Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İslam ın Karanlık Yüzü  (Okunma sayısı 112111 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 26, 2008, 08:23:47 ös
Yanıtla #170

Ben herzaman söylemişimdir İslam dinine ve müslümanlara format lazım diye...

:D değil, gericilere- yobazlara bir format atmak lazım bence ..
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Aralık 27, 2008, 07:46:05 ös
Yanıtla #171
  • Ziyaretçi

Bence size format lazım

Aralık 27, 2008, 07:58:44 ös
Yanıtla #172

Bence size format lazım

Bir Forum Arkadaşların olarak bence ayıp etmiyor musunuz Sayın Martı; bu sözünüz, direkt kişiselliğe bir saldırı şeklinde düşünülüyor. Burada düşünceler, fikirler tartışılıyor, hiç kimsenin şahsi kişilere herhangi bir eleştiri ya da olumsuzluk bağlamında birşey yaptığı yok. Hala farklı görüşlere olan hoşgörü maalesef noksanlığını koruyor gibi..

Buradan gericiliği tasvip etmediğim ki asla tasvip edilemez çünkü Insanlık açısından büyük zararlar, zaiyatlar teşkil edenlerin de onaylanılacak herhangi bir durumları olmadığı kesindir. Çünkü en küçük şeyde Insanlıktan çıkmaları muhakkak! Bundan dolayı da gericilere atfen söylenilmiş sözümü direkt olarak üzerine alınman senin açından çok üzücü..   
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2008, 08:03:04 ös Gönderen: Isabell »

Aralık 27, 2008, 08:02:29 ös
Yanıtla #173
  • Ziyaretçi

"islam dinine ve müslümanlara format lazım" gibi bir tümceyi "gericilere format lazım" lafıyla aynı kefeye koyuyorsanız bence sizin bir daha düşünüp yazmanız gerekir diye düşünüyorum

Aralık 27, 2008, 08:04:14 ös
Yanıtla #174

"islam dinine ve müslümanlara format lazım" gibi bir tümceyi "gericilere format lazım" lafıyla aynı kefeye koyuyorsanız bence sizin bir daha düşünüp yazmanız gerekir diye düşünüyorum

Dikkatinizi çekerim, lütfen alıntıladığıma bir kez daha gözden geçirmenizi hassasiyetle rica ediyorum. Sanırım yanlış bir anlaşılma söz konusu..

:D değil, gericilere- yobazlara bir format atmak lazım bence ..

Özellikle '' değil '' sözcüğüne.. Aradaki anlam ayrımını farketip hatanızın bilincine varmanız dileğiyle,
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2008, 08:07:35 ös Gönderen: Isabell »

Aralık 27, 2008, 08:09:31 ös
Yanıtla #175
  • Ziyaretçi

iyi de sayın sevil sözüm zaten size değildi ki

Aralık 27, 2008, 08:35:37 ös
Yanıtla #176

Anlıyorum. Sorun değil :)

Aralık 27, 2008, 10:11:36 ös
Yanıtla #177
  • Aktif Uye

Farklı bir işletim sistemine geçsek ;)
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Aralık 29, 2008, 02:14:40 ös
Yanıtla #178
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İslam'ın yüce peygamberi her zaman insanlara değer vermiş, insanların çevresine faydalı, hoşgörülü olmaları için o zamanın en büyük devrimlerini hayata geçirmiştir. Ben 5 vakit namaz kılmam, Ramazan ayında oruçta tutmam, ama beynim ve kalbim Allah'ı zikreder. Elimden geldiği kadar insanlara faydalı bir dünya bir çevre oluşturmak için çabalarım. İnsanların bilinçlenmesi için uğraşırım. Ailemde herkes namaz kılar, çevremde namaz kılanlar var, ama bana saygı ve sevgide hiçbir zaman noksan davranmadılar. Siz kendi kafanıza göre bir din oluşturmuş ve burada bunları İslam'a entegre etmenin derdindesiniz.
Ayrıca tipik ateist forumlarındaki gibi olayları saptırmatın. Bakınız bir sure örneği vermişsiniz.
Hud suresi  16. Ayet
"İşte bunların, ahirette kendileri için ateşten başkası yoktur. Onların onda (dünyada) bütün işledikleri boşa çıkmıştır ve yapmakta oldukları şeyler de geçersiz olmuştur."
Bir önceki ayeti okursanız bu üstdeki ayetdeki yazılanların sebebinin "Dünya hayatını ve onun çekiciliğini isteyenler için" olduğunu açıkca görürsünüz.

Diğer verdiğiniz ayet ise
KEHF Suresi 105. Ayet
"İşte onlar, Rablerinin ayetlerini ve O'na kavuşmayı inkar edenlerdir. Artık onların yapıp-ettikleri boşa çıkmıştır, kıyamet gününde onlar için bir tartı tutmayacağız."
Allah'ın ayetlerini ve Allah'a kavuşmayı inkar edenler doğal olarak yaptıkları emeller boşa çıkacaktır.
Bu bilimsel açıdanda tasdiklenebilir birşeydir.

Eğer siz ateistler için bu konuda çekiniyorsanız, bence çekinmeye devam edin. Çünkü insanlık adına faydalı yaptıkları hiçbirşey yoktur. Allah'a kavuşmayı da doğal olarak onlar inkar ederler. Cehennemi parsellediklerinden dolayıda insan hakları mahkemesine şikayet etmeyi düşünüyorum  ;D

ANLAŞILACAĞI ÜZERE ************************!

İslam dininde şöyle bir küstahlık vardır ; insanların değeri topluma ve hayata olan faydaları çerçevesinde değil allaha olan yakınlıkları derecesinde ölçülür , siz ne kadar iyi saygılı insanları doğayı hayvanları seven merhametli hoşgörülü insan, olursanız olun eğer allahın farz ettiği ibadetleri yapmayan yani islama uzak duran biriyseniz islamın gözünde hiçbir değeriniz yoktur , müslüman ise, bu dünyada merhameti haketmediğini ahirette ise zaten cehennemlik olduğunu söyler ,
islamın allahına göre tüm hayatını insanlığın gelişimine adamış ama dindar olmayan bir adamın , hiçbir faydası olmayan yalnız namaz kılıp oruç tutan insanın yanında ölçülebilecek gram değeri yoktur , Kurana göre iman etmeden ölenler ne kadar iyi işler yaparsa yapsınlar bunların hepsi boştur ;

İşte bunların, ahirette kendileri için ateşten başkası yoktur. Onların onda (dünyada) bütün işledikleri boşa çıkmıştır ve yapmakta oldukları şeyler de geçersiz olmuştur.
(HUD/16)

İşte onlar, Rablerinin ayetlerini ve O'na kavuşmayı inkar edenlerdir. Artık onların yapıp-ettikleri boşa çıkmıştır, kıyamet gününde onlar için bir tartı tutmayacağız.
(KEHF/105)
« Son Düzenleme: Aralık 29, 2008, 03:52:50 ös Gönderen: MYSTICPROVOCATEUR »

Aralık 29, 2008, 04:00:47 ös
Yanıtla #179

Sn. Barbaros,

Olayı şahsileştirerek hakaret etmek haklılığın değil tam tersine haksızlığın göstergesidir.Kişilerin dindar mı ateist mi olacağına 3. şahıslar karar veremez kaldı ki burası insanların kendilerinden görmediklerine sövdükleri İslami forumlardan değildir.Yazdıklarınızı iyi düşünüp yazmanızı öneririm.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat