Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yahudileri ve Hıristiyanları Dost edinmeyin!  (Okunma sayısı 72567 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 09, 2009, 12:41:30 ös
Yanıtla #100
  • Orta Dereceli Uye
  • **

:D Büyük Büyük ....(arada çok fazla amca varda)  Amcan İsmail'in Torununun....(burada da cok fazla torun var) Torunu  :D

Şubat 09, 2009, 12:57:31 ös
Yanıtla #101
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çok güzel yazılar fakat çoğunun ıspatı imkansız..
Yahudi diye bir ırk yoktur.İçinde yaşadığınız ülkenin ve diğer bir çok ülkenin anayasalarına göre Yahudilik bir dindir.Irk olarak baktığınızda İbaraniler vardır.Bunların çıkış noktası İbrahimle başlar ve Mezopotamyadır.
İbrahim bu toprakları terk etmesine rağmen ilişkisini kesmemiştir.Oğlu İsak için Mezopotamyadan bir kız bulup evlendiriyor.İsterseniz daha sonrasınıda devam edeyim.

Bedevilerle İbranilerin ne gibi bir alakası var.Eğerki varsa Ömer Muhtar benim neyim oluyor :D

sayın ,shemuel içinde yaşadığımız batı tipi Judaist toplumların belirtli mitleri vardır , nedir bunlar,

Türkler barbardır,
Firavunlar kötü şahsiyetlerdir,
Mısırda yahudi denilen ırk piramit inşaatlarında köle olarak çalışmıştır
Exodus,
İsa,

İşte bu yazdığım tüm mitler yaşanmamış Jenerik tarihtir, tıpkı ingilterenin tarihi gibi, olmayan hayal ürünü kişlere kolajlanan efsanerdir.

Özellikle yahudi tarihi tanımlaması " Bilim Dışı Tarih" tir. Tamamen jenerik ve uydurmadır.Mısır tarihi bilen birisinin yahudi diye mısır kökenli olmayan bir halkın Mısır'a asla sokulmayacağını bilir.

İbrahim dediğiniz şahsiyet , somut bir insan değil, Hindistandan tibete kadar bilinen ve Av-RAM yani kozmolojik bilginin sembolik tanımlanmasıdır.

Tarih sahnesi bir takım insanlara yahudi kimliği vermiştir, bu ülkedede vardır, buna sözüm yok.Ben kişileri sıfatlandırılmalarından dolayı değil sadece insan oldukları için değer veririm, bundan dolayı en başında beni yanlış anlamamanızı rica ederim.

Yahudi diye bir halk varsa bu bedevilerin bir koludur, ve bu konuda oldukça iddalıyımdır.Bu tartışmaya Tüm Yahudi Ejiptologlar, yahudi tarihçiler dahildir.

Eğer ki bu konuyu şahsi bir mesele haline getirmeden tartışmak isterseniz , yeni bir forum açarak tarihsel verileri masaya koymaktan mutluluk duyarım.Unutmayın siz yahudi değil sadece insansınız, benim bakış açım budur.

Şubat 09, 2009, 12:58:50 ös
Yanıtla #102
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu konuda sayın veritas'ında görüşlerini almak isterim, tezi nedir acaba ?
Umarım oda var diyordur,ekolcü olduğu için yok demesi mümkün değil, karşı tez güçsüz olmasın. ;.. :D
« Son Düzenleme: Şubat 09, 2009, 01:12:50 ös Gönderen: degas »

Şubat 09, 2009, 01:08:12 ös
Yanıtla #103
  • Orta Dereceli Uye
  • **

:D Yakup ve ailesi Mısıra buna Yusuf dahil 72 kişi olarak girmişlerdir siz girişi değilde çıkış kısmını kabul ediyorsunuz gibime geldi neden :D

Şubat 09, 2009, 01:11:17 ös
Yanıtla #104
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

:D Yakup ve ailesi Mısıra buna Yusuf dahil 72 kişi olarak girmişlerdir siz girişi değilde çıkış kısmını kabul ediyorsunuz gibime geldi neden :D

Çıkış denilen olay, anlatıldığı şekli ile geçerli değildir, mısıra yerleşik düzen yaşayan çöl bedevilerinin olagan üstü doğa olayları karşısında mısırdan uzaklaşmasıdır.Tarihsel hata ise Kızıldenizi yarma meselesi olup, bunun yanlış bir çeviri olduğunu aslının sazlıklar denizi olduğunu Yahudi Ejiptologlar artık kabul etmiştir.Fakat bilim adamlarının bilgileri Judaist düünyada pek geçerli olmuyor, varsa yoksa isa-musa.

Şubat 09, 2009, 01:18:03 ös
Yanıtla #105
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çıkış denilen olay, anlatıldığı şekli ile geçerli değildir, mısıra yerleşik düzen yaşayan çöl bedevilerinin olagan üstü doğa olayları karşısında mısırdan uzaklaşmasıdır.Tarihsel hata ise Kızıldenizi yarma meselesi olup, bunun yanlış bir çeviri olduğunu aslının sazlıklar denizi olduğunu Yahudi Ejiptologlar artık kabul etmiştir.Fakat bilim adamlarının bilgileri Judaist düünyada pek geçerli olmuyor, varsa yoksa isa-musa.

Sayın degas

:D benim acımdan bakarsanız 72 kişi derim :D peki ya sizin için başka ne var :D sakın put demeyin dün bahsettik hiç aklıma gelmez di sabah kahvaltısında hurma yiyeceğim :D ama benim hurmalar put tan olma  değil Bağdattan gelme :D

Şubat 09, 2009, 01:54:56 ös
Yanıtla #106
  • Uzman Uye

Firavunlar kötü şahsiyetlerdir,
Mısırda yahudi denilen ırk piramit inşaatlarında köle olarak çalışmıştır
Exodus,
İsa,

Degas yukardakilerin aksini bilimsel kanıtlarla ıspatlaya bilirmisin...

Fravunların kötü olduğunu Mısırlıların kendisi söylüyor.
Mısırda YAhudi denilen Irk değil o dünemde Yahudi kavramı yoktu.Yakubun züriyeti olan İsraeloğulları köle olarak değil aynı zamanda mimar olarak çalışmıştır.
İsaya gelince sakın ona Hazar Türkü demiyesin sağır sultan bile onun İSrailoğlu olduğunu biliyor

Şubat 09, 2009, 02:13:43 ös
Yanıtla #107
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Degas yukardakilerin aksini bilimsel kanıtlarla ıspatlaya bilirmisin...

yahu kanıtlayamayacak olsak bu kadar iddialı yazabilirmiyiz.

Fravunların kötü olduğunu Mısırlıların kendisi söylüyor.

Evet müslüman arap mısır.
Mısır kültür bakanını kim atar bilirmisiniz,
Amerika onaylar , kültür bakanı atanır ve yanına amerikalı arkeolog verilir.
tek amaçları piramitlerin firavun mezarları olduğu söylemi dışına çıkılmamsıdır.
peki bilim kanalları bu konuyla ilgili niye belgesel çeker bilirmisiniz,
national ve benzeri sözde bilim kanalları yahudilere aittir.
bu konuyla ilgili amerikada bolca yazı ,kitap ve kayakça vardır.
prof.lar bu bozuk bilim sisteminden dolayı kürsülerini bırakmaktadırlar.

Mısırda YAhudi denilen Irk değil o dünemde Yahudi kavramı yoktu.Yakubun züriyeti olan İsraeloğulları köle olarak değil aynı zamanda mimar olarak çalışmıştır.

paki sizi kırmıyorum.
Mısırda israiloğulları diye bir halkı tarih sahnesinde kimse ispat edemez.
nefes aldıklarını kaydeden mısırlılarda böyle bir bilgi bulunmaz.
dönemin sosyo-coğrafik yapısı, gerek arkeoloji gerekse antropolojik bulgularda somuttur.

İsaya gelince sakın ona Hazar Türkü demiyesin sağır sultan bile onun İSrailoğlu olduğunu biliyor

Hayır benim böyle bir idiam yok.
nedenmi. ?
Çünkü tarih sahnesinde isa diye biri yok. :D

isamı kim. ?

İsa = Jesus = Yesus = Ye - İsius = Yehova'nın oğlu
Ye = Y (Yod) = YHWH kısaltılmışı.

sadece kelime oyunu.. :D

Şubat 09, 2009, 02:23:02 ös
Yanıtla #108

Çünkü tarih sahnesinde isa diye biri yok. :D

isamı kim. ?

İsa = Jesus = Yesus = Ye - İsius = Yehova'nın oğlu
Ye = Y (Yod) = YHWH kısaltılmışı.

sadece kelime oyunu.. :D

Sizi baştan düşünmeye davet ediyorum. Isa'nın varlığının ya da yokluğunun tartışmasını yapacağınıza Isa2nın bu Dünyaya geliş nedenini ve amaçlarını öğrenme yolunda bir tür beyin jimnastiği yapmanızı öneririm.

Sözlerinize paralel olarak ben de her ne kadar ateist misiniz onu da bilemicem ama Muhammet diye biri yaşamamış ve bu dünyaya böyle bir kişinin gelmediği, haliyle de Islamın çıkış noktasını yadsıyamacak derecede de bile olsa böyle bir iddayı ortaya atsam sanırım gülünç bir duruma düşeceğim.

Tarih, kendini sürekli olarak yenilemektedir. Her kafadan bir ses çıkar misali ağzına gelen herşeyi direkt olarak -düşünülmeden- sonunun nasıl geleceğini sezmeden söylenildiği için artık başka bir söze hacet yok diyorum: bu arada Isa'nın varlığını yadsımak size göre son derece normal gelebilir, çünkü bu bir Inanç meselesidir. 

Şu da bir gerçektir ki, Dünya yakında ortaya çıkacak büyük bir Gerçek'le Uyanış şokuna girecektir. Kendini hazır hissedenler bundan pek etkilenmeyecek ama şimdiye kadar safsatalarla uğraşmışları derinden etkileyeceğe benziyor :)   
« Son Düzenleme: Şubat 09, 2009, 02:27:27 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Şubat 09, 2009, 02:27:06 ös
Yanıtla #109
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sözlerinize paralel olarak ben de her ne kadar ateist misiniz onu da bilemicem maa Muhammet diye biri yaşamamış ve bu dünyada böyle bir kişinin gelmediği, haliyle de Islamın çıkış noktasını yadsıyamacak derecede de bile olsa böyle bir iddayı ortaya atsam sanırım gülünç bir duruma düşeceğim.

Buna hemen cevap vereyim , muhammed yaşamıştır fakat ona atfdilen hayat ona ait değildir.Tam tersine kendisine inanmayan amcasının hayatı ona kolajlanmıştır.Konuyla ilgili tüm detayları Taberide bulabilirsiniz.

Tarih, kendini sürekli olarak yenilemektedir. Her kafadan bir ses çıkar misali ağzına gelen herşeyi direkt olarak -düşünülmeden- sonunun nasıl geleceğini sezmeden söylenildiği için artık başka bir söze hacet yok diyorum: bu arada Isa'nın varlığını yadsımak size göre son derece normaldir, çünkü bu bir Inanç meselesidir.     

Vardıda bizmi inanmadık. :D
Blogumda Bile Code isimli bir yazı var okumanızı tavsiye ederim.
Ha birde Romaya giydirilen emperyal kültte, essene mezhebi düşüncesinin nasıl din haline getirildiğini yazdım. :D