Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dürüstlük Olmak Gerekirse:İçimdeki Komplo Teorisyeni!  (Okunma sayısı 5632 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 23, 2017, 10:02:58 ös

Masonluğun ezoterik bir kurum olduğu gerekçesiyle içindeki her şeyi harici olarak bilemeyeceğimizi bu foruma gelir yahut Masonluğa merak saldığımızda öğrendik.Masonluğun amaçlarının altına imzamı atarım ; ancak Masonluğun araçları nelerdir?Amaçlarını tamamen biliyoruz zaten:özetle , insanlığın yükselişi.Peki bu nasıl olacak?Obediyans farklarından dolayı , artık ateistler de Mason olabildiğine -loca üyesi diyelim- göre Evrenin Ulu Mimarı'nın bizim inisiyatifimize bıraktığı bir şey bu.En azından anladığım kadarıyla günümüz Masonluğu bunu böyle kabul ediyor.Bir tanrı olsun ya da olmasın , Masonluk ülküsüne devam edecek.

Masonluk , ülküsüne giderken hangi yolları kullanır?Her Masonun kendi mesleğinde en iyisini yapması , kendi ve toplumun gözünde ahlaklı olmak mıdır yalnızca bu yollar?Bütün Masonik çalışmalar , bu olgunlaşma süreci için midir?Bence gayet mantıklı bir neden.

Peki beni tereddüte düşüren şeyler nedir?
*Döneminin büyük üstadı Mehmet Talat Paşa , Ermeni Göçü'ne karar verirken bağımsız mıydı?Daha sonra belli planlarda kullanılmak üzere , Talat Paşa'nın üzerinden gerçekten bir soykırım yapılmış olabilir mi?
*Yine Büyük Üstat Doktor Mim Kemal Öke (1930-1932 arası) , Atatürk'ün sağlığıyla yakından ilgilenmiş ve ölümüne dek yanında olmuştu.Hatırlarsınız ki , Atatürk 1935'te Mason localarını kapatma kararı aldığında , Ekim 1935'te localar , istemeden ülkede karışıklığa neden oldukları için kendilerini feshedip , mal varlıklarını Halkevleri'ne bağışlamıştı.Atatürk'ün ölümünden sonra İsmet İNÖNÜ , locaları yeniden açmış ve yasa zoruyla değil , kendi istekleriyle feshedildikleri için mal varlıklarını geri vermişti.Ogün DELİ'nin "Atatürk Nasıl Öldürüldü?" kitabının da değindiği üzere , Atatürk sirozdan değil , yanlış tedavi nedeniyle ölmüş olabilir mi?Locaların kapanışını Masonların bu kadar soğukkanlılıkla karşılaması tedirgin edici değil midir?Hele hele Atatürk'ün ölümü sırasında en yakınındaki kişiler Masonsa!Masonluğun amaçları nedeniyle Masonlukla uzun zaman boyunca aynı çizgide yürüyen Ulu Önder Atatürk , daha sonra Masonluğun araçları nedeniyle Masonluğa karşı durmuş ve buna bedel olarak da öldürülmüş olabilir mi?
*Masonluğun , yüzyıllardır süregelen ezoterik sistemin sonucu olarak birikmiş inançları olabilir mi?Bundan kastım şudur:Masonluk , panteist bir çizgide midir?Biz chi formlarının Tao'ya dönüş yolculuğundaki kilit kavram olan tekamülü yönlendirmeyi amaçlıyor olabilir mi Masonluk?Hamtaşları yontup kemale erdirirken , henüz yeterince pişmemişlerin pişmesini bekliyor olabilir mi?Dünyada anlam veremediğimiz pek çok büyük oyun , aslında tekamülün doğal çizgisi için gerçekleştirilen senaryolar olabilir mi?

Bunları yazmasaydım kendimi içten pazarlıklı hissedecektim.Sonunda döktüm içimi.Bir gün herhangi bir düşünce topluluğunun önde gelen üyelerinden olsam bile , bu topluluk eğer Atatürk'ün kılına gelen bir zarardan sorumluysa onları terk ederim ; Atatürk'ü her ne kadar kutsal bir ülkü kapsamında bile olsa öldürmem gerekse , yahut ölümüne alkış tutsam gerekse , bunu yapacağıma kendi kafama sıkarım!Ben Türkiye Cumhuriyeti dönemine denk geldim ve Atatürk ilke ile devrimlerinin ışığı sayesinde bir gün kendime , ulusuma ve insanlığa iyilik edebiliyorum.Eğer Fatih Sultan Mehmet döneminde yaşasaydım bu düşüncelerim Fatih Sultan Mehmet için de geçerli olurdu.

Bütün bu tereddütlerimin doğruluk payı olup olmadığını bilmek istiyorum.Eğer henüz yeterince pişmemişsem , zaten benim en büyük amacım olgunlaşmak ve bunun için gerekli zaman ve enerjiyi harcamaya hazırım.Gerekirse ve gerekli şartları yerine getirebiliyorsam loca üyesi olur ve ezoterik sistem içinde bu sorularımın yanıtını ararım ancak sizden bir yanıt istiyorum.Ya bugün burada yorum olarak yazın ya da ileride keşfedeyim.Bir felsefeye dayanan her şeyi yapabilirim ; dışarıdan kötü görünen şeyleri bile , yeter ki akıl ve vicdanıma uyan bir felsefe olsun.

Ancak benden bu tereddütlerle tarihime , ulusuma , vatanıma ve Atama kurşun sıkmamı beklemeyin!

Mart 24, 2017, 09:00:18 ös
Yanıtla #1

"Evrenin Ulu Mimari"kavramı Lucifer mı?
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 24, 2017, 09:05:52 ös
Yanıtla #2
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Tarihsel gerçekler üzerine komplo teorisyenliği yapılamaz.
Bu yazıda gerçeklerle uyuşmayan, antimasonik yazarların fasaryalarını  tekrarlayan sözler var.
Bunu şimdilik burada bırakalım da, başlık sahibinin ayrıntılı anlatımlarını bekleyelim, bu konuda sağlam bilgileri  ve belgeleri varsa...
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 24, 2017, 09:09:56 ös
Yanıtla #3

Bu paylaşım nestsellikten bana uzak geldi. Varsa bilgi dip not paylaşılır.Yada paylaşılan site verilir.Mustafa Kemal Atatürk'u  herkes çok seviyor.Ama konuyla Masonluk bahsedilmiş sonra kurtuluş reçetesine bağlanmış.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 24, 2017, 10:07:32 ös
Yanıtla #4

Masonlukta Evrenin Ulu Mimarı kavramı yaratıcı gücü anlatmak için kullanılır.İnandığınız yaratıcı kimse , Evrenin Ulu Mimarı odur.
  Bu konu , Masonluğa saldırı konusu değil.Yani yazdıklarımın tabii ki nesnelliği olmayacak.Sayın Adam'ın dediği gibi , yazdıklarımı pek çok kez antimasonik görüşte kişiler anlatmıştır ve anlatıyorlar.Bense onlarının iddialarını yineliyor ve doğru olup olmadığını soruyorum.Bu iddiaları tarih üzerinden mi çürüteceksiniz yoksa "Gelin görün." mentalitesiyle mi?
  Siz de takdir edersiniz ki , bu iddialar oldukça ağır ve Masonluğa ilgili insanların gözünü korkutan nitelikte iddialar.Dolayısıyla üzerlerinde durulması yerinde olur.

Mart 24, 2017, 10:23:25 ös
Yanıtla #5

Mr eskihalicli,Teşekkürler.Evrenin bir yaratıcı vardır;"Allah'tır".Ben inandığım inanc kavramı budur.Saygilar.

Mart 24, 2017, 11:13:16 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kimine göre Allah, kimine göre Lucifer..

"Evrenin Ulu Mimari"kavramı Lucifer mı?
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Mart 24, 2017, 11:45:33 ös
Yanıtla #7

Mr eskihalicli,Teşekkürler.Evrenin bir yaratıcı vardır;"Allah'tır".Ben inandığım inanc kavramı budur.Saygilar.

Zekanızdaki sesli harfleri,Aklınızdaki sessiz harfler ile birleştirin.Herkezin içine ayni olan lakin, farklı şekillerde yazılmış O ismi bulursunuz.

Evrenin Ulu Mimarı,Tanrı,Allah vb.O'na koyulan isimler,anlamlar ve değerler sonsuza yakındır.

"Lucifer", sesli harflerin basamaklarıdır sadece; sessiz harflere ulaşıp, O cümleye kavuşabilmek için.

Lucifer kelimesi,  Hıristiyan kesimlerce hem bir ceviri hatasıdır; hem de, pagan inançlarındaki bazı tanrı figürlerinden türetilmiştir.

Örnek: Promethus vs...

Luciferın semavi dinlerce betimlenen özellikleri ile "Evrenin Ulu Mimarı" uyuşmaz.

Kısaca: Evrenin Ulu Mimarı ile bildiğiniz luciferın bir alakası yoktur.

Saygılar.
« Son Düzenleme: Mart 24, 2017, 11:57:40 ös Gönderen: Tik-Tak »
Sen Özelsin

Mart 25, 2017, 12:46:04 öö
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Alıntı
Hatırlarsınız ki , Atatürk 1935'te Mason localarını kapatma kararı aldığında , Ekim 1935'te localar , istemeden ülkede karışıklığa neden oldukları için kendilerini feshedip

Aslı olmayan bir yazı . Atatürk kapattırma dı Uykuya geçtiler ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mart 25, 2017, 12:49:04 öö
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Alıntı
bunu yapacağıma kendi kafama sıkarım!

Ne biçim sözler kendine gel bu yaşta bu kadar karamsarlık çok ... >:(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus