Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

öğrenci affı çıksın mı????

ÇIKSIN
22 (66.7%)
ÇIKMASIN
11 (33.3%)

Toplam Oy Verenler: 19

Gönderen Konu: liseli gençlik dört gözle bekliyor...  (Okunma sayısı 10536 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 12, 2007, 09:57:22 ös
  • Ziyaretçi

türkiye de bütün liseler de tek konu konuşuluyor AF çıkma ihtimali

öğrenciler yalvarıyor AF çıksın diye...

hatta meb duası bile bulmuşlar :D :D :D

sn.üyeler sizce bu sene af çıksınmı??? ::)

Haziran 12, 2007, 10:01:39 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Konuya fazla hakim degilim. Ne affi bu? Birisi tam olarak ozetleyebilir mi?
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 12, 2007, 10:09:11 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Yahu dönem içi yatsınlar yaz gelinc hoca kıyak geçerde sınavdan geçeriz hadee çıkmasın af maf diyeceğim ama çıkar her sene kesin çıkıyor yine sene içinde çalışıp başramayanlar yazın sınava gelmiş bunalmış hocaların sayesinde ders geçerler...

Haziran 12, 2007, 10:20:44 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Yahu dönem içi yatsınlar yaz gelinc hoca kıyak geçerde sınavdan geçeriz hadee çıkmasın af maf diyeceğim ama çıkar her sene kesin çıkıyor yine sene içinde çalışıp başramayanlar yazın sınava gelmiş bunalmış hocaların sayesinde ders geçerler...
Hehe tam tahmin ettigim gibiymis... Gene sinifta kalanlara olan aflardanmi bunlar. Bu konuda size katiliyorum. Bence caliskan ogrencilere haksizliktir bu! Vergi aflarina da karsiyim (bir bakima) bu tarz aflara da. Bence bu ogrencileri tembellige iter. Bunun hala tartisildigina inanamiyorum...

Yakinda secimler filan mi var? ;D

Dip Not: Cikmasin'i isaretledim. Ciksini isaretleyen arkadaslar sebeplerini yazarsa sevinirim.

Haziran 13, 2007, 02:46:50 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Çıksa bence iyi olurdu. Zamanında hepimizin zayıf dersleri olmuştur. Ama Akp'nin bütün basiretsiz bakanları gibi ki en basiretsizlerinden ve art niyetlilerden bir olan Hüseyin Çelik bunu hiç yapmaz.

Hüseyin Çelik demişken bir Oktay Ekşi yazısı okuyunuz;

Yeminli Atatürk düşmanı

GÜN geçmiyor ki "ısırgan dilli" Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in bir sözü, yeni bir marifeti kamuoyunu işgal etmesin...

Son günlerde de, milyonlarca insanın meydanlara dökülüp "Cumhuriyet’in temel değerlerini koruma andı içmelerine" kızmış.

Zaten Çelik bir meseleye eğer Başbakan Tayyip Erdoğan’ın tepki göstereceğini düşünürse, ondan önce ortaya atlayıp Erdoğan’ın gözüne girecek bir laf etmeyi bilir.

Nitekim Bahçeşehir Koleji’ndeki bir törende yaptığı konuşmada da, söz konusu mitinglerde AKP iktidarına tepki gösterenleri şu sözlerle eleştirmiş:

"Yarasalar aydınlıkta dolaşmak istemezler. Aydınlık gözlerini kamaştırır. Bizim hizmetlerimiz de bazılarını rahatsız ediyor. Biz aydınlık gelecek için çalışıyoruz. En büyük milliyetçilik ve vatanperverlik bu ülkenin insanlarının yüzünün gülmesi için çaba harcamaktır, taş üstüne taş koymaktır. Asıl milliyetçilik, vatanperverlik budur. 3-5 slogan ezberleyip meydanlara çıkıp ulusalcılıktan ve milliyetçilikten söz etmek kesinlikle samimi değildir. Gerçek milliyetçi biziz. Gecemizi gündüz, çıramızı yıldız yaparak millete hizmet ediyoruz."

Dünkü Cumhuriyet’te Hüseyin Çelik’in, ilk baskısı 2002 yılında yapılan "Türkiye’de Değişim, Demokrasi ve Aydınlar" adlı kitabından alıntılar vardı.

Muhtereme göre, "İngiltere’de Churchill’cilik yok ama Türkiye’de Atatürkçülük var"mış.

Bu Türkiye Cumhuriyeti nasıl talihsiz bir ülkedir ki, onun Milli (bizce Dini) Eğitim Bakanı, "devletimizin banisi (kurucusu) ve milletimizin fedakar sadık hadimi (hizmetkarı), eşsiz kahraman Atatürk" olarak tarihimizin en şerefli sayfasını yazmış ve Çanakkale’de İngiliz, Fransız saldırılarını püskürtmüş komutanı, o savaşta hezimete uğrayan İngiliz donanmasını Çanakkale’ye gönderen adamla mukayese ediyor.

Onun derdi Atatürkçülüğe karşı olmasından kaynaklanıyor. Çünkü o bir Said-Nursi hayranıdır. Türkiye’de neyi yanlış, neyi eksik görüyorsa, bunun nedeninin 1920’lerde Said Nursi’nin tavsiyelerine kulak verilmemesinden kaynaklandığını savunan bir Nurcudur.

Ona göre "askeri darbelerin kaynağı Atatürkçülük"müş.

Belli ki askeri darbelerin "Atatürkçü değerleri koruma" adına yapılmasından rahatsız. Askeri darbeden rahatsız olmayan sivil zaten sivil değildir.

Ama bu adam düşünmez mi ki, askeri darbeyi yapanlar kadar eylemleriyle ve beyanlarıyla onu davet edenler de sorumludur.

Atatürk düşmanlığı iliklerine kadar işlemiş olmalı ki, Atatürk büstlerinin çokluğundan şikayet ediyor. "Bütün dünyada milli lider olarak kabul edilmiş kimselerin değil, bizimki gibi binlerce, yüz binlerce büstüne, belki onlarcasına bile rastlanmaz" demiş.

Dediği doğrudur. Ama o sözünü ettiği ülkelerdeki milli kahramanlara, bizdeki Atatürk düşmanlarının Atatürk’e saldırdığı gibi alçakça saldırıldığını da söyleyebilir mi?

Efendim "dünyanın hiçbir yerinde ülkesini kurtarmış bir liderin öldükten sonra kanunla korumaya muhtaç hale getirildiği görülmemiştir" diyor Dini Eğitim Bakanı...

Tamam Sayın Bakan! Dört buçuk yıldır iktidardaydınız. Gücünüz o yasayı tek maddelik bir yasayla kaldırmaya yetmedi mi?

Haziran 13, 2007, 06:47:06 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Da, simdi ne alakasi var ki sayin ittihatci?Baskalarinin yatigindan farkli birsey yapmiyorsunuz ki... Siz de HER konuyu AKP ye baglayip birsey bulmaya calisiyorsunuz kanimca :)

Af cikarsalar "Tembelleri affeden Hukumet" Cikarmazsa "Ogrencilerini terkeden hukumet" yani iki ucu otlu (anladiniz siz onu) degnek.

ben AKP ci degilim. Olmam da. Ama ben de olsam ben de af cikarmam.
Zayif dersinin olmasi farkli, her sene kalan ogrenciler icin af cikartmak ayri sayin ittihatci. O zaman calisan ogrenciler esekmi?
Sinif gecmenin amaci Bir seyleri ogrenip ust seviyeye cikabilmektir. Sen basarisizlari da, calismayanlari da, nasilsa af cikacak diyenleri de hakedenlerle beraber ayni seviyeye cikarirsan nerde senin bahsettigin basiret? Bu ulke icin daha zararli degilmi? Lise mezunu cahiller yetistirmek... Bayagi milliyetci ::)

Haziran 13, 2007, 07:01:15 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Tabii ki haklısınız. Af çıkarıp, çıkarmamaları beni pek ilgilendirmez ben görüşümü bildirdim çıkarırlarsa daha zayıf durumda olan öğrenciler sevinecektir hem çıkarmasalarda o zayıf öğrencilerin çoğunun aklını başına toplayıp çalışmayacağını yani değişmeyeceklerini sizde biliyorsunuz. Bizde öğrenciydik...

Kimseninde "Tembelleri affeden Hukumet" diye bir tabirde bulunacağını sanmıyorum zira daha önemli sorunlar var. Tembelleri affeden hükümet tabiri yerine nasıl böyle öğretmenler alıyorsunuz? Yada neden cahil, bilgisiz, konuşmayı bilmeyen genelde kürt kökenli kişileri öğretmen olarak alıyorsunuz? Yahutta kadroları imamlarla doldurana kadar gerçek bilgili öğretmen almıyorsunuz? Çocuklarımıza niye daha iyi eğitim vermiyor, daha iyi Atatürkçülük anlatılmıyor? diye sorarlar adama o başka mesele... ;)

Son olarak bir Said Kürdi hayranı, nurcu, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu ATatürk'e yeminli denece şekilde düşman birilerinin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık koltuğunda, Milli Eğitim Bakanlığı koltuğunda vs... oturmasını siz doğalmı karşılıyorsunuz?

NOT:31 Martçı Saidi Nursi(kürdi), 1925'te Şeyh Sait isyanıyla mahkum olmuştu. Saidi Kürdi, Nakşiliğe dayanan Nurculuğu yaymaya çalışan bir laiklik ve cumhuriyet düşmanıydı, aynı zamanda İngiliz mandacısıydı. Aslında hareketin özünde Türk düşmanlığı yatmaktaydı...

Haziran 13, 2007, 07:14:25 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Calismayan ogrenciler zaten calismayacak, bari sevinsinler diye af cikartma mantigi bana cok garip geldi. Kesinlikle anlayamam heralde... Nasilsa calisip adam olmayacaklar, bari lise mezunu yapalim sunlari...
Cok sacma kusura bakmayin. Sonra da sinav sisteminden sikayetci oluyoruz. Sen yig bir suru tembeli, hakeden 100 kisi sinava girecegine 1000 kisi girsin. Arz talep dengelerini bilirsiniz. Bir universiteyi kim ne kadar cok isterse o kadar puani artar. Tembellere af cikarip caliskanlarin hakki yeniyor. Ileriye donuk dusunmek lazim gunluk degil.

MEB'ni dogal karsilayip karsilamamamla alakasi yok ki... Konuyla alakasi yok.
Konu ogrencilere af konusu.
Siz her yerde karsit fikrinizi (aynen sizin karsitlarinizin yaptigi gibi) empoze etmeye calisirsaniz, her farkli konuyu, bir sekilde fikirlerinizi savunacak propaganda haline getirirseniz bir sure sonra yazdiklarinizin anlami kalmaz ki. Aynen sizin MEB ni hakkinda, aman ne yaparsa Saidi Nursi dusuncesiyle yapiyor dediginiz gibi, sizin icin de amaan, gene ayni muhabbeti yapacak demeye baslayabilirler :) O olmasin diye dedim. O yuzden alakasi yok dedim. Arzu ederseniz, o konuda bir topic acin bilgileri orada verin, herkes onu tartissin :) Ogrenciye af konusu ile MEB'nin ideolojik egitiminin ZERRE alakasi yok.

Haziran 13, 2007, 07:22:43 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Alıntı
Calismayan ogrenciler zaten calismayacak, bari sevinsinler diye af cikartma mantigi bana cok garip geldi. Kesinlikle anlayamam heralde... Nasilsa calisip adam olmayacaklar, bari lise mezunu yapalim sunlari...
Cok sacma kusura bakmayin. Sonra da sinav sisteminden sikayetci oluyoruz. Sen yig bir suru tembeli, hakeden 100 kisi sinava girecegine 1000 kisi girsin. Arz talep dengelerini bilirsiniz. Bir universiteyi kim ne kadar cok isterse o kadar puani artar. Tembellere af cikarip caliskanlarin hakki yeniyor. Ileriye donuk dusunmek lazim gunluk degil.

Kısa olarak cevap vereceğim. Bu mantık size saçma gelebilir, anlamasanızda olur. Eyvallah... Tembellik okul yıllarında ölçülmez bakınız üniv. sınavlarında başarılı olan öğrenciler genelde okul yıllarında pek başarılı değillerdir. Yani üniv. sınavı bir belirsizliktir. Çalışanlar yahut çok çalışkan kişiler kazanamayabilirler(ki genelde böyledir). Ayrıca bu dünyada hemen hemen kimse hakettiği yerde değilki. Sizinn mantıkta nedense bana çok saçma geldi. Neyse...

Alıntı
Siz her yerde karsit fikrinizi (aynen sizin karsitlarinizin yaptigi gibi) empoze etmeye calisirsaniz, her farkli konuyu, bir sekilde fikirlerinizi savunacak propaganda haline getirirseniz bir sure sonra yazdiklarinizin anlami kalmaz ki. Aynen sizin MEB ni hakkinda, aman ne yaparsa Saidi Nursi dusuncesiyle yapiyor dediginiz gibi, sizin icin de amaan, gene ayni muhabbeti yapacak demeye baslayabilirler  O olmasin diye dedim. O yuzden alakasi yok dedim. Arzu ederseniz, o konuda bir topic acin bilgileri orada verin, herkes onu tartissin  Ogrenciye af konusu ile MEB'nin ideolojik egitiminin ZERRE alakasi yok.

Siz o konuya nereden geldiğimi iyi biliyorsunuz. ;)

Haziran 13, 2007, 07:29:50 ös
Yanıtla #9
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Alıntı

Kısa olarak cevap vereceğim. Bu mantık size saçma gelebilir, anlamasanızda olur. Eyvallah... Tembellik okul yıllarında ölçülmez bakınız üniv. sınavlarında başarılı olan öğrenciler genelde okul yıllarında pek başarılı değillerdir. Yani üniv. sınavı bir belirsizliktir. Çalışanlar yahut çok çalışkan kişiler kazanamayabilirler(ki genelde böyledir). Ayrıca bu dünyada hemen hemen kimse hakettiği yerde değilki. Sizinn mantıkta nedense bana çok saçma geldi. Neyse...

Alıntı
Siz her yerde karsit fikrinizi (aynen sizin karsitlarinizin yaptigi gibi) empoze etmeye calisirsaniz, her farkli konuyu, bir sekilde fikirlerinizi savunacak propaganda haline getirirseniz bir sure sonra yazdiklarinizin anlami kalmaz ki. Aynen sizin MEB ni hakkinda, aman ne yaparsa Saidi Nursi dusuncesiyle yapiyor dediginiz gibi, sizin icin de amaan, gene ayni muhabbeti yapacak demeye baslayabilirler  O olmasin diye dedim. O yuzden alakasi yok dedim. Arzu ederseniz, o konuda bir topic acin bilgileri orada verin, herkes onu tartissin  Ogrenciye af konusu ile MEB'nin ideolojik egitiminin ZERRE alakasi yok.

Siz o konuya nereden geldiğimi iyi biliyorsunuz. ;)

Yani diyorsunuz ki tembel ogrencilieri, calismayi sevmeyenleri bir ust seviyeye cikartmakta hic bir sakinca yok. Nasilsa ilerde sinav zamani gelince calisirlar. Zaten sorun da bu. Puanlar hakkinda yaptigim yorumdan cikarabilirsiniz mantigini insallah.
Siz malesef bu gunku duzeni kabullenmis gorunuyorsunuz o zaman. Yanlis nasilsa yanlis, devam etsin...
Bu her zaman icin kirmizi isikta gecip kaza yapanlara af cikarmak gibi birsey. Af cikarmasak da nasilsa oradan kirmizi isikta gececekler. Bir sonraki kavsakta nasilsa kaza yapmiyorlar...

Ayrica Sirf bir sinav icin calismaya alismis olan ogrencilerin basarisi ile hayati boyunca derslerinde basarili olanlarin universitelerdeki basarilarini karsilastirmanizi tavsiye ederim. genelde Gencliklerinde sinifta kalanlar, universitelerde de sorunlar yasarlar. O sinavi gecmis olmasi onemli degildir. Onemli olan verilen bilgiyi nasil isleyebilecegidir. Alismamis yerde don durmaz ;)

O konuya neden geldiginizi de cok iyi biliyorum :)
Ama gelmeyin bence... bu tarz konularda gelmeyin. Yeni konu acin bilgilenelim (hakikaten fazla bilgim yok o konuda mesela)