Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Illuminati korkusu!  (Okunma sayısı 63115 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 06, 2011, 02:03:31 öö
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

Sayın Papoose'ye katılıyorum. "Bilinmeyen her zaman korkutur"..
Fakat tavandan gelen tıkırtılara kedidir kedi diyemediklerinden insanlar bu tarz komplo teorilerini üretebiliyorlar. Hayal gücümüz sonuçta sınır tanımıyor. Yukarıda bahsettiğim illuminati komplo teorilerini içeren videolarda örneğin sinema filmine isim verilir gibi illuminati diye başlaması doğal olarak izleyicileri illuminati kelimesinin karabasan olarak algılanmasını sağlıyor. İşin sarsıcı kısmı ise korku veya gerilim filmini izlerken film olduğunun bilinci nedeniyle korku tam algılanamazken bu tarz komplo teorilerinin günlük yaşamımızın ufak bir örnek vermek gerekirse gıda endüstrisinin insanları sinsice zehirledikleri vb. teorileri nedeniyle insan bir çikolata yerken bile geriliyor.

Bu noktada sayın Prometheus aklıma geliyor çünkü Yunus Emre'den bir çözüm önerisi vardır:

Gelin tanış olalım
İşi kolay kılalım.
Sevelim sevilelim.
Dünyaya kimse kalmaz

Kültürlerin bir birini yok etme çabasından vazgeçebilmelerinin tek yolu da  birbiriyle tanışıp kaynaşmasından geçiyor sanırım. Alakalı mıdır bilemiyorum aklıma geldiği için örnek olarak eklemek istedim. Pkk terör örgütü, trilyonlarca dolara malolmuş ve iç savaş için gereken tüm mekanizmalar çok iyi çalışmasına rağmen Türk Kürt çatışmasını doğurmayı başaramamışlardır. Bunun tek nedeni de bu iki kültürün kaynaşmış olmasıdır diye düşünüyorum.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2011, 02:13:05 öö Gönderen: Masor1976 »

Temmuz 06, 2011, 05:37:09 ös
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Peki ben neden korkmuyorum illuminatiden.Illuminati yapilanmasinda yer alip ta gercek amaclarini mi gordum?HAYIR!.
He o zaman niye ben korkmuyorumda cevremdeki insanlar bir sembolden yolla cikarak tepki gostermeye basliyorlar.

saygilarimla...

Temmuz 07, 2011, 03:38:39 öö
Yanıtla #32
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Insanlar oldum olasi bilmedikleri seyleri abartmayi ve kendi uydurduklarina inanip ondanda korktuklari icin olmasin?

Peki ben neden korkmuyorum illuminatiden.Illuminati yapilanmasinda yer alip ta gercek amaclarini mi gordum?HAYIR!.
He o zaman niye ben korkmuyorumda cevremdeki insanlar bir sembolden yolla cikarak tepki gostermeye basliyorlar.

saygilarimla...
İmza -M-

Temmuz 07, 2011, 09:00:49 öö
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Korkunun ecele faydası yoktur diye her kezce söylenen bir deyim vardır. Korku sağlık açısından başlı başına insana zarar verebilen ve öldürücü bir mekanizma. O nedenle korkunun ecele faydası vardır dersek de doğru olur.

Korku kavramı hiç var olmasaydı dünyanın dengesi alt üst olurdu. Örneğin bir sincap yırtıcı hayvanlardan korkmaz ise saklanmaz ve bu korkusuzluk sincap neslini yok edebilirdi. Dünyada çok ilginç bir denge vardır. Hiç bir şey boşuna yaratılmamıştır deriz eğer incelersek. Negatif kutup da yani tüm olumsuzluklar boş yere yaratılmamıştır.

Eğer bahsedilen illuminati adlı örgüt varsa, hatta iddia edildiği gibi insan neslini 500 milyon nüfus civarına çekmek gibi hedefleri ve güçleri varsa bunda da bir hikmet vardır. Cengiz Han'ı örnek vermek istiyorum.
Cengiz Han hakkında bir de şöyle bir rivayet vardır:
semerkant'ı alıp camiye atlarıyla girdiği, ortalığı yağmalattığı zaman ak sakallı bir ihtiyar yanına gelip:
- bizim ne günahımız var? niye bize böyle zulmediyorsun?
diye sorduğunda cengiz han'ın yanıtı şu olmuştur:
- muhakkak sizin bir günahınız vardır. eğer olmasaydı tanrı başınıza benim gibi bir ceza yollamazdı.

Saygılarımla.

Temmuz 07, 2011, 09:44:18 öö
Yanıtla #34
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Masor1976'ya buyuk oranda katiliyorum.

Baska ornekleri de ben vereyim: Mesela Osmanli'nin cokmesinden dolayi Ingilizleri, Masonlari, Yahudileri, Sabataylari ve simdi hatirlayamadigim bir cok grubu sorumlu tutarlar. Oysa ki eger Osmanli yeterince guclu olabilseydi, coker miydi? Demek ki yeterince guclu degilmis ki cokmus.

O yuzden Illuminati diye bir grup varsa ve bu kisiler bu kadar guclulerse zaten istediklerini yaparlar. Onlar niye bu kadar guclu diye dusunmek yerine, biz niye bu kadar gucsuzuz diye dusunmenizin zamani coktan gelmis.

Guclu olan gucsuz olani yer bu kadar basit, hem doganin, hem ekonominin hem de siyasetin ozunde vardir bu...
YY & Y

Temmuz 07, 2011, 10:01:18 öö
Yanıtla #35
  • Ziyaretçi

Aslında Sayın Laus Deo'nun da değindiği gibi güçlü güçsüzü her zaman yok etmiştir ve edecektir. Fakat örnek veriyorum insanoğlunun en aciz dönemi olan bebeklik döneminde anne ve babaya sevgi verilerek bebeğe adeta hizmetçi sağlanmıştır.

Aynı şekilde bu tarz örgüt içinde de konseyler olduğunu tahmin ediyorum ve bu konseylerde karar veren kişilerin içinde de alınan kararları dengeleyebilecek ölçüde hümanist yaklaşımları olanlar mevcut olabilir. Bu olasılılk biraz umut vericidir. Aksi halde bu örgütün hissedilen gücüne bakarak hedefledikleri tüm insan ırklarını aniden ya da yavaş yavaş  yok edebilecek ölçüdedir diye tahmin edebiliyorum. Bu örgüt gerçek adı illuminati olmayabilir fakat böyle bir örgütleşme yaşadığımız tarihi olaylara bakarak adını vermek istemese de adeta  "ben varım" diye bağırmaktadır.

Sayın Baron'un "ben niye korkmuyorum" diye bir sorusu vardı. Örnek vereyim tekrar Adana incirlik Amerikan üssünde 80 küsür atom bombası var. Yani ülkeyi tamamen yok edebilecek bir ölçüde. Bunun varlığı sizi korkutmuyorsa söylenecek bir sözüm yok. Kullandığınız antidepresanın adını yazın ben de kullanayım. Şaka yapıyorum lütfen alınmayın.

Bu tarz örgütleşmenin Amerikan olduğunu düşünmüyorum. Çünkü varlıklarını tespit eden de genelde Amerikalı yazar ve araştırmacılar olur hep.

Masonik işaretleri kullanmaları ise hedef saptırmaca ve masonluğu engel ve rakip bir güç olarak gördükleri için yok etmeye amaçlı olabilir diye masonları savunabilmak için fikir yürütmek mümkün.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Temmuz 07, 2011, 10:32:51 öö Gönderen: Masor1976 »

Temmuz 07, 2011, 05:30:24 ös
Yanıtla #36
  • Ziyaretçi

Sayin Masor1976 Incirlik ABD üssünde 80 küsür atom bombası oldugunu somut kantilarla bana aciklarmisiniz.Ve bide bulunuyorsa hangi amaclar ugruna bulunuyor.Hangi ulke kendisini yok etmek icin baskasinin bombalarina gozkulak olur ?

Temmuz 07, 2011, 05:38:28 ös
Yanıtla #37
  • Ziyaretçi

Sayin Masor1976 Incirlik ABD üssünde 80 küsür atom bombası oldugunu somut kantilarla bana aciklarmisiniz.Ve bide bulunuyorsa hangi amaclar ugruna bulunuyor.Hangi ulke kendisini yok etmek icin baskasinin bombalarina gozkulak olur ?

Uzun zaman önce bir gazetede okumuştum. Amerika'nın elindeki atom bombası sayısı ve listesi şeklinde bir haberdi. Hafızam beni genelde yanıltır incirlikte 83 taneydi diye anımsıyorum. Hangi amaçlar uğruna izin verildiğine ben de anlam veremiyorum.
Saygılarımla.

Temmuz 07, 2011, 05:43:26 ös
Yanıtla #38
  • Ziyaretçi

Hmm peki.Ama sizde biraz komplocu gozuyle baktiniz olaya.Illuminatiyle incirlikteki ABD bombalarinin ne alakasi var.Illuminati siyaseti ve ekonomiyi kontrol eder.Atom bombasiyla ne isi olur.Bide ABD ile illuminatiyi bagdastirmamak gerek bence.

Saygilarimla...

Temmuz 07, 2011, 06:00:14 ös
Yanıtla #39
  • Ziyaretçi

Sayın Baron komplo teorisyenlerini ufak görmemek lazım. Ben de inanmakta zorlanıyorum ve saçma buluyorum fakat mantıklı olan pek çok teorileri var. Öncelikle illuminati diye bir örgüt yok bence. Gizli örgütlerin sayısı milyonları aşar. İlluminati diye adlandırılmaya çalışılan bir yapı bence mevcut. Fakat bu mazide yaşamış illuminati tarikatının devamı değil. Belki sempatizanlık olabilir lider kadronun içlerinde. Ki insanoğlunun yaşadığı bir sosyal yaşam alanında bu tarz karanlık örgütlerin oluşması  doğal bir neticedir.

Atom bombası bahsi geçmişken illuminatiyle alakalı bir belgeselde dağılan Rus KGB örgütünün işsiz kalan ajanlarından belgesel yapmcılarınca parayla  satın alınan çok gizli belgelerde illüminati tarikatına bağlı ajanların çanta tipi atom bombalarını her ülkeye sokup gizledikleri ve bu çanta tipi atom bombalarını imha edebiliriz diye ülke liderlerini tehditle istediklerini yaptırdıkları iddiası çok dikkatimi çekmişti.

Abd ordusu da sanırım atom bombasının korkutucu etkisinden dolayı ülkeleri dize getirmek için belli bölgelere atom bombası konuçlandırıyor olabilir. Taktik aynı diye ABD ordusunu illuminati tarzı bir örgütün teşaronu gibi görmek doğru olmayabilir tabi ki.

Illuminati diye adlandırılmaya çalışılan bu yapı hakkında lider kadro vb. hiç bir detay bilinemediği için hedefleri nedir bilinemiyor. Bu yüzden çok ilginç ve korkunç iddialar dolaşıyor.

Saygılarımla.