Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Virtus junxit mors non separabit  (Okunma sayısı 5382 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 20, 2013, 12:20:46 öö

Sayın V.I.T.R.I.O.L. 'un imzasındaki "Virtus junxit mors non separabit" cümlesinin ne anlama geldiğini  paylaşabilir misiniz?Türkçe açıklamasını biliyorum. Daha ayrıntılı bilgi paylaşılırsa sevinirim. Kendisi uzun süredir online olmadığı için özel mesaj yoluyla iletmedim. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Aralık 20, 2013, 12:35:50 öö
Yanıtla #1
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın yazbenide,

Erdemin birleştirdiğini, ölüm ayıramaz. anlamına gelen latince  bir mottodur. Sanırım Kardeşliğin önemini vurgulamak için kullanılıyor.

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Aralık 20, 2013, 12:55:53 öö
Yanıtla #2

Sayın Arais, cevabınız için teşekkür ederim. O anlama geldiğini biliyorum. Daha ayrıntılı bir açıklama bekliyorum aslında. Sayın  V.I.T.R.I.O.L. siteyi ziyaret ederse daha iyi bilgi alabilirim sanırım.

Ocak 14, 2018, 10:43:26 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • 1717

Sayın V.I.T.R.I.O.L. 'un imzasındaki "Virtus junxit mors non separabit" cümlesinin ne anlama geldiğini  paylaşabilir misiniz?Türkçe açıklamasını biliyorum. Daha ayrıntılı bilgi paylaşılırsa sevinirim. Kendisi uzun süredir online olmadığı için özel mesaj yoluyla iletmedim. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Öcelikle hatalarım için şimdiden affınıza sığınırım. Bildiğimi söylemek maksatlı yazmaktayım. Bu söz bildiğim kadarıyla masonik yüzüklerde bulunuyor. Yüzük olmasının sebebi ise evlilikte olan yüzük gibi masonluk ile evliliği ifade eder yani ona sadakati gösterir. Ölüm bile bunu yani mason olduğunuzu ortadan kaldıramaz anlamına da gelebilir. Erdem veya fazilet olduğu sürece ölüm bizi ayıramaz gibi de çevirilebilir . Tabi bu çeviriye bir hayli kendi yorumumu kattım. Birebir çeviriden bahsetmiyorum. Birebir çevirisi bildiğim kadarıyla ve daha önce de yazıldığı gibi erdemin birleştirdiğini ölüm ayıramaz. Sevgiler.
Hominem te esse memento!