Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hollanda Türkiye  (Okunma sayısı 2515 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 12, 2017, 03:46:28 ös

Bildiğiniz üzere Hollanda ve Türkiye arasında gergin bir durum var. Bu konu hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum. Bakanlar üzerinden, bakanın toplumun bir kısmını temsil ettiğini düşünülerek ( 2 taraf da birbirine faşist diyor ben tam arada kaldım ) Hollanda'da ki bazı etkinliklerin önüne geçilmesi doğru mu? Amaç provakatif etkinlikleri engellemek mi? ülke içindeki Türklerin ( Geert Wilders e göre Akp zihniyetine sahip olanların ) ülkeyi derhal terk etmeleri gerektiğini söylüyor.

- Bu maddede taraflı düşünüyorum, her hangi bir konuda kendilerini ifade etmeye çalışan, bulundukları ülke içerisinde azınlık olan guruplar, hangi bayrağı meydanlarda sallamak isterse sallar.
ister LGBTT bayrağı olsun ister Amerikan bayrağı, yakıp yıkmadıkça kitlelerin kendilerini meydanlarda ifade etme haklarının engellenmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bizim ülkemizde bu böyle mi? İktidar karşıtı yürüyüşler hariç istediğiniz bayrağı sallayabiliyorsunuz orası da ayrı bir konu...
.

Mart 12, 2017, 07:01:35 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Demokrasiyi bu yüzden anlamam hiç. Herkes demokrattir.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 12, 2017, 07:55:18 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hollanda'nın Türklere ve Türkiye'ye karşı yapmış olduğu bu faşistliği büyük bir nefretle kınıyorum.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Mart 12, 2017, 09:19:59 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Burada sorulması gereken bazı sorular var.
İlk olarak yurtdışında seçim çalışması yapmak yasal mı ?
İkincisi , AB liderleri gelip bizim ülkemizde seçim çalışması yapıyor mu ?
Üçüncüsü , başka ülkeye faşist diyen hükümetin kendisi ne kadar demokrasiye önem veriyor. ( Hayır diyen kesim için devletin zirvesi defalarca teröristler imzasında bulundu )
Dördüncüsü , bu olaylar referandum öncesi yeni bir ''one minute'' olayına dönüşerek seçim malzemesi yapılacak mı ?
Beşincisi , bir ülkenin liderleri istenmediği ülkede ısrarla neden olayı uluslararası krize dönüştürme çabasına girer ?
Daha yazılacak çok şey var ama sanirsam bu kadarı kâfi.
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Mart 12, 2017, 10:06:29 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Sayin Herakles bir soru sormus. Cevaben.

Alinti.
 Daha önce yurtdışında yaşayan seçmenler gümrük kapılarında ya da Türkiye'ye gelerek oy kullanıyordu. 2008 tarihli yasayla, yaşadıkları yerlerde oy kullanmaları sağlandı. Ancak bu yasayla bugüne kadar hiç tartışılmayan, bir kısıtlama getirildi. Buna göre, Türk siyasetçilerin her türlü kapalı ve açık alanlarda, seçim propagandası yapması yasaklandı. Yasada, yurtdışında propaganda yasağı, "Yurtdışında ve yurtdışı temsilciliklerde ve gümrük kapılarında seçim propagandası yapılamaz' şeklinde yer alıyor.

Bitti.

Simdi demezlermi, eyyyyyyy " Hurma Cumhuriyeti", sen kendi yaptigin kanuna bile uymaktan aciz iken, sen kendi yaptigin anayasayi bile tanimiyorken, senin sosyal demokrasinin yüzkarasi "sosyal demokrat" partinin genel baskani " anayasaya aykiri ama yinede evet diyecegiz" diyerek meclisin ücüncü büyük partisinin milletvekillerini hapise yollayarak yüzkarasi bir karar aliyorken ben seni niye ciddiye alayim.

Avrupa´nin iki yüzlülügüne girmek istemiyorum.
Sayin Herakles güzel sorular sormus, birtanesini ben cevaplamaya calistim.

Mart 12, 2017, 10:19:11 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

eyyyyyyy " Hurma Cumhuriyeti",

:D :D :D
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mart 12, 2017, 11:10:58 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sayin Herakles bir soru sormus. Cevaben.

Alinti.
 Daha önce yurtdışında yaşayan seçmenler gümrük kapılarında ya da Türkiye'ye gelerek oy kullanıyordu. 2008 tarihli yasayla, yaşadıkları yerlerde oy kullanmaları sağlandı. Ancak bu yasayla bugüne kadar hiç tartışılmayan, bir kısıtlama getirildi. Buna göre, Türk siyasetçilerin her türlü kapalı ve açık alanlarda, seçim propagandası yapması yasaklandı. Yasada, yurtdışında propaganda yasağı, "Yurtdışında ve yurtdışı temsilciliklerde ve gümrük kapılarında seçim propagandası yapılamaz' şeklinde yer alıyor.

Bitti.

Simdi demezlermi, eyyyyyyy " Hurma Cumhuriyeti", sen kendi yaptigin kanuna bile uymaktan aciz iken, sen kendi yaptigin anayasayi bile tanimiyorken, senin sosyal demokrasinin yüzkarasi "sosyal demokrat" partinin genel baskani " anayasaya aykiri ama yinede evet diyecegiz" diyerek meclisin ücüncü büyük partisinin milletvekillerini hapise yollayarak yüzkarasi bir karar aliyorken ben seni niye ciddiye alayim.

Avrupa´nin iki yüzlülügüne girmek istemiyorum.
Sayin Herakles güzel sorular sormus, birtanesini ben cevaplamaya calistim.
Haklısın
Yazılarına cevap vermek istemiyorum ama!
Anla işte tutamıyorum kendimi.

Bak Tij  ülkem ne kadar kötü yonetilse bile bir türkün kendi ülkesini hurma Cumhuriyeti diye asagilamasini kaldıramam.
Senin hurma Cumhuriyeti diye aşağıla digin bu ülkeyi kuran Atatürk tür bari ona saygı duy.

Bu ülkede bir çok haksızlıklar var lakin biz böyle durumlarda böyle yapmayız.

Sana göre ne kadar hurmada olsa bu ülke benim,adam olmak vatansever olmak böyle durumda ülkenin yanında durmayı gerektirir  karşısında değil.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 13, 2017, 12:03:16 öö
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Bak karahan o cok sevdigin ülkenin ( ki ben bundan hicte emin degilim ama sorgulamak bana düsmez ) dilini biraz ögren.

Ben " Hurma Cumhuriyeti" sözünü tirnak icinde verdim yani bana ait degil ve alintidir.

Alıntı
Gazeteci Merdan Yanardağ, Avrupa krizini değerlendirdi. Yanardağ, AKP'nin Türkiye'yi bakanları itilip kakılan 'Hurma Cumhuriyeti'ne çevirdiğini belirterek, "Dün sırtını Avrupa'ya yaslayarak muhalefeti susturanlar, bugün efelenmeye kalkıyor" dedi.

Alinti bitti.

Yarin size bu Avrupa ve Türkiye kavgasi konusunda kendi komplo teorimi yazacam ama simdi uyumam lazim.

Hepinize iyi geceler.

Mart 13, 2017, 12:16:49 öö
Yanıtla #8

Sayın Tık, Türkiyede demokrasi kavramı varmı?Kendi ülkemizde bu kavram yoksa,neden başka ülkelerin iç işlerine karısip  başka ülkelerde demokrasi hak yarışlarına gidiliyor.Önce kendi içindeki topluma demokrasi,insan hakları uygulayacaksin sonra başka Ülkeri elestireceksin.Saygilarla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 13, 2017, 12:21:33 öö
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Tırnak içinde  dışında bilmem nereden verirsen ver,tırnak içlerine laf sıkıştırıp eğip bükme.
Forumda yazdıkların ile benim bu ülkeye olan bagliligim ve sevdamı anlamaya senin yüreğin yetmez.
Her ne olursa olsun bu ülke benim hatasıyla sevabiyla.
Her platformda bu ülkeyi yeren ve aşağılayan fikirlere benim anlatacağım bir şey yok.
O kişinin yazısını buraya taşıyorsan tıpkı onun gibi bu ülkeye hurma Cumhuriyeti diyorsun.
En hassas zamanlarda her zaman en kötü yerden bakıyorsun ve yazıyorsun. Bir günde çıkıp bu yabancılara karşı ülkeni savunabilecek kadar yürek göster.
Komplo teorisi yazacakmış......
Sahte doğrucu sende.

EDMUND BURKE