Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Badeleyen badeleyene.......  (Okunma sayısı 3416 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 12, 2011, 03:49:34 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bursa'da benim aklımın almayacağı türden bir olay yaşandı.
"Cenneti" vaat ederek, müridim dediği bir takım yarım akıllılarla cinsel ilişkiye giren bir adam tutuklandı. Olay baştan aşağı trajedi, külliyen komedi.
Bir insanı, hiç tanımadığı biri ile birlikte olmaya ne tür "vaatler" ikna edebilir diye düşünüyorum, bir yanıt bulamıyorum. Pek anlamadığım konular bunlar ama bir insanın "şeyh" olarak kabul görmesi için herhalde biraz zaman, biraz tanınırlık filan olması lazım. Bu adam Uğur Korunmaz adlı herhangi biri. Eşya deposundan bozma bir yerde dergah kurmuş da, şeyhmiş de, tarikat olmuş da, müritleri varmış...

Birincisi Bursa emniyeti hangi çok önemli işle meşgul ki bu tür dolandırıcıları göremiyor, yakalayamıyor ya da atlıyorlar?

İkincisi, bu herhangi bir şeyin “müridi” olmayı kendilerine yakıştıran insancıklardaki nasıl bir cesarettir ki, böyle izbe bir yere "din" adı altında kendilerini teslim ediyor, orada başlarına gelecek her şeye izin vermiş oluyorlar?

Dergahın adı "Kırklar Dergahı"ymış. Şeyh bozuntusu diyor ki, "Benim pirim de beni badeledi (yani cinsel ilişkiye girdi), ben de terfi ettim." Terfi kısmı üzerinde duralım önce. Yani bir dergahta terfi etmek, Allah ya da cennete daha da mı yaklaşmak oluyor? Keramet badelemekte mi yoksa pirde mi... Biliyorum biraz ileri gidiyorum ama olacak şey mi? Sadece 5'i kadın, 17 insan, bu şeyh bozuntusu ile kalkıp cinsel ilişkiye giriyor, sonra da "biz kandırıldık" diyor. Neymiş, dini duyguları ile oynanmış. Senin dinin, cennet yolunda her önüne gelenle yat kalk mı diyor? Hayır. Peki a yarım akıllı, madem “mensubuyum” dediğin dininle ilgili en küçük bir fikrin yok neden işi derinleştirmek için kalkıp dergahlara gidiyorsun? Hadi din öğrenmeye gittin diyelim dergaha, hiç aklına gelmiyor mu, "Yahu ben bu adamla badeleşiyorum ama bu işte bir yanlışlık olmalı, dinde zorlama olmaz ki..." İşte bu noktada kusura bakma ama ben senin iyi niyetinden de, dini duygularından da şüphe ediyorum. Yani görünen o ki herkes razı bu işin içinde, dolayısıyla şeyh bozuntusunu da sanki tecavüz etmiş gibi göstermenin anlamı yok. Bir hile filan yok, sen kendine “dini duygularımla oynandı” diye bir kılıf bulmuşsun, hepsi bu.

İnsanlar arka fonda “din”i kullandığında her şey ne kadar masum görünüyor, her şey ne kadar saf değil mi? Dini liderler yüzlerce yıl bundan istifade etti. Din kisvesi altında insanlık suçları işlendi ve inancın dayanılmaz hafifliği bütün bu suçları legal bir zemine oturttu. Tıpkı bu dergahtaki şeyh bozuntusu ve onunla bile isteye cinsel ilişkiye giren 17 insan gibi. Neymiş, müritlermiş!!!

Biz Uğur Korunmaz adlı dolandırıcıya geri dönelim.
Şarlatanın vaadi açık, “Dediklerimi yaparsanız, cennete giderken sizi de yanımda götürürüm”. Adam çok net. Kendi cennetini garantilediği (yukarıda nasıl olduğunu yazmıştım, bkz. Pir, badelemek...) yetmemiş, bir de Allah ona belli bir kadro açmış, o kadroya kimleyi koyacağı konusunda karar aşamasında. Haliyle müridler arasında zorlu bir çekişme yaşanıyor. Adam haklı beyler, diyor ki, “Ben hiçbir müridimi cinsel ilişkiye zorlamadım” e zaten kimse tecavüz iddiası ile şikayette bulunmamış. Bir de şeyh diyor ki, “zikir sırasında müridim cezbeleniyor, ben de onla o an ilişkiye girmek zorundayım, yoksa deli durumuna gelir.” Ne zarif, ne ince bir düşünce.
Bir şey sorabilir miyim, siz ciddi misiniz? Yani mesela bu tip bir dergahtan bir tane daha olma ihtimali var mı Türkiye'de? Adamla ilgili suçlama şu: "Hile kullanarak cinsel saldırı." Bence bu da yanlış. Hepsi yetişkin ve tahminen ortalama zekaya sahip 17 insanın tanımadıkları biriyle cinsel ilişkiye girmesi için ya silah tehdidi, ya da afyon etkisi altında olmalı.( Bedia Ceylan Güzelce )

IŞIK ve SEVGİ ile KALIN.......

Işık, sadece ışık ama daha fazla ışık.......

Temmuz 13, 2011, 06:26:14 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Allah kullarından herzaman en fazla istediği şey dir aklını kullan ayeti.İnsanı insan yapan vasufların başında gelir akıl.Akılla yapılmayan işler yada uğraşların sonuda hep böyle traji komik duruma düşmek olur okumayan,düşünmeyen,sormayan ve sorgulamayan,idrakını açmayan,acabaları olmayan kendini ve hayatını başkalarının fikirlerine yamayan düşünce tembeli bir insanlar topluluğunun başına bundan daha komik ne gelebilirki.Allah her kuluna verdiği aklı kullanabilmeyi nasip etsin ne dilenirki başka.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 13, 2011, 06:55:37 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Kuran Türkçe. Okuma yazma oranımız yüksek. Akıl fikir var, olmadı internet var. Yahu Cem Yılmaz var, Şahan var.
Şakası bile var.
Oluyor demek ki akıl tutulması denen durum.
Ağaçlara çaput bağlanırdı, hayret birşey derdik. Akıllara çaput bağlanmış.
Demek ki akıl bir anda donuyor.
Zikir yapıyoruz dedikleri bu mu yani? Pes doğrusu, ben onu başka şey zannediyordum.

Bundan sonra yazacaklarım forum kurallarına aykırı. Genel toplum ahlakına da aykırı.
Hangi toplum bu toplum?
İşte yukarıdaki badelenerek cennet gideceğini zanneden toplum.