Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Albert Pike'nin 15 ağustos 1871 tarihinde yazdığı iddaa edilen mektup!!  (Okunma sayısı 5891 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 13, 2017, 12:13:13 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

“15 Ağustos 1871, Washington DC

İlluminati‘nin amacına ulaşması için öncelikle bir dünya savaşı çıkarmalıyız.

Bu sebeple Rusya‘da Çarlığı zayıflatıp, ateizmi ve komünizmi hakim kılmalıyız.

Ajanlarımız vasıtasıyla Britanya İmparatorluğu (İngiltere) ve Alman İmparatorluğu (Almanya) arasında gerginliği körükleyerek savaşa zemin hazırlamalıyız.

Ve 1.Dünya Savaşı sonrası, komünist düzeni iyice inşa etmeliyiz ki, tüm hükûmetleri yıkabilelim ve tüm dini düzenleri zayıflatabilelim.

Ardından İkinci Dünya Savaşı‘nı çıkarmalıyız ve bunu gerçekleştirmemiz için;

faşistler ve siyonistler arasında savaşla sonuçlanacak bir gerginlik oluşturmalıyız.

İsimleri Nazi olacak olan faşistleri, savaş sonunda yok etmeli ve savaş sonrası Filistin‘de israil devletini kurmalıyız.

İkinci dünya savaşı sürecinde uluslararası komünizm mutlaka hristiyanlığı dengeleyecek bir güce ulaştırılmalı.

Toplumlara ölçülü bir şekilde “Son Çöküş”ü yaşatacağımız zamana kadar bu denge bizim için gereklidir.

Üçüncü Dünya Savaşı‘nı çıkarmamız için;

İslam Aleminin liderleri ve siyonistler arasında ajanlarımız vasıtasıyla, ayrı düştükleri konular üzerinden gerginlik çıkarmalıyız.

Ve bu savaş, Müslüman Arap Dünyası ve israil devletinin birbirlerini yok edecekleri şekilde dizayn edilmeli.

Ve bu hengâme içinde diğer milletleri bu konuda, fiziksel, ahlaki, ruhsal ve ekonomik olarak çökmeleri için mücadeleye zorlamalıyız.

Nihilistlerin ve ateistlerin önlerini açmalıyız ve müthiş bir sosyal çöküş provoke etmeliyiz ki böylece bu kanlı kargaşa ve vahşetin doğurduğu korku içinde mutlak ateizm etkisi ortaya çıksın.

Ve insanlar her yerde vahşi devrimci azınlığa karşı kendilerini savunmak zorunda kalacak.

Daha sonra insanlık medeniyeti, bu vahşi yok edicileri imha edecek.

Ve birçok kişi hristiyanlıkta hayal kırıklığı yaşayacak.

Ve kimileri hayatta herhangi bir pusulası veya istikameti olmaksızın deizmi seçecek.

Ama bir düşünceden ötürü endişe duyacaklar.

Bu endişelerinin sebebi; nereye itaat edecekleri, neye yönelecekleri konusu.

Ve sonunda evrensel bildiriler, evrensel kurallar, evrensel mesajlar yoluyla Lucifer‘ın Saf Doktrininin ışığını almaya başlayacaklar.

Ve bu doktrin, sonunda tüm insanlık içinde genel dünya görüşü haline gelecek ve ona teslimiyet içinde olacaklar.

Hristiyanlık ve ateizmin fethedilmesi ve aynı zamanda yok edilmesinden sonra ortaya çıkacak olan bu genel dünya görüşü, dünya genelinde Muhafazakar hareketlere de sebep olacaktır…”
« Son Düzenleme: Temmuz 13, 2017, 12:17:18 ös Gönderen: ARARAT »
Güneş ışınları neyse kara toprak için gerçek aydınlanmada odur bu dünyada Doğanlara...

Temmuz 13, 2017, 12:46:08 ös
Yanıtla #1

Sayin Ararat,Yazinin hangi kaynaktan alındığının isminide kaynak olarak verirseniz daha iyi olur.Bu yazi ilumunati diye yazınca cikiyor.Yeni dünya duzeni"The New World Order"olarak geçiyor.Yeni dünya düzenin son düşes iki kisim plani kaldi.Biri İran,biri Türkiye.İran askeri olarak güçlü.Ama halka baski ve zorbalikla teokrasiyi egemen kıldığı icin Suriye'deki gibi kiskirtici bir halk ayaklanmasi ile özgürlük ve demokrasi getireceğiz diye bahaneyle saldirabilirler.Demokrasi olmayan ülkelerde halk cabuk kandirilir.Turkiyeyi aciklamama gerek yok.Zaten başımızdaki yonetim yeni dünya düzenine çalışıyor.Askeriyeyi darbe bahanesiyle dağıtmasınin sebebide zaten yeni dünya düzeni icin.Bir video ile açıklanabilir.Saygilarimla..                                                           https://youtu.be/aGdM7_mr60M
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Temmuz 13, 2017, 02:58:32 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yanlış hatırlamıyorsam Albert Pike'ın Morals and Dogma adlı kitabından alıntı olduğu iddia edilen bu yazı daha önce forumda gündeme gelmişti. Morals and Dogma'nın Türkçe çevirisini daha önce aramama rağmen bulamadım.
Albert Pike'ın böyle birşey yazıp yazmadığı ancak Morals and Dogma kitabını okuyanlar bilir.
Elimde Morals and Dogma kitabından bazı bölümlerin Türkçe çevirisi olmakla birlikte bahsedilen yazı kitabın yazılış amacına uymuyor.
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Temmuz 13, 2017, 10:02:25 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Katılmıyorum ; Yeni Dünya düzeninde Halklar zenginleşecek ve Ticaret çok gelişecek. İnsanlar eski evlerini yeni evlerle değişecek arabalarını değişecek daha bir sürü gelişme olacak . Barış dünyaya hakim olacak o kadar milyar dolarlık yatırımların ürettiği malları alacak İnsanlar olmalı  diye düşünüyorum ...

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Temmuz 25, 2017, 07:33:10 ös
Yanıtla #4

Tıpkı bir bilimsel gelişme yaşandıktan sonra "zaten Kuran'da var bunlar" demek gibi, dünyada bir şeyler olduktan sonra "aslında bunu bir kahin önceden söylemiş" söylentisi yaymak farazi kahve sohbetinden öte bir şey değil.

Yazı kesinlikle fanatik bir müslüman/hıristiyan birinin elinden çıkmış gibi... Ateizm ve Komünizm kelimelerini sık sık tekrar edip "Lucifer" ile özdeşleştirerek kendi paranoyasını başkalarına da yedirmeye çalışmış. Bizim ülkemizde de ismini vermeyeceğim bir blogger var, o da böyle Komünizm & Ateizm & Satanizmi ortak hareket eden kavramlarmış gibi sunuyor (anlayan anladı).

Zaten "Nazi" terimi 1870'lerde yoktu bile. Nasyonal Sosyalist kelimesinin kısaltması, daha terim ortaya çıkmadan nasıl bir mektubun içinde yazılıyorsa artık... :)
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana