Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: VAY ARKADAŞ BU NE SEÇİMMİŞ ...  (Okunma sayısı 2413 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 10, 2019, 12:58:16 öö
  • Uzman Uye

İşte Türkiye’nin halleri!..
9 Nisan 2019

Sevgili okurlarım, gazeteye gelirken kafanızda o gün yazmayı düşündüğünüz bir yazı konusu olabilir… Bazen de olmaz, haberleri çeşitli kaynaklardan izleyip ne yazacağınıza ona göre karar verirsiniz.
Önceki gün bir restoranda kebap yiyoruz.
Boşları toplayan genç bir arkadaş yanıma sokuldu. Kebapçıda komi olarak çalıştığını söyledi ve ekledi:
“Biliyor musunuz, ben aslında üniversite mezunuyum…”
Aramızda aynen şu konuşma geçti:
“Vay be, nereyi bitirdin?”
“Gazi Üniversitesi sosyolojiyi bitirdim.”
“Sonra iş bulamadın mı?”
“Bulamadım. Öğretmenlik için başvuruda bulundum ama kendilerinden olmadığımı anlayınca elediler. Şimdi burada komi olarak çalışıyorum. Artık tek umudum zamanı gelince garson olabilmek.”

★★★

Dün öğle vakti… Yanımda bir arkadaşla birlikte dişçiden çıktık, gazeteye geliyoruz.
Binaya girdik…
Asansörün başında bekleyen genç biri… Elinde zarflar, paketler dolu. Kargo şirketinde çalıştığı belli… Asansöre birlikte girmeden önce “Aaa, sizi tanıdım” dedi…
Yukarı çıkıyoruz. Kendisine sordum:
“Kolay gelsin arkadaşım, bütün gün böyle yüklerle koşturmak herhalde yorucu oluyordur.”
“Emin Bey yorulmayıp da ne yapayım. İşsiz gezmektense böylesi daha iyi. Elimden bu kadarı geliyor.”
Sonra ekledi:
“Biliyor musunuz, ben aslında mühendisim.”
“Deme yaa, ne mühendisisin?”
“Jeoloji.”
Asansör bizim kata gelince indik.
O genç mühendis arkadaşla aslında uzun uzun konuşmak isterdim ama olmadı işte…

★★★

İki genç adam…
Biri kebapçıda komi olarak çalışan sosyoloji mezunu, öteki elindeki yüklerle kargo dağıtımı yapan jeoloji mühendisi, pırıl pırıl gençlerimiz…
İkisi de asgari ücretle çalışan iki üniversite mezunu.
Şimdi belki diyeceksiniz ki “Onlar gibi milyonlarca var!”
Evet var.

★★★

Bu ülkeyi tam 17 yıldan bu yana yöneten günümüz iktidarı bu konuda ağzını bile açamıyor. Elinden hiçbir şey gelmiyor…
Ve bir takım acayip laflarla ayıbını örtbas etmeye çalışıyor:
“Her işveren bir kişiyi işe alsa işsizlik biter!”
Yani düşünün, günlük hasılatı sadece kendisini kurtarmaya yeten bizim köşedeki berber, bir işveren!..
Yanında çalışan çırağın parasını doğru dürüst ödeyemezken bir kişiyi daha işe alıp iktidara bu yolla destek verecek!

★★★

Ellerindeki belediyelere on binlerce, belki yüz binlerce torpilli yandaşı hiç utanıp sıkılmadan doldurdular.
Çoğu bankamatik.
Ayın başı geldiğinde makineye gidip kartını çıkarıyor ve maaşını çekiyor.
Öbür yanda ise bizim pırıl pırıl insanlarımız iş arıyor.
İş kuyruklarında zaman harcıyor…
40 kişilik temizlik işçisi alınacak, 4.800 başvuru var.

★★★

Kazanan belediye başkanlarına mazbatasını vermeyen, böylesine bir bozuk düzenin sürmesine bilerek göz yuman, işte bu kafalar.
Ankara'nın mazbatasını hele şükür dün verebildiler.
İstanbul'u henüz oyalama peşindeler.
Ne yapacakları şu ana kadar bilinmiyor.
Şimdi son talepleri:
“16 bin fark seçilmek için yetmez! İstanbul'da verilen bütün oyları yeniden sayalım.”
Ya kaç oy yeter?
Oybirliği ile mi kazanmanız gerekiyordu!
Binali Yıldırım seçim gecesinin erken saatlerinde televizyona çıkıp konuşmuştu:
“Biz kazandık!”
Yaptığı bu gaf nedeniyle şimdi herhalde pişmandır ama kime ne diyeceksiniz.
Beyefendi ağzını açıp konuşamıyor ki!

★★★

İstanbul, Ankara başta olmak üzere tam bir hayal kırıklığına uğradılar. O yüzden şimdi kafalarında bir tek düşünce var:
“Bunlar göreve başladığında nasıl engelleriz, nasıl sabote ederiz!”
Göreceksiniz, bu iki başkanı da iş yapamaz duruma getirip sonra halka şikayet edecekler:
“İşte gördünüz, bunlar icraat yapamıyor. Bunların ‘Topal ördek' olacağını sayın cumhurbaşkanımız bile söylemişti!”
Bu gerçekleşsin diye gerekirse yasaları değiştirecekler, Cumhurbaşkanlığı kararnameleri ile engellemeye kalkışacaklar.
Bunları şimdiden bilmekte yarar var.
Bütün bunlar olurken sosyoloji mezunu komi boşları toplamaya, jeoloji mühendisi kargocu sokakları arşınlamayı sürdürecek.
Aynı kaderi paylaştıkları milyonlarca genç işsizle birlikte…
Onlar bu iktidar için hiçbir şey ifade etmiyor.
Mühim olan İstanbul'u kaptırmamak!

ALINTI
SÖZCÜ
EMİN  ÇÖLAŞAN
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Nisan 10, 2019, 03:21:46 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

MERHABALAR
Aynen öyle kelime kelime harf harf SN EMİN ÇÖLAŞANA  ben şahsen bağımsız bir bireyim ama o iki gence arkadaşlara da çok üzüldüm.

işte türkiyenin hatası bu okumuş insanları görmezlikten gelmesi ve adam kayırma yapması bu benim hoşuma gitmiyor örnek vermek istiyorum bir tarafta tanıdığınız ve zevk içinde yaşamış biri bir taraftada gecesini gündüzüne katıp çalışıp yüksek lisans yapan birisi var işte türkiyenin düşüncesi tanıdığın birisini seçmesi dilerim ki hakımız bırakılmasın.

eee ben bu olaya ne diye bilirim ki sn NOSAM 33 ne anladık bu işten.

saygılarımla ve sevgilerimle

Nisan 10, 2019, 06:30:15 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Sayın Suat konuyu güzel özetlemişiniz ...

En açısı da  ADAM' ın olması şartı ,yoksa  bu ülkede bittin demektir .Nerede kaldı işini ehline verme şartı İslamdaki ...

>:( 8)
 Saygılar 
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Nisan 10, 2019, 10:04:52 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Suat konuyu güzel özetlemişiniz ...

En açısı da  ADAM' ın olması şartı ,yoksa  bu ülkede bittin demektir .Nerede kaldı işini ehline verme şartı İslamdaki ...

>:( 8)
 Saygılar

onlar hak yiye yiye allahu ekber dağları kadar yükseldi öyle değilmi sn NOSAM33 .

saygılarımla ve sevgilerimle
« Son Düzenleme: Nisan 10, 2019, 10:07:25 ös Gönderen: Suat »

Nisan 10, 2019, 10:46:47 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Sayın NOSAM33'ün paylaşımını gazetemde ben de okudum ve yüreğim bir kez daha sızladı. Ne diyebilirim!.Hani bir söz vardır "tuz da koktu" diye. İşte durumumuz maalesef bu!.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Nisan 11, 2019, 02:01:47 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Ülkemin bu kangren haline gelen ADAM KAYIRMA durumundan kurtulmasını niyaz ederim .Ülkemde güzel şeylerde oluyor OVACIK .TUNCELİ de ki değerli başkan gibi .Umarım bu güzide halkçı insanlar çoğalır ...
Saygılar ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Nisan 17, 2019, 06:56:22 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Okurum Atilla Damar dün bir şiir yollamış:
“Deli pösteki sayar, biz oyları sayarız/ Maksat oy falan değil Billahi göz boyarız.
Olmadı bir daha say, yeni baştan bir daha/ Bu ne iş, vay anam vay, sığınalım Allah'a.
Yeter Allah aşkına, yere batsın oyunuz/ Döndük aptala-şaşkına, yeter artık lütfen doyunuz.
Bu millet sürü değil, bunu böyle biliniz/ Lütfen beyler silkinip kendinize geliniz!”

>:(
Alıntı SÖZCÜ
Emin Çülaşan
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Nisan 18, 2019, 01:19:52 öö
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Nisan 21, 2019, 04:07:27 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

https://odatv.com/images/2019_04/2019_04_21/oyle-iddialar-var-ki...-21041944_m2.jpg?v=1555832648
21.04.2019 10:41
 AKP içinde hangi kavgalar var?

Bakan ve Damat Berat Albayrak ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında neler yaşanıyor?

Erdoğan’ın “Türkiye ittifakı” mesajları ne anlama geliyor?

Binali Yıldırım “artık ben yokum” mu dedi?

Tüm bu sorulara dair, Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan çok çarpıcı iddialar ortaya attı.

Ahmet Takan’ın Yeniçağ’daki yazısı şöyle:

Pelikan kuşunun en önemli özelliklerinden biri; alt çenelerinden sarkan ve yiyecek depolamaya yarayan, aynı zamanda genişleyebilen keseleri pelikanların en dikkat çekici özellikleridir. Boğaz keselerini genişleterek çok sayıda balık avlarlar. Ama su üstünde keselerindeki suyu boşalttıktan sonra avlarını yutarlar.

"Başlıkta ne diyon?.. Yazının girişinde ne anlatıyon?.. Ne alaka?" diye hemen hiddetlenmeyin!.. Sakin sakin, sindire sindire okuyun. Sonra da hükmü koyun!..

İstanbul'da oy sayımı ile yattık oy sayımı ile kalktık. Ekrem İmamoğlu, hak ettiği mazbatayı aldı. Şimdi gözümüz kulağımız YSK'da... Papatya falına bakıyoruz; YSK, seçimi iptal eder mi etmez mi?.. Kapalı kapılar arkasında çok ilginç gelişmeler yaşanıyor, köprüler kuruluyor... AKP, kabak gibi ortadan ikiye yarıldı. İptalciler, iptale karşı olanlar... Tartışma, İstanbul seçimi ekseninde yürüyor gibi görünüyor ama öyle değil. O, işin kamuflajı!.. Bir tarafta tahtı ele geçirme kavgası diğer tarafta tahtı kurtarma çabası var. Tahtın kurtulması için partili başkanlık sisteminden vazgeçilmesi, Cumhurbaşkanı'nın parti genel başkanlığını bırakması pazarlıkları, ekonomi yönetimin el değiştirmesi konuşuluyor. R. Erdoğan "Türkiye ittifakı" çağrısını durduk yere yapmadı. Havayı yumuşatalım diye yapılmış bir çağrı değil. Arka kanallardan yapılan görüşmelerden süzülüp geldi. Yeterli bulunmadı. İkna edilmesi gereken deve dişi gibi siyasiler daha fazla somut adım atılmasını istiyor. 31 Mart gecesi iyice şiddetlendi iktidardaki taht kavgası. İstanbul'da oylar tekrar tekrar sayılırken, AKP'de adeta kan gövdeyi götürüyordu. Ekrem İmamoğlu mazbatayı aldıktan sonra AKP'de R. Erdoğan'a çok yakın bir kurmaydan şu sözleri işittim; "Berat Albayrak Tayyip beye bayrak açtı. Ailenin önemli isimlerinden de destek aldı"..

İnanılması güç değil mi?.. Saltanat içinde çok önemli o isim "Pargalı İbrahim" olma yolunda mı gidiyor?.. Fotoğrafa bir daha bakmakta yarar var!.. Damat Berat Albayrak'ın, ABD Başkanı Trump ile Beyaz Saray'da çektirdiği sonra da medyaya servis ettiği o fotoğrafa. Trump'ın karşısına sandalyede oturarak biblo gibi dizilmiş 3 isme bir daha dikkatlice bakın. Ortada Berat Albayrak, bir yanında Hazine Bakanı Steve Mnuchin diğer yanda Trump'ın damadı ve kıdemli başdanışmanı Jared Kushner... Berat Albayrak'ın yanına oturtulan 2 ABD'linin ortak özelliği Yahudi olması. Bu husus AKP içinde günün en önemli tartışma konusu ve birçok komplo senaryosunu da beraberinde getiriyor. Her ne kadar, Albayrak'ın fotoğrafı, Türkiye'ye, "Tarihte ilk defa bir Bakan ABD Başkanı tarafından kabul edildi", "Albayrak, Trump'ın Erdoğan'a duyduğu muhabbetten dolayı elçi olarak kabul edildi" diye servis edilse de kazın ayağı öyle değil!.. Amerikan tarafında bile, "Erdoğan'a burada derin bir mesaj var. Bak damadını en üst seviye de ağılıyoruz. Erdoğan'a dikkat et mesajı verildi" yorumları yapılıyor. Bu "tarihi" görüşmenin yine bir damat -eski bir medya patronun damadı- tarafından organize edildiği iddialar arasında... Bu favori ismin yanı sıra bir de plase isimden bahsediliyor. Geçen bir yazımda kenarından ondan biraz bahsetmiştim. Arayıp bulmak size düşüyor...

Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını geciktirme tezgâhlarında "pelikancılar" denen lobinin ne kadar etkili olduğunu cümle alem biliyor. Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlık'tan azledilmesi sürecinde çok etkin rol oynayan "pelikancılar"dan AKP içinde de çok büyük rahatsızlık oluşmuş durumda.

Erdoğan, "Türkiye ittifakı" çağrısını neden yaptı?.. AKP içinde oluşan havadan elde ettiğim izlenime göre şöyle yorumlayabilirim: 1- "Pelikancılar"ı yok edecek. 2- Damat Berat Albayrak'ı Dişişleri Bakanlığına kaydırarak bol bol seyahat ettirecek. 3- Ekonomi yönetiminde uzlaşılacak bir isimle, ekonomide yazılacak acı reçetelerin faturasını muhalefete yıkacak.

Gerçekten, 31 Mart seçimlerinin ardından sarayda iç mücadele çok kızıştı. Ancak, fotoğrafı daha net görebilmek için iktidarın küçük ortağında neler olup bitiyor?.. Oraya da bakmak lazım. MHP Genel Başkanı doktor Devlet Bahçeli, İstanbul seçimlerinin iptal edilip yenilenmesini herkesten daha fazla istiyor. Dünkü konuşmasına bir bakın!.. Erdoğan'ın konuşmadıklarından çok öte şeyler söylüyor Bahçeli. Bu bir rol paylaşımı mı?.. Bence değil!.. MHP kulislerinde, kısa sayılabilecek bir süre içinde Bahçeli'nin sürpriz bir çıkış yaparak ortaklığı bozabileceği yoğun olarak konuşulmaya başladı. Bunu konuşan isimler ise boş koltuklarda boş boş oturanlar değil... Bana sorarsanız, Bahçeli, Berat Albayrak'tan yana olduğunu, Erdoğan'ın anlayacağı dilden açık etti!..

Müthiş bir bilek güreşi mücadelesi yaşanıyor başkent Ankara'da... Masa üzerinde güreşen bilekleri dışarıdan maddi manevi destekleyen güçler var!.. Çok özür dilerim. Az kalsın yazının başlığındaki flaş haberi vermeyi unutuyordum. YSK, İstanbul seçimlerini yenileme kararı alır mı?.. Sorunun cevabı devam eden pazarlıkların sonucuna göre şekillenecek.

Binali Yıldırım'a çok yakın bir kaynak söyledi; "Binali bey, Erdoğan'a İstanbul seçimlerinin yenilenmesi halinde tekrar aday olmak istemediğini söyledi. 'Ben yoruldum. Başka bir arkadaşla devam ederseniz sevinirim' dedi."

Binali Yıldırım, zaten istemeye istemeye İstanbul belediye başkanlığına aday olmuştu. Ben, genel fotoğrafı çektim. Gerisi yine size kaldı!..

Odatv.com

:o 8)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Nisan 23, 2019, 03:54:14 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Ve YSK kritik kararını verdi
YSK, AKP ve MHP'nin İstanbul seçimlerine itirazlarıyla ilgili ara karar verdi. Kurul kararında KHK'lıların oy kullanmaması yönündeki talebi reddetti. YSK, 41 bin 132 kişi ile memur olmayan sandık kurulu başkan ve üyelerinin araştırılmasına karar verdi.

https://odatv.com/images/2019_04/2019_04_23/ve-ysk-kritik-kararini-verdi-23041906_m2.jpg?v=1556023547

23.04.2019 15:05
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AKP’nin İstanbul seçimleri için yaptığı "olağanüstü itirazı" bugün de görüşmeye devam etti.

Bugün 5 saat süren müzakerelerde AKP ve MHP temsilcilerinin itiraz taleplerine ilişkin görüşler paylaşıldı. AKP YSK Temsilcisi Recep Özel, yaklaşık 2.5 saat süren bir sunum yaptı.

AKP'nin itirazında en büyük dayanak olan "kanun hükmünde kararname" (KHK) ile ihraç edilen seçmenlerin oy kullanamayacağına ilişkin, YSK kararını verdi. YSK, KHK ile ihraç edilenlerin oy kullanabileceğine hükmetti.

Kararı, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, sosyal medya hesabından duyurdu. Erdoğdu, “YSK KHK ile ihraç edilenlerin oy kullanabileceğine karar verdi…” dedi.

SANDIK KURULU ÜYELERİ ARAŞTIRILACAK

İstanbul seçimlerine yönelik itirazları görüşen YSK, ara kararında ayrıca AKP'nin iddialarında olan 41 bin 132 kişi ile memur olmayan sandık kurulu başkan ve üyelerinin araştırılmasına karar verdi.

Odatv.com
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus