Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Sizce Türkiye'nin suç cenneti olması neyle alakalı?

Laik yapısıyla
6 (4.4%)
Eğitimsizlikle
44 (32.4%)
Gelir adaletsizliğiyle
29 (21.3%)
Hukuki yapısıyla
23 (16.9%)
Nüfus fazlalığıyla
14 (10.3%)
Asayiş açıklarıyla
20 (14.7%)

Toplam Oy Verenler: 34

Gönderen Konu: Türkiye 2006 Suç oranları  (Okunma sayısı 18328 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 09, 2007, 04:40:53 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Muhterem sevgili Lucky Eye kardeşim,benim masonlukla ilgili yazdığım yorumlara içi boş demiş :) Bundan böyle içinde masonluğun olduğu hiçbir konuya yazı yazmama kararı verdim..En güvendiğim insanlar da beni "boş konuşmakla" suçluyorsa kenara çekilmek en iyisidir..Ayrıca kendisinden "içi dolu" yorumlarını merakla bekliyorum :) Foruma bundan böyle girmeyeceğim bu son mesajımdır
Saygılar sevgiler hepinize..

Temmuz 09, 2007, 06:07:09 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sayın Luckyeye,

Ortağınızın ve sizin sitede oluş amacınız belli.Siz herkese saygılı olursanız ve provokasyon amaçlı yazı yazmazsanız sizede herkes saygılı olur.Ayrıca sizin düşüncenizde bir insanın  Türkiye gibi laik bir ülkede yaşamak zorunda olması çok zor olmalı bu yüzden feveranınızı hoşgörü ile karşılıyorum.Saygı sınırları aşılmadığı müddetçe.

Saygılarımla,

Neymiş bizim sitede oluş amacımız? Bakın dikkat ederseniz laiklikle suç oranları arasında konuşmadım benim gibi bir insan için laik bir ülkede yaşamak hiç de zor değil ama birileri için Türkiye gibi kolay lokma olmayan bir ülkede yaşamak elbette zordur benim size olan kızgınlığımın sebebi birinin tapınakçılara eşcinsel demesi üstüne bunu belki art niyetsiz ile olsa -ki sanmıyorum- sizin İslam la kıyas ederek İslam içinde böyle diyorlar tarzında bir cevap vermeniz ve bunu sürdürmenizdir sonra bu topicde şeriatı kafa kol kesme gibi bir fiiliyat olarak gösteriyorsunuz galiba siz daha çiçeği burnunda bir Masonsunuzu bence birşeyleri açıklarken seçeceğiniz kelimeleri üstadlarınızı iyi izleyerek öğrenin...

Einsof içiboş yorumlar dememin sebebi her bir yorumunda kendinle çelişmendir ayrıca savunduğun fikirlere karşı cevap verirken dalga geçer tarzda verdiğin cevaplardır.
« Son Düzenleme: Temmuz 09, 2007, 06:09:15 ös Gönderen: LuckyEye »

Temmuz 09, 2007, 06:22:50 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Ayrıca Sn. MASON cephe alınmaya gerek yok demiş kimseye cephe almıyorum haddim değil.

Sn. nietzsche  laiklik anlayışımı tamamiyle yazmak uzun sürer kısaca şöyle belirteyim laik olacağız özenti beyimlerin kafasında laikliği  bir din gibi görüp bilhassa ülkemizde İslam ı bitirme çabalarına gözümle şahit oldum ve bunu yapanlar üst düzey bürokratlardı Türkiye de ne yazık ki üst düzey bir çok kişinin laiklik anlayışı çarpık olduğu için tonla sorun yaşıyoruz.

Temmuz 09, 2007, 06:42:57 ös
Yanıtla #13

Sayın Luckyeye sinirlenmeyiniz...Ben fraksiyonunuzdaki birtakim fanatiklerin yaptıklarını genele yaymıyorum.Ayrıca sinirden yazılanları düzgün yorumlayamadığınızı görüyorum.Ben ortağınızın yazdığı aşağılama amaçlı yazıya sadece aynı tarzda yanıt verdim.Bence siz ortağınızı bukadar fanatik yetiştirmemeye dikkat edin.Güzel şeyler öğütleyin.Fanatizm iyi birşey değildir.
Omnia mors aequat

Temmuz 09, 2007, 08:08:37 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Forumu yeni takip etmeye başladım.Gördüğüm kadarıyla masonların yazılanlar ne olursa olsun birbirlerine destek oldukları halde,karşı taraf müslümanların sürekli birbirlerini eleştirme çabası içine girmeleri masonlar ve müslümanlar arasındaki dayanışma farkının ibret verici bir örneği oluyor.Einsof isimli üye sadece islamı savunma amaçlı yazı yazarken,o kafada düşünen başka bir üye hemen onu içi boş yazmakla suçluyor ve bu da en çok karşı tarafın işine geliyor.Takip etmeye devam ediyorum bakalım nolucak

Temmuz 09, 2007, 09:33:14 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

bence onlar catismiyo. yani benim simdiye kadar izledigim kadariyla buradaki taraflar MASONLAR ve MUSLUMANLAR degil. burdaki taraflar EINSOF ve DIGER HERKEZ. einsof u savunan birine daha rastlayamadim. ama belki luckyeye la birlikte olabilirler. bende anlamadim.

Temmuz 09, 2007, 09:51:07 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Peki Sn. Mistik öyle diyelim öyle olsun.

Bir arkadaşımız galiba Masonları övdüğünü sanıyor zavallı ki Masonlar birbirlerine destekliyor falan filan olayı Mason-Müslüman cepheleşmesine dayandırmış kaş yapayım derken göz çıkartmış Masonlardan hiç kimsenin ses çıkarmaması ilginç görmediler galiba.Piyon arkadaşım biri hakkında yargıya varmadan önce madem yenisin önceden gönderdiği mesajları profilinden oku ozaman anlarsın.

Olayı boks maçıhan döndürmeyelim tekil şahısların yaptıklarını da çoğula mâl etmeyelim.
« Son Düzenleme: Temmuz 09, 2007, 09:53:34 ös Gönderen: LuckyEye »

Temmuz 09, 2007, 10:03:44 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

hakakten masonlar neden birsey dememis bu konuya? ne zaman susacaklarida belli olmuyo hic :D

arkadasim yeniyim ve soylediklerim senin yazdikalrin icin degil. seninle ilgili yazilanlarda icindi. einsof arkadas seni kendine yakin gormus  oyuzden bende ortak olabilirsiniz demistim. yanlis anladiysan kusura bakma. her uyenin profiline girerek onun mesajlarini daha tek tek okuyamadim. biraz daha geziyim ben forumda sonra yazarim bisiler. sen akli basinda birine benziyosun zaten. en azindan sessiz kalmayi biliyosun.

Temmuz 09, 2007, 11:07:30 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

hakakten masonlar neden birsey dememis bu konuya? ne zaman susacaklarida belli olmuyo hic :D

arkadasim yeniyim ve soylediklerim senin yazdikalrin icin degil. seninle ilgili yazilanlarda icindi. einsof arkadas seni kendine yakin gormus  oyuzden bende ortak olabilirsiniz demistim. yanlis anladiysan kusura bakma. her uyenin profiline girerek onun mesajlarini daha tek tek okuyamadim. biraz daha geziyim ben forumda sonra yazarim bisiler. sen akli basinda birine benziyosun zaten. en azindan sessiz kalmayi biliyosun.

Sn. Piyon sizin o şekilde anlamanız gayet normal zira görüntü onu göstersede öyle değil Einsof forumun adeta [Silinmistir] dönmüştü önüne gelen eleştiriyordu bende nedendir bilinmez fikirleride bana yakın gözükünce beraber parelel yazılar yazma gibi ufak bir girişimimiz oldu ama bu bilinçli yaptığımız bir şey değildi tamamen telepatide diyebilirim ama birileri bunu benim Einsof a bilerek yaptırdığımı iddia etti niye böyle düşündüler bilmiyorum forumda aynı fikirleri paylaşan bir çok kişi var hem belkide Einsof beni böyle konuşturuyordur benim O nu konuşturduğum kanısına nasıl vardılar anlamadım.

Ama Einsof un düzenli şekilde yorum yazmaması ve bana yanlış gelen fikileri yüzünden çok geçmeden ihtilaf içine düştük lakin O'nun her yorumuna Hitler i kullanarak cevap verenler Hitler in en büyük fikir babalarından olan Nietzsche yi pek bir övüyorlar burdan o nicki kullanan kişiye gönderme yapmak falan değil amacım ama hala Einsof un fikirlerini ortaya atış biçimini sevmesemde O'na karşı söylenen sözleride çok mantıkla bağdaşır bulmuyorum Einsof un sadece Yahudileri kızdırmak için Hitler resmi koyduğunu anlamıyorlar galiba Antisemitist olduğunuda anlamamış olsalar ki devamlı belkide Hitler hakkında hiç  denecek kadar az bilgisi olan genç bir arkadaşı her fırsatta yerden yere vuruyorlar.

Şimdi Sn. Piyon ben bunları söyledimya Einsof u savunuyor deyip bizi ortak ilan ediyorlar karar sizlerin...
« Son Düzenleme: Temmuz 10, 2007, 01:26:41 öö Gönderen: MASON »

Temmuz 09, 2007, 11:40:43 ös
Yanıtla #19

sevgili arkadaşlar daha sakin olabiliriz. bu sitenin farkını her ne tartışılırsa tartışılsın saygı sınırlarının çiğnenmemesi olarak görüyorum. bu ortamın kıymetini bilmek gerek. çoğu sitede bu derece de özgür konuşabilmek neredeyse  imkansız.

sayın einsof din ahlakı gerçekten de bir insanı temiz tutabilecek ahlaktır. fakat sizin ki biraz polyannacılık gibi geldi bana. bugün dinden soyutlamalar olmazsa insanların ahlaklı olacağını hırsızlık yapmayacağını tecavüzlerin duracağını söylüyorsunuz. insanların egoları o kadar yüksek ki bunu yenmek dinle öğütmek gerçekten zor ki bu peygamberlerin gönderilme sebebi değilmiydi? insanlar her yoldan çıktıklarında peygamberler dünyaya gönderilmiş doğru yola girmeleri emredilmiş ona rağmen isyan edenler olmuş ve birlik sağlanamamış. sizinki kant'ın evrensel ahlak iddiası gibi havada kalıyor o yüzden. diğer bir taraftan baktığımızda biz ahlaklılar(ahlaklı olduğumuzu varsayıyorum) ahlaksızları ne kadar eğitmeyi denedik? mevlana idam edilmek üzere olan bir hırsızın yanına gider ve hakkını helal et der. şaşıran hırsız benim gibi bir hırsızın ne hakkı olabilir deyince mevlana: "senin bu durumda olmandan ben de sorumluyuz hepimiz sorumluyuz o yüzden hakkını helal et." bugün bu tarz yaklaşımlar yerini sadece eleştiriye çözümsüzlüğe bıraktığı için potansiyel suçlular yetişmekte. dinin etkisi büyük peki neden bunu doğru düzgün anlatmak yerine bir çok dini grup çıkıyor ve dinden uzak öğretiler aşılıyorlar? avrupada gurbetçilerimizi dolandıranlar bu dini yardımlaşma dernekleri değil miydi? ya da ülkemizde olanlar hizbullahlar şıhlar üfürükçüler? neden bizim partimize oy vermeyen patates dinindendir denilerek oy toplanıyor? şimdi diceksiniz ki bunların amacı belli fakat öyle bir kitle var ki, elindeki çikolata ambalajının arkasındaki içindekiler bölümünün arapça yazılışını kutsal sayıp öpüp başına koyan ve saklayanı mı dersiniz ya da vergi iadesi fişinde komşusundan aldığı fişleri yazarken x tekel bayii yazısını görüp bu yazılmaz günah diye yırtıp atan.(bunlar şahit olduğum örnekler) siz bu kitleyi eğitmeden nasıl bir din ahlakı verebilirsiniz? cehalet en büyük düşmandır bunu kullanan çevreler de militanlar yetiştirir ve dinin adını da kötüye çıkarırlar.

Laikliği dinsizlik olarak yorumladığınız için de sizi kınıyorum. ne kadar basit bir yaklaşım.insanların istediği şeye inanmasından, kendi iç dünyasından bize ne? diyelim ki hıristiyanlığa göre hukuk sistemi oluştulmuş bir ülkede yaşamak zorundaydınız size dininizi yaşama fırsatı tanınmıyor ne yapardınız? ayrıca ülkemizdeki beğenmediğiniz laiklik inancına baktığımızda bile tam bir laiklik olmadığı mevcuttur. diyanet işleri olsun  nüfus cüzdanındaki din bölümü olsun bunlar laikliğe aykırıdır. ayrıca yine laik olan tek müslüman devleti  ülkemizin gelişmişlik seviyesi özgürlük ortamı diğer arap ülkelerine baktığımızda da oldukça yüksektir.

Laikliğik için insanları dinden soğutuyor diyorsanız da şunu söylerim. herhangi bir girişimle dinden soğuyan ona inanmayı bırakan bireyler varsa bu bir kayıp değildir. onun inancı zaten düşüktür bahane olmuştur. gerçekten inancınız varsa  hiçbirşey sizi soğutamaz zaten. Laiklik dini kullanmaya çalışıp ondan rant sağlamaya çalışanları engellemek için, dinin anlaşılması, öğrenilmesi için yaratılabilecek en uygun ortamı sunar.
ars longa, vita brevis...