Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ZAMANSALLIK- LAZAMAN- LAMEKAN- İZAFİYET TEORİSİ IŞIĞINDA  (Okunma sayısı 9443 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 18, 2008, 08:34:01 öö
Yanıtla #20

Öncelikle Sn Sevil ne kadar kavramları karıştırmış olsan da anlamış olduğunu düşünüyorum.Zamanın  4 boyutu değil evrenin 4 boyutu var ve 4.boyut zamandır.Zamanın uzayda ve dünyada neden farklı olduğuna gelince Tanrı'nın bir hikmetidir diyebilirim ancak Einstein'in şu teorisi hem zamanın farklı oluşunu hem açıklıyor hem de zamanda yolculuğun yapılabilirliğini mümkün kılıyor.Einstein 1915'te izafiyet teorisiyle birlikte ışığın düz bir çizgi şeklinde olmadığını eğilip bükülebildiğini kanıtladı ve teoriye göre ışık bi yıldızın yakınından geçerken çekim kuvveti nedeniyle yolunu değiştiriyor ve dev kütlelerin yakınındayken ise zaman yavaşlıyordu.Bunun açıklaması ise ağır ve dönen cisimler eksenleri çevresinde hareket ederken zamanı büküyor ve çevrelerine doluyordu.Einstein bu kuramı sayesinde zamanda yolculuğun mümkün olabileceğini kantıtlamıştır.Bunun dışında Stephan Hawking de zamanda yolculuğun olabileceğini açıklamıştı ve hem Einstein'in izafiyet teorisini hem Stephan Hawking'in karadelikler teoremini hem de kuantum fiziğini gözönüne alarak araştırma yapan teorik fizik profesörü Kip Thorne zamanda yolculuğun şimdiye kadar araştırılmamış olan ve karadeliklerin tek yönlü olmasının aksine çift yönlü olan "kurt delikleri" yle yapılabileceğini savunmuştur

Evet, Sevgili Marti; Karadelikler benim de bir zaman ilgimi ceken onemli bir mevzuydu ve yaptigim bir arastirma neticesinde Dunyamizin saniyorum ki 1981 li yillarda buyuk bir Karadelikten gectigi / gecirildigi ve bununla birlikte Dunyadaki butun Canlilarin 6 gun sureyle uyutulduklari ve sonrasinda ise zaman farki olmamis gibi herkes bir sonraki gunun takvim itibariyle tarihini yasadiklarini sanmislardir ki; yine Dunyamizin onumuzdeki surecte tekrar bir Karadelikten daha gecirilecegi saptanmistir. Boylelikle Dunyamizin tam yok olusu degildi yeniden dogma misali yepyeni bir Gezegene donusecegi hakkinda bilgi sahibi olmustum.

Saygilar..
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.