Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sinir sisteminde birikebilen bir tortu maddesi olabilir mi?  (Okunma sayısı 14520 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 21, 2020, 08:52:05 ös

Bundan yaklaşık 9 yıl önce, 11 yıldır devam eden majör depresyonun en dibindeyken, üzüntü ve endişenin tavan yaptığı ve artık tamamen yok olmak istediğim bir dönemde, değişik bir olay gelmişti başıma. Tüm vücudumda sanırım aşağıdan yukarıya ve ya yukarıdan aşağıya da olabilir, bir elektriksel yanma hissettim, sanki sinir sistemimde birikmiş bir tortu yanıp kül oldu. Çok garip bir histi. Sonrasında ise tamamen rahatlamıştım ve bu sürecin devamında karakterim de bir miktar değişti, bir nevi yeniden doğmuş gibi olmuştum.

Eğer forumda nöroloji, psikiyatri, fizyoloji ve ya nöropsikiyatri alanında eğitim almış biri varsa bu durumun ne olabileceğini bana söyleyebilir mi?

Sevgiler.
« Son Düzenleme: Nisan 21, 2020, 09:00:24 ös Gönderen: Mandıra Filozofu »
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Nisan 21, 2020, 08:58:20 ös
Yanıtla #1

Yani bir nevi Wade Wilson’ın işkenceyle mutasyona uğrayıp Deadpool olması gibi.  ;D

Sevgiler.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Nisan 21, 2020, 09:33:57 ös
Yanıtla #2

Sayısız nedenler yüzünden insan vücutu ruhsal açıdan dibe vurduğunda,vücut benliği yeniden güçlendirmek için belli hormonlar salgılar.Bu da kişide olmayan bir gerçeklik yaratıp ego patlaması yada kendini doğa üstü bir kişi olarak görme olarak sonuçlanır.

Hormonlar düzeldiğinde kişi normale yakın bir hal alır ve zamanla o benliğinin üzerine bir benlik oluşturur.Fakat kendini doğa üstü bir kişi sandığı benliğini içten içe yaşatır ve onu sürekli anlamlandırmaya çalışır.Sandığı kişiliği ile asıl olduğu kişiliği her çatıştığında yeniden ruhsal sorunlar ortaya çıkar.

Birey çoğunlukla doğa üstü kişiliğini toplum içinde sürdürmeye çalışırken altında ezilir ve döngüyü tekrarlar.

Aslında hastalık yoktur, hasta vardır.Doktorların hastalığı ise, teşhis koymak.Ben doktor değilim lakin gözlemlemeyi severim.

Saygılar
« Son Düzenleme: Nisan 21, 2020, 09:39:17 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Nisan 21, 2020, 09:39:45 ös
Yanıtla #3

Güzel gözlemleyip, iyi analiz etmişsiniz sayın Tık Tik Tak. Teşekkürler.

Benim merak ettiğim o elektriksel yanma olayı? Çok ilginçti gerçekten. Bir nevi birşey çıktı gitti vücudumdan. Bu sinir sisteminde birikmiş bir madde mi onu merak ettim.

Sevgiler.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Nisan 21, 2020, 09:47:49 ös
Yanıtla #4

"Sempatik ve parasempatik" sinir sistemini bilirsiniz; av ve avcı gibidir.Yada depresyon ve anksiyete.Sizi harekete geçiren Sempatik sinir sistemi olmuş.
Sen Özelsin

Nisan 21, 2020, 09:55:25 ös
Yanıtla #5

Daha çok dopaminin düzeyiyle alakalı bu süreç ama benim olayım dopamin yüksekken olmadı dopaminin aşırı baskılandığı bir psikolojik dönemde olmuştu.

Sevgiler.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Nisan 21, 2020, 10:03:21 ös
Yanıtla #6

Ne denir ki şimdi, kök çakranızdaki tıkanıklık açılmış diyim; rahatlayalım. :)
Sen Özelsin

Nisan 21, 2020, 10:11:42 ös
Yanıtla #7

Desene baya bir tıkalıymış  ;D

Zor açıldı saolsun  ;D ;D

Belki de pineal bezde biriken tortu gitmiştir. Ben de anlayamadım.

Sevgiler.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Nisan 21, 2020, 10:39:44 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Özellikle kış aylarında yün giymenin de etkisiyle vücutta oluşan statik elektrik kas ve iskelet sistemine hatta belki de nörolojik olarak beyne zarar verebilecek boyuta gelebilir diye biliyorum. Plastik tabanlı ayakkabılar da bunu atmayı zorlaştırıyor. Mutlaka derinlemesine teknik detayları vardır ve de sizinki de bunun atılması gibi bir durum olabilir belki... Tabi siz bir doktor olarak daha iyi bilirsiniz yada bu alanlarda uzman birisi daha net bilgi verebilir bizlere...
Saygılar.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

Nisan 21, 2020, 10:41:50 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Desene baya bir tıkalıymış  ;D

Zor açıldı saolsun  ;D ;D

Belki de pineal bezde biriken tortu gitmiştir. Ben de anlayamadım.

Sevgiler.

Epifiz bezindeki tıkanık ise giden, o yanmadan ben de istiyorum. 😀
Sevgiler.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...