Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İskoç Ritinden başka ritler var mıdır?  (Okunma sayısı 5016 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 25, 2006, 10:35:23 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

İskoç Ritinden başka ritler var mıdır?

Vardır. Ülkelerin tarihlerinden gelen şövalye tarikatları veya özel dernekler üyelerini 3 dereceli Masonlar arasından seçme ilkesini kabul etmiş olabilirler. Dünya’da, bu tür ritlerden onlarcası faaldir. 33 dereceli Eski ve Kabul Edilmiş İskoç Riti bunlardan sadece bir tanesidir. Türkiye’de, şimdilik başka bir rit yoktur.

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 22, 2009, 01:55:54 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn Mason

boş biz zamandaydım ve eski mesajlarınızı bilgilerinizi okurken, bu başlık altındaki açıklama biraz kafamı karıştırdı açıkçası,

iskoç riti masonluk dışındaki bir derecemidir. iki ayrı dernekğimi temsil etmekte, iskoç riti ve masonluk olarak

saygılarımla,

Temmuz 22, 2009, 11:20:35 ös
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin lucifer,

Iskoc Riti Masonlugun disinda degildir. Masonluk zincirinin bir baska halkasidir. Sadece secilen, Ustad Masonlar alinir. Devlet sisteminde bunlar 2 ayri dernek olarak gecmektedir. Ortak calismalari yoktur. Ancak ortak uyeleri vardir. Birbirlerini (Masonik olarak) tanimaktadirlar.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 23, 2009, 08:52:58 öö
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn Mason

Çok güzel ve net bir cevaptı teşekkürler.

saygılarımla.