Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonların savaş ve afet bölgelerinde yaptığı yardımları öğrenebilir miyiz?  (Okunma sayısı 8898 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 11, 2008, 06:31:18 ös
  • Ziyaretçi

bu gibi bölgelerde yani insanların en çok yardıma ihtiyacı olduğu bölgelerde onlara ne gibi yardımlar yapılıyor masonlar tarafından?merakımı bağışlayın ama bir sorum daha var.birgün cuma namazında caminin din görevlisi "afet bölgelerine biz yardım götürmezsek masonlar yardım götürürler ve o insanların dinlerini sömürürler" demişti.bu ne kadar doğru?şu ana kadar masonluk hakkında öğrendiklerime ve hissettiklerime bakınca doğruluk payı vermediğimi belirtmek istiyorum ve sizin de fikirlerinizi öğrenmek isterim.

Saygılarımla

Aralık 11, 2008, 09:24:07 ös
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin karakan,

Yaptigimiz yardimlar hakkinda konusmaktan genellikle hosnut olmayiz. Yardimlarimizi ilan etmez, haberler ile duyurmayiz. Ancak kisaca size afet bolgelerine Masonlarinda yardimlar yaptiklarini soyleyebilirim.

Bahsetmis oldugunuz sayin din gorevlisinin soyledigi kismen dogrudur. Eger onlar yardim goturmezlerse bizler gotururuz.

Onlar yardim goturseler dahi bizler yine yardim gotururuz. Musluman yada hiristiyan olmasi onem teskil etmez. Yardim yapilacak kisilerin hangi dine mensup olduklari arastirilmaz. Din hakkinda o kisiler ile gorusulmez.

Sonuc olarak duymus olduklariniz yanlistir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Aralık 11, 2008, 09:42:26 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Gizli denilen örgüt veya bir gruba üye olmamama rağmen bir Mason olarak kendi adıma olduğu bilinmeden yardımlar yaptım afet bölgesindeki afetzedelere. Hatta bir aileye burda kirada olan evimizi verdiğimizi kendilerine gelene kadar kira ödememelerini söyledik. Benim tanıdığım ne kadar iyi niyetli mason kardeşlerimde ellerinden gelenleri yaptılar... Elimize bir bayrak alıp veya kamera çağırıp orda çadırlar açıp kendimizi göstermeyi pek sevmiyoruz(şahsım adına konuşuyorum). Burda anlattıklarımda kesinlikle masonluğu bağlamaz bilinmesini isterim..

Saygılarımla..

Aralık 11, 2008, 09:56:32 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Camiide bunu söyleyen din görevlisine "nerden böyle bir şeyi çıkarttınız dediniz mi"? Sordunuz mu bunu?

bu ne kadar doğru?şu ana kadar masonluk hakkında öğrendiklerime ve hissettiklerime bakınca doğruluk payı vermediğimi belirtmek istiyorum ve sizin de fikirlerinizi öğrenmek isterim.

Aralık 14, 2008, 03:37:36 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

hayır sayın M.Akyol bu öncelikle orada dini görevlerini yapan insanlara saygısızlık olur
« Son Düzenleme: Aralık 14, 2008, 03:54:20 ös Gönderen: karakan »

Aralık 14, 2008, 03:49:35 ös
Yanıtla #5

Neden saygısızlık olsun ki ? Ben olsaydım sorardım. Sorgulardım. Demekki bunun altında başka bir sebep vardır diye kurcalardım. Malum Akıl sahibiyiz. Körü körüne birşeye inanmak bağnazlık olur ama dimi?

Dikkatimi birşey çekti de :

birgün cuma namazında caminin din görevlisi "afet bölgelerine biz yardım götürmezsek masonlar yardım götürürler ve o insanların dinlerini sömürürler" demişti.

Sadece garipsediğim kısmı aldım. Diğer kısımları beni bağlamıyor ( Masonlardan özür dileyerek ) . Her neyse, demekki bu Amaç taşınmış olup Din Misyonerliği bu şekilde yapılıyormuş. Haksız mıyım? 
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Aralık 14, 2008, 03:53:27 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Bay Karakan doğru haklısınız, en iyisini yapmışsınız.Sonuçta dini görev yapan insanlara çok büyük ayıp olurdu.

Onlar atsalarda tutsalarda,onlar asılsız şeylerde söyleseler onlar bizim toplumumuzda soylular sınıfından sonra gelen din görevlileri sınıfı,bizler de üçüncü sınıf yani koyunlar.Onlar ne derse doğrudur.Onlara birşey söyledinmi dinden çıkarsın.

saygılar

hayır sayın M.Akyol.bu öncelikle orada dini görevini yapan insanlarımıza saygısızlık olurdu.

Aralık 14, 2008, 04:05:36 ös
Yanıtla #7

Bay Karakan doğru haklısınız, en iyisini yapmışsınız.Sonuçta dini görev yapan insanlara çok büyük ayıp olurdu.

Onlar atsalarda tutsalarda,onlar asılsız şeylerde söyleseler onlar bizim toplumumuzda soylular sınıfından sonra gelen din görevlileri sınıfı,bizler de üçüncü sınıf yani koyunlar.Onlar ne derse doğrudur.Onlara birşey söyledinmi dinden çıkarsın.

:D Bırak ya, bazı yerlerde birebir gözlerimle şahit oldum. O kadar çok neredeyse tövbe estağfurullah tapılacak pozisyona getirmişler ki, hatayı açıkçası hangi tarafta bulabileceğimi şaşırmış vaziyetteyim. Ya tamam bütün Dinlere karşı Saygımız sonsuzdur ama bu şekilde olanlara değil. Çünkü Kul, Kula asla köle olamaz. Her Insan, kendi ayakları üzerinde durmalıdır ve Aklıyla- Mantığıyla hareket etmelidir. Bunları gördükçe hakikaten de bazı şeylerden dolayı üzülmüyor değilim. Beni detayı ilgilendirmez ama ( kendi kendimden sorumlu olduğum için ) şahsen ben, Atatürk gibi @ Ali gibi, Isa gibi güncelliğimize dönecek olursak U. Mumcu gibi, A. Taner Kışlalı gibi Sayın skullG gibi ( Hukuk Alanında) (espri mahiyetinde sölüyorum :D)  Aydınlarımızın önünde Saygı'yla eğilirim çünkü Onlar bana birşeyi dikte ettirip empoze ederek beyin yıkama metoduyla Kendilerine kul köle ettirme zihniyetini taşımıyorlar ki, üstelik Kendimizi Aşmamız için Değerli Bilgilerini sunma Nezaketinde göstermişlerdir.

@Ali'nin dediği gibi; '' Bana bir Harf  öğretenin 40 yıl kölesi olurum diye ''...

Ama dikkatinizi çekerim: Bilgi'nin Değerine itibarla..   
« Son Düzenleme: Aralık 14, 2008, 04:11:39 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Aralık 17, 2008, 11:51:36 öö
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı
Masonların savaş ve afet bölgelerinde yaptığı yardımları öğrenebilir miyiz?

Cok yanlis bir soru.
Adamlar hicbir yardimlarini soylemediklerini, reklam yapmadiklarini yazip duruyorlar... PEKI AFET BOLGESINE NE YARDIM YAPTINIZ? diye bir mesan gonderilebiliyor. Ya arkadasim oncelikle bir yardim kurulusu her yere yardim etmek zorunda degildir. afet bolgesine yardim etmis olsalarda olmasalarda seni ilgilendirmez. Cunku sen oranin uyesi yada mufettisi degilsin.

yardim dernekleri istedikleri yere ayrdim yapar, istedikleri yere yapmazlar. bu onlarin kararidir. yani sirf masonlara laf edecek yer araniyor gibi geliyor bana. BAK AFET BOLGELERINE YARDIM ETMEMISLER.  GORDUNUZMU? YARDIM DERNEGI BILE SAYILMAZ BUNLAR ASLINDA gibi yorumlar yapilmasi derdinde olan kizdirici yaklasimlar oldugunu dusunuyorun.

Aralık 17, 2008, 01:36:31 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

saygılar

hayır sayın M.Akyol.bu öncelikle orada dini görevini yapan insanlarımıza saygısızlık olurdu.

bence bırakalım yanlışlarıyla ya da doğrularıyla yaşasınlar."koyun" kelimesini hiçbir insana yakıştıramıyorum.saygılarımı sunarım.