Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Necip Fazıl Kısakürek..!  (Okunma sayısı 20028 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 24, 2007, 07:22:06 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. LEON Said Nursi Rusların eline esir düşmüştür bilginize 4yıl esaret yaşamıştır.

Yahu sen bunları yazıyorsunda Allah bilir cuma namazında Allah'ım sana  forumda Arapların Allah ı diyorum olur olmaz konuşuyorum beni affet demiyorsundur  inşaAllah :D
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Kasım 24, 2007, 07:23:54 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sayın Hiario :) :);

Yazıya biraz göz attım. Mektuplarada baktım ancak mektuplaştığı kişilerde dikkat çekici Demirel'e dinsiz, Allah'sız, Mason uşağı vs. diye saldıran yine Necip Fazıl'cı grup değilmidir? Peki Necip Fazıl neden kendisiyle mektuplaşıyormuş?

Hasan Ali Yücel ile mektuplaşmasıda dikkatimi çekti. Hasan Ali Yücel Türk düşmanı bir ermeniydi. Türkçü Orhan Şaik Gökyay şiirlerinin bir dizesinde Hasan Ali Yücel'i aşağıdaki gibi eleştirmektedir.

Arnavut'tan reis Boşnak'tan vali (1)
Ne idüğü belli bir Hasan Ali(2)
Üstüne tüy dikti tasdik-i ali
Vazgeldim soyumdan ben Türk değilim.

Açıklamalar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
(1)arnavuttan reis boşnaktan vali:şair devşirmelerin devlet kademelerinde görev almasından yakınıyor
--------------------------------
(2)Hasan ali:dönemin Milli Eğitim Bakanı Ermeni kökenli Hasan Ali Yücel Hümanist görüşlere sahip.

Kasım 24, 2007, 07:25:54 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Hasan Ali Yücel Masondur dikkatli atıp tutun :) atılmayasınız forumdan şaka bir tarafa haz etmediğim bir adamdır ama üstad hakkında yorum yapmamaya devam etmye çalışacaım

Kasım 24, 2007, 07:31:52 ös
Yanıtla #13
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sizin o ermeni diye yerdiğiniz  HASAN ALİ YÜCEL'in bu ülkenin ekin hayatına nasıl bir katkı sağladığını hatırlatırım size.

o ermeni diye yerdiğiniz HASAN ALİ YÜCEL, Bakanlığı döneminde 100lerce Dünya Klasiğini Türkçeye kazandırtmış ve MEB yayınlarında yayınlatmıştır.

sizin o ermeni diyerek hain bellediğiniz HASAN ALİ YÜCEL'dir ki oğlu CAN YÜCEL'i hem de harçlıklarından biriktiriği paralarla yurt dışına okumaya gitmek istediğini söylediğinde kendisi eğitim bakanı olduğu için bunun yakışık almayacağını söyleyerek Yurtdışına eğitime göndertmemiştir. kaç türk bakan gördü bu ülke kaçında bu nezaket, bu dirayet vardı, kaç tanesi bu ülkenin ekin hayatına bilim hayatına HASAN ALİ YÜCEL kadar katkı sağladı.

size göre herkes hain. ama sizzinhain dedikleriniz bu ülke için çalışmış bu ülkenin insanlarının ilerlemesi, karanlıkta kalmaması için çaba göstermiş kişiler.

aman azizim Leon, nolur beni de böyle hain kabul eyleyin. sizin hain belledikleriniz görüyorum ki bu ülkeyi sizden ve sizin avanenizden daha çok seviyor, bu ülke için daha çok çalışıyorlar.

Kasım 24, 2007, 07:35:33 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sn. LEON Said Nursi Rusların eline esir düşmüştür bilginize 4yıl esaret yaşamıştır.

Yahu sen bunları yazıyorsunda Allah bilir cuma namazında Allah'ım sana  forumda Arapların Allah ı diyorum olur olmaz konuşuyorum beni affet demiyorsundur  inşaAllah :D
Sayın hurafeci Lucky burada bahsi geçen Şeyh Sait'tir. Kürtçü Sait değildir. Kürt Sait'te haindir. Ruslara esir düştüğü yalandır. Defalarca bunlar hakkında yazdım -aktardım vs. gerçekleri görmek istemiyorsunuz bu adamlar birkere en büyük Atatürk düşmanı ve vatan haini bunlarıda ancak sizin gibi bir nakşibend savunur. Hayatımda cuma namazına gitmedim, arabın allah'ı değil TÜRK'ÜN TANRI'sı vardır. arablar neden TEK TANRI'ya 99 isim takmıştır? Tengri(Tanrı) özTürkçedir özTürkçe varken gidip arabın dilini neden kullanıyorsun?

Alıntı
Ayrıca Allah ismi puttan gelmektedir.

Araplar İslamiyet öncesi dönemde Kabe'deki 360 tane put arasından en yükseği, en güçlüsü olarak ay tanrısını görüyor ve buna Al-ilah (en güçlü ilah) diyor, ellerini iki yana açarak ona dua ediyorlardı.

Arapçada "ilah" olan tanrı kelimesi İslamiyetle beraber "Allah" a dönüştürüldü.Ay tanrısı Al-ilah erkek kabul ediliyordu ve dişi güneş tanrıçası ile evliydi. Üç kızı vardı. Bunların adları Al-lat, Al-Uzzat ve Al-Menat idi:

Yukarıdaki resim de, İslam öncesi arap inanışlarını çok güzel özetliyor. Solda Allahın kızları Lat, Uzza ve Menat, sağdaki erkek figürü ise Allahı simgeliyor. Muhammed, şeytan ayetleri diye bilinen olayda önce bu Lat, Uzza, Menat adlı tanrıçaları gaf yaparak övmüş ancak daha sonra pişman olmuş ve o sözleri kendisine şeytanın söylettiğini ileri sürmüştü.

Çeşitli Arap kabileleri aslında bu ay tanrısına değişik adlar veriyordu bunlardan bazıları Sin, Hubal ve Kureyşte Al-ilah. Dilbilimciler "Allah" kelimesinin "Al-ilah" tan türediğini söylerler.

Muhammedin babasının adı Abdullah, arapçada "Allahın kulu" anlamına geliyordu ( abd= kul, ullah=allah) Muhammed, Kabedeki 360 puttan en güçlüsü kabul edilen ay tanrısının ismini alıp tek olduğunu söylüyordu. "Al-ilah tan başka ilah yoktur" Muhammed böylece Al-İlah' ı tek tanrı olarak ilan etti ve diğer putlara tapınmayı yasakladı.

Kasım 24, 2007, 07:37:47 ös
Yanıtla #15
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

ikinci dünya savaşı yılları iki çiçeği burnunda liseli arkadaş, ikiside lise hayatları boyunca para biriktirmişler yurt dışında tıp okuyabilmek. merdivenleri koşarak çıkarlar, çocuklardan uzun boylu olanının babasının ofisine doğru. kapıyı çalar içeri girerler. ve liseyi bitirdikleri için almanyaya tıp okuamya gitmek istediklerini söylerle.
uzunboylu çocuğun babası. oğluna dönüp mevkiim itibariyle şimdi seni de göndersem, umulmadık iftiralar atarlar seni kayırdığımı söylerler. ama arkadaşının gitmesine yardımcı olucam

bir ay sonra iki arkadaş tren istasyonunda vedalaşmaktadır. uzun boylu olanı kendisi gidemediği için almanyada okul masrafları diye lsiedeyken biriktirdiği parasınıda arkadaşıan verir nasılsa artık bana lazım olmaz diye.

uzun boylu çocuğun babasının adı . Maarif Vekili , Hasan Ali Yücel dir. uzun boylu çocuğun adı Can Yücel. Hasan Ali Yücel'İn almanyaya gönderdiği çocuğun adıysa Gazi Yaşargil...

Kasım 24, 2007, 07:43:56 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Aktif Uye

LEON amma atıyorsun şeytan ayetleri olayı falan çarpıtmada üstüne yok düşünce özürlüsü birçok cümleyi arka arkaya sıralama başarısı Sn. Skullg leon tarafından hain ilan edildim bir nevi sizce onu mudur bu :) Said Nursi esir düşmemiş yalanmış nerden biliyoruz leon yazmış heredot leon bu arada 99 isim sıfattır aradaki ince çizgiyi kavrabilecek yetiye geldiğinizde belki bu konularda ciddi bir şekilde muhatap alabilirim sizi...
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2007, 07:51:38 ös Gönderen: LuckyEye2 »

Kasım 24, 2007, 07:57:06 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Sayın Skull;

Türkçü düşünceye  o kadar düşmansınız ki bu belli oluyor. Hernekadar kardeşlikten bahsetsenizde bu sadece başka bir kardeşliktir. Bir komünist(yada sosyalist) bir ümmetçi ile kesinlikle yan yana gelmez. Ama bir devşirme komünist (herneise sosyalist)e göre bir Türk ve Türkçü kendisine göre ümmetçiden daha tehlikeli olacağından ümmet ittifakı bile yapar. Azizim bundan sonra sizinle tartışmaya girmeyeceğim. Pkk ve dhkp - c'lierin adlarını ve resimlerini şehitlerimiz diyerek albüm kapaklarına koyan Grup Yorum'mu dinlersiniz, yoksa ümmetçi dostlarınızla Yusuf İslam'mı dinlersiniz bilemeyeceğim. Konuları çok saptırıyorsunuz ve atılırsam sizin yüzünüzden atılıyorum. Yeterki benden biraz uzak olun yada teker teker gelin..

Kasım 24, 2007, 08:20:48 ös
Yanıtla #18
  • Aktif Uye

Bol bol konuşuyorsun ama bilgi edinmeden fikir sahibi olmanın en kalasik örneklerindensin şu formda ...Gurup yorum bölücülük yapan pkk cı bir guruptur diyor. Üzerinede eskilerden kalma en kalasik suçlamaları ekliyorsun Koministler diye ..Gurup üyelerinden kimi tanıyorsun? Tutuklamalar ve bunların ilintileri hakkında skulg sana kapak niteliğinde açıklamalrını yapmış zaten.Yana yana pkk propagandası aramana gerek yok  .Açık oturum izlemende yeterli olur şu günlerde  .Mesele buda degil..

Burda,mesele senin hala her fırsatta yinelediğin saldırıların .O ümmetçi bu türkçü o kürtçü haa unutmuşum şunlarda bölücü.hep bi benim dediklerim dogrudur tek yanlışım yok havası.sonrada söylediklerin asılsız çıksın  ve pofff...
  Gel sende attım belki tutar ,tutmasada sazanlar yutar taktiğini brakıp meselelere 12-16  yaş arası bakış açısından kurtularak daha objektif ve daha genel mevkide bakmayı ögren ...Ögrenki sende kurtul bizde .....
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2007, 08:23:27 ös Gönderen: paragon »
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Kasım 24, 2007, 08:25:07 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Bol bol konuşuyorsun ama bilgi edinmeden fikir sahibi olmanın en kalasik örneklerindensin şu formda ...Gurup yorum bölücülük yapan pkk cı bir guruptur diyor. Üzerinede eskilerden kalma en kalasik suçlamaları ekliyorsun Koministler diye ..Gurup üyelerinden kimi tanıyorsun? Tutuklamalar ve bunların ilintileri hakkında skulg sana kapak niteliğinde açıklamalrını yapmış zaten.Yana yana pkk propagandası aramana gerek yok zaten .Açık oturum izlemende yeterli olur şu günlerde  .Mesele buda degil..

Burda,mesele senin hala her fırsatta yinelediğin saldırıların .O ümmetçi bu türkçü o kürtçü haa unutmuşum şunlarda bölücü.hep bi benim dediklerim dogrudur tek yanlışım yok havası.sonrada söylediklerin asılsız çıksın  ve pofff...
  Gel sende attım belki tutar ,tutmasada sazanlar yutar taktiğini brakıp meselelere 12-16  yaş arası bakış açısından kurtularak daha objektif ve daha genel mevkide bakmayı ögren ...Ögrenki sende kurtul bizde .....
Ben konuşuyorsam o konuda fikir sahibi olduğum için konuşuyorumdur. Senin gibi herkonuya bilgi sahibi değilsem maydanoz olmuyorum. Birader ben sana diyorum ki grup yorum albüm kapaklarında pkk ve dhkp'ci militanlardan şehitlerimiz diye bahsediyor sen hala şudur budur, komünist suçlaması yapıyor diyorsun. Dünya'da mı yaşıyorsun sen? Burada konu tartışılıyor, kimse kimseye saldırmıyor eğer bilgin yoksada birşey yazma. İleti sayısı fazla olana ödül vermiyorlar. Az yaz öz yaz!