son verilmesinin ya da gerçekten sadece imam veya hatip yetiştirme amacına hizmet etmesi gerekliliğine bir kez daha inandım . Size sormak istiyorum , bu formasyonu aldığınız sırada size acaba kim kabala ve masonluk şeytani ilhamlar sağlar dedi ? Neye dayanarak bu çıkarsamaya ulaştınız ?  Genç zihinlere nüfuz ederek militanca bir arapçılığın  çivilerini çakmak neyi düzeltmeyi sağlıyor?

"Mütedeyyin" tabir edilen ve masumlaştırılmaya çalışılan İmam Hatip yanlısı çevreler , tesir altına alamayacakları  kişi ve toplulukları (gelişmiş , akıl sahibi, sorgulayan , masonik kişilikte olan ya da gerçekten mason olan kişiler ) hedef göstererek kendilerine her türlü mesnetsiz suçlamayı yapma hakkına sahipmiş gibi davranmaktalar .

Çok önemli bir nokta da şu : "Kabala kötüdür" ya da "Masonluk şeytani ilhamlar taşır" ifadeleri birer "genelleme"dir . Genellemeler de gerçeğe ulaşmayı her zaman ve her zaman engeller. İşin gerçeği şudur : (Kabala konusunda elbette benden çok daha donanımlı üyelerimiz ve yöneticilerimiz vardır , ben sadece naçizane  fikrimi belirtme amacındayım) Kabala veya masonluk veya seçeceğiniz herhangi başka bir kavram/kurum  kendi özünde kötü değildir ; kişi bunları menfi bir gaye için kullanırsa ortaya çıkan olumsuz sonuçtan kabala veya masonluk mesul tutulamaz.

Sizin alanınıza yakın bir örnekleme yapalım : Kutsal Kitabımız Şanı Yüce Kur'an El Kaide'nin kanlı terör eylemlerinde baş argüman olarak kullanıldı , canice bir amaç için kullanılan bu kitabın özünde kötü olduğu ve caniliğe hizmet ettiği söylenebilir mi? Elbette hayır .

Milletin  ayaklanmaması için dua etmemiz gerektiğinden bahsetmişsiniz , masonluğu ve sabetaycılığı tehdit eder tarzda ifadeleriniz var , masonlar ve sabetaycılar da bu milletin parçası değil mi ?

Kavramlar , kurumlar ve  objeler özünde nötrdür . Ne yönde kullanılırlarsa o yönde sonuçları olur ama ortaya çıkan  olumsuz sonuçlar kavramın , kurumun veya objenin  olumsuz vasıfla anılmasına sebep olmamalıdır .  Size empoze edilenleri koşulsuzca kabul etmeyiniz , yaşınız henüz genç sanırım , hala aklını kullanabilen bir yapıya kavuşabilirsiniz diye düşünüyorum .

Son not :  Arzu edenlere ülke ihtiyacı oranında din eğitimi sağlanmasına karşı değilim ancak dini kavramlar militanlaştırmaya hizmet etmede kullanılıp amacından saptırılmamalıdır.

Saygılarımla 

Quality has no fear of time ..

Kasım 20, 2008, 03:15:26 ös
Yanıtla #11
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Nueva,

Beyninize, yureginize saglik. Anlamadan, bilmeden, dusunmeden, dinlemeden karar veren bir kisiye verilecek en iyi ve en seviyeli cevabi vermissiniz. Seviyeli diyorum, cunku seviyesi olmayan bir tavra karsi seviyeyi korumak zordur. Tehdit etmeye karsi dik ve kendinden emin durmak zordur.

Sevgili Seyyahi kardesime de bir cift laf etmeliyim sanirim. Sevgili kardesim, "beyin yikamak" diye bir tabir vardir, bilirsiniz sanirim. Ve beyni yikanmislarin neler yaptigini da bilirsiniz. Eminim ki, bedenine bomba baglayip, hangi dine mensup olursa olsun masumlari olduren kisilerin sehit olamayacagini, ALLAH katinda musluman dahi sayilmayacaklarini da bilirsiniz. Bir Mason olarak kimseye yalan borcum olmadigindan hareketle emin ki Allah katinda ben sizden daha iyi bir Musluman'im. Zira ben kimseye hakaret etmiyor, kimseyi asagilamiyor, kimseyi kiskirtmiyor ve tehdit etmiyorum. Allah-u Tala ne diyor; "ben size akil verdim, dusunun" buyuruyor. Allah'in verdigi o akli kullanin sevgili kardesim. Fanatizm kimseye fayda saglamamistir.

Sevgi ve Saygilarimla,
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Kasım 20, 2008, 04:03:42 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Dino ,

O sizin teveccühünüzdür .

Saygılarımla
Quality has no fear of time ..

Kasım 20, 2008, 06:55:04 ös
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

"Fitne ortadan kalkıp din Allah'ın dini tam anlamıyla egemen oluncaya  kadar onlarla savaşın.Eğer yaptıklarına son verirlerse bilsinler ki zalimlerden başkasına saldırılmaz...Bakara,193"

Düşünmek nedir...?Ya da kendi aklını kullanıp kendi görüşlerinle hayat felsefeni oluşturmak...Bakın kimsenin kimsenin beyniniği yıkadığı fln yok...Eğer beyin yıkamak birlerinden bir şey öğrenmek ise siz de hadil bütün insanlar beyni yıkanmış birer militandır.Çümki herkes kendi dünya görüşünü çocukluğundan başlayarak çevresinden topladığı fikirler,maddi manevi dökümanlar ve materyelerle kazanır.Onca onları görür sonra topladığı bilgileri kendi beyninde yorumlar ve yolunu seçer...

Haa..gelelim sizinle benim aramdaki farka?  Sizler masonluk efkarını kendiniz gibi insanlardan topladınız ve pekiştirdiniz...ve hayat felsefenizdeki fikriyatın kökeninde kendiniz gibi beşer insanların görüşleri yatmaktadır.Düşünün bundan çok öncelere gidin...çocukluğunuza...O dönemlerde size birisi asnlukta,kabaladan vs bahsetseydi sizi alakadar bile etmezdi devamla önce duydunuz sonra merak ettiniz sonra araştırdınız sonra öğrendiniz sonra benimsediniz ve işte mevzu...Demekki gerçek beyni yıkanmış sizlersiniz.Benim farkım ise şu:Ben sizler gibi hayat felsefemi beşeri bir sistemden değil bizzzat kainatın ve alemlerin yaratıcısı Allahu tealanın ayetlerinden dizayn ettim.Anne ve babamın bana öğrettği islami kavramları merak ettim..araştırdım kaynağım kuran..öğrendim kaynağım kuran..ve benimsedim.Şuanda dünya üzerinde bulunan hiç bir cemaate,tarikate,örgüte ve oluşuma vs hiçbir şekilde ne bağlılığım ne de sempatim var.

Useme bin ladinin katil ve cani olduğundan söz eden sizler!Üzerinde bomba patlatan o insanlar zulüm altında size soruyorum vatanınız işgal edilse,tenzih ediyorum hanımlarınıza ve bacılarınıza gözleriniz önünde düşman askerlerinin spermleri şişelere doldurulup içirilse çocuklarınızın önünde çırıl çıplak soyulup ahlak yoksulu insanlar tarafından ahlaksız şekillere sokularak işkence yapılsa siz ne yapardınız?

Usame bin ladin cani oılabilir peki aynı şeyi evengalist bush içinde söyleyebilirmisin.Mason senato üyelerine yahudi ve Amerikan komutalarına söyleyebilirmisiniz.Ben cevabı vereyim söyleyemezsiniz.Çünki onlar insanların kurtuluşu için çalışmakta sn bush Tanrıdan vahiy almakta yaptığı zulümleri ilahi ilhamlar neticesinde yapmakta ööle değil mi?

Ah şu internet konuşamıyorum.Anlatmak istediklerim ne bu sayfaya ne siteye ne de sizin localarınıza sığacak cinsten sadece ve sadece sizi Allah'ın apaçık dinine davet ediyorum.  Yaşamak istediğiniz islama değil!Yaşanması gereken islama davet ediyorum.

İnandığın gibi yaşayamazsan yaşadığın gibi inanırsın...

Kasım 20, 2008, 07:54:51 ös
Yanıtla #14
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Seyyahi,

Baban yasindaki bana "sen" diye hitap ettigin icin ayni muameleyi goreceksin. Bizlere, aydin bir dunya icin calisan insanlara ALLAHSIZ demek ne sana ne de senin gibi beyni Din'den baska birseye calismayanlara dusmez. Din senin tekelinde mi ki bize ahkam kesiyorsun? Ama sen ve senin gibi KOR insanlara ne anlatirsan anlat anlamayacaksinizdir. Dusunsene, Bin Ladin'i bile hakli gostermeye calisiyorsun. Sen Din'ini rahat rahat yasiyor musun, namazini istedigin yerde kilip zekatini verebiliyor musun? Hepsine evet diyecegini biliyorum. O zaman baskalarindan sana ne, herkes kendi gunahlarinin cezasini cekecek Allah katinda.

Bak kardesim, ben Ilahiyat Fakultesi mezunu bir babanin ogluyum. Bana Dinimi anlatan Rahmetli babamin bana ogutlerinden biri nedir biliyor musun? "Bagnaz, yobaz, kafalari orumcek baglamis insanlara dikkat et, sana dusmanindan gelecek tehlikelerin fazlasi bunlardan gelir". Umarim birseyler anlatabilmisimdir...

Sana bizzat ben herhangi bir cevap vermeyecegim bundan sonra, hakaret etmedigin takdirde. Ufak bir tavsiye, sitedeki yazilanlari bir zahmet anlayarak oku, oku bakalim Masonlar nasil insanlarmis, sonra zaten kime saldirman gerektigini anlayacaksin.

Selametle...

Kasım 21, 2008, 02:57:21 öö
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Sn. Mason küfür etmeyi forumda yasaklamışsınız ama küfür gibi adamı üye yapmışsınız,bu ne tezat bir anlayış.Son on dakikadır, dillerde küfürlerin çok özel bir yer tuttuğuna inanmaya başladım.Çok sinirlensem dahi ağzım ve kulağım küfüre alışmadığı için küfüretmiyorum,çok nadirdir ettiğim.Ama şu son on dakikadır küfür ediyorum hatta buraya yazmak istiyorum ama demokrasi de kurallar dahilinde

Bay Seyyahi

Bizim de vatan toprağımız kuşatılmış, halk sefalet içersinde, bizde de kötü durumlar yaşanıyordu.
Sizin örnek aldığınız milletle Türkler farklıydı;Örnek verecek olursak
Türkler sizin anlattığınız insanlar gibi toprağını satıp sonra da işgalaltındayız demediler,
Türkler Atatürk'ün izinde canla,başla savaştılar,yani sizin örnek aldığınız insanlar gibi intahar bombacısı olmadılar,hele hele masum insanları öldürmediler,masum insanları öldürmek hangi dinde var.
Sizin örnek aldığınız aynı yolun yolcusu kişiler İslam dininin peygamberinin mezarını yıkmaya kalktığında, Atatürk engel olmuştur.
Kaynak: http://www.dunyagazetesi.com.tr/yazar.asp?authId=37&id=19421
Örnek aldığınız kişiler pkk'ya kuçak açmış,silah tutmayı öğretmişlerdir,ilk kamplarıda o topraklardadır.

Useme bin ladinin katil ve cani olduğundan söz eden sizler!Üzerinde bomba patlatan o insanlar zulüm altında size soruyorum vatanınız işgal edilse,tenzih ediyorum hanımlarınıza ve bacılarınıza gözleriniz önünde düşman askerlerinin spermleri şişelere doldurulup içirilse çocuklarınızın önünde çırıl çıplak soyulup ahlak yoksulu insanlar tarafından ahlaksız şekillere sokularak işkence yapılsa siz ne yapardınız?

Beyniniz yıkanmamış olabilir ancak beyniniz inaklarla, binlerce gecekondular dolmuş.

Şuanda dünya üzerinde bulunan hiç bir cemaate,tarikate,örgüte ve oluşuma vs hiçbir şekilde ne bağlılığım ne de sempatim var.

palavra kelimesi ispanyolca olan "palabra" 'dan gelmektedir,esas anlamı "söz" 'dür.

Masonluk müessesesini aşağılayıcı veya hakaret bariz bir söz ağzımdan kesinlikle çıkarmamamla birlikte M.AKYOL adlı arkadaşım İslamın şeriat esasındaki müessese olan icma-ı ümmet ictihad esasına palavra diye nitelendirerek İslam hukukuna hakarette bulunmuş.Hani saygılı olucaktık bu sitede...sizin saygı anlayışınız bumu oluyor.

İslam dininin Peygamberi olan Hz. Muhammed Mekke'nin en büyük ailesi olan,İslamiyetten önce bile hem Mekke'nin hem de Kureys Kabilesinin yöneticisi olan Haşimilerdendir.İslam Peygamberi çok varlıklı olan amcası Hz. Ebu Talib'in yanında büyümüştür.
Yani sizin sandığınız gibi emekçi,yoksul değildi.
Ayrıca Hz. Muhammed sizin gibi elalemin parasıyla ilgilenmiyordu ,kendi sözü olan "Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir." unutmayınız.

Herşey para değil parayla dünyayı yönetenler boşa aldanıyorlar emperyalizmden büyük Allah var o Allah ki bütün peygamberleri fakir,yoksul ve emekçiydi

saygılarımla

Kasım 21, 2008, 03:08:45 öö
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Bay seyyahi siz üye olduğunuzda ki ilk mesajınızı buraya koyuyorum,umarım bol bol okuyup,başkasından birşey öğrenmek yerine kendinizden birşeyler öğrenebilirsiniz.

saygılar

Merhabalar...
Öncelikle masonlar.org sitesine kabul edilmemin site yöneticileri adına ne kadar erdemli insanlar olduklarının bir göstergesi olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim.Çünki foruma kayıd öncesi bazı soruları cevaplandırmamız gerektiğinde bir imamhatip lisesi mezunu olduğumu söylemiştim ve önyargılarım yanıtlandırdığım soruların boşa gideceğin ve kabul edilmeyeceğimi söylüyordu bana...Bu sebepten dolayı ki tüm site çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum
    Şu ana kadar masonluk hakkında çok geniş araştırmalar yaptığımı sanıyordum.Meğer antimason sitelerden edindiğim bilgiler bana yanlış öngörülerden başka hiçbirşey yüklememiş.

Kasım 21, 2008, 09:58:40 öö
Yanıtla #17
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin M. Akyol,

Bu ne yaman bir celiskidir. Hem Antimasonik sitelerden yanlis seyler ogrendigini kabul et, hem de es degistirme torenleri yaptigimizi iddia et. Soylenecek cok soz var ama bu bize yakismaz, biz insanlari seviyor, once kendimizden baslamak uzere onlar icin de birseyler yapmaya calisiyoruz. Umarim bu gibi kör insanlar hatasini anlar, gozlerini acar bu dunyaya...

Elinize saglik,

Sevgi ve Saygilarima,

Kasım 21, 2008, 10:03:56 öö
Yanıtla #18
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=5080.msg37975#msg37975

Lutfen girise ve verilen son derece aciklayici, yol gosterici ve seviyeli yanitlara bakar misiniz?

Sevgi ve Saygilarimla,

Kasım 21, 2008, 11:54:01 öö
Yanıtla #19
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. seyyahi,

Konu benim tarafımdan bölünmüştür. Bölünme sebebi gayet barizdir. İslam ile ilgili bir mevzu tartışıldığı için ve oradaki konu başlığı Masonluk ve Satanizm hakkında olduğundan artık o konuyla alakası kalmamış bir düşünce alışverişine dönüşmüş mesajlar, ayrılmış ve Gayb ile ilgili bir mevzu üzerinde konuşulduğu için de Gaybın Bilinmezliği başlığında bir konu oluşturulmuştur.

Benim verdiğim örnekten yola çıkarak hala bilinmezliği iddia etmenize de şaşırdım. Maddi delilleri ortaya çıktığı zaman bilinebilirliğinden bahsettim. Biraz daha dikkatli okumanızı ve sinirlenmeden bakmanızı rica ederim.

Ayrıca arap dilinde hiçbirimizin tam bir yetkinliğe sahip olmadığımız hususuna itirazınızı da anlayamadım. Halbuki aktardığınız söz ile bunu kabul etmiyor musunuz?

Şimdi Allah'ın peygamberlerinden bahsediyorsunuz. onun peygamberleri fakir vesaireydi diyerek. Süleyman, Davut @'lar ne ola ki?

Size çok kısacık bir hadisi aktarıyorum. "Hiçbir kimse başka bir kimseye fâsıklık sıfatı atamaz (atmağa hakkı yoktur). Yine böyle diğer bir kimseye küfür sıfatı ta atamaz. Eğer atar da attığı kimse atılan fâsıklık veya kâfirliğin sâhibi değilse, bu sıfatlar muhakkak atan kimseye döner." (Buhari'nin Edeb bahsine bakınız orada göreceksiniz bu hadisi)

Delilsiz de konuşmanız ibret verici Halbuki Allah'ın Resulu ne diyor ""Zandan sakının. Çünkü zan sözlerin en yalan olanıdır."

o şeytana tapma ifadenizi de şiddetle kınıyorum.

"Allah bize yeter, yakında hem Allah, hem de Rasûlü bize bol lütfundan verecek. Biz, sadece Allah'a rağbet edenleriz"  (9:59)