Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: "Evrim" sansüre takıldı  (Okunma sayısı 17544 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 15, 2011, 06:40:42 ös
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

Sayın enelsır,

1- konu evrim teorisi değil tam olarak ,bilimsel bir teorinin filitrelenip yasaklanmasıdır
2- söz konusu evrim teorisinin karşıtını aramadık fakat bazı bilim adamları yaradılış teorisi olarak tanımladıkları bir teori söz konusudur fakat teori niteliği yoktur bilimsel açıdan..
3- Tanrı inancının sorgulanması ile ilgili değildir madde 1'e atfen
4- Sn. popperist'in göndermiş olduğunuz link'i inceledim benim dünya görüşüme uygun değil , bana göre din ve bilimi aynı kefede incelemek doğru değildir , o konuda sadece kendi görüşümü belirttim...

Saygılarımla,
418

Aralık 16, 2011, 12:12:48 öö
Yanıtla #31
  • Aktif Uye

''Sokak ağzı'' bu ne demek? ben bunu anlamıyorum. Bu cümlenin zıt anlamı ne onuda bilmiyorum. Zıt anlamını bilen varsa yazsın...
gelelim mevzuya..
Başından beri söyleniyor. hem sokak ağzıyla söyleniyor ,hem akademik seviyeden söyleniyor.
Hala anlaşılamıyor mevzu...
Geliyor konu dine saplanıyor...
Evrim teorisinin saçmalığı, dinle bağlantılı bir saçmalık değil. Dinciler de saçma buluyorsa dinlerine bakarak o ayrı.
Burda söylenilen şu. Evrim teorisinin yalnışlığı şurdan gelmekte...

Çok önemli

1 - Evrim varsa İnsan Doğayla uyumlu evrimleşmesi gerekirdi........... mesela karda çıplak ayak gezilebilinirdi .bu sadece milyon verebileceğim örnekten bir tanesi
2-  Evrim varsa İnsan Dünyaya zarar verecek şekilde evrimleşmezdi. mesela dünya binlerce yıl karbonu yer altına sokmakla uğraşıyor, sen karbonu
                                                                                                            çıkarıp  dengeleri bozuyorsun. örnekleri çoğaltın

vs
Sonuç olarak teoriye karşı olmanın dinle bir alakası yok, gören gözle alakası var...

« Son Düzenleme: Aralık 16, 2011, 12:15:09 öö Gönderen: Hacamat »
Saygılarımla

Aralık 16, 2011, 04:04:19 öö
Yanıtla #32
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Merhaba.

Bu konu başlığı içerisinde yapılan yorumlar, sokak ağzı ile konuşmalar ve bilimsel gelişmenin tarihini ve bilimsel düşünmenin zarifliğini anlayamayanlar her halde her dönemde olacaktır. Ayrıca bu şeilde seslerinin daha da fazla çıktığı da bir gerçek.

Evrim düşüncesini sansürleyenler ile burada evrime sokak ağzı ile saldıranlar aynı safta olsa gerek.

Evrime inanmamak her insanın bir insanlık hakkı olabilir. Ancak bilimsel düşüncenin ilerleyişini 17. ve 18 yy. bilimlerindeki dinin ve hatta din adamlarının doğa bilimleriyle uğraşmalarını ve hatta aykırı düşünceleri din dışı saymalarının yaygın bir davranış biçimi olduğunun farkına varıllması gerekmektedir.

Teorisi tamamen yanlış olsa(ama hayır) bile dinsel düşüncenin doğa bilimleri üzerindeki baskısını kırması açısından bile Darwin her çağda değerli olacaktır.

Bilgi sahibi olmadan ahkam kesilmesini ve sokak ağzını kınıyorum.

Saygılarımla

Sizde kendinizce farklı bir yorum yaptığınızı falan sanıyorsuınuz işte... Darwin sadece bir ahmaktı, hadsiz bir ahmak. Bilim'miş, ne bilimi? İsmini yazmaktan tiksindiğim bu haddini bilmez yaratık canlılar üzerinde neyin bilimsel çalışmasını yapmış siz bir anlatında MAHÇUP olalım bakalım. Anlatın ya... bakalım siz, entel takma ağzınızla bilim'den ne anlıyorsunuz?

AMA KONUYU SAPTIRMADAN. SADECE O YARATIĞIN CANLILAR ÜZERİNDE NE BİLİMSEL ÇALIŞMA YAPTIĞINI YAZIN!
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Aralık 17, 2011, 12:34:58 öö
Yanıtla #33
  • Aktif Uye

Ben Darwin'e bukadar saldırılmasınada karşıyım, sayın agnusdei biraz volumu kısalım.

Sonuçta bilimle uğraşan biri. Ortaya bir teori sunmuş. Yazdıklarının çoğu doğru bilgiler. İtirazımız yok. Mevzu Darwinin ortaya teori koyması değil.
Asıl mevzu bu teoriye muazzam derecede inanılmaz bir buluşmuş gibi bakanlarda.
Ben şuna inanıyorum, Darwin sağ olsa çoktan yanılmışım derdi. Bu benim şahsi kanaatim.
Ancak konu öyle hassas bir noktada duruyorki... dincilere, din elden gidiyor nidası attırtıyor. Bu da işin başka bir çıkmazı.
Bu konuya busefer Ateizmi savunanlar aha bulduk işte diyip sarılınca iş hepten çıkmaza giriyor.
Evrim teorisi busefer ağız tadıyla tartışılmaz bir hale giriyor...
o cu, bu cu, şu cu birde sucuların elinde teori gündemde kalıyor...
cu cu cu lar bir bıraksa şu mevzuyu zaten teorinin yalnışlığı ortaya çıkacak...
Saygılarımla

Aralık 17, 2011, 12:42:44 öö
Yanıtla #34
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben Darwin'e bukadar saldırılmasınada karşıyım, sayın agnusdei biraz volumu kısalım.

Sonuçta bilimle uğraşan biri. Ortaya bir teori sunmuş. Yazdıklarının çoğu doğru bilgiler. İtirazımız yok. Mevzu Darwinin ortaya teori koyması değil.
Asıl mevzu bu teoriye muazzam derecede inanılmaz bir buluşmuş gibi bakanlarda.
Ben şuna inanıyorum, Darwin sağ olsa çoktan yanılmışım derdi. Bu benim şahsi kanaatim.
Ancak konu öyle hassas bir noktada duruyorki... dincilere, din elden gidiyor nidası attırtıyor. Bu da işin başka bir çıkmazı.
Bu konuya busefer Ateizmi savunanlar aha bulduk işte diyip sarılınca iş hepten çıkmaza giriyor.
Evrim teorisi busefer ağız tadıyla tartışılmaz bir hale giriyor...
o cu, bu cu, şu cu birde sucuların elinde teori gündemde kalıyor...
cu cu cu lar bir bıraksa şu mevzuyu zaten teorinin yalnışlığı ortaya çıkacak...

Bilimle uğraşmış öylemi? iyi... Ozaman yazın bakalım Darwin'in ne tür bilimsel çalışmalar yaptığını. Ama konuyu çetrefilli anlatmayın, direkt anlatın olurmu!

Sabırsızlıkla bekliyorum...

Aralık 17, 2011, 01:05:27 öö
Yanıtla #35
  • Aktif Uye

Bekelme yapma...
''İkra''
Saygılarımla

Aralık 17, 2011, 06:17:11 ös
Yanıtla #36
  • Ziyaretçi

Bir insan bir yere bakıyorsa orada ilgilendiği bir şey vardır. Bir insan bir yere hiç bakmıyorsa orada ilgilendiği bir şey kesinlikle vardır. Sigmund Freud

Aralık 17, 2011, 07:31:36 ös
Yanıtla #37
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bekelme yapma...
''İkra''

Konuyla alakalı yazacak bir şey bulamadınız değilmi S.n Hacamat? zaten bulamazsınızda... İkra :)

(Darwin, Hadsiz bir adamdı! onun kokuşmuş zırvalıklarını modern çağımızda bile zinde tutmaya çalışan ucubeler de artık hadlerini bilmelidirler.)

Saygılar.

Aralık 17, 2011, 11:45:31 ös
Yanıtla #38
  • Aktif Uye

Darwin hangi bilimsel çalaışmaları yapmış gibi bir ifade kullanan veya onun çalışmalarını küçümseyen sayın üyelerin aslında bu anlamsız ve cahilliklerle dolu bu ifadelerini ve forumu neden megereksiz yere meşgul ettiklerini anlayabilmiş değilim. Küçücük bir çaba ile darwinin birkaç kitap ve 200 ün üzerinde makale yazdığını kolaylıkla öğrenebilirler. Buna neden zahmet etmediklerini  bilemiyorum.

Görüşlerine katılmayabilirsiniz. Yanlış olduğunu ısrarla söyleyebilirsiniz. Ancak ne yapmış hangi çalışmaları var gibi kendinizi küçük düşüren, komik ifadeler kullanırsanız buz sizlerin cahil olduğunuzu gösterir.

Yinede bu cahil sn üyeler için makale listesini yolluyorum Okuma zahmetine katlanabilirlerse okusunlar.

Darwin ve teorisini savunmak bana kalmış değil. Benim katlanamadığım. Cahilce, bilimsellikten yoksun, seviyeyi düşüren içerisinde bilimsel bilgi içermeyen , kendine göre açıklamalar getiren tartışmalar.

Hiçbir bilim adamı bu şekilde saldırılmayı hak etmiyor. Sizin görüşleriniz zaten çağında yaşayan bilim adamları tarafından yapılan itirazlarda kullanıldı. örn:Adam Sedwig

HALUK ERTAN "CHARLES ROBERT DARWİN" EK 9 "DARWİN'İN YAYIMLANMIŞ MAKALELERİNİN LİSTESİ SAYFA 263-302

Yine kolaylıkla yabancı bilim sitelerinde bulabilirsiniz.

Türkçe sitelerde arama yapınca Harun yahya ve onun uzantıları çıkıyor.

Saygılarımla.

Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Aralık 18, 2011, 12:25:21 öö
Yanıtla #39
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Darwin hangi bilimsel çalaışmaları yapmış gibi bir ifade kullanan veya onun çalışmalarını küçümseyen sayın üyelerin aslında bu anlamsız ve cahilliklerle dolu bu ifadelerini ve forumu neden megereksiz yere meşgul ettiklerini anlayabilmiş değilim. Küçücük bir çaba ile darwinin birkaç kitap ve 200 ün üzerinde makale yazdığını kolaylıkla öğrenebilirler. Buna neden zahmet etmediklerini  bilemiyorum.

Görüşlerine katılmayabilirsiniz. Yanlış olduğunu ısrarla söyleyebilirsiniz. Ancak ne yapmış hangi çalışmaları var gibi kendinizi küçük düşüren, komik ifadeler kullanırsanız buz sizlerin cahil olduğunuzu gösterir.

Yinede bu cahil sn üyeler için makale listesini yolluyorum Okuma zahmetine katlanabilirlerse okusunlar.

Darwin ve teorisini savunmak bana kalmış değil. Benim katlanamadığım. Cahilce, bilimsellikten yoksun, seviyeyi düşüren içerisinde bilimsel bilgi içermeyen , kendine göre açıklamalar getiren tartışmalar.

Hiçbir bilim adamı bu şekilde saldırılmayı hak etmiyor. Sizin görüşleriniz zaten çağında yaşayan bilim adamları tarafından yapılan itirazlarda kullanıldı. örn:Adam Sedwig

HALUK ERTAN "CHARLES ROBERT DARWİN" EK 9 "DARWİN'İN YAYIMLANMIŞ MAKALELERİNİN LİSTESİ SAYFA 263-302

Yine kolaylıkla yabancı bilim sitelerinde bulabilirsiniz.

Türkçe sitelerde arama yapınca Harun yahya ve onun uzantıları çıkıyor.

Saygılarımla.

Çember sakallı sözde din bilgini zavallıların yaptığı taktiği yapmayın be!!! Kokuştu bu yöntemler artık...