Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Norvecteki Fasist Saldiri ve Hurrlyetin Haberi  (Okunma sayısı 29342 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 24, 2011, 09:37:45 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Benim sorular yine cevaplanmiyor :( amma polumuk severmissiniz
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Temmuz 24, 2011, 09:40:14 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

bana kalırsa mason yada farklı bir etnik yapıya dahil olması yada farklı bir group'a bağlı olması onun yaptıklarını o groupa yada masonlara yükleyeceğini düşünmüyorum...

Bu kısım hariç kalan kısmın tamamında...

Sayın Mustafa Kemal,

daha evvel forumda bir konu geçti o geçen konuya paralel bir yorum yaptım
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,12740.0.html

Saygılarımla ,
418

Temmuz 24, 2011, 11:01:51 ös
Yanıtla #12
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

"Righteousness and Love -- those two words do not fall short of telling the whole duty of a man and a Mason."

Nerelerde yanildiginizi Mustafa Kemal Kardesim net bir sekilde belirtmis. Ben de yukaridaki alinti ile anlatmaya calisayim istedim. Boyle bir caniyi nasil kardes olarak gormemizi bekleyebilirsiniz ki?

Ayrica tekrar hatirlayalim, homoseksueller Mason olamaz.

Esenlikler,
Laus Deo.
YY & Y

Temmuz 24, 2011, 11:10:48 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

"Righteousness and Love -- those two words do not fall short of telling the whole duty of a man and a Mason."

Nerelerde yanildiginizi Mustafa Kemal Kardesim net bir sekilde belirtmis. Ben de yukaridaki alinti ile anlatmaya calisayim istedim. Boyle bir caniyi nasil kardes olarak gormemizi bekleyebilirsiniz ki?

Ayrica tekrar hatirlayalim, homoseksueller Mason olamaz.

Esenlikler,
Laus Deo.
bisexuel yada homoseksueller mason olabilir mi olamaz mı bilmiyorum ama googledan aratınca çıkıyor...

Saygılarımla,
418

Temmuz 24, 2011, 11:17:55 ös
Yanıtla #14
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Hala hiristiyan olmayanlari masonluga almayan buyuk localar yok mu dunyada? İsvec bunlardan biri degil mi? Bu bagnazca degil mi? Gectim zenciyi, kadini, ateisti de dusunun yahudiyi muslumani masonluga layik gormeyen bir yapi hala var. Mantikli mi? Mesela bir musluman mason isvecte bir toplantiya katilabilir mi? Olay baska yone kayiyor ama aklima geldi sorayim dedim. Bu sorularin ardinda oyle sorular var ki...

sayin zagzagel kisileri baglayan bagnazlik ve ayrimcilik bütün kurum icerisinde söz sahibidir denemez. evet bahsettiginiz ayrimci yöne egilim gösteren bir tavir var ama sorularinizi evet ile cevaplamayi engelleyemiyor. Evet, Isvecte müslüman bir üye bir toplantiya katilabilir, hatta o localara üye olabilir, sayisi cok degildir ama. Bilginize

Temmuz 24, 2011, 11:19:02 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

« Son Düzenleme: Temmuz 24, 2011, 11:22:11 ös Gönderen: V_for_Vendetta »

Temmuz 24, 2011, 11:20:50 ös
Yanıtla #16

öncelikle bazı şeyleri göründüğünden daha farklı değerlendirmek lazım , o zaman daha sağlıklı tahliller ve nihayetinde doğruya yakın sonuçlar çıkarılır
mesela ülkemizde bile muntazam ve gayri muntazam olmak üzere birden çok BL var ,dolayısıyla herhangi bir BL ye mensup birisi bir suç işlese ve bir gazetede direkt yazsa falanca mason o suçu işledi diye , o gazete, genellikle pek detayları bilmeyenler tarafından külliyen tüm masonları zan altında bırakacaktır ve istediği hedefe ulaşacak nihayetinde gündemi belirleyip istediği yönlendirme ve kamuoyunu oluşturmuş olacaktır
ülkemizde bile birden fazla BL varken ve halkın çoğu bunu bilmez iken , acaba başta kıta avrupası olmak üzre yeryüzünde kaç tane bl vardır ve bunların birbiri ile aralarında yok deseler de gerek ekonomik yönetim , gerek inanç değerleri ve gerek de kültürel değerlerden kaynaklı azda olsa rekabet varmı
birde daha ilginci kendi ülkesinde bile ulusal mahiyette konuya vakıf olunmaz iken , uluslararası resim doğru bir şekilde tahlil edilebilirmi
acaba hürriyet gibi gazeteler de tüm bunları bilerek bilinçli mi yapıyor bunları
bildiklerini bilmek ve bilmediklerinide bilmek te bilgeliktir, bazen bilmeden yapılan bilinçsiz yorumlar, bilinçli yapılan yönlendirmelerin ittirici gücü olur
illaki hayatta her konu hakkında biliyor yada yorum yapabiliyor olmak zorunda olmadığımız kanısındayım
konuya daha ehil olan saygıdeğer kişiler, yazılanların çok az kısmına yada tamamına katılmadıklarını yada bilinenlerin aslında yanlış bilindiği konusunda iyi niyetli uyarılarda bulunuyorsa, zanlımca dikkate alınmalı

doğruya yakın sonuca ulaşmak için konunun hakimi ve özellikle bileni yazsın lütfen
mesela sayın ADAM gibi...yada  ,  Laus Deo gibi
sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Temmuz 24, 2011, 11:42:55 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

öncelikle bazı şeyleri göründüğünden daha farklı değerlendirmek lazım , o zaman daha sağlıklı tahliller ve nihayetinde doğruya yakın sonuçlar çıkarılır
mesela ülkemizde bile muntazam ve gayri muntazam olmak üzere birden çok BL var ,dolayısıyla herhangi bir BL ye mensup birisi bir suç işlese ve bir gazetede direkt yazsa falanca mason o suçu işledi diye , o gazete, genellikle pek detayları bilmeyenler tarafından külliyen tüm masonları zan altında bırakacaktır ve istediği hedefe ulaşacak nihayetinde gündemi belirleyip istediği yönlendirme ve kamuoyunu oluşturmuş olacaktır
ülkemizde bile birden fazla BL varken ve halkın çoğu bunu bilmez iken , acaba başta kıta avrupası olmak üzre yeryüzünde kaç tane bl vardır ve bunların birbiri ile aralarında yok deseler de gerek ekonomik yönetim , gerek inanç değerleri ve gerek de kültürel değerlerden kaynaklı azda olsa rekabet varmı
birde daha ilginci kendi ülkesinde bile ulusal mahiyette konuya vakıf olunmaz iken , uluslararası resim doğru bir şekilde tahlil edilebilirmi
acaba hürriyet gibi gazeteler de tüm bunları bilerek bilinçli mi yapıyor bunları
bildiklerini bilmek ve bilmediklerinide bilmek te bilgeliktir, bazen bilmeden yapılan bilinçsiz yorumlar, bilinçli yapılan yönlendirmelerin ittirici gücü olur
illaki hayatta her konu hakkında biliyor yada yorum yapabiliyor olmak zorunda olmadığımız kanısındayım
konuya daha ehil olan saygıdeğer kişiler, yazılanların çok az kısmına yada tamamına katılmadıklarını yada bilinenlerin aslında yanlış bilindiği konusunda iyi niyetli uyarılarda bulunuyorsa, zanlımca dikkate alınmalı

doğruya yakın sonuca ulaşmak için konunun hakimi ve özellikle bileni yazsın lütfen
mesela sayın ADAM gibi...yada  ,  Laus Deo gibi
sevgiler...saygılar...
Sayın sahnesarsan,
öncelikle burdaki arkadaşların hepsi saygıdeğer insanlar olduğunu düşünüyorum.... bunu belirtmek isterim....

Temmuz 25, 2011, 12:08:04 öö
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Sayın sahnesarsan,
Alıntı
şeklinde belirtmişsiniz, google dan aratabilirsiniz bulamazsanız şayet size örnekler sıralayabilirim hemde 33. dereceden...
size tavsiyem yorumları okuyun araştırın öyle yorum yazmaya çalışın....
tabiki "Keramet Kavukta ise" olayına gelirsek bizde kavuk'la yazarız  8)

Saygılarımla,
418

Temmuz 25, 2011, 03:22:07 öö
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

http://www.hurriyet.com.tr/planet/18327742.asp?gid=382 den ilginç alıntılar.

Breivik'in Avrupa'yı İslamlaştırmaya karşı 1999-2004 yılları arasında şahsi savaş başlattığı ve silahlı bir eylem için hazırlıklara başladığı kendi hazırladığı ve İnternette yayınladığı 1500 sayfalık yazıda yer aldı. 92 kişinin katili genç, yazısında Avrupa nüfusunun yüzde 95'inin kendisini olaydan sonra terörist ilan edeceğini ancak aradan bir süre geçtikten sonra kendisine hak vereceklerini yazdı. Polis, ayrıca eylemin hazırlıklarıyla ilgili video görüntülerini ele geçirdiğini bildirdi.

Sorgulamasında tüm suçları kabul eden Anders Behring Breivik, "Bir temizlik gerekiyordu. Katliamı yalnız başıma gerçekleştirdim. Katilam planladığımı da kimseden gizlemedim" dedi. Breivik'in savunma Avukatı Geir Lippestad "Müvekkilim gerek Oslo'nun merkezinde hükümet binasındaki bombalı saldırı gerekse 85 kişinin kurşunlanarak öldürülmesi suçlamalarını kabul ediyor. Sorgulama sırasında gayet sakin davranıyor ancak işlediği suçun gerekçesini sorgulamada değil mahkemede anlatmak istiyor" dedi.

Tahminlerime ve kişinin uyguladığı fiile bakarak Breivik ciddi psikatrik sağlık sorunları olan bir kişilik gibi duruyor. Yani konunun bahanesini islamofobia olarak görmek de yanlış olmaz fakat bu şahıs benzer bir katliamı kız davası şeklinde başka bir bahaneye sığınarak uygulardı. Benim anlamadığım islamofobia nedeniyle katliam yapıyorsun neden islami bir cemaati örneğin cuma namazında taramıyorsun ve kamp yapan çocukları tarıyorsun. Bunun içinde başka bir iş var gibi geliyor bana. Muhtemelen bu olay islami bir grubun üstüne atılacaktı fakat yakayı ele verdi.. Tahmin tabi ki benimkisi...

Yakayı ele vermesi de arkasında masonlar olduğu şeklindeki komplo teorilerini çürütebilir. Eğer arkadasında masonlar var ise de masonların sanıldığı kadar güçlü olmadığını düşündürür. Avrupadaki bu örnek ve ülkemizdeki Zeki Alasya örneği ile masonların islamofobiası olduğu kanaatini oluşturacaktır ister istemez.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Temmuz 25, 2011, 03:45:03 öö Gönderen: Masor1976 »