Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bilderberg  (Okunma sayısı 16698 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 02, 2007, 05:46:37 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

:) KOnusu gecince latife yapayim dedim :) Konuyu saptirdiysak affola :)

Haziran 05, 2007, 12:58:23 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

kimse yazmamış artık ,nese bilderberg Türkiye'de.....
saygılar.....

Mayıs 01, 2009, 03:02:14 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Uzman Uye

bu yazıya en iyi değerlendirme için izlenmeli bence

http://irfanozguzel.blogspot.com/2008/01/illuminati-dnya-komplosu.html
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Şubat 18, 2011, 10:33:20 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Gizli mi ? :) Tamam Bilderberg sadece davetiyeyle katılımı sağlıyor ama hiçte gizli değil. Özellikle Türkiye de Bankacılık sektöründe başarılı bir isimseniz çok rahatlıkla katılabilirsiniz.

Yuvarlak Masa şövalyeleri denseymiş bari :) Bizim ükede zaten bir yer sadece davetiyeyle katılımı sağlıyorsa, orası yeni dünya düzenini kurmayı amaçlıyor sanılıyor :)

Davos içinde böyle diyorlardı bir ara. Elitler katılıyor vs. vs.

Bilderberg'in maliyetini bilmiyorum ama Davos'un maliyeti konaklama hariç 75.000 dolardır. Bu parayı ödeyen gider !

"Bilderberg toplantılarına katılan üst düzey devlet adamları alınan kararları, kendi ülkeleri aleyhine olsa da uygularlar.

Bilderberg Grubu zaman içinde üye sayısını bayağı artırmış ve etki alanını genişletmiştir. Zikrettiğimiz diğer gizli örgütlerle de işbirliği içinde olduğundan, güçlerini belli bir noktada birleştirmektedirler." :D :D :D

Hiç güleceğim yoktu, bu konu iyi geldi :)

Saygılarımla

Ekim 23, 2011, 02:21:02 öö
Yanıtla #14
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

İyimis
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Aralık 06, 2011, 03:02:24 öö
Yanıtla #15
  • Aktif Uye

Geçtiğimiz ay eski Dışişleri Bakanı Hikmet Çetin bulunduğum okula söyleşi için geldi. Kendisine yöneltilen sorulardan biri de Bilderberg toplantıları hakkındaydı. Cevap olarak da güncel dünya sorunlarının zengin iş adamları tarafından bir otelde tartışılmasından başka bir şey yapılmadığını, herhangi bir karar da alınmadığını söyledi. İçerik gizliliği üzerine bir soru üzerine de içerideki kişilerin kendilerini rahat hissederek konuşabildiklerinden dolayı toplantıda konuşulan hiçbir şeyin dışarı verilmediğini söyledi.

Etrafta içeriği kapalı olan herşeyin de "Gizli Güçler" ya da "Gizli Devletler" diye adlandırılmasını da göz önünde bulundurunca mantıklı geldi.

Ayrıca, ismini şu an hatırlamadığım bir köşe yazarından da bahsetti. Kendisi toplantıya davet edilmeden önce Bilderberg için oldukça olumsuz yazılar yazarken, toplantıdan sonra Bilderberg hakkında hiç bir yazı yazmadığını da belirtti.

Aralık 07, 2011, 01:09:37 öö
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Bilderberg ile ilgili çok az bir araştırma yapmıştım. Bana göre de gizli bir oluşum. Herne kadar sayın sundance gizli olmadığı yolunda görüş bildirmiş , bankacılık sektöründe önde gelen isimlerin bu toplantıya rahatlıkla katılabileceği yolunda ifadede bulunmuşsa da, bildiğim kadarı ile bu seneki toplantı İspanya'da (Ülke konusunda yanılabilirim) bir şehirde yapıldı ve bu toplantıya Türkiye'den sadece beş ünlü iş adamı çağırıldı (burada isimlerini yazmıyorum). Daha önceki yıllarda ülkemizde de muhtelif defalar yapılmış , bir kısmına siyaset ve bir kısmına da medya mensupları da davet edilmişti. Bir kaç sene evvel ülkemizde yapılan toplantıya katılan medyamızın önde gelen köşe yazarlarından  aynı zamanda televizyoncu M.A.B. bu toplantıyı köşesinde anlatırken son derece masumane konuların görüşüldüğü, kendisi için faydalı bir toplantı olarak yorumlamıştı.
        Pekiyi gizliliği yoksa toplantının yapılacağı otelin en az bir km. mesafesinden itibaren yollar neden trafiğe kapanıyor ?, neden alınan kararlar açıklanmıyor ?Yani daha bir çok neden ? sorusu sorulabilir.
         Ben, Bilderberg'in gizliliğinden ziyade etkinliğine önem veriyorum. Bence ülkelerin yönetimlerinde önemli roller  oynuyorlar. Zaten davetlilerine baktığınızda bunu anlamanızın hiç te zor olmayacağını düşünüyorum.
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"