Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: "Evrim" sansüre takıldı  (Okunma sayısı 17540 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 19, 2011, 04:24:27 öö
Yanıtla #40
  • Aktif Uye

sayın agnusdei, sizin için ne yapmamızı önerirsiniz, ne yazarsak mutlu olacaksınız. Hep bir şikayet halindesiniz. Darwin'e hakaret etsek rahat mı uyuyacaksınız. Karşı olmanında bir edebi var. Daha neden karşı olduğunuzu bile anlamadık. Sadece söylenip duruyorsunuz...
Saygılarımla

Aralık 19, 2011, 07:48:27 öö
Yanıtla #41
  • Ziyaretçi

Mazeretim var asabiyim ben diye bir şarkı anımsadım. Delidir ne yapsa yeridir vb.. yaklaşımlar. Delileri askere almazlar fakat  akıllı ve işe yarayan adamları ölüme yollarlar ya da dayak manyağı yaparak psikolojisini bozarlar. Delilerin garip bir dokunulmazlığı vardır, adam da öldürseler hapis yatmazlar. Fakat akıllı insanlara ve fikirlerine tahammül gösterilmez genelde.

Darwin, Maymun'dan türediğini de iddia etse, düşünme kaabiliyeti olan her insana saygıda kusur etmemek gerekir. Düşüncesine saygıdan ötürü Maymun'u bu şekilde yazmak da gerekebilir, neticede bilimsel ve mantıksal boyutu yerlerde sürünse de tez üretecek akla sahip bir vatandaş.

Sayın Agnusdei'nin "Darwin sadece bir ahmaktı, hadsiz bir ahmak. Bilim'miş, ne bilimi? İsmini yazmaktan tiksindiğim bu haddini bilmez yaratık" gibi cümleleri çok ağır ithamlar olmasa da sarsıcı duruyor. Benzer tepkileri genelde biz de yapıyoruz fakat gelenekselleşmiş bir yanlışı sergilemekten uzak durmakta fayda var Sayın Agnusdei.

Ben de az önce duydum Şeytan Ayetleri adlı eseri yazıp iran tarafından idam fermanı imzalanan yazarın idam kararının nedeni Hz.Muhammed'e  kendi pisliğini yiyen anlamında bir isim takmasından dolayıymış. Burda anlatmak istediğim şey insanları veya fikirleri yargılarken bayağılaşmamak ve küfür sarfetmemek farklı görüşlerden dostluklar kurulmasında bir önayak olacaktır. Yani genelde bu benzetmeyi yapıyorum gıcığıma gittiği için, emperyalizmle mücadele vb. söylemlerle Taksimde Kadıköyde yürüyüş yaparken işyerlerini araçları vb. kundaklayan tipler gibi davranmak hiç bir şey kazandırmaz.

Saygılarımla.

Aralık 19, 2011, 08:08:18 öö
Yanıtla #42
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın asimov'a sonuna kadar katılıyorum. Önce bilgi ve özgür bir beyin şart.

1- Evrim teorisi; canlıların içinde bulunacağı ortama ve değişikliğine göre yapı ve karakterlerinin değiştiğini söyler. Yani ille de canlı yapısı ileri gidecek diye bir kural yok, geri de gidebilir. Bu gün karda yalın ayak dolaşamıyorsanız bu ayaklarını bin yıllardır sarıp sarmaladığınız içindir, ki ayrıca daha geçen sene kar buz varken çamurda çıplak ayakla dolaşan 7-8 tane çingene çocukları gördüm yaşları da 5 ila 10 arası idi.

2- Dinciler yüzyıllardır dünyanın yuvarlak oluşundan tutunda bu günkü evrim teorisine kadar yeni ve bilimsel olan her şeye karşı çıkmışlar ve hep aynı tarz olarak ellerine yetki geçince yasaklamış hatta gaddarca davranmışlardır.

3- Darwin bilim-adamı idi onu aşağılayanlar ise çapulcu.

4- Hiç bir ateist Darwin yüzünden ateist olmamıştır, hatta dinciler kadar bile ciddiye almaz.

Günümüzde yaşayan kabileler incelenmiş ve bu bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sadece beden olarak güçlerini ve yetilerini bırakın yaşam şartlarından dolayı ne kadar erdem sahibi ve insancıl olduklarını da öğrenebilirsiniz.
Dinler insanı doğadan uzaklaştırmaya çalışmış ve bunu da bin yıllardır çok iyi başarmışlardır. Dinler gizemin hep olmasını isterler. Doğanın ve evrenin kurallarının anlaşılması onların çöpe atılmasını sağlayacağı için hiç istemezler. Bu gün din ağırlıklı toplum ve insanların neden geri kaldığının açıklaması budur.

Zamanı gelince dinlerde ortadan kalkacak, bu ben istediğim için değil, doğanın işleyişi sonucu olarak olacaktır.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Aralık 19, 2011, 08:19:48 öö
Yanıtla #43
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sn Prometheus, ataist kavramida zaman icinde evrim gecirmistir. Cok Tanrili dinler tek Tanrili dine mensup kisilerin kendi tanrilarini red edittikleri icin ataist olmakla suclayip idam etmislerdir. Peki nerden nereye!

Saygilar
İmza -M-

Aralık 19, 2011, 11:03:33 öö
Yanıtla #44
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Evrenin nasıl meydana geldiğini anlamayı amaçlayan dünyanın en büyük fizik deneyinde ilk aşamalar başarıyla sonuçlandı Ateşlenen 2 proton demeti, 27 kilometrelik turlarını tamamladı.

CENEVRE - Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nde (CERN) yapımı yıllar süren ve evrenin oluşum sırlarını ortaya çıkarması beklenen dünyanın en büyük parçacık hızlandırıcısı “Büyük Hadron Çarpıştırıcısı”yla (Large Hadron Collider-LHC) (LHC) yapılan deneyin ilk aşamaları başarıyla tamamlandı. Proton demetleri, ilk turda saat yönünde, ikinci turdaysa saat yönünün tersinden ateşlendi. 27 kilometrelik tüneldeki yolculuk başarıyla sonuçlandı. İleriki aşamalarda, protonlar ışık hızına yaklaştığında, çarpıştırıcının içindeki süperiletken mıknatıslar ışın demetlerinin yönünü değiştirerek, protonları çok büyük bir hızla çarpıştıracak.

Bu amaçla geliştirilen büyük hadron çarpıştırıcısı İsviçre-Fransa sınırında, yerin 100 metre altında, 27 kilometre uzunluğunda bir tünele yerleştirildi. Bilim adamları, 14 milyar yıl önce evrenin meydana geldiği büyük patlamadan sonraki ortamı bu deneyle yeniden yaratmayı amaçlıyor. Uzmanlar bu sayede, evrenin sırlarını aydınlatmayı umuyor.

PROTONLAR HAREKETE GEÇİRİLDİ
Proje ekibinin lideri Lyn Evans, yeraltındaki 27 metrelik tünelde protonlar harekete geçirilerek yapılan deneyin ilk safhasının tamamlandığını açıkladıktan sonra, projeye katkıda bulunan bilim adamları deneyin tamamlanışını şampanya patlatarak kutladı.

Avrupa Nükleer Araştırma Kurumu (CERN) tarafından yapılan deneyde ilk ışın huzmesi için 100 milyar protonluk paketler hızlandırıcıya atıldı. Saat yönünde yapılan ilk deneyden sonra, saat yönünün tersi istikamette olacak şekilde ikinci demet devreye sokuldu.

Bazı bilim adamlarının, protonların çarpışmasının dünyayı tehlikeye atacağını söylemelerine karşın, Stephan Hawking gibi ünlü fizikçiler, bu endişelerin yersiz ve deneylerin son derece güvenli olduğunu belirten CERN’e destek verdi.

“Karanlık madde”nin de anlaşılmasını sağlaması düşünülen projeye 80 ülkeden 5 bin kadar fizikçi ve mühendis imza attı.

Herkes haddini bilsin ve oturup beklesinler. 
Darwinciler, Dinciler ve diğerleri...

Saygılar.

Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Aralık 19, 2011, 01:32:44 ös
Yanıtla #45
  • Aktif Uye

Evrim dini kaynaklarında geçiyor. Dini kaynaklarda bu evrimleşme insana verilen bir ceza, yani Lanet olarak anlatılıyor. Fakat okadar kafa karıştırılıyorki görünmüyor heralde.
Dini kaynaklarda özellikle tevratta mevzu derin anlatılmış.
Denirki !
Siz dünyanın tüm canlıların efendisi olarak yaratıldınız. İstediğinizi yiyip için, ancak yasak ağcın meyvesinden yemeyin.
(Dini kaynaklara göre, buraya kadar doğru mu?)
Sonra ne olmuş...
Tüm canlıların dilinden anlayan insanın yanına yılan gelmiş yada şeytan diyelim... demişki'' bu elmayı yersen allahın tüm bildiği şeyleri sende bileceksin''
kısaca Adem ve Havva elmayı yemiş.
(Dini kaynaklara göre, buraya kadar doğru mu?)

Sonra ne olmuş...
Evrim geçirmişiz... Allah elma yendiği için insanı cezalandırmış. 4 ayak üstünde duran insanı iki ayak üstüne doğrultmuş... bunu nerden anlıyoruz tabiki dini kaynaklardan... ne diyor misalen ''onlar mahrem yerlerini gördüler''... dört ayaklı canlılarda mahrem yeri gözükmez kolay kolay fakat iki ayağının üstüne kalkarsan gözükür. basit fiziksel bir denklem.
devamında ne diyor... ''size artık emek harcamadan yemek yok, bu dünyanın bitkisi artık size çalı çırpı. Emek harcamadan size yemek yok'' burdanda anlaşılıyorki biz Lanete maruz kalmışız...
o yüzden ekmek ağcımız yok sıcak sıcak dalından koparıp yiyemiyoruz.
Ben uzatmak istemiyorum... Evrim dini kaynaklarda var fakat Darwinin dediği gibi bir süreç değil bu . Normal değil, a normal bir evrimden bahsedebiliriz.
Saygılarımla

Aralık 19, 2011, 01:49:29 ös
Yanıtla #46
  • Aktif Uye

Tamamen kendi görüşüm ancak böyle hakaret dolu, öfkeyle karışık bir dil kullanan sayın üye ve üyelerin tahminimce foruma sızmış harun yahya ve öğretisini savunanlar olduğunu düşünüyorum.

Kullanılan dil ve bilgiden yoksun yazılar nedeniyle böyle düşünmekteyim.

Saygılarımla.
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Aralık 19, 2011, 02:04:30 ös
Yanıtla #47
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sizin bir türlü yazamadıklarınız hiç bir şey kokmuyor malesef!

Tanımlanamamış Evren, yada Dünya adlı gezegende yaşayan canlılar hakkında fikir yürütme KÜSTAHlığı yapan Darwin ve onun çellake fikirdaşları...

Yazamıyorsan( ki, yazamazsın!) susarsın! Bukadar basit. Hayvanların orasına burasına muhtelif şeyler monte etmeye benzemez bu işler! Hadlerini bilsinler...

« Son Düzenleme: Aralık 19, 2011, 02:19:04 ös Gönderen: agnusdei »

Aralık 19, 2011, 02:37:25 ös
Yanıtla #48
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn Prometheus, ataist kavramida zaman icinde evrim gecirmistir. Cok Tanrili dinler tek Tanrili dine mensup kisilerin kendi tanrilarini red edittikleri icin ataist olmakla suclayip idam etmislerdir. Peki nerden nereye!

Saygilar

Sayın Sirius,
Ateist kavramı zaman içinde evrim geçirmiş olabilir, kaldı ki ben hiç bir bilginin net ve tamamlanmış olduğunu sanmıyorum. Bu yüzden bildiklerimi sarsacak yeni şeyler çıktığında karşı çıkmayıp sorguluyorum. Zaten, zaman içinde bir şeylerin değişmeden kalması bana onun ölü olduğu imajını yaratıyor. Mutlaka her şey, fikirler de dahil, zaman içinde değişecek ve/veya gelişecektir. Gerçi böyle bir söylem dincileri çıldırtıyor, ama ne yapalım elimizde değil. :)
Ancak, bildiğim kadarıyla ateizm, tanrıtanımazlık anlamına geliyor, yani tek tanrılı dinlerin veya çok tanrılı dinlerin geçiş süreciyle alakasını anlayamadım. Açıklarsanız sevinirim.

Diğer yönden birilerinin diğerlerine had bildirmesi de bana komik geliyor. :)

Sanırım bende bir sorun var, CERN deneyi ile evrimin alakası ne ve neden herkes susacak?

Tekrar edeyim, sayın Asimov'a katılıyorum.

Ssaygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Aralık 19, 2011, 02:46:34 ös
Yanıtla #49
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Birileri, birilerine katılabilirler, mübarek olsunlar... İsterlerse Tarikat cemiyet kursunlar.

CERN'de, Evren ve mahiyeti ile ilgili ne gibi çalışmalar yapıldığını bilmemelerini de hiç garipsemedim!

Kuşçular...

« Son Düzenleme: Aralık 19, 2011, 03:20:06 ös Gönderen: agnusdei »