Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Erken Seçim Geliyor  (Okunma sayısı 8139 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 02, 2007, 01:14:58 öö
  • Ziyaretçi

Arkadaşlar Anayasa Mahkemesinin kararıyla bir erken seçim olacak, Erdoğan bugün yaptığı açıklamada bu tarihin 24 Haziran veya 1 Temmuz'da olabileceğini kaydetti. Sizce durum ne olur? Bir koalisyon ile Akp sandığa gömülürmü?

Mayıs 02, 2007, 01:22:54 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Aşağıda okuyacağınız sözler, adayımız ABDullah Gül'e aittir. Refah Partisi milletvekili kimliğiyle bir seminerde yaptığı konuşmadan özetlenmiştir. Bu konuşması kitap haline getirilip basıldı. (Türkiye’nin Milli Bütünlüğü ve Güvenliği. İş Dünyası Vakfı Yayını)

Kitaptan özetleyerek alıyorum. Şimdi bu şahsın sözlerini dikkatle, ibretle okuyun:

"Türkiye’de bir sistem bunalımı var. Halka zorla diretilen, halkına zıt, ona düşman bir sistem. İşte onun içindir ki, bugün senelerdir beraber olduğumuz bazı insanlar ayrılıkçı mücadele içine girmişler. (PKK için söylüyor!) Ülke bütünlüğünü bile tehlikeli duruma getirir hale gelmiş böyle bir sistem..."

"Türkiye’nin resmi ideolojisinin tabii karakterleri bu sistemi kuran tek partinin altı sloganı ile ortaya çıktı. Cumhuriyetçilik, milliyetçilik, halkçılık, devrimcilik, devletçilik ve laiklik. Ama bu milletin halkı bir araya gelip biz devletçi olalım, laik olalım, milliyetçi olalım diye bir karar vermedi. Bu ilkeler hep bu halka bir zorlatma şeklinde dayatıldı..."

"Uygulamada tam bir diktatörlük. Tam halka zıt bir yönetim. Hala tabuların olduğu, söylenemez şeyler olduğu, halkın yıldırıldığı Türkiye’de yaşıyoruz."

"(Atatürk için konuşuyor) Türkiye’nin Irak, Libya, Suriye’ye benzeyen çok yanları var. Neden? Aynı TEK ADAM pozisyonu. Bugün Libya, Irak ve Suriye’ye gidin, tek insanın resimleri vardır her yerde. Tek insanın heykelleri vardır." (Atatürk’ü Saddam, Kaddafi, Hafız Esad gibilerle kıyaslamaya yelteniyor. Ayıptır be!)

"Devrimcilik adı altında yine bir dizi hukuki düzenleme tepeden inme, zorla getirilmiş ve zorla kabul ettirilmiştir." (Harf devrimi, hukuk devrimi, kıyafet devrimi, kadın hakları ve ötekileri kastediyor.)

"Milliyetçilik maalesef bir nevi ırkçılık şeklinde devam etmiştir. Halbuki içinde bulunduğumuz coğrafyada bütün insanlar İslam’ın potasında barışık yaşamış ve İslam’ın etrafında bütünleşmişti.

Milliyetçilik öyle olmuş ki, Türkçülük şeklinde alınmış ve bu ister istemez aksini de bazı insanların aklına getirmiştir. Mesela bunları açık söylemek zorundayım, ’Ne mutlu Türk’üm diyene’ lafını tutup her yere yaza yaza, Türkiye aslında İLKEL bir hale dönmüştür. Bu laflar Türkiye’nin geçmişte bütün insanları İslam kardeşliği etrafında toplayan bütünlüğünü tehdit eder anlama gelmiştir. Bunlar halkın inanç değerleriyle bütünleşmeyen bir dünya sistemini halka zorla kabul ettirmektir."

"Türkiye’nin bütünlüğünü tehdit eden, en büyük tahribatı vermiş olan sistemin ilkelerinden biri de LAİKLİK ilkesidir. Türk milletinin moral değerlerinin ana kaynağı din olacak, İslam olacak, sonra siz bunu potansiyel tehlike olarak göreceksiniz ve bunu uygulamalarla ortaya koyacaksınız."

"Aynı şekilde, dindar olan bir subaya da siz kendi ordunuzda hayat hakkı vermiyorsanız, bunu açıkça söylemeden onu saf dışı ediyorsanız, sanki safra atar gibi, ajan yakalamış gibi onları ayıklıyorsanız, siz o zaman bu ülkenin devamını, bütünlüğünü nasıl temin edersiniz?.."

Ve konuşmasının sonunda baklayı ağzından çıkarıyor:

"Bu açıdan ikinci Cumhuriyet, yeni OSMANLICILIK kavramlarının ve bu tartışmaların ortaya gelmesini ben çok sağlıklı görüyorum ve geleceğe çok ümitle bakıyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum."

Bu zihniyet ve bu kafada birimi Türk devletinin, Atatürk'ün mevkisinin başına geçecek? Anayasa ve Cumhuriyet’in ilkelerine inanmıyor, aşağılıyor, alay ediyor!..

Mayıs 02, 2007, 07:35:35 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

AKP ni nsandiga gomulmeyecegi bence kesin. Kazanamasa bile ilk 3 den biri olacagi kesin. Bana sorarsaniz AKP kazanir. Biliyorum bunu soleyen cok az kisiden biriyim. Ama bence hakaten AKP kazanacak. Her ne olursa olsun, her ne laf edilirse edilsin adamlarin yaptiklari belli. Yillardir konusulan ama yapilmayan bircok isi AKP yapti. Insanlar yapilanlara bakar. AKP nin hukumetinde neler yapildigina bakarak bence gene cok kisi onlari secer.

Abdullah gul ile ilgili bisi demiyorum cunku pek sevdigim bir karakter degil. Ondan hersey beklenir. Ama sunuda unutmayalim. insanlar degisir, gelisir ve duzgunlesebilir. Hangimiz zamaninda ettigimiz bazi laflardan dolayi simdi pismanlik duymuyoruz ki? Abdullah Gulu savunmuyorum ama bu derecede saldirmaya gerek yok bence.

Mayıs 02, 2007, 07:37:52 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Zamaninda sevki yilmaz vardi hic unutmuyorum. Acaip guluyordum onun konusmalarina, Hacca gittiginde bir konusma yapmisti. Onu taklit ederdim. Arkadaslarla cok eglenirdik...

KEMALIZIM, KAPITALIZIM VE BUTUN SEYTANI DUZENLERI BOYKOT EDEREK... NOBETE GIDIYORUZZZZZ!!! ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH"

Diye bagiriyordu ve arkasinda tekbir sesleri ve millet acaip gaza geliyordu, cok komikti...

Mayıs 02, 2007, 01:17:12 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Zamaninda sevki yilmaz vardi hic unutmuyorum. Acaip guluyordum onun konusmalarina, Hacca gittiginde bir konusma yapmisti. Onu taklit ederdim. Arkadaslarla cok eglenirdik...

KEMALIZIM, KAPITALIZIM VE BUTUN SEYTANI DUZENLERI BOYKOT EDEREK... NOBETE GIDIYORUZZZZZ!!! ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH"

Diye bagiriyordu ve arkasinda tekbir sesleri ve millet acaip gaza geliyordu, cok komikti...
Aynı zat bize oy veren cennete giderde diyordu. :D

Mayıs 02, 2007, 01:19:06 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

AKP ni nsandiga gomulmeyecegi bence kesin. Kazanamasa bile ilk 3 den biri olacagi kesin. Bana sorarsaniz AKP kazanir. Biliyorum bunu soleyen cok az kisiden biriyim. Ama bence hakaten AKP kazanacak. Her ne olursa olsun, her ne laf edilirse edilsin adamlarin yaptiklari belli. Yillardir konusulan ama yapilmayan bircok isi AKP yapti. Insanlar yapilanlara bakar. AKP nin hukumetinde neler yapildigina bakarak bence gene cok kisi onlari secer.

Abdullah gul ile ilgili bisi demiyorum cunku pek sevdigim bir karakter degil. Ondan hersey beklenir. Ama sunuda unutmayalim. insanlar degisir, gelisir ve duzgunlesebilir. Hangimiz zamaninda ettigimiz bazi laflardan dolayi simdi pismanlik duymuyoruz ki? Abdullah Gulu savunmuyorum ama bu derecede saldirmaya gerek yok bence.
En kısa ve öz cevap vereyim bu sözleri söylemiş biri affedilemez!.. Hepsi böyle bunların geçmişleri biliniyor...

Mayıs 02, 2007, 01:43:33 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Alıntı
Aynı zat bize oy veren cennete giderde diyordu.
Bir arada, cennetten arsa satanlar vardi, bazi haci hocalar, cenetten yer satiyorlardi. Varya aslinda suc bu insanlarda degil, bu insanlar her zaman olacaktir. ama esas suc bunlara inanan Angut demek istemiyorum, Cahillerde.

Ama sevki yilmaz hakakten eglenceliydi. bir ara meclise girdimi girecekmiydi neydi, o zaman biraz korkmustum ama neyseki o kadarini yapmadilar. Refah iyiydi yaa... bayagi komiklerdi. AKP oyle degil. ciddiler, basarililar en azidnan oyle gosteriyolar. ve zekiler... ama refah ne guzeldi... bagirip cagiriyor... parmaklari havaya dikiyor, ama kimsenin umurumda degil :D aarada kol kola girmis zikir cekenler falan, guzeldi bence ne biliyim, her ulkeye boyle bir parti lazim. digerlerinin kalitesini ortaya cikariyo en azindan.

Butun ogrencilerin caliskan ve basarili oldugu bir sinifta cok degeriniz yoktur. cok dikkatte cekmezsiniz ama ogrencileri, salak ve tembel olan bir sinifta siz basarili iseniz size plaket bile verirler.

Korler ulkesinde Sasi Kral olur. misali.

Mayıs 22, 2007, 09:55:22 öö
Yanıtla #7

Seçimde oy kullanmak için başka bir ülkenin vatandaşı mı olmak lazım?
Cevap son günlerde neden olmasın türünden!
Nedeni şu ki devlet devletten bağımsız bir haber yaşıyor... Ah güzel ülkem internet çağına girdik devletimiz taş devrinden yeni çıkmış!
Günlerdir uğraşıyorum X memleketten Y memlekete ikamet aldırdım. Eski ikamet ettiğim yerde Seçmen Listesine geçmişim şuan oturduğum şehirde oy kullanamıyorum. Bunun pek önemi yok gidip diğer şehirde kullanırım diyorum. Ne görülsün Seçmen Listesine adım yanlış yazılmış değiştirmek istiyorum artık size biz bakmıyoruz cevabı geliyor. Şu an ikamet ettiğim mahallenin muhtarı ben birşey yapamam diyor ne güzel Türkiye ne güzel bürokrasi eeeee ne denirdi eskiden Olacak O Kadar!!!
Şimdi sorumlu olmaya çalışan bir vatandaş olarak soruyorum benim oy kullanma hakkım neden verilmiyor. Bu Seçmen Listelerini hangi kurum hazırladı Dominik Cumhuriyeti Yüksek Seçim Kurumu mu? Benim TC. Kimlik numaram ne işe yarar garson çağırırken mi kullancam?
Bu iki oldu daha öncede Türk Telekom başvurusunda Ehliyet ile başvuru kabul edilmedi kimlik fotokopisi vardı neymiş orjinal kimlik getircekmişim yanımda aile kütüğümüde getireyim mi? Oysa internet sitelerinde sağlık karnesi dahil her türlü resmi belge geçerli diyorlar. Vize almıyorumki altı üstü telefon bağlatcam. Sordum TC kimlik numaram var kimlik bilgilerim vs. Ehliyetim ile bilgilerin kendime ait olduğunu da ispatladım daha ne istiyorsunuz? Cevap çelişkili biz ehliyetle başvuru almıyoruz. Siz kimsiniz? Ben bu ehliyeti Turks and Caicos islands dan almadım ya!

Mayıs 24, 2007, 03:07:24 öö
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Cem uzan nasıl sizce?
oy verilmelimi?

Mayıs 26, 2007, 12:07:34 öö
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Cem Uzanı şuan zannedersem MEHMET EMİN KARAMEHMET kolluyo!Gelmesini isterim açıkcası çünkü Akp ye en çok  kan kusturacak  olan Cem Uzan'dır.
Bu arada seçimlerde  Yurt dışında olacağım için oy kullanamıyacağım...
AKP olmasında ne olursa  olsun.
« Son Düzenleme: Mayıs 26, 2007, 12:13:32 öö Gönderen: HUTGIN »
İnsanoğlunun en büyük merakı, görmediği ve bilmediği gizli şeylere karşıdır.Merak ilmin hocası olduğu için  o, bu merakında haklıdır...