Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Simya Nedir?  (Okunma sayısı 58097 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 16, 2009, 08:49:00 ös
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

yukarıda bir yorumunuz vardı. ben ölümsüzlük iksirini buldum önce kendim denicem demiştiniz.

Ölümsüzlük iksiri için kaç ruhani hayatını adamış biliyorsunuz. Bu onlara saygısızlık oluyor.

Ağustos 16, 2009, 08:52:14 ös
Yanıtla #21

yukarıda bir yorumunuz vardı. ben ölümsüzlük iksirini buldum önce kendim denicem demiştiniz.

Ölümsüzlük iksiri için kaç ruhani hayatını adamış biliyorsunuz. Bu onlara saygısızlık oluyor.

Neden bir saygısızlık olarak nitelendiriyorsunuz ki Sevgili Neo; ben de düşünen bir beyinim ve benim de birtakım tamam Onlar kadar olmasa da birazcık araştırmalarım var ve Onların seviyesinde olmadığımı da biliyorum. Ama sonuçta benim de birtakım edindiğim bilgiler neticesinde ulaştığım sonuçlarım var. Hayatını bu uğurda adayanlara Sonsuz Saygım var ama ben de hayatımın büyük kısmını bu tür araştırmalarım için feda ettim. Hala da etmeye hazırım, önemli olan Bilginin devamlılığıdır. Bana yarar getiren herşey için yaşamımı bu şekilde adamaya baştan hazırımdır.

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 16, 2009, 08:57:50 ös
Yanıtla #22
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Boyutlar ve elementler hakkında bilgin varmı ?   Maddelerle çalıştınmı ? Sayın İsabell

Ağustos 16, 2009, 08:59:01 ös
Yanıtla #23

Boyutlar ve elementler hakkında bilgin varmı ?   Maddelerle çalıştınmı ? Sayın İsabell

Beni asla bildiklerinle sınama Sevgili Neo; bilmediklerimle de..

Ağustos 16, 2009, 09:02:25 ös
Yanıtla #24
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın İsabell korkarım ki beni yalnış anladınız... Sorduğum soruların cevabına göre sizinle bir konu hakkında konuşucaktım.

Ağustos 16, 2009, 09:04:04 ös
Yanıtla #25

Sayın İsabell korkarım ki beni yalnış anladınız... Sorduğum soruların cevabına göre sizinle bir konu hakkında konuşucaktım.

Affedersin, buyrun Sizi dinliyorum. Elbetteki konu hakkında yeterli bilgim varsa Sizinle paylaşmak benim için de zevktir. Ancak bilmediğim bir husussa o zaman beni mazur görmenizi rica edeceğim.

Boyutlar ve elementler hakkında bilgin varmı ?   Maddelerle çalıştınmı ? Sayın İsabell

Boyutlar hakkında şuanda bir araştırmam söz konusudur. Eğer diğer konudaki yazdığım bir durumdan dolayı birşekilde sınanıyorsam o ifadeyi asla bir üst boyuta geçişimin garanti olacağı şekliyle belirtmemiştim. Bundan ben de sonradan pişman oldum. Olay her halukarda bir yanlışlığa mahal verebilirdi, bu hususta düşüncesizlik ettim. Farkındayım,  

Elementler hakkında uzun zaman önce kısa bir araştırmamdan dolayı az çok bir bilgim vardı ama maddeler üzerinde çalışmadım.
« Son Düzenleme: Ağustos 16, 2009, 09:08:02 ös Gönderen: Isabell »

Ağustos 16, 2009, 09:08:01 ös
Yanıtla #26
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

yukarıdaki sorulara cevap ala bilirmiyim ?

Ağustos 16, 2009, 09:09:05 ös
Yanıtla #27

yukarıdaki sorulara cevap ala bilirmiyim ?

Benimle oyun mu oynuyorsun:) yukarda sonradan ekleme yaptım. Bir zamanlar benim uyguladığım bir yöntem gene bana mı dönüyor?

:)

Ağustos 16, 2009, 09:17:11 ös
Yanıtla #28
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

SayIN İsabell kusura bakmayın yukarıdaki yorumunuzu görmedim sonradan düzenlediğiniz için tabi ki..

Maddelerle doğru çalıştığında istediğin formları elde edersin. Maddelerdeki molekülleri ve onların haraketlerini bilmek birçok şeyleri elde etmeni sağlar. Aynı anda onlara dokunmadan istediğini elde edersin. Bu Simyanın önemli bir hissesidir.

Ağustos 16, 2009, 09:23:05 ös
Yanıtla #29

SayIN İsabell kusura bakmayın yukarıdaki yorumunuzu görmedim sonradan düzenlediğiniz için tabi ki..

Önemli değil, asıl Sizin kusura bakmamanızı isterim. ( sonradan düzenleme yaptığım için ) :)

Maddelerle doğru çalıştığında istediğin formları elde edersin. Maddelerdeki molekülleri ve onların haraketlerini bilmek birçok şeyleri elde etmeni sağlar. Aynı anda onlara dokunmadan istediğini elde edersin. Bu Simyanın önemli bir hissesidir.

Anlıyorum, Bilgilendirdiğiniz için Teşekkür ederim. Gerçekten bu hususta bir bilgim yoktu. Ama bu hususta bir düşünce belirtmem gerekirse Sevgili Neo; eminim ki uzun bir çalışmayı gerektiren, hassasiyetlikle çaba isteyen bir çalışma, diye düşünüyorum. Kolaylıkla kimsenin başaramayacağı bir durum olduğu için Uzmanlar elbetteki sonuçlarını haketmelerinin bir ödülü olarak alabilmektedirler. Onlara Saygı duyuyorum. Bir dönem ben de eşyalar üzerinde hakimiyetimi sağlayıp hareket ettirme gibi bir uğraşım olmuştu ama başaramayınca başka yönlere kaymak zorunda kaldım. Herkes herşeyi başaramayabilir, ben de başaramadığıma üzülmek yerine anında başka alanlara yönelme gibi bir yöntem uyguluyorum:) Vaktimi başaramadıklarımla değil başarmak zorunda olduklarımla harcamak benim için en sağlıklı yöntem, diye düşünüyorum.