Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

İŞİD Kürtler'in elinde olan bu kantonu aldıgı takdirde önü durdurulamayacaktır . Sizce Türkiyenin politikası ne olmalıdır ?

Kobane'ye yalnızca insanı yardım göndermelidir .
Kobane politikası konusunda Koalisyon güçlerine dahil olmalıdır .
Kobane'ye yakın olan sınırları açmalıdır .
Kobane konusunda Kürtleri kendi halinde bırakmalıdır .
Koalisyan güçleri dışında kendi başına askeri harekatta bulunmalıdır .
Bu Türkiye'nin savaşı değil hiçbir şekilde karışmamalıdır .
Bu savaşta İŞİD tarafında olmalıdır  .

Gönderen Konu: KOBANE  (Okunma sayısı 5369 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 28, 2014, 02:57:02 ös
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Verebileceğiniz oy sayısı 2'dir .

Anket süresi limitsizdir .

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz .
"Bu ıssız dağları, şükranlarını dile getirmeksizin terk edemezsin"

Eylül 28, 2014, 03:16:45 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

.

Eylül 28, 2014, 05:39:27 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sonuçta ortada bir can ve hürriyet kaybı söz konusu. Halkımızca pek sevilen bir toplum olmasa bile Kürt halkına karşı yapılan bu acımasızca saldırılara Dünyanın bir dur demesi gerekiyor. Bu, Türkiye'nin tek başına yapabileceği bir şey değil fakat yapana da destek olamayacağı anlamına gelmez. Bunları yaparken içerideki Işid yanlılarını da kontrol altına almak gerekiyor tabii...
Serius est quam cogitas.

Eylül 28, 2014, 10:30:40 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Koca forumda yanlızca 3 oy

Gündemi takip etmek , yakın coğrafya da neler olup bittiğini merak etmek

Ve en önemlisi vicdanları yaralayan meselelerde sessiz kalmamak Masonluğa aykırı mıdır ?

Ankette yanlı bir durum söz konusu olsaydı oy vermeyenleri anlardım .

Bir tuşa basmak neden bu kadar zor ?  Lütfen çekindiğiniz durumu söyler misiniz ?

Eylül 28, 2014, 11:01:21 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben müdahale edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bölgeyi "PKK ve PYD'ye kalsın" diye temizlemek, askerimizi feda etmemize değecek bir amaç değil. Aksine kaçınmamız gerekli. Hatta şahsi değerlendirmelerime göre, PKK ve PYD'nin Türkiye için zararı > Işid'in Türkiye'ye olabilecek zararından. 30 yıllık kayıpları düşündüğümde ise kesinlikle onlara faydası dokunacak hiçbir hamle yapılmamalıdır diye düşünüyorum.
Fikirlerinizden nefret ediyorum. Ama onları savunabilmeniz için hayatımı feda etmeye hazırım. -Voltaire

Eylül 28, 2014, 11:15:32 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Katkı için teşekkürler sayın lmia

Peki durum ciddiye bindiği takdirde ;

Anadolu topraklarında yaşayan diğer Kürtler sınırları aşarak Güneydeki kardeşlerine dahil olmaya başladıgında Türkiye yine köşesinde sessiz mi

kalmalıdır ?

PKK , geçen ay sınır bölgesinde yaşayan binlerce Türkmen'i İşid' ten korudugu  için de yanlış mı yapmıştır ?

Lütfen yanlış anlamayın amacım sizi haksız çıkarmak değildir .

Ortada yeni bir dizayn ve yeni bir model söz konusudur .

Eski fikirlerimizi bir kenara bırakmadıgımız takdirde Orta Doğu ve İslam coğrafyasında model ülke olma hayalini bir kenara bırakalım .

Elimizde var olanlarıda kaybetmeye alıştırmalız kendimizi .

« Son Düzenleme: Eylül 28, 2014, 11:17:40 ös Gönderen: Dor »

Eylül 29, 2014, 12:03:29 öö
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben böyle bir şeyin olacağını düşünmüyorum. Yani Anadoludaki Kürt kardeşlerimizin ayaklanacağını, sınırı geçeceğini vs. Sadece öyle gösterilmeye çalışılıyor. PKK mevcut hükümetin hataları nedeniyle şımartıldı. İlleri sayıp ortalığı karıştıracaklarını söylüyorlar, tehdit ediyorlar vs. Bunun yanında PKK ile işbirliği içerisinde olan malum siyasilerin provokasyonları var. Bütün Kürtler PKK'lı, bütün Kürtler PYDli değil. Ancak bu şekilde gösterilmeye çalışılıyor, biz istersek bütün Kürtler ayaklanır izlenimi vermek istiyorlar.
Bölgedeki zor durumda olan sivil halka yardımcı olunması, sınıra gelenlerin alınıp daha iyi şartlarda bir yaşam sunulmasında bir sıkıntı yok. Biz merhametli bir milletiz. Ancak bundan fazlasının yapılmasının yanlış olduğunu düşünüyorum.
PKK ve PYD, bize Işid'den daha zararlı TERÖR örgütleridir. Hiçbir şartta onlara faydası olacak bir faaliyet yapılmamalıdır. Kara operasyonu yapılacaksa, BM PKK ve PYD için de aynı kararı vermelidir ve Türk Askeri eğer sınırdan çıkıp bu uğurda canını verecekse, bunu sadece bölgeyi temizletip PKK ve PYD'ye bırakmak için değil, aynı zamanda PKK ve PYD'yi de temizlemek için çıkmalıdır. Aksi halde kesinlikle yanlış bir karar olur bana göre. Barış sürecinde samimi olan Kürtler zaten çoktan silahı bırakmış olmalılardı. Barış sürecinin de amacı buydu. Samimi olanlarda çoktan bıraktı, normal bir hayat yaşıyorlar. Eğer barış sürecinde samimilerse, sürekli "pkkya yardım etmezseniz barış sürecini bozarız" tarzında çirkin bir eylemde bulunmak yerine, hala silahı bırakmayan pkk ve pydye çağrı yapsınlar.

Yeni bir dizayn ve yeni bir model sözünüze de katılmıyorum. Böyle çok zıt davranıyormuşum gibi oldu ama gerçekten sadece fikirlerimi belirtiyorum. Başkalarının hayal ettiği dizayn ve model uğruna her imtiyaz verilemez. Model ülke olmak, birilerinin çizdiği projede, onların "layık gördüğü" ölçüde yerini kabul etmek ve bir de üstüne üstelik bunun için imtiyazlar vermek haline gelmiş. Ve bunlar bana "masal" geliyor. Bugün "model ülke olacaksınız, ekonominiz gelişecek, yanınızdayız, beraberiz" dediklerine yarın tam tersi bir tutum sergileyebiliyorlar. Ki tarih bunlarla dolu. O nedenle dostluğuna bu kadar güvenilemeyecek olanlar için, böyle bir imtiyaz vermeye hiç lüzum yok. PKK, kendi davasında 30 yıldır nice askerimize, polisimize, sivile kefen giydirmiştir. Birilerinin model ülke sevdası için, bunca şey yok sayılamaz. Yok saymamak da "eski fikirli olmak" değil, değer yargılarına sahip olmak demektir. Prensipler. İhtiyacımız olan bu. Kendi bağımsızlığımıza ihtiyacımız var. Başkalarının modeli, projesindeki rolü olmaya değil. Asıl o zaman kaybediyoruz. Kazanıyormuş gibi gözüküyoruz bazen sadece ama kendi değer yargılarımızı ve kendi yolumuzu bıraktığımızda asıl kaybediyoruz.
Fikirlerinizden nefret ediyorum. Ama onları savunabilmeniz için hayatımı feda etmeye hazırım. -Voltaire

Eylül 29, 2014, 12:15:36 öö
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu soruların cevabını yakın bir zamanda yaşayarak göreceğiz   .

Katkı için tekrar teşekkürler sayın lmia

güzel vakitler

Eylül 29, 2014, 12:21:37 öö
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu soruların cevabını yakın bir zamanda yaşayarak göreceğiz   .

Katkı için tekrar teşekkürler sayın lmia

güzel vakitler
Evet, zamanın cevaplayabileceği şeyler.

Rica ederim Sayın Dor.
Size de

Eylül 29, 2014, 01:46:01 öö
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Ulkemde benim askerimi tasliyan ,aralarinda milletvekili sufatu olan ama benim icin her tür sifattan düşük o kadın, bunu bahane ederek ulkemi tehdit eden kandilin kandilsiz curetkar horozlari, ulkemi ateşe verecek sonra kalkıp turkiye iside mudahale etmeli diye bizi one sürecek birak bu isleri koca kiclarini  kandile yayip oturan sefiller öncelikle gidip kobanide savasmalidir. Benim icin hala pkk isidden daha büyük tehdittir.Hala icime sindiremiyorum bu ahlak yoksunu ve her tür erdemden nasip almamis insanlar ile ayni safa gelmek beni öldürüyor. Gerisi lafu guzaf .

karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo