Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN!.  (Okunma sayısı 2253 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 29, 2018, 09:37:13 ös
  • Uzman Uye

Saygıdeğer form mensupları;
      İyisi ile,  kötüsü ile, mutluluğu-mutsuzluğu ile, umutları-umutsuzlukları ile bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2018 bazılarına iyi, bazılarına kötü gelmiş olabilir. 2019 yılı kapımızı çaldı, girdi girecek.
     Dileğim; 2019 yılının 2018 yılını aratmaması. Yeni yılın yeni umutlarla gelip ülkemiz ve tüm dünyada huzur ve güvenin sağlandığı, insanların bir birlerini öldürmedikleri bir yıl olmasıdır.
      Yeni yılınız kutlu olsun!.

"Vur ama dinle beni"

Aralık 29, 2018, 10:35:57 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Benim için çooookkk kötü  bir yıl oldu Borsada ve Vob da 80000 tl kaybettim ve hala beynimden vurulmuş gibiyim .İnşallah 2019 iyi gelir ... >:(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 30, 2018, 09:49:36 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Mutlu mutlu yıllara..  :)  :)

Aralık 30, 2018, 05:04:12 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yeni yılın size yapamadıklarınızı yapma imkanı vermesi dileğiyle kaliteli ömürler dilerim.
Eğlencenin de çalışmanın da vakti vardır , vakti iyi değerlendiriniz.
Saygılarımla...
"Rehber olarak erdemi değil talihi seçenler aklın ışığından yoksun kalır, özgürlük bilincini yitirerek başkalarına kul olur."
Lucius Annaeus Seneca

Aralık 30, 2018, 09:36:20 ös
Yanıtla #4

Sen Özelsin

Aralık 30, 2018, 09:51:46 ös
Yanıtla #5

Güzel dilekleriniz için saolun sayın Alşah. Ben de herkese güzel bir yıl diliyorum. Huzur ve mutluluk sizlerle olsun.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Aralık 30, 2018, 10:58:36 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Herkese iyi yıllar dilerim :)
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Aralık 31, 2018, 12:21:22 öö
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Saygıdeğer form mensupları;
      İyisi ile,  kötüsü ile, mutluluğu-mutsuzluğu ile, umutları-umutsuzlukları ile bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2018 bazılarına iyi, bazılarına kötü gelmiş olabilir. 2019 yılı kapımızı çaldı, girdi girecek.
     Dileğim; 2019 yılının 2018 yılını aratmaması. Yeni yılın yeni umutlarla gelip ülkemiz ve tüm dünyada huzur ve güvenin sağlandığı, insanların bir birlerini öldürmedikleri bir yıl olmasıdır.
      Yeni yılınız kutlu olsun!.

Sevgili ALŞAH abim ve dostumun bu güzel ve içten dileklerine gönülden katılır herkesin muazzam bir yeni yıl yaşamalarını dilerim.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 31, 2018, 12:54:32 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tüm hüzünlerimizin, hastalıklarımızın, negatifliklerin 2018'de kalması, hasta yakınlarımızın şifa bulması, dilediğimiz her ne var ise gerçekleşmesi, her gününüzün en güzel şarkılar tadında, güzelliğinde geçmesi, ışıkla dolu, karanlığa yer olmadığı daima ışığın yolunda olacağımız güzel bir yıl dliyor tüm üyelerimizin yeni yılını kutluyorum.  :)

Sevgi ve saygılarımla.
🌿🌞🌿 Sit Lux Et Lux Fuit 🌿🌞🌿

Aralık 31, 2018, 01:08:01 ös
Yanıtla #9
  • Yeni Katilimci
  • *

Pek değerli forum üyelerinin, forumu dışarıdan gözleyen değerli okurların, tüm güzel insanların,

Yeni yılını en içten dileklerimle kutlarım. Umarım, ben dahil herkes için güzel bir yıl olur.

"Eski Türklerde, gökyüzü tanrısal bir güç olarak kabul edilirdi. Geceyle gündüz kavga halindeydi. 21 Aralık tarihinin ardından günlerin uzamaya başlaması, kutsal kabul edilen güneşin kavgayı kazandığı gün olarak kabul edilir ve bunun için şenlikler düzenlenirdi. Bu kutlamalarda ‘Akçam’ denilen çam dalı kullanılır, o çam dalının altına, Tanrı iyi insanlara iyi şeyler sunduğu için, hediyeler konulurdu. Tanrı gelecek yıl iyi şeyler versin diye de, o çam dalına iyi dilekleri simgeleyen bezler, süsler bağlanırdı. O gün aileler bir araya gelir, yemekler yapılır, yenir, şarkılar söylenip, dans edilirdi.

Nardugan, Roma’da Satürnalya, Antik Yunan’da ise Dionysos Şenlikleri olarak kutlanan, Türklerde Güneş’in Doğuşu anlamına gelen ve Ön Türkler’deki atalar kültü döneminden günümüze kadar Orta Asya coğrafyasında Güneş kültü adına kutlanan bir bayramdır.

Her yıl 22 Aralık’tan sonra gelen ilk dolunayda kutlanır. Bunun nedeni ise Türklerin eski inanışına göre tıpkı Mısır mitolojisinde olduğu gibi gece ile gündüz sürekli savaşırlar ve 21 Aralık günü en uzun gecedir ve ardından Güneş daha çok görünmeye başlar, günler uzar. Bu yüzden Türklerce Ay yılı esasına dayalı olarak 22 Aralık gününü takiben ilk dolunayın çıktığı gün yeni yılın ilk günüdür.

Bu gün içinde tüm Türkler, ölümsüzlüğün simgesi olarak kabul ettikleri ve Türk Mitolojisi’ne göre tüm insanların türediği ağaç olan Akçaçam Ağaçları’nı süsler ve bu ağaçların altında, çevresinde geleneksel oyunlar oynar, kopuz eşliğinde şarkılar söyler ve eğlenceler düzenler."

--Muazzez İlmiye Çığ, DHA/Cumhuriyet 26 Aralık 2015--
Bu değerli bilgi belki forumda daha öncede paylaşıldı fakat bilmiyorum. Beni mazur Görün  :)
Şeyler şeklini sadece mekanda değil, zamanda da bulur.
Öyle mermer bloklar vardır ki, geleceklerinde gömülü heykeller saklıdır içinde.