Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: BUGÜN MUSTAFA KEMAL OLMAK  (Okunma sayısı 11503 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 10, 2012, 09:48:13 öö
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bugün alıntı yazı aktarmadan safiyane sabahın zindeliğinde atama olan belkide iç  hasretimi dökeceğim.Umarım başarırım.

Atam izin verirsen eğer bugün seni sevenler mustafa kemal olalım ,bize dikte edilen değilde selanikli mustafa kemal olalım halis mulis
nedenmi bugün bu halkın belkide en çok ihtiyacı olan şey birer mustafa kemal olmak becerebilirmiyiz yada herkes becerebilirmi bilemiyorum ama kendime güveniyorum.İhtiyacımız var devrimci kafana tıpkı fatihin yeni bir çağ başlatması gibi bir güneş gibi doğdun bu garibanlığa itilmiş sefilliğe terkedilmiş bitirilmiş gündüzü bile kararmış halkın üzerine.

Biliyorum herşeyi tek başına yapmadın sana benzeyen bir çok arkadaşın vardı lakin önder ve lider olan ve olabilen bir sen vardın öne çıktın.
Türkün üzerine kabus gibi çöken bağnazlığı o keskin devrimlerinle yok ettin o yılların mustafa kemali olmak isterdim nedenmi isterdim aynını yapmak için.Bedeli ne oluırsa olsun aynını yapardım çünkü devrim böyle birşey değişim hekesin hoşuna gitmez sancılı olur o yüzdendir bu kadar sevilip bu kadar hakaret görmen.Seni sevenlerde çok hatalar yaptı atam sen yaşasa idin o garabet atatürkü koruma kanunu çıkarttırmazdın bilirdinki halkının gönlündeki yerin o kağıdın üzerindeki yerden daha korunaklı.

Atam sen bugünmü öldün bugünmü doğdun bu türkün kalbine söyle seni nasıl sevelim 1881 i doğum yılını kimse anmaz lakin ölümün dendiğinde anılırsın gel anlaşalım bugünü ölüm değilde senin doğum günün yapalım tıpkı mevlananın dediği gibi olsun şeb,i aruz.
Yeni mustafa kemaller çıksın diye kutlayalım artık bu 10 kasımı ölümün kasveti ve hüznü ile değil biz her yıl bugün yeni mustafa kemaller olalım ama sadece seni sevenler.Yeniden yeşersin içerimizde ahde vefa duyguları yeşertelim.Sen ölmezsen eğer kimse arkandan bu kadar atıp tutamaz belki yeni mustafa kemaller çıkar biz bugün mustafa kemal olalım.

seni milyonlarca insan gibi hiç tanımadan sevdim bu mümkünmü demekki oluyormuş,sana bu ülkede borcu olan milyonlarca türkten biriyim ben ama sana bugün borcum yok atam çünkü bugün ben MUSTAFA KEMALİM.

Saygılarımla

Ruhun şad olsun atam
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 10, 2012, 10:12:19 öö
Yanıtla #1
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın Karahan,içinizi dökerek yazdığınız yazı için şahsım adına teşekkür ederim.Çünkü unutturulmak istenen değerleri bir yerlerde savunmak çok önemli.Sadece bugün MUSTAFA KEMAL OLMAK değil   HERGÜN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK OLMAK. Dağ başını duman almışsa,o dumanı dağıtmak bizim görevimizdir.

Saygılarımla...
Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
(Socrates)

Kasım 10, 2012, 10:22:04 öö
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Symbol
Haklısınız aslında hergün mustafa kemal olmak lazım ben bu memlekette bunun  mümkün olabileceğini biliyor ve inanıyorum.Şansıma son 1 ayda hem dumlupınar şehitliğini görüp ziyaret ettim resimlerinide foruma koydum hemde geliboluyu bir uçtan bir ucuna geçen hafta dolaştım,ben atatürkü orada gördüm hissettim onu conk bayırında vurulduğu yerde gördüm onu anafartalara giderken gecelediği yerde gördüm onu sadece onu değil orada yatan binlerce mustafa kemali gördüm orada mistik bir ortam vardı ilk defa gittim ve çok etkilendim sanırım şu kanıya vurdum oraları görmeden bu milletin nasıl kurtulduğunu ve bağımsızlık mücadelesi vediğini anlamak mümkün değil.57.alay şehitliğinden tutun seddülbahire kadar mustafa kemalin gitmediği ayak basmadığı yer yok sokmamış emperyalistleri bu vatana oralarda kokusunu aldım onun sanki oralarda dolaşıyor conk bayırında onun keşif yaptığı yerde yine keşif yapıyordu.En kötüsü unutuyoruz galiba geçmişimizi.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 10, 2012, 10:59:59 öö
Yanıtla #3
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sn.Symbol
Haklısınız aslında hergün mustafa kemal olmak lazım ben bu memlekette bunun  mümkün olabileceğini biliyor ve inanıyorum.
.En kötüsü unutuyoruz galiba geçmişimizi.
Sayın karahan,
 Atatürk Cumhuriyeti'nin temel direklerinden olan 'laiklik' ilkesi artık 'din özgürlüğü' olarak ele alınmaktadır;eğitim birliğine son verilmiştir;misakı milli sınırlarının 'yerel özerklik' ile değiştirilmesinin yolu açılmaktadır;çağdaş demokrasinin,devletin olmazsa olmaz kuralı 'güçler ayrımı' nın,en önemli ayağı olan 'YARGI' iktidarın durumuna getirilmiştir.Böyle bir ortamda inanın hepimizin dileğinin gerçekleşmesini çok isterim.
Evet Sayın Karahan biz Türk toplumu olarak herşeyi unutuyoruz.Unutmammız gereken en önmeli şey ise;Cumhuriyetimizi, 1923 Atatürk Devrimi'nin ilkeleri doğrultusunda ''Atatürk Cumhuriyeti'' olarak belirlenen kimliğine yeniden kavuşturmak ve yine gençliğin birinci görevinin bu ''Atatürk Cumhuriyeti''ni sonsuza dek korumak ve savunmak olduğunu düşünmekten insan kendini alamıyor.Çünkü bilindiği gibi,Atatürk'ün ''Gençliğe Hitabesi''nde onlara yüklediği görev budur.
Saygılarımla...
Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
(Socrates)

Kasım 10, 2012, 11:31:16 öö
Yanıtla #4
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu yürekten deyişleri onaylarım.

(Yazıdaki tümce ayırımsızlığını bugün göz ardı edebilirim.)

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Kasım 10, 2012, 01:22:56 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Ben sadece O insanın ancak emri altında neferi olurum. Rahmet olsun ,ruhu şat olsun ...
Bu vesile ile Anne ve Babasının da Ruhları Şat olsun .
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 10, 2012, 02:12:33 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

Sn Karahan duyguların samimi olarak ifade etmiş. Yüreğinde Atatürk sevgisi olan herkese selam olsun. Saygılarımla.
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Kasım 10, 2012, 06:21:19 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Uzman Uye

BEN ATATÜRKÜ BURADA GÖRDÜM

EDMUND BURKE

Kasım 10, 2012, 09:23:16 ös
Yanıtla #8
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bugün ve yarın Mustafa Kemal olmak demek; ülkesini sevip akıl yolunu takip etmek demektir. Barışçıl olmak demektir, hayatın her kademesinde. Saygılı olmaktır insanlığa, saygı ve sevgiyi yıkmaya çalışana yol göstermeye çalışmaktır, kaybettiği değerleri bulması için. Bilgiyi yorumlamaktır, yorum için mantıklı olmayı ve analiz etmeyi öğrenmektir, yöntemler geliştirip. Ahlakı korumaktır, bunu etik ile birleştirip erdem ile sağlamlaştırmaktır; böyle daha doğruya gidilir ancak. İyi bir insan olmaktır, etkin bir insan olunursa ülkeye fayda sağlanır, görüşler gelişir ve başka ufku açık parlak beyinlere örnekler teşkil edilir.

Bilim ışığında yeni nesiller yetişirken ön yargılar erir, sanatla desenler oluşur insanda ve renkler belirginleşir.

Bugünün anlam ve önemi ile ilgili, düşüncelerinize paralel birçok yazı okumuşuzdur çoğumuz, duyguların ve düşüncelerin yoğun halleri dökülmüştür cümlelere, bir yolu daha net çizmek için. Çizilen büyük yolun inşasından sonra onu onarmak, hatlarını korumak için kurulur bu cümleler. Bu yol okumakla sağlamlaşır, okumak bizim bilgiyi analiz etmemizi olanaklı hale getirir ; bizi ham maddeyi ürüne çevirip hayatımıza işlevsellik katmaya yarayan araçlara ulaştırır.

Bu forumu takip etmek bu araçlara ulaşmanın ve bunları geliştirmenin etkin bir yoludur. Adım adım yorum gücü gelişen Mustafa Kemal takipçileri, kendi yollarını kalpleri ve akıllarıyla daha net bir şekilde bulacaklardır.

Bizlerle bilgilerini paylaşan değerli üyelere teşekkürlerimi sunarım, aydınlığa yürürken yolunuzda saf sevgi teması dilerim…
[/size][/size]

Kasım 10, 2012, 09:34:58 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Atatürk'e büyük saygısızlık!

Tokat'ta bir lokantanın WC kapısına Atatürk portresi asılıp altına da "hoş geldiniz" yazısı yazıldı. Tuvaletin kapısına Atatürk resmi asılıp altına da "hoş geldiniz" diye yazılması vatandaşların yoğun tepkisine neden oldu.

MÜŞTERİLERDEN TEPKİ ALDI

Lokantaya gelen müşteriler, Atatürk resminin asılı olmasından dolayı önce memnun olurken, burasının tuvaletin kapısı olduğunu anladıkları zaman büyük tepki gösteriyor.

"WC KAPISINDA OLMASI BİR HAKARETTİR!"

Olayı öğrenen ADD Turhal şube Başkanı Feramus Toyran duruma sert tepki göstererek Turhal Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Toyran ‘‘Türkiye cumhuriyetinin kurucusu gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün portresinin WC kapısında olması bir hakarettir. Şiddetle kınıyoruz. Savcılığın gerekli hassasiyeti göstermesini bekliyoruz. Bu işyerinin ve sahibinin hak ettiği cezayı alacağını umuyoruz.''dedi. Toyran, ayrıca işyeri sahibine giderek bunun maksadını sorduklarında ise, işyeri sahibinin alaylı bir şekilde dalga geçerek "Ben cahilim beni bu konuda bilgilendirin ne sakıncası var ki kapıda portre olunca" dediğini belirtti.

"ATAMIZA HAKARETTİR, KÜFÜRDÜR!"

CHPİlçe Başkanı Galip Doğan ise, ‘‘Çok çirkin bir davranış, gördüğümüzde şok olduk. Bu yapılan Atamıza hakarettir, küfürdür. Derhal bu işyeri ve sahibinin gerekli cezayı alacağını düşünüyor yetkili mercilerin yasal çerçeve içerisinde hak ettiği layığını vereceklerini ve vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyoruz" dedi.

ALINTIDIR-HABERTÜRK-10-11-2012
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus