Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar.org`a Gonderilenler  (Okunma sayısı 598660 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 28, 2013, 11:12:44 ös
Yanıtla #570
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Ben Sn. 418'in iletisindeki Mason kiyafeti aciklamasina takildim. Neyi kastettigini soyleyebilir mi acaba kendisi.

Sevgi ve saygilarimla
Behold! How good and how pleasant it is for brethren to dwell together in unity.

Nisan 28, 2013, 11:21:43 ös
Yanıtla #571
  • Ziyaretçi

Sn. Noah

mason amblemi taşıyan önlük vs.. karşıdan bakıldığında mason olduğu belli olan demek istedim ,
malesef masonlara karşı antisemitism var ...

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/3548433.stm
A bomb attack on a Masonic lodge in the Turkish city of Istanbul has left one person dead and six injured.

Saygılarımla,
418

Nisan 29, 2013, 09:45:01 öö
Yanıtla #572
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Mesaj: ya abicim benim kayıt basvurumu kabul etmemissiniz lütfen kabul edermisiniz mason olmaya karar verdimde böyle yapıyosunuz vaz gecerim yoksa lütfen kabul edin ..
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 29, 2013, 09:51:54 öö
Yanıtla #573
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • Mirage World Hotel

İnasanlar gercekten Forum üye olunca mason olacaklarına inanıyorlar   ;D

Nisan 29, 2013, 09:58:14 öö
Yanıtla #574
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Mason

Artık bu mesajları yayınlamaktan özel keyf aldığınızı düşüneceğim,birazda sanki farklı bir mizahi yönünüz var gibi onu neşrediyorsunuz sanki.

Tamamda o arkadaşımın abisi neden kabul etmedin peki niyeti ne kadarda ciddi oysa,bakınız karahan yıllardır burada hala masonları anlamaya ve öğrenmeye çalışıyor siz hazırı bulmuşsunuz kaçırıyorsunuz olmadı bak şimdi masonluk böyle büyümez ve gelişmez benim ve bizim gibilerle bu kadar vakit kaybederken hazır olmuşlar var lütfen yani.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 29, 2013, 02:10:17 ös
Yanıtla #575
  • Aktif Uye

Niçin böyle düşünüyorsunuz Sayın karahan ?

Saçmalıktan ibaret olan, kimi zaman da hakaret tarzındaki bu mailler biriktirilip koleksiyon mu yapılmalı ?. Bu saçmalıkların deşifre edildiğini ve ( maili yazanlar ki aynı veya farklı kişi olması farketmez, sonuçta hepsinin bir ortak yönü var : Saçmalıyor ve zaman zaman da abartıyorlar ) kendisinin maskara olduğunu bile bile hâlâ saçmalıklarına devam ediyorsa, Sayın MASON niçin mailleri yayınlamaktan bertaraf olsun ki ? Kendini malzeme yapmak istemeyen, klâvye başına oturup saçmalamayacak o halde. İnsanlar bu saçmalıklarla uğraşmak zorunda değiller.
Adequatio intellectus et rei

Nisan 30, 2013, 12:24:53 ös
Yanıtla #576
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

01- Isim ve Soyad*:
    v*** u***
02- Yaşamakta olduğunuz ülke ve şehir*:
    türkiye istanbul
03- Doğum Tarihiniz*:
    **** 1979
04- Eğitim Durumunuz*:
    lise
05- Çalıştığınız Firma ve Konumunuz*:
    ülker satiş plasiyeri
06- Cep telefon numaranız*:
    0534***
07- Masonluk hakkindaki bilgileriniz*:
    dizide duydum ninemin büyük babamdan önce nişanlısı masonmuş internet üzerinde ve sağlıklı bilgiye ulaşamadığımdan girdim..
08- Dusunceleriniz*:
    herhangi bi dine vakıf değilim olmakta yorucu geliyor sizlerde rahat huzurlu bi hayat öneriliyo dizilerde gördüklerim bildiklerim tahminim bu
09- Uyesi oldugunuz diger topluluklar:
    tjk
10- Bildiginiz yabanci diller:
    İngilizce ifade edicek kadar
11- Internet kullanim bilgileri*:
    2 3 saat maksimum
13- Sitemizi nereden buldunuz?*:
    internette
14- Neden uye olmak istiyorsunuz?*:
    hayatımda yenilklere acık bi insanım ama kayıt formunuz cok sıkıcı seyler sormakta
15- Sunduklariniz ve beklentileriniz?*:
    isteğe bağlı yeni bi dine girmek değişik ortam ve topluluklara girmeyi heyecan bilenlerdenim
18- Diger bilgi ve yorumlar:
    cemmatlere girdim içlerinde beşmetre peştemalbaglıyolar akşamları uyuşturucu partileri yapıyorlar anlam veremediğim bir çok vakkalar hayatımda sıkıcı rol almaya başladı bu ülkede adrenalin yok dinleride batmış kendileride
19- Mason`musunuz?:
    neoldugum şaibeli
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 30, 2013, 05:31:45 ös
Yanıtla #577
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Ne olduğum şaibeli, :D yurdum insanı

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mayıs 02, 2013, 08:50:15 öö
Yanıtla #578
  • Aktif Uye

Sn Mason hariç de bu başlığa ileti gönderildiği için tam olarak doğru yere yazıyorum.

Hikaye aşağı yukarı böyle birşey.

Yeni müslüman olmuş dört genç varmış.
Bir camiye girmişler ve namaz kılarken  içeri müezzinin girdiğini görmüşler

1. si namazını bozup  sormuş
"Ezan okundu mu"

2. si olaya katılmış. "Müezzine soru soracağım diye namazını bozdun."

3. sü durduğu yerden cevaplamış "Sen de onu kınayacağına kendine bak, konuşarak bozdun namazını"

4. kendi kendine konuşmuş "Çok şükür, ben sizlerinki gibi bir hataya düşmedim, konuşup da namazımı bozmadım"

Ben bunu yazarak namazımı bozdum.
Başlıkta yazdıklarınıza bir bakın. Siz kaçıncısısınız?

Saygılar

Mayıs 06, 2013, 07:57:15 öö
Yanıtla #579
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Mesaj: Değerli būyuk kardeşlerim size būyuk tuzak hazırlıyorlar bir ihbar aldım lūtfen buna kulak verin būtūn būyūk kardeşlerimize suikast dūzenleyecekler kesin ve doğru ihbardır bana ulaşın size detaylı anlatmak istiyorum siz değerli ağbilerimiz dikkatli olun eğer ulaşmak isterseniz telefon numaram 0551*******

Kimden: O**** <Mardinliler_47-06@*****>