Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Fuhrer!  (Okunma sayısı 10654 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 31, 2011, 09:04:29 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu soruyu sizin de görüş ve bilgilerinizden yararlanmak için soruyorum. Umarım beni ve benim gibi merak eden dostları bilgilerinizle aydılatırsınız...
   Adolf Hitler hakkında kimine göre doğru kimine göre asılsız iddialar var. (Zaten adı üstünde iddia. Başka türlü olması beklenemezdi.)
   Pek bir kaynağa dayanmayan şu bilgileri sizlere aktarıyorum:
   Adolf Hitler aslında bir anti-semitist olmakla birlikte Yahudilere Siyonist emellerinde yardım etmiştir. Şöyle ki; o tarihlerde Filistin'de bir İsrail Devleti kurulmaya çalışılıyordu. Fakat ne yazık ki o bölgeye toplu bir Yahudi göçü sağlanamıyordu. Avrupa'da yaşayan Yahudi'ler kendi hayatlarını kurmuşlar ve mutlu bir şekilde hayatlarını sürüyorlardı. Bu sebeple de kimse yerleşmiş düzenini bozmaya yanaşmıyordu. Filistin bölgesinde bir Yahudi nüfusu da toplanamıyordu. Böyle olunca bir plan gerekti. Ve başa Adolf Hitler geçirildi. Hitler'i yücelten ve diktatrölüğe götürenler ise medyayı tekelinde bulunduran Alman Yahudi basınıydı. (Burada aklıma takılan husus şu ki; Hitler Yahudi gazeteciden de Yahudi yönetimindeki gazeteden de nefret ederdi. Kavgam'da bu noktalara açıkça değinilmiş.) Hitler, Yahudilerin yapmış olduğu plan doğrultusunda Yahudiler'in üzerine gitti. (Hepimiz bu kısımda yaşananları az çok biliyoruz.) Bu durum karşısında Yahudiler, Filistin topraklarına toplu göçler gerçekleştirdi. Ve İsrail Devleti bu sayede kuruldu.
   Bu iddiaya bakıldığında akla iki soru geliyor. Eğer bu iddia gerçekse;
   1-Bunlar olurken Hitler, Yahudi güdümünde mi ülkeyi yönetiyordu? Yoksa bunları istemsiz olarak mı gerçekleştirdi?
   2-O dönemin Almanya'sında medya sektöründe tekelleşmiş bir Yahudi basınından söz etmek doğru olur mu? Hatta o dönemde Yahudi bir medyanın varlığından dahi söz etmek yanlış olmaz mı?
   Bir başka iddia ise şöyle:
   Hitler'in annesi Yahudi'ydi. Bunun olağan olabilir fakat bahsettiğim iddia sadece bu yüzden Hitler'i de Yahudilik'le itham etmekte. (Hitler açısından baktığımızda bu bir "itham"dır.) Ama Kavgam'da geçen bilgiler ise bunun hiç de böyle olmadığını söylüyor. Şöyle ki kitaptaki bilgilere bakacak olursak Hitler düşünce dünyasını aile ortamında değil sokaklarda geliştirmiştir. Ve bundan dini de büyük oranda etkilenmiştir. Neyse bu iddiaları yorumlamak bana düşmez.
   Ve bu da bir başka iddia:
   Sanıyorum bu Mustafa Armağın'ın Avrupa'nın 50 büyük yalanın da geçiyor. Adolf Hitler bazı bölgelerdeki Yahudiler'e yüklenirken, bazı bölgedeki Yahudiler'i ise görmezden gelmiştir. Bunun altında yatan gerçek ise Yahudiler'in saf Yahudi olmayanları kabul etmemesi ve onların İsrail Devleri içerisinde yer almasını istememeleridir. Adolf Hitler sadece saf olan Yahudilerle saf olmayan Yahudileri ayıklamıştır. (Bu iddiada yer alan "Adolf Hitler'in görmezden geldiği bölgeler hakkında bir bilgim malesef bulunmamakta. Son iddiayı eksik paylaşmış olduğum için özür dilerim.)
   Şimdi umuyorum bunlar hakkında bilgisi olan bir çok dostumuz bulunmaktadır sitede. Bu iddiaları bizler için yorumlayabilir misiniz?
    Şimdiden çok teşekkür ederim...
   Saygılar...
                                                                                                                                                                                         MMT
Size ne yapacağınızı söyleyebilirler ama ne düşüneceğinizi asla!

Ocak 31, 2011, 09:35:47 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hitler, sürekli olarak zamanının çok az kaldığı endişesindeydi ve sürekli korkuyordu. Sık-sık söylediği şeyler arasında, "Evrenin Kesin Dönemeci" sözü vardı ama eğitilmemiş olanlar , gezegende olacak olan bir kıyameti tüm anlamıyla kavrayamazdı. Kitle için "Ruhun yanlış yolu" deyimin" kutlanıyordu: "Majikal Görüş"e sahip olmak insan tekamülünün amacıydı. Kendisi, o andaki ve gelecekteki başarıların kaynağı olan gizemli bilginin eşiğindeydi, ilkel dünyaya ait efsaneleri inceliyor, ilk toplumlari ve kitleleri etkileyen hayalleri araştırıyordu. Doğa yasalarının değiştirilmesi için kullanılan majikal antik yöntemler hakkında bir kitap bile yazdı. Kendi gücünün, gizli güçlerden kaynaklandığına emindi, insanlığa yeni bir incil'i bir an evvel bildirmek hevesi içindeydi.

Saygıdeğer Hitler için çok yorum yapılmıştır. Bilgiler hala net ve kesin değildir.

Şubat 03, 2011, 12:25:32 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Öncelikle çok teşekkür ederim Sn. Maledictum. En azından ilgi gösterdiğiniz için.
   Her büyük devlet adamı için çok fazla yorum yapılır. Onlar göklere çıkartıldıkları kadar da yerin dibine sokulanlar olurlar. Ama şuna inanmam. "Bilgiler kesin değil!" Hayır bilgiler kesin ve net. Fakat günümüze gelene kadar bazı kişi veya kişilerce öylesine yozlaştırılmış ki doğruyu yanlıştan ayırt etmek mümkün olamamakta.
   Tekrar teşekkür ederim Sn. Maledictum. Diğer üyelerden de yorum, düşünce veya herhangi bir cevap beklerdim fakat açtığım bu konu sitenin derinliklerinde kaybolup gidecek gibi.
   Saygılarımla...
                                                                                                                                                                 MMT
Size ne yapacağınızı söyleyebilirler ama ne düşüneceğinizi asla!

Şubat 03, 2011, 03:00:14 öö
Yanıtla #3
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Saygıdeğer Hitler

saygıdeğer ifadesinin hitlerle birlikte kullanılması bence çok garip... kimi isimlerin önüne sayın, saygıdeğer gibi nitelemeler hiç yakışmıyor.

Şubat 03, 2011, 08:27:43 öö
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Saygıdeğer Hitler

saygıdeğer ifadesinin hitlerle birlikte kullanılması bence çok garip... kimi isimlerin önüne sayın, saygıdeğer gibi nitelemeler hiç yakışmıyor.

Sn SkullG

Hitler soykırım yapmamıştır. Bu soykırımı gerçekleştirenler diğer güçlerdi. Hitler rolünü iyi oynaya bilen akıllı bir insandı. Kaldıki diğer güçlere onlar aslında kendilerine karşı soykırım yapmış oldular. Önceki iletimde saygıdeğer sözünü kullanmamın nedeni eleştirim yüzdendir ki  günümüzde insanlar hala Hitlerin herşeyi tek başına yaptığına inanmaktadırlar.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Şubat 03, 2011, 08:30:54 öö Gönderen: Maledictum »

Şubat 03, 2011, 09:41:16 öö
Yanıtla #5
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Ben Holocaust'un modernliğin bir sonucu olduğunu düşünürüm. Amacı vardır. Kusursuz toplum taslağına uygun bir toplumsal düzeni sağlama calismadidir ki bu anlamda yıkıcı degil yapicidir. Bir bahçe kültürü olarak niteleyebilecegimiz modern kültürün bir sonucudur. Hitler, Gobbels, nSDAP ideologları bir hayalin modern bir hayal hem de gerçekleştirmek icin çalışmıştır. Frei Deutchland bir bahçe kültürudur. Ayrık otların temizlenmesi ve bahçenin düzenlenmesi calismasidir.

Ben tutup sunu diyemem: hitler soykırım yapmadı. Soykırım yapanlar aslında kendilerine soykırım yaptı. Bu antisemitist propagandanın en bilindik argümanlarından. Hitler masumdu, baska güçler yaptı denmeyle masum olmuyor. Elbette ki HiTler tek basına yapmadı. Geleneksel Yahudi düşmanlığı, Modernizmin toplum hayali, bürokrasi vs gibi pek cok durum da soz konusu. Ama bu yine de ve ne olursa olsun Hitler'i 'saygin' birisi yapmaz, bununla o, saygıdeğer de olmaz. O, bir büyük modern soykırımın bas yoneticisi idi ve altı milyon insanın da katiliydi. Bu katilligine majiyle dönüşüm düşüncesiyle kılıf uydurulabilir. Ama mızrak çuvala sığmaz.

Şubat 03, 2011, 02:07:32 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn SkullG

Soykırım yaptıranlar aslında kendilerine soykırım yaptırmış oldular dediğimde sizin hangi düşüncelerden dolayı konuyu antisemitizme çektiğinizi tahmin etmek zor değil. Ama benim demek istediğim Soykırım yaptıranlar bugün soykırıma maruz kalıyorlar ve maruz kalmalıdırlar. Yehudi Milletine yapılan soykırımın cevabını bugün yehudiler vermese de doğa kanunları bu soykırımcıların cevabını veriyordur ve vericektir bundan eminim. Hitler konusuna gelince hitlerin doğa üstü geçlerinin olmasına şahsen inanmadım ve inanmam, onu bir kitapla kandırdılar. Hitlere olan saygımın asıl gerçek nedeni onun bu kitaba inanması ve bu kitabı kutsal bilmesidir. Yaptığı hata bu kitabı soykırımla elde edebiliceğine inanmaktır.

Şubat 03, 2011, 11:38:32 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Saygıdeğer Hitler

Gerekenın yapılmasını sabırsızlık ıle beklıyorum..
Sevgı ve Saygılarımla...

« Son Düzenleme: Şubat 03, 2011, 11:42:49 ös Gönderen: Mustafa Kemal »
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Şubat 03, 2011, 11:52:26 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn İtzhak

Rica edersem yapılması gerekenin ne olduğunu söylermisiniz. Merakımı sabrınıza amade edin.

Saygılarımla.

Şubat 04, 2011, 12:40:48 öö
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn.Maledictum,

Bir yahudi olarak,bu adı gecen sahsın '' Önemli kişilikler'' bolumunde konu edılmesını hazmedemıyorum..Bır ınsan olarak ıse acaba neyı dusunerek  boyle bır karar aldı dıye dusunuyorum...Ama derler ya, kısı neyse '' O ''dur .. Bundan dolayı bıle bıle bencılce davranarak konunun sılınmesını beklıyorum...  :)
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..