Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: SORU  (Okunma sayısı 4830 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 25, 2011, 06:40:07 ös
  • Uzman Uye

Yaklasikolarak yarim saat önce yayinladigim TÜRKIYE CUMHURIYETI DEVLETININ KATLIAMLARINDAN BIRIDAHA 19 ARALIK MARAS baslikli yazimi suanda basliklar arasinda göremiyorum, acaba konu yanlislikla biryerleremi kaydirildi yoksa silindimi? Eger silindiye sebepleri hakkinda bir aciklama bekliyorum.

Saygilar

Aralık 25, 2011, 11:22:12 ös
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Konuyu ben sildim. Silme sebebimin ne olduğu hakkında da bir açıklama yapma ihtiyacı duymuyorum.

Aralık 26, 2011, 12:47:25 öö
Yanıtla #2

konuyu bende okumuştum , aşırı provake edici idi
sanırım silinmesi daha iyi oldu
sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Aralık 26, 2011, 03:39:16 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Alıntı
Konuyu ben sildim. Silme sebebimin ne olduğu hakkında da bir açıklama yapma ihtiyacı duymuyorum.
1) Bilmem ama böyle bir seyi bekleydigim en son kisiydiniz.
2) Yazdiklarimin biri haric, ki oda tarih itibariyla "cumhuriyetin" kurulusundan önce gerceklesen ama sürec itibariyla  "cumhuriyet"e gidis sürecinden ordaki aktörlerden pek bagimsiz ele almadigim Ermeni Soykirimi olayidir, tamamiyla arkasindayim.

Alıntı
açıklama yapma ihtiyacı duymuyorum.
3) bu karariniz ve davranisinizla benim icin Maras katliamini arastiran mahkemenin "savci"sindan ve karara baglayan "hakim"inden pekte farki davranmadiginizi söylemek isterim.

4) Simdi sizin kararinizin Fransa Meslisinde bu fasizan ve yasakci yasa koyuculardan ne farkiniz kaldi?

Aralık 26, 2011, 05:09:49 ös
Yanıtla #4
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn Tij, bu tip bir müdahaleyi beklediğiniz en son kisi olarak beni gördüğünüzü söylemişsiniz. Dolayısıyla siyasal görüşümü ve bu olaylara bakışımı da kestirebilirsiniz. O son kisinin böylesi bir müdahalede bulunduğunu dikkate alırsanız, aslında sebebi de çıkarabilirsiniz. Forum Kurallarına bir kez daha bakmanızı öneririm.

Saygılarımla.

Aralık 27, 2011, 08:25:52 öö
Yanıtla #5
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Tij,

Hukuk, hizmet ettigi toplulugun deger yargilarini cignememelidir.

Masonlar.org yonetimince uygulanan yaptirimlar kisisel degil kitlesel bazda degerlendirilmektedir. Dolayisiyla mesajiniza uygulanan yaptirimi keyfi olarak adlandirmaniz dogru olmaz. Ozellikle ozgur ifade ilkemize ters dusen yaptirimlar genellikle diger uyelerin gonderdigi raporlar ile isleme gecmektedir. Yazilan mesaj saygin bir uslup ile sunulmus olsada icerik (yada ustu kapali, sert ima iceren ifade bicimi) diger uyeler tarafindan buyuk bir tepki ile karsilanmasi durumunda yaptirim karari dogrudur.

Sayin skullG nin isaret ettigi gibi yaptirim durumda neden sunulma zorunlulugu yok. Uyelerin, yonetimin insiyatifini anlayisla karsilayarak saygi duyacagi dusunulmektedir.

Saygin uslubunuz ve anlayisinizdan dolayi minnettarligimi sunuyor, konu hakkindaki sorularinizin cevaplandigini umuyorum.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2011, 08:31:21 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Aralık 27, 2011, 12:46:00 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Alıntı
Hukuk, hizmet ettigi toplulugun deger yargilarini cignememelidir.

Sayin MASON, sizinde dediginiz gibi hukuk hizmet ettigi toplulugun deger yargilarini cignememelidir ama hukukun birde evrensel olma sorunu var ve Türkiye"nin Rusya"dan sonra Avrupa Insan Haklari Mahkemesinde enfazla dava konusu ülke ve enfazla ceza alan ülke olmasinida gözönünde bulundurdugumuzda, hukukumuzun irkci gözlügünü cikarmasinin zamani geldi saniyorum. Sadece bir pankart actilar diye iki insanin ikiyila yakin hapiste tutulmasinin neresi hukuksaldir sormak lazim.

Ama neyse, sanirim dün yazdigim mesajda silinmis.

Sunu tekrar tekrar beirtmek istiyorum, ben bunlari yazarken , Forumdaki üyelerin özellikle Mason arkadaslarin irksal, dinsel, bircok seyi astiklari ve evrensellige inandiklari ve olaylara ve tarihe bizlerden daha bilimsel ve tarafsiz yaklastiklari saviyla ve düsüncesiyle hatta inanciyla yaziyorum.

Enderin Saygilarimla

Aralık 28, 2011, 12:04:00 öö
Yanıtla #7
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Tij,

İlla bir gerekçelendirme isterliğiniz üzerine okuduğunuzu söylediğiniz Forum Kurallarındaki ilgili bölümleri dikkatinize sunmakla iktifa edeceğim.

Forum alanları "herkese açık" olarak değil, "özel nitelikte" tasarlanmıştır, üyelerin forum erişim ve yetkileri site yönetimince belirlenir, forumda yazışmak ya da forum ya da siteye erişim "hak" değil, "ayrıcalık"tır.

Siteye üyeler tarafından gönderilen mesajlar ve her türlü içeriğin yayını konusunda insiyatif site yönetimine aittir. Site yönetimi yayınlanan yazıların gerek gördüğünde içeriğini, görünümü, site içindeki yerini değiştirebilir veya yayından kaldırılabilir.

Forumumuzun kalitesini korumak için kurallara aykırı mesajlar Forum Yöneticileri tarafından forumdan ayrıca bir uyarı yapılmadan kısmen ya da tamamen silinmekte, gerekli görülen durumlarda mesaj sahibinin foruma, site üyelerine özel sayfalara ya da siteye girişleri ve katılımları sınırlanmakta veya tamamen kaldırılmaktadır.

Üyeler arasında sert tartışma ve polemikler yaratacak mesajlar foruma gönderilemez.

Forum alanı içerisinde konusu suç teşkil edecek şekilde veya kişileri kurumları rencide edecek şekilde , genel ahlak ve görgü kurallarına aykırı yazışma yapılması yasaktır. Bu yönde olduğu tespit edilen (konusu suç teşkil eden veya kurallara aykırı) yazılar nedeniyle hukuki ve cezai sorumluluğu yazana ait olmak üzere tespit edildiği anda yazışma forumdan kaldırılacak, bu şekilde mesaj gönderen kişiler forum üyeliğinden çıkarılarak tekrar forum üyeliğine alınmayacaktır.

---

Protesto gösterilerine katıldığı için aylarca tutuklu kalan öğrenciler ya da en doğal demokratik haklarını kullandıkları için baskıya ve şiddete maruz kalanlar hususunda elbetteki ben de sizinle aynı ya da benzer düşünceleri paylaşıyoruzdur. Ama konu ne protesto eden gençler, ne muhaliflerin susturulması gibi bir mevzudan kaynaklı olarak kaldırılmamıştır.

Gönderdiğiniz yazı ile ilgili olarak şunu söyleyebilirim. Geçmişle hesaplaşma hususunda son derece ilgili ve bunun olmazsa olmaz bir gereklilik olduğunu düşünen bir kişi olarak söylüyorum bunu, bunları pek çok ortamda yazışabilir, tartışabiliriz. Ancak bu tartışmanın yeri, mekanı burası değildir. Hele hele Forumun geleceğini ve mevcudiyetini sıkıntıya sokabilecek ifadelerin yer aldığı bir mesajın barındırılması ve yayınlanması da mümkün değildir.

Buraya siz eğer Masonlukla ilgili bilgi ve görgünüzü geliştirmek için gelmişseniz âlâ... pek doğru bir yere geldiğinizi söyleyebilirim. ama şunu da söyleyeyim, o üslupla bu forumda hiçbir konuyu tartışamazsınız. Hele o mesajınızdaki son cümleniz tarzı bir cümle ile söze girerseniz, o tip mesajlarınız da bu platformda barındırılamaz.

Konunun yeteri kadar uzadığını düşünüyorum. Gerekli tüm açıklamayı da yaptığımıza inanıyorum.

Bu vesile ile saygılarımla.

Aralık 28, 2011, 06:48:46 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Alıntı
Ancak bu tartışmanın yeri, mekanı burası değildir. Hele hele Forumun geleceğini ve mevcudiyetini sıkıntıya sokabilecek ifadelerin yer aldığı bir mesajın barındırılması ve yayınlanması da mümkün değildir.
Haklisiniz. Sanirim size bir özür borcluyum,özür dilerim. Sizin hakkinizdaki düsünceleriminde ( üc gün önceye göre)  degismedigini söylemek isterim.
Belki yasim sizden büyük bilmiyorum ama sizden ve sizlerden ögrenecek daha dünyakadar seyim var sanirim.

Saygilarimla

Ocak 03, 2012, 09:04:13 ös
Yanıtla #9
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn Tij,

Siz sormadan ben söyleyeyim. İkinci konunuzu da ben kaldırdım. Gerekçelerim yukarıdaki ile benzeridir.

Forum Kurallarını sert bicimde ikinci kez ihlal etiğiniz için son kez uyarıyorum. Devamı halinde yaptırım uygulamaktan cekinilmeyecektir.