Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Obama'nın Eşcinsel Evliliği Desteklemesi Kendi Görüşümü? Yoksa..  (Okunma sayısı 12195 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 11, 2012, 09:13:59 ös
  • Ziyaretçi

Merhaba.
işlerimizin yoğunluluğundan dolayı uzun bir süredir foruma giriş yapamıyorum.
son günlerde basında büyük bir yer tutan barack obamanın eşcinsel evliliği desteklediğini açıklaması.
kendi düşüncesimi yoksa yeni dünya düzeninde olması gerektiği için
barack obama'dan bu şekilde bir açıklama yapmasının istenmesindenmi kaynaklanıyor
bu konuda düşüncelerinizi paylaşmak isteyen masonlar forum üyeleri yorumda bulunabilirler.
yanlık kategoriye açılmış bir konuysa moderatör arkadaşlar kategori değişikliğine gidebilir
saygılarımla.

ABD Başkanı Obama, kamuoyu önünde ilk kez eşcinsel evliliklere desteğini açıkladı.

WASHINGTON

ABD Başkanı Barack Obama, Amerikan ABC televizyonuna verdiği demeçte, Amerikan toplumunda en fazla kutuplaşma yaratan konulardan biri olan eşcinsel evliliklerine ilk kez kamuoyu önünde desteğini beyan etti.
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın bir televizyon kanalında, eşcinsellerin evlenmesinden bir rahatsızlık duymadığı yönündeki sözlerinin üç gün sonrasına denk gelen açıklamasında Obama, ''Eşcinsel evlilikler konusunda kısmen bir tereddütüm vardı, çünkü medeni birlikteliklerin yeterli olacağını düşünüyordum. 'Evlilik' kelimesinin, birçok kişi için, çok güçlü gelenekleri, dini inançları ve buna benzer şeyleri hatırlattığı gerçeğine karşı hassastım. Ama şimdi, bir adım ileri giderek, aynı cinsiyetten çiftlerin evlenebilmesi gerektiği şeklindeki düşüncemi beyan etmem kişisel olarak benim için önemli'' diye konuştu.
Obama, şu ana kadar, eşcinsellerin kimliklerini gizlemeden orduda görev yapmasını yasaklayan, ''Sorma, Söyleme (Don't Ask, Don't Tell)'' yasasına son vermesi gibi, eşcinsellerin katkı verdiği birtakım girişimlere desteğini ortaya koymuş, ancak eşcinsel evliliklere desteğini açıkça dile getirmemişti.

''Çocuklarım da etkili oldu''
ABC'ye demecinde, eşcinsel evliliklere dair görüşünü netleştirmesini etkileyen unsurlar arasında çocukları Sasha ve Malia'dan da bahseden Obama, ''Malia ve Sasha'nın, velileri aynı cinsiyetten olan arkadaşları var. Arkadaşlarının velilerinin farklı muamele görmesini kavrayamıyorlar. Bu, onlara mantıklı gelmiyor ve samimi olmam gerekirse, bakış açısında değişime neden olan bir şey bu'' dedi.
ABD Başkanı Obama'nın bu açıklaması, ülkedeki eşcinsel hakları savunucularında büyük sevinç yarattı. Eşcinsel haklarını savunan gruplardan Human Rights Campaign, Obama'nın bu açıklamalarıyla ''tarih'' yazdığını belirtti.
Anadolu Ajans
aa.com.tr/tr/haberler/50144--obama-dan-bir-ilk

Mayıs 11, 2012, 09:16:50 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Lady Gaga Eşcinsel Hakları Yürüyüşünde Konuşuyor
Her emir özgürlüğün suratında patlayan bir tokattır!
Michail Bakunin

Mayıs 11, 2012, 09:29:16 ös
Yanıtla #2

Sayın Nikopol,

Galiba vermek istediğiniz mesaj şu: Barack Obama masonlar sayesinde eşcinsel evliliğe izin verdi. Yahut ben yanlış bir çıkarım yaptım. Yanlış bir çıkarım yaptıysam şimdiden affınıza sığınırım.

Masonluk daha en baştan eşcinsellerin mason olamayacağını söyler. Fakat insanların cinsel tercihlerine karışmaz. Doğrusu da budur. Eşcinsellerin mason olamaması galiba biraz da toplumdan tepki almamak için olsa gerek. Yanılmıyorsam da sadece Türkiye için geçerlidir. (Yine yanlış bir bilgi aktarımı yaptıysam şimdiden affınıza sığınırım.)

Eşcinselliğe gelince. Eşcinsellik doğadaki tüm hayvanlarda sıkça görülür. Doğaya aykırı değildir. Ve bilimsel olarak hastalık kapsamında değerlendirilmez. Gerekirse uzun uzadıya bilimsel kanıtlar da getirebilirim. Benim görüşüme göre eşcinsellerin diğer insanlardan bir farkı yoktur. Ve benim kapım her daim onlara açıktır.

Obama daha seçilmeden önce bu vaad de bulunmuş, uzun süre bu vaadi yerine getirmemişti. Biraz da artan baskılar sonucu eşcinsellikle ilgili evliliğe izin verdiği şahsi görüşümdür.

Saygılarımla.
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Mayıs 11, 2012, 09:35:34 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Sayın Nikopol,

Galiba vermek istediğiniz mesaj şu: Barack Obama masonlar sayesinde eşcinsel evliliğe izin verdi. Yahut ben yanlış bir çıkarım yaptım. Yanlış bir çıkarım yaptıysam şimdiden affınıza sığınırım.

Masonluk daha en baştan eşcinsellerin mason olamayacağını söyler. Fakat insanların cinsel tercihlerine karışmaz. Doğrusu da budur. Eşcinsellerin mason olamaması galiba biraz da toplumdan tepki almamak için olsa gerek. Yanılmıyorsam da sadece Türkiye için geçerlidir. (Yine yanlış bir bilgi aktarımı yaptıysam şimdiden affınıza sığınırım.)

Sayın peacewings
değerli görüşleriniz için teşekür ederim
masonlar,illuminati veya bilmediğimiz başka güçler.
mason eşcinsel olamaz şeklinde bir şeyin olduğunu duymadım ve böylede düşünmüyorum.
tabi yanılıyor olabilirim.
eşcinseliğin hastalık olmadığını,dunya var olduğundan beri eşcinselliğin olduğu düşüncelerinize katılıyorum
saygılarımla.

Mayıs 11, 2012, 09:39:03 ös
Yanıtla #4

Sayın Nikopol,

Sayın peacewings
mason eşcinsel olamaz şeklinde bir şeyin olduğunu duymadım ve böylede düşünmüyorum.
eşcinseliğin hastalık olmadığını,dunya var olduğundan beri eşcinselliğin olduğu düşüncelerinize katılıyorum
saygılarımla.

Saygıdeğer Nikopol,

Konu daha önce şöyle bir başlıkta tartışılmıştır:
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=667.0

Gerekli bilgileri oradan ulaşabilirsiniz. Bunun dışında benim şahsi görüşlerim masonlukla bağdaştırılınamaz. Barack Obama'nın mason olup/olmadığını kanıtlayan bir belge bulursanız paylaşabilirsiniz. Bunun dışında tüm iddialarınız birer iddia olmaktan öteye geçemez.

Saygılarımla sayın Nikopol.
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Mayıs 11, 2012, 09:47:10 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Sayın Nikopol,

Sayın peacewings
saygılarımla.

Saygıdeğer Nikopol,

Konu daha önce şöyle bir başlıkta tartışılmıştır:
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=667.0

Gerekli bilgileri oradan ulaşabilirsiniz. Bunun dışında benim şahsi görüşlerim masonlukla bağdaştırılınamaz. Barack Obama'nın mason olup/olmadığını kanıtlayan bir belge bulursanız paylaşabilirsiniz. Bunun dışında tüm iddialarınız birer iddia olmaktan öteye geçemez.

Saygılarımla sayın Nikopol.

gizli eşcinseller dünya'da tüm grup,kamu kuruluş ve organizasyonlarda rol alırlar.
bir kimseinin eşcinsel olup olmadığı bilinemiyeceği için ayırt edilmeleri söz konusu değildir.
türkiye büyük millet meclisinde kaç tane mason var sorusuna yanıt verilemiyeceği gibi
masonlar arasında kaç eşcinsel vardır hangi masonlar eşcinseldir gibi bir soruyada yanıt verilemez?
saygılarımla.

Mayıs 11, 2012, 09:48:23 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

MASONLUK'la Eşcinselliğin ne alaka olduğunu çözemedim.Saygılar... ???
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 11, 2012, 09:53:28 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

MASONLUK'la Eşcinselliğin ne alaka olduğunu çözemedim.Saygılar... ???
eşcinselliğin dünyanın varoluşuyla alakası var.
neden masonlukla bir alakası olmasın?
masonluğun mutlaka eşcinsellik ve eşcinsellere yönelik bir bakış açısı vardır.
saygılarımla.

Mayıs 11, 2012, 10:31:58 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Düşünceme göre Masonluk eşcinselliğe ve ya insanların cinsel tercihine karışmaz, hatta dikkat etmez. Masonluğa kabul edilen insan bu konuma cinsel tercihinin etkisi olmadan yükselmiştir.

Mayıs 12, 2012, 12:17:50 öö
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Düşünceme göre Masonluk eşcinselliğe ve ya insanların cinsel tercihine karışmaz, hatta dikkat etmez. Masonluğa kabul edilen insan bu konuma cinsel tercihinin etkisi olmadan yükselmiştir.
size katılıyorum
heteroseksüel olup,hırsızlık yapan,dolandırıcı insanlar var.
sadakat,saygınlık ve güvenilirlik,olduktan sonra eşcinsel olup olmamasının hiç bir önemi yok şeklinde düşünüyorum.
Saygılarımla