Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Bayanın saçından cinsel anlamda etkilenen bir erkeğe kişilik testi yaptırsak sonuç ne olur?

Erkek sapık çıkar
41 (60.3%)
Erkek bayanları kıskanan bir erkek çıkar
1 (1.5%)
Bu gayet normaldir
26 (38.2%)

Toplam Oy Verenler: 35

Gönderen Konu: Bayanın saçından cinsel anlamda etkilenen bir erkeğe kişilik testi yaptırsak  (Okunma sayısı 38031 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 16, 2011, 12:06:53 öö
Yanıtla #40
  • Uzman Uye

Sayın Prometheus, düşüncelerinize büyük ölçüde katılıyorum. Ne var ki ; bazı arkadaşlarımızın   konuları  saptırdıklarını zannediyorum. Baksanıza, size milyonlarca yıl öncesinden  nasıl  haber aldığınız gibi bir soru tevcih edilmiş. Aslında  bilim bunları çoktan çözdü. Artık deneylerle (CERN deneyi) evrenin var oluşu bile ıspat edilme noktasına geldi neredeyse. Ben çok uzun cümleler yerine kısa ve öz olarak anlatımı yeğlerim (Arif olan anlasın) . Burada bir televizyon kanalında izlediğim bir programdan kısaca bahsederek konunun daha iyi anlaşılmasına yardımcı olmak istiyorum.
         "Televizyon programında iki bilim adamı ile iki ilahiyat profesörü  tartışıyorlardı, sunucu, bilim adamlarına evrenin oluşumu ile ilgili bilimsel verilerden söz etmelerini  istedi. Bilim adamı,-evrenin 14,5 milyar  yıl gibi bir süre önce bing-beng  sonucu oluşumun başladığını ve sürecin devanede  gelerek tahminen 3,5 milyar yıl önce insan neslinin var olmaya başladığını, yer kabuğu, denizlerin dip oluşumları, karbon testleri gibi bir çok bilimsel deneyden bahsederek -  sunucuyu tatmin etmeye çalıştı. Sunucu aynı soruyu  ilahiyat profesörlerine  sordu. Alınan cevap çok kısa ve özdü." Allah ol dedi oldu" işte bu.
           Bunun için ben diğer başka yazılarımda da hep bunu savundum. Din ile bilim aynı platformda tartışılamaz. Birisi  aksi ıspat edilinceye kadar ıspata dayanır. Bir diğeri ise salt inanca dayanır. Arkadaşımızın biri "sorgulanmak istedikten sonra her şey sorgulanabilir" diyor. Pekiyi bir Müslüman Kur'anı , bir musevi Tevrat'ı,  bir Hırıstiyan İncil'i  sorgulayabilir mi ?  Asla. Neden. Çünkü ; Allah kelamı sorgulanamaz.
          Yukarıda da belirttiğim gibi  bu yazdıklarımı genişletir  genişletir 100 sayfaya yayacak şekilde de  yazabilirdim. Ben böylesini tercih ediyorum.
          Saygılar-sevgiler.-
"Vur ama dinle beni"

Nisan 16, 2011, 04:33:40 öö
Yanıtla #41
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Boş verin sayın alşah, alıştık diyeceğim ama hala insanı etkiliyor.
Hala insanı bu tarz yaklaşımlar çok üzüyor.
Yıllarca okuyor, öğreniyor, araştırıyorsunuz. Kendinize, kendinizce bir hayat anlayışı, bir evren görüşü yaratmaya çalışıyorsunuz.  Hayatınıza bir anlam vermeye, verdiğiniz anlamı daha ileriye götürmeye çalışıyorsunuz, çünkü biliyorsunuz ki gelişmenin sonu yok.  Sadece arayış içinde bile olmanın inanılmaz mutluluğunu yaşıyorsunuz. Geliştikçe, sonu olmayan bir yolda gittiğinizi ama her adımda eskiye göre daha ileride olduğunuzu biliyorsunuz. Bu hazzı paylaşmak, daha çok tartışmak, daha çok bilgiyi, tecrübeyi öğrenmeye uğraşıp duruyorsunuz.
Ancak öğrendiklerinizi pekiştirmek, bir yerde hata yapıp yapmadığınızı görmek ve daha iyi olabilmek adına diğer insanlara koşuyorsunuz. İşte ben bu yüzden masonlar.org sitesine uğradım. İnandıklarımı savunmak veya başkalarına dayatmak için değil, inandıklarımın sorgulanmasını sağlayıp geliştirmek için. Bu gelişmeye bayılıyorum.

Ama soruya bakın ve bir fayda görün. Sizin onca iyi niyetinize, onca uğraşınızla oluşturduğunuz ve yoğurduğunuz bilgi birikimiyle dalga geçiliyor, ciddiye bile alınmıyorsunuz.
Bilmiyorlar ki bir inanç ancak belli bir bilgi birikiminin üzerine oturmalı, emek harcanmalı, tartışılmalı, geliştirilmeli, yeri geldiğinde eleştirilmeli. Bütün bunların içinden sağ salim çıkacak bilgilerle inanç oluşturulmalı.
Her bilginin başka bir bilgiyle pekiştirilmesi gerektiği, başka tecrübe ve bakış açılarıyla eleştirilmesi gerektiğine inanan birisiyim. Durağan şeylerden hiçbir haz almam. Bu yüzden de bu gün, ne dinciyim ne ateistim diyebiliyorum. Bütün sevgime, coşkuma rağmen yarın yanlış gördüğümü bırakmam gerektiğine inanırım. Bunca şeylere kafamızı yorarken, birilerin gelip sizi küçük düşürmeye çalışması ne acı değil mi?
Boş verin sayın alşah, zamanımızı daha güzel şeylere harcayalım bence.

Ayrıca beğenilerinizden dolayı çok teşekkür ederim.

Saygılarımla…
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Nisan 16, 2011, 10:48:29 ös
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

Prometheus ,
sadece bir soru sordum farklı yaklaşımlarınızla anlamak istediğiniz gibi anladınız.
1.İlk önce benim dinime saygı gösterin ki saygı görün.
2.Allah ı ve dinleri sorgulamak sizin haddiniz değildir.
3.Haddinizi bilmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Bizim inancımıza göre insanlık Adem ile Havva dan başlamıştır.Din ve bilim birbirinden ayrı değildir.Kutsal kitapların insanlara naklettiği bilgiler bilimsel olarak daha yeni anlaşılmaya başlanmıştır.Allah yok diyor iseniz size söyleyebileceğim birşey yok.Amacım ın sizinle tartışmak olmadığını belirtmek isterim.

Nisan 16, 2011, 11:24:51 ös
Yanıtla #43
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Haddimi mi bildireceksiniz?

Bu konuda açıklamayı site yönetiminden bekliyorum.
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Nisan 16, 2011, 11:40:14 ös
Yanıtla #44
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın alşah sorum size, bu konularda sanırım sizden bir şeyler öğrenebilirim. :)

Dinlerin referansları yine kendileridir. Hiçbir net kanıtları olmadığı gibi, sadece korku saçarlar. Bütün kitaplarda kıyameti olan, sonsuz acılarla bir tehdit vardır. Böyle bir Yaratıcıya sevgi dolu diyebilir miyiz?
Asıl merak ettiğim konu ise şu, geleceği bilen bir Yaratan nasıl olurda bizi sorgular. Bazı cahil kesimin bunun için söylediği şudur; Ama Allah sana akıl fikir vermiş. Ancak bu seferde gelecek benim aklıma fikrime kalmış oluyor, Yaratan geleceği bilememiş oluyor. Bunu ayırt edemedikleri içinde keser atarlar. Sizce buna nasıl bir açıklama getirilebilir?

Lütfen sorumu yanış anlamayın, sizi bilgili ve mantıklı biri olarak gördüğüm için ve sadece öğrenmek amacıyla soruyorum.

Saygılarımla...

Nisan 16, 2011, 11:43:22 ös
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

Size haddini bildirecek olan ben değilim tabiki yoktan var edendir.Dinime saygı göstermenizi haddinizi aşmamanız gerektiğini ifade etmek istedim.Site yönetiminin ifade etmek istediğimi daha iyi anlaması için kısaca belirtmek istedim.

Cenneti göremeyen göz cehennemi görmekten kendini nasıl alabilir ki.
« Son Düzenleme: Nisan 17, 2011, 12:13:15 öö Gönderen: Mavi Boaz »

Nisan 17, 2011, 12:01:04 öö
Yanıtla #46
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın mavi boaz bana bir şey yazmayın, açıklama yapmayın demiştim.
Sizin bilginiz bana göre havada kalan şeyler. Size saygı duyanların da ya yakıldığını yada içeride çürütüldüğünü biliyorum. O yüzden sizden saygı falan beklemiyorum. Hatta hiç saygı göstermemeniz benim için daha iyi. Saygıyı beklediğim kişiler zaten bana gösteriyorlar ve ben bundan çok da memnunum.
site yönetimininde daha iyi anlaması için yaptıklarınıza bir şey diyemem elbette.
« Son Düzenleme: Nisan 17, 2011, 12:05:15 öö Gönderen: Prometheus »

Nisan 17, 2011, 01:40:56 öö
Yanıtla #47
  • Ziyaretçi

Mesnetsiz yazılarınızı merakla bekliyorum kendinizi bu şekilde deşarj edebilirsiniz tabiki.Bana birşey yazmayın demişsiniz fakat bu yazınızı sanırım sadece siz görüyorsunuz :).Size iyi paylasımlar diler ve artık sizi muhattap olarak görmediğimi son olarak belirtmek isterim.

Forum kurallarına aykırı davranışlarım var ise herkesten özür dilerim.

Şubat 09, 2012, 02:52:27 öö
Yanıtla #48
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Kadına "kadın" demeyi ayıp sayarak yerine "bayan" denmesinin altında yatan dile yerleşmiş gizli cinsel sebep neyse, erkeğin saç telinden etkilenmesinin sebebi de odur.

Saygılarımla.
"Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarıdır."
Ludwig Wittgenstein

Şubat 09, 2012, 07:44:40 öö
Yanıtla #49
  • Uzman Uye

Sn. Prometheus kardeşim araya girdim, Sayın Alşah'ın cevaplamasını istediniz izninizle; küçük bir dip not ilave etmek istiyorum .Kuran' daki Keyf suresini baz almada fayda var kanımca, birde Allah katında zaman meftumunun olmadığı penceresinden konuya bakmalıyız .Son söz burası imtihan dünyası ve biz, imtihan için buradayız sonuçta bizim ne olacağımızı İnanç açısından biliyor fakat biz bilmiyoruz sonucu o yüzden burdayız bence saygılar.    Not: Bilinmiyeni araştırmak güzeldir fakat ; bu konu ancak tüm insanlar için ÖLÜNCE tam manasıyla çözülecek bir konudur gerisi tefarruat ,sonuçta giden seferinden daha dönmedi Ölüm diyarından. 8) 8) 8)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus