Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kutuplardaki Gizli Açıklıklar ve Gizli Dünyalar  (Okunma sayısı 17156 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 05, 2011, 01:34:56 öö
Yanıtla #10

Edgar Allan Poe öykülerine benziyor. Poe öykülerinin bu benzerliği de bizi şaşırtmamalı, çünkü o da, yazdıklarına sadece edebi bir kaygıyla yazmadığını söylüyor. Ezoterik ve okültik konulara derin ilgisi var, ve bizzat kutuptaki geçişler ve kutup bölgelerindeki insana benzer, çok yaşlı garip canlılar hakkında da öykü kaleme almıştır. Bir başka ayrıntı da, Edgar Allan Poe'nun Big Bang teorisinden 100 sene önce her şeyin tek bir noktadan patlamayla oluştuğunu ve zaman ve mekanın özdeş olduğunu söylemiş olmasıdır.

Bu hikayeye de inanmak doğal olarak zor. Bunu tek bir kişi yaşasa dahi, o kişinin kendisinin böyle bir olayı yaşadığına inanması zor. Psikiyatri, her abukluğa bir kavram yapıştırıveriyor :D

Ama şu zamanı gelince çıkacağız meselesi, Agarta hikayesi, Ortaasya Türkleri, İslam ve Hristiyanlıktakı zamanı gelince çıkacak varlık olan Yecüc Mecüc, Gog Magog'u andırmıyor mu? Yani kendine hristiyanım, müslümanım, yahudiyim diyen insanın, bu tür hikayelere anında gülüp geçme lüksü yok malesef. Malesef diyorum çünkü ben de bu konuda zorlanıyorum.

Fark, bu dinlerde bu canlıların insanlığa yardım için değil, insanlığa karşı çalışacakları yönünde. Yani onlar olumsuz görülüyor. Cinler de hesaba katılmalı. Bundan 2-3 ay önce Habertürk'te Türkistana giden bir gazetecinin, "mamacanlar" diye bilinen canlılara dokunduğunu söylemişti. Normalde her böyle söyleyene inanmam, ama bu adamın uslubu ve aracı kişiyle doğrudan görüşmüş olması, ve söylediği, iddia ettiği şeylerin inanılması güç şeyler olduğunu kendisinin de kabul etmesi, gözüme samimi gözüktü.
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Şubat 05, 2011, 01:43:06 öö
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sayın Popperist değerli yorum ve paylaştığınız bilgiden dolayı teşekkürler sevgiler saygılar
MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...

Ağustos 07, 2011, 06:42:58 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Kuzey kutbundan guney kutbuna acilan gizli bir gecit var ve bunu bilimadamlari yeni yeni kesfetmeye baslamislar ayni sekilde bermuda ucgeni denilen yerde de yogun bir manyetik alani olmasina ragmen gizli bi yer kesfedilmis ve birtakim bilimadamlari da onemli calismalarini buralarda yapiyorlarmis diye biliyorum.

Saygilarla,

Sayin Isabella o acikliklari bende Google earthten gordum ancak kuzeyden guneye gecebilmeleri icin merkezdeki magma tabakasindan gecmeleri gerek, ordan nasil geciyorlar? Buyuk ihtimalle buzul olusumunun yaratmis oldugu deligin uzerinden yapilan spekulasyonlar bunlar, sayin isabella resmi belgelerle konusursaniz bahsi gecen konularin guvenilirligi daha da artar.

Sayin Escalation, dusunceler ya da bazi az bilinen mevzular halen arastirilma ve bilinmezliklerin net bir bicimde cozulme asamasinda bulunuldugundan, bu bilgilerin dogruluk derecesini olcmek icin Sevgili Arkadasim Isabella 'dan kanit ya da gecerliligini belgeleyen birtakim seyler sunmasini elbette isteme hakkina sahipsiniz. Ancak ifade etmek isterim ki, Arkadasim, kendi dusuncelerini paylastigindan, eminim ki sklikla da vurgulama yonunu bildigimden, goruslerini resmi kanitlarla sunabilme geregini duymamis olup, tersine kitabi bilgilerin dayanagi olmasi soz konusu oldugu icindir ki size boyle bir aciklama zorunlulugunu hissetmis bulunuyorum.

Sevgili Prenses 'in, bu forumda artik yeralmadigini ve bundan sonra da istirak edemeyecegini bildigimden, konu ile ilgili aciklamayi, O' nun en yakin Arkadasi olan kendim yapma ihtiyacini duydum.     
« Son Düzenleme: Ağustos 07, 2011, 06:51:06 ös Gönderen: omega21 »
Whence magicians are profound and diligent searchers into Nature; they because of their skills, know how to anticipate an effect, the which to the vulgar shall seem a miracle.

שלמה המלך

Ağustos 15, 2011, 10:59:20 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Prensesin yokluğu çok üzecek beni...saygılar sevgiler..
MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...